ТРИ ПИТАЊА

sta mole?
paaa...mole da ne umru od raka, mole da im se djeca izlijece od leukemije, mole da ne izgube nogu/ruku/posao...svasta mole...i sve je...izvodljivo...Bozi... + su iskreni...
samo, caka je u ovom; kakve veze ima "sta mole"?
zar nije Boza svemocan?
pominjem iskrene, predane vjernike...vas...ostale uopce ne razmatram :lol:

Iskrenim vernicima su sve molitve ispunjene...
Znaš, da bi došlo do raka čovek treba da ne vodi računa o sebi i to dosta...da ne pazi na svoju ishranu i na svoje duhovno zdravlje, u pravu si...Bog jeste svemoguć...Ali molitva Bez Pokajanja je prazna...i slučaj koji ti opisuješ je tipičan vapaj za Bogom da učini čudo a čovek ne želi da promeni svoje loše navike...
Deca ne oboljevaju slučajno od leukemije...Ako je majka bila neodgovorna u toku trudnoće ili ako je totalno nezainteresovana za svoje duhovno zdravlje ne može da krivi Boga zašto ne izleči dete, tako teške Bolesti mogu biti i razlog da Bog uzme decu bliže sebi a da ih odvoji od loših roditelja,
Bolje da čovek izbubi i ruku nego život, ja lično sam za malo ostao Bez ruke, i pravo je čudo da još uvek mogu da je pomeram i to 100%, prošlo je neko vreme dok se ja nisam setio čime sam se ja bavio u to doba kad sam se povredio i danas sam zahvalan Bogu što sam na vreme vratio na usku stazu i prihvatio da sledim onog koji mi je život spasio...
Bog ne želi da ljudi budu robovi, ako čovek odluči da robuje nekom preduzeću pa se moli Bogu da tu i ostane...Čovek koji poznaje nauku Božiju će dati sve da izađe iz ovog sistema, sigurno neće moliti Boga za takve stvari...

Danas vlada mnogo veliko neznanje, mnogi ljudi koji glume hrišćane svojim ponašanjem odvajaju druge od Boga...
 
OrthodoxCelt
Re: ТРИ ПИТАЊА

Knjiga života je knjiga u kojoj stoje imena onih koji će dobiti život večni...
Svaki čovek koji se rodi biva upisan u knjigu u knjigu života, tj. ima obećan život večni, svojim lošim ponašanjem i životom, čovek može samo da ispadne iz te knjige....
Što se tiče sudbine, Bog je izvan vremena i jedino on zna koji je tvoj put, sudbina se može promeniti iskrenim pokajanjem i molitvom...
Nadam se da nije problem što sam se ubacio u razgovor, svako dobro...

U knjizi života nije napisano da svako ima život večni.U knjizi života je zapisano šta će nam se i kako dešavati u životu.O tome da li će neko u večni život odlučuje se na onom strašnom sudu.A kako je po knjizi života čoveku sve unapred predodredjeno zar nije logično da mu je predodredjeno i to da recimo ne bude vernik.A ako je svakom čoveku predodredjeno da bude vernik,kako se onda objašnjava da mnogi to nisu.A odatle proizilazi da nešta nije u redu sa sudbinom zapisanom u knjizi života.A to tim više jer kažeš da se sudbina može promeniti iskrenim pokajanjem i molitvom.Kakav ja to sudbina kao božiji zakon u knjizi života koja se može bilo čime...promeniti.
Nije nikakav problem što si kako napisa ''upao'' u razgovor.Pozdrav.
felix.gif
 
pa sad...

znamo koje osobine treba posjedovati iskren vjernik;
navedene su po ama bas svim "svetim knjigama"...variraju, doduse,
ali da se napraviti neka lista...

posto nitko od prisutnih vjernika nema sve te osobine
(sto vidimo iz postova...jelte..) ispade da medju vama takih nema...

to, naravno, ne znaci da ih uopce nema...
medjutim, tzv. "cuda" tj. "bozanske intervencije" se bas i ne dogadjaju...
sta mozemo iz toga zakljuciti? :lol:

ЈА - СВЕТЛОСТ, а ви не видите мене
ЈА - ПУТ , а ви не следите мене
ЈА - ИСТИНА , а ви не верујете мени
ЈА - ЖИВОТ , а ви не тражите мене
ЈА - УЧИТЕЉ , а ви не слушате мене
ЈА - ГОСПОД , а ви се не покоравате мени
ЈА - ВАШ БОГ , а ви се не молите мени
ЈА - ВАШ НАЈБОЉИ ДРУГ, а ви не љубите мене.

АКО СТЕ НЕСРЕЋНИ, ОНДА НЕ КРИВИТЕ МЕНЕ!
 
многи данас вјерују у Бога, а заборављају на милост, заборављају на болесне и на изнемогле. има оних који за Бога не знају, али им срце са Богом пребива.
 
ЈА - СВЕТЛОСТ, а ви не видите мене
ЈА - ПУТ , а ви не следите мене
ЈА - ИСТИНА , а ви не верујете мени
ЈА - ЖИВОТ , а ви не тражите мене
ЈА - УЧИТЕЉ , а ви не слушате мене
ЈА - ГОСПОД , а ви се не покоравате мени
ЈА - ВАШ БОГ , а ви се не молите мени
ЈА - ВАШ НАЈБОЉИ ДРУГ, а ви не љубите мене.

АКО СТЕ НЕСРЕЋНИ, ОНДА НЕ КРИВИТЕ МЕНЕ!

A ako su srećni, šta onda? Kako to objasniti?
 
Iskrenim vernicima su sve molitve ispunjene...
Znaš, da bi došlo do raka čovek treba da ne vodi računa o sebi i to dosta...da ne pazi na svoju ishranu i na svoje duhovno zdravlje, u pravu si...Bog jeste svemoguć...Ali molitva Bez Pokajanja je prazna...i slučaj koji ti opisuješ je tipičan vapaj za Bogom da učini čudo a čovek ne želi da promeni svoje loše navike...
Deca ne oboljevaju slučajno od leukemije...Ako je majka bila neodgovorna u toku trudnoće ili ako je totalno nezainteresovana za svoje duhovno zdravlje ne može da krivi Boga zašto ne izleči dete, tako teške Bolesti mogu biti i razlog da Bog uzme decu bliže sebi a da ih odvoji od loših roditelja,
Bolje da čovek izbubi i ruku nego život, ja lično sam za malo ostao Bez ruke, i pravo je čudo da još uvek mogu da je pomeram i to 100%, prošlo je neko vreme dok se ja nisam setio čime sam se ja bavio u to doba kad sam se povredio i danas sam zahvalan Bogu što sam na vreme vratio na usku stazu i prihvatio da sledim onog koji mi je život spasio...
Bog ne želi da ljudi budu robovi, ako čovek odluči da robuje nekom preduzeću pa se moli Bogu da tu i ostane...Čovek koji poznaje nauku Božiju će dati sve da izađe iz ovog sistema, sigurno neće moliti Boga za takve stvari...

Danas vlada mnogo veliko neznanje, mnogi ljudi koji glume hrišćane svojim ponašanjem odvajaju druge od Boga...

evo je...gospoja demagogija digla svoju pocesljanu glavu...ha ha ha
lijepo ja rekoh; sami su krivi? aham...
nego, ti sto su im "sve molitve ispunjene"...poznajes li nekog
tj. poznajes li ijednog covjeka koji npr. na spavanje odlazi savrseno zadovoljan jer mu je sve potaman i jos se zafali Bozi sto je tako?
ja, jok...nema nijednog

sta to treba znaciti?
da su SVI ljudi..."nepodobni"...gresni...auuuuu...crnjak jbte...
pa nije ni cudo sto se cuda ne dogadjaju, ali je pravo cudo npr. ova tema...
coek se trudi, izgleda, dzabe jer to cemu, navodno, tezi nije u stanju postici...po defaultu...z:mrgreen:
 
ЈА - СВЕТЛОСТ, а ви не видите мене
ЈА - ПУТ , а ви не следите мене
ЈА - ИСТИНА , а ви не верујете мени
ЈА - ЖИВОТ , а ви не тражите мене
ЈА - УЧИТЕЉ , а ви не слушате мене
ЈА - ГОСПОД , а ви се не покоравате мени
ЈА - ВАШ БОГ , а ви се не молите мени
ЈА - ВАШ НАЈБОЉИ ДРУГ, а ви не љубите мене.

АКО СТЕ НЕСРЕЋНИ, ОНДА НЕ КРИВИТЕ МЕНЕ!

eno ti naredni post Sale; dzabe se trudis...
npr. ti si samo postujuci po ovom forumu ugazio bar tri cetiri granice koje je Boza
eksplicitno postavio...sta ces sad...mislim, nema nazad...ili ima...
pokajanje i te fore...
ako je tako; koliko imas kredita + sta ces kad uletis u...crveno? z:mrgreen:
 
OrthodoxCelt
Re: ТРИ ПИТАЊА



U knjizi života nije napisano da svako ima život večni.U knjizi života je zapisano šta će nam se i kako dešavati u životu.O tome da li će neko u večni život odlučuje se na onom strašnom sudu.A kako je po knjizi života čoveku sve unapred predodredjeno zar nije logično da mu je predodredjeno i to da recimo ne bude vernik.A ako je svakom čoveku predodredjeno da bude vernik,kako se onda objašnjava da mnogi to nisu.A odatle proizilazi da nešta nije u redu sa sudbinom zapisanom u knjizi života.A to tim više jer kažeš da se sudbina može promeniti iskrenim pokajanjem i molitvom.Kakav ja to sudbina kao božiji zakon u knjizi života koja se može bilo čime...promeniti.
Nije nikakav problem što si kako napisa ''upao'' u razgovor.Pozdrav.
felix.gif


Pri tome sudbinom se ponistava princip slobodne volje, jer ako je nesto zapisano to ce se i dogoditi na onaj ili ovaj nacin.
Slobodna volja se ponistava i time sto je neophodno radi promene tzv. zle sudbine moliti nekoga i ispunjavati tudje, a ne sopstvene zelje.
I gde je tu onda slobodna volje?
 
OrthodoxCelt
Re: ТРИ ПИТАЊА



U knjizi života nije napisano da svako ima život večni.U knjizi života je zapisano šta će nam se i kako dešavati u životu.O tome da li će neko u večni život odlučuje se na onom strašnom sudu.A kako je po knjizi života čoveku sve unapred predodredjeno zar nije logično da mu je predodredjeno i to da recimo ne bude vernik.A ako je svakom čoveku predodredjeno da bude vernik,kako se onda objašnjava da mnogi to nisu.A odatle proizilazi da nešta nije u redu sa sudbinom zapisanom u knjizi života.A to tim više jer kažeš da se sudbina može promeniti iskrenim pokajanjem i molitvom.Kakav ja to sudbina kao božiji zakon u knjizi života koja se može bilo čime...promeniti.
Nije nikakav problem što si kako napisa ''upao'' u razgovor.Pozdrav.
felix.gif

Nemaju svi, ali Svako po rođenju ima život večni, nije tamo zapisano šta će i kako će nam se dešavati nego da li smo zaslužili carstvo nebesko...Knjiga života je promenljiva, i na tebi je odluka kakav ćeš čovek biti...Bog Zna kompletnu knjigu jer zna budućnost, ali se ne meša u tok, osim ako mu se ti ne moliš iskreno da ti pomogne.

Mi svojim životom izlazimo i vraćamo se u knjigu života...
 
eno ti naredni post Sale; dzabe se trudis...
npr. ti si samo postujuci po ovom forumu ugazio bar tri cetiri granice koje je Boza
eksplicitno postavio...sta ces sad...mislim, nema nazad...ili ima...
pokajanje i te fore...
ako je tako; koliko imas kredita + sta ces kad uletis u...crveno? z:mrgreen:

ако алудираш на то како католици раде, закољи па у цркву тражи опрост, код православних је друкчије.
нема спаса док у срцу не примиш искрено Христа а тај пут је тежак.
немам гаранцију да ће ме Христ примити к себи, али барем се трудим.
 
ако алудираш на то како католици раде, закољи па у цркву тражи опрост, код православних је друкчије.
нема спаса док у срцу не примиш искрено Христа а тај пут је тежак.
немам гаранцију да ће ме Христ примити к себи, али барем се трудим.

Znaš, ne sviđa mi se tvoj avatar. Oslikava upravo ono što me najviše nervira kod neke vere - spremnost za boj, ubijanje i pogibiju u ime Božje.
Bolje je biti nevenik nego ubijati u Njegovo ime...
 
Pri tome sudbinom se ponistava princip slobodne volje, jer ako je nesto zapisano to ce se i dogoditi na onaj ili ovaj nacin.
Slobodna volja se ponistava i time sto je neophodno radi promene tzv. zle sudbine moliti nekoga i ispunjavati tudje, a ne sopstvene zelje.
I gde je tu onda slobodna volje?

U toj knjizi nije zapisano šta će se desiti...već ko dobija život večni...
Čovekov život je jednom rečju ŠANSA.
To što Bog zna šta će da se desi, ne znači da ti svojom voljom nisi odlučio da slediš jedan ili drugi put.
Ako ti biraš put uništenja...to si svesno uradio...Bog će se umešati u tvoju sudbinu verovatno da bi zaštitio one pravedne ljude oko tebe od tvog destruktivnog ponašanja...Bog nas u raju želi sve, ali ljudi neće njegova blaga, nego hoće zemaljska prolazna blaga...
 
Znaš, ne sviđa mi se tvoj avatar. Oslikava upravo ono što me najviše nervira kod neke vere - spremnost za boj, ubijanje i pogibiju u ime Božje.
Bolje je biti nevenik nego ubijati u Njegovo ime...

и ту си у праву,
мој аватар је чиста симболика православног витеза који брани своју традицију, отаџбину и православну веру
и архангел Михајло носи мач као симбол заштите.
 
и ту си у праву,
мој аватар је чиста симболика православног витеза који брани своју традицију, отаџбину и православну веру
и архангел Михајло носи мач као симбол заштите.

Kao simbol može, ali istorija je pokazala drugačije upotrebe. Zato sam skrenuo pažnju na to.
 
Poslednja izmena:
U toj knjizi nije zapisano šta će se desiti...već ko dobija život večni...
Čovekov život je jednom rečju ŠANSA.
To što Bog zna šta će da se desi, ne znači da ti svojom voljom nisi odlučio da slediš jedan ili drugi put.
Ako ti biraš put uništenja...to si svesno uradio...Bog će se umešati u tvoju sudbinu verovatno da bi zaštitio one pravedne ljude oko tebe od tvog destruktivnog ponašanja...Bog nas u raju želi sve, ali ljudi neće njegova blaga, nego hoće zemaljska prolazna blaga...

OrthodoxCelt:
Što se tiče sudbine, Bog je izvan vremena i jedino on zna koji je tvoj put, sudbina se može promeniti iskrenim pokajanjem i molitvom...

Znaci sudbina postoji prema tvojim recima. Bog zna ko ima kakvu sudbinu i prema tome nekome natovari svu bedu ovoga sveta, a neko je ljubimce/zasticena vrsta.
A na kraju nekog nesrecnika izbrisu iz knjige zivota, jer je izgubio veru u boga, bas zbog zle sudbine.
Na drugoj strani imas nekoga kome je sve ili skoro sve po taman u zivotu i taj neko relativno postuje bozije zapovesti, a u osnovi mu je lakse da postuje i veruje u boga kada mu i nije tako lose.
I na kraju im se jednako sudi.
Mislim........nemam reci.
 
evo je...gospoja demagogija digla svoju pocesljanu glavu...ha ha ha

tj. poznajes li ijednog covjeka koji npr. na spavanje odlazi savrseno zadovoljan jer mu je sve potaman i jos se zafali Bozi sto je tako?
ja, jok...nema nijednog

Poznajem takve ljude, ja sam jedan od njih, srećan sam, zadovoljan svime što mi je Bog podario...imam par pobožnih prijatelja, to mi je najveće blago...to su ljudi koji su mi kao braća, kamo sreće da ih ima više...ima nas dosta s obzirom u kakvom vremenu živimo...
Ja se ne molim za kola, za kuće, za zlato...jer mi ni ne treba...

Imam ja još mnogo posla u životu koje bi hteo uraditi, ali uz Božiju pomoć doći će sve na svoje mesto...
 
Фризери не постоје.
Како можете то рећи? Упита изненађени фризер. Ја сам ту, и ја сам фризер, и управо сам вас шишао и бријао!

Не! Викну муштерија. „Фризери не постоје, јер ако постоје, не би било људи са прљавом дугом косом и необријаном брадом, попут овог човека на улици.

Ах, али фризери ипак постоје!
Те ствари се дешавају јер људи не долазе код мене.”
Тачно, потврди муштерија. Управо тако!„

Бог, такође, постоји! Лоше ствари се дешавају кад људи не иду к ЊЕМУ и кад од ЊЕГА не траже помоћ ... Због тога постоји толико патњи и бола у свету”.
!

kakva banalna prichica, kakva izokrenuta logika

evo zasto:

ljudi koji odu kod frizera - svi bivaju osisani, obrijani, ofarbani
ljudi koji se mole gospodu - molbe im nisu uslisene
 
Poznajem takve ljude, ja sam jedan od njih, srećan sam, zadovoljan svime što mi je Bog podario...imam par pobožnih prijatelja, to mi je najveće blago...to su ljudi koji su mi kao braća, kamo sreće da ih ima više...ima nas dosta s obzirom u kakvom vremenu živimo...
Ja se ne molim za kola, za kuće, za zlato...jer mi ni ne treba...

Imam ja još mnogo posla u životu koje bi hteo uraditi, ali uz Božiju pomoć doći će sve na svoje mesto...

heh...a sta ako ne dodje? tko ce biti "kriv"? : )))
 
Znaci sudbina postoji prema tvojim recima. Bog zna ko ima kakvu sudbinu i prema tome nekome natovari svu bedu ovoga sveta, a neko je ljubimce/zasticena vrsta.
A na kraju nekog nesrecnika izbrisu iz knjige zivota, jer je izgubio veru u boga, bas zbog zle sudbine.
Na drugoj strani imas nekoga kome je sve ili skoro sve po taman u zivotu i taj neko relativno postuje bozije zapovesti, a u osnovi mu je lakse da postuje i veruje u boga kada mu i nije tako lose.
I na kraju im se jednako sudi.
Mislim........nemam reci.

Čovek koji ima iskrenu veru NE MOŽE da je izgubi, zle stvari se događaju ljudima koji su nezainteresovani za moralan život.
Svakom je Bog dao krst koji može da iznese...nije nikakav izgovor loš život ili neka nesreća...Ne treba čovek na osnovu svog života da bira veru u Boga, nego na osnovu svog razuma...
Potaman misliš verovatno materijalno...to je tačno da nemamo svi jednako materijalno...ali svi imamo savest. imamo Sveto Pismo. ima pravih pobožnih ljudi i danas, samo ih treba naći...

Sud Božiji je pravedan. Imaš u Bibliji primera koliko hoćeš da ljudi koji nisu imali ništa u životu ili su imali težak život, pa su ipak dobili život večni, jer su istrajali u svojoj veri.

Bog samo želi da se mi obučemo u njegov karakter i da pratimo njegovu reč. Pravii hrišćani to ne rade radi večnog života, nego iz ljubavi. ne može se ničim kupiti večni život. SVAKO može da odabere Boga. ali kad ljudi naviknu na greh, teško ga se otarase...
 

Back
Top