Tri ključna pitanja za Srbiju?!

Ne zna se koje je pitanje gore, a čini mi se da se 2 od 3 mogu rešiti u mesec dana.
Ustav je neophodno doneti uz blagoslov svih relevantnih političkih igrača u ovoj septičkoj jami zvanoj "srpska politička scena" i pri tom učiniti što je više moguće ustupaka kako bi nam najviši pravni akt trajao bar 50 godina.
Mladića odmah Karli, a za ostale probati izboriti suđenje pred domaćim pravosuđem.
Kosovo, to neka je SAD-u i EU Bog u pomoći jer kako god okrenu neće valjati.
 
Lucca:

Vucko, ljubim ti oko govorim realno, ali ne i ravnodusno.Mislis li da mi je lako to sto vidim kao i ti koliko su se svi okomili na nas.Nemamo mi nazalost ni snagu ni vojsku niti para za ratovanje.koji su savremeni nacini ratovanja, gerilski?Nisu, nasa vojska bi trebala da vezba skokove kao bi dovatili tomahvk npr.Ne pitamo se mi nista, totalno su nas degradirali.Ko odlucuje o pitanju Kosova?Skleroticni metuzalem nazalost.Mozemo svi mi da dodjemo na Kosovo da se sakupimo na jedno mesto i da zlotvorima olaksamo istrebljenje, onda bi nas sigurno ostalo koliko ispod jednog drveta.
:(
Znam sta je realno sta se desava svo vreme, netreba se predavati i miriti sa sadasnjim stanjem, nijedna drzava danas u svetu nije suverena pa normalno i mi nemozemo imati potpuni suverenitet svi su na neki nacin pod kontrolom USA, veruj da sadasnji politicari u USA nisu veciti, mnogim zemljama u svetu su se desavale slicne stvari ali je na kraju ipak ono sto je njihovo samo njihovo, videcemo na KiM sta ce biti sa zemljom posto najvecim delom pripada SPC-i
 
Za Kosovo nemam sta da kazem,jer je tu situacija vec skoro resena. A i Srbija se tu pita jedva 1%.

Hag,kakav god da je,njega je Milosevic potpisao u Dejtonu. Kraj price!
Uostalom,svi potencionalni zlocinci u Hag. Pa ako treba i moj cale koji je poravnjavao kuce sa zemljom u zapadnoj Slavoniji. :D:D:D
Cale idi u Hag mozda i meni kao i Lazerevicevom sinu dodele stan,Skodu Fabiju i malo kesha. :lol: :lol:

Mislim ovo sa Ustavom...pa tu se ogleda koliko je SRSu i SPSu stalo do nacionalnih interesa. Pa sami kenjajuu i izmisljaju neke ulsove,neke gluposti...kao smeta im da Srbija bude uredjena kao drzava svih gradjana,a po sadasnjem Cobetovom ustavu je tako uredjena :lol: :lol: Koji apsurd i haos! :lol: Pa sto nisu onda trazili menjanje ustava,nego su se Cobetu lepili uz dupe.
Najjace mi je sto se recimo americki ustav nije menjao preko 200 godina. Samo par nekih amandmana. Prosto neverovatno. Kakva je to vizija ondasnjih sastavljaca ustava bila kada je taj ustav uspeo da opstane 200 godina,bez ikakvih sustinskih promena.
Nasi ustavi nisu mogli da opstanu i po 20ak godina.

U tome se ogleda snaga jedne drzave.
 
Cale idi u Hag mozda i meni kao i Lazerevicevom sinu dodele stan,Skodu Fabiju i malo kesha.

gar3yd6.gif


Brate, preispitaj caleta, malo bolje.....mozda je roknuo neke zarobljenike, pa ce da padne i bolji auto od "Skode"............. :D :D :D :wink: :wink:
 
sumnjivo lice:
Ivini molim te a sta cete raditi,gerilu?Ko ce vam materijalno i novcano pomoci tako nesto?Mozda ovih par besposlicara sa krstarice?Realno,realno,realno,sta mozete uciniti za kosovo i R.Srpsku.da nece mozda Putin staviti veto kad u UN bude doneta neka odluka za samostalno kosovo?Ili ce Lukasenko da digne 29ke i bombarduje americku bazu kod Urosevca da omeksa teren za prodor najmodernije armije u Evropi, to jest nase?ili cemo reci Albancima:"Slusajte vi periguzani,to je vekovna srpska zemlja,a vi hocete da je otmete.To sto smo vam prodavali kuce po petostruko vecoj ceni vise ne vazi.Vratite vi nama te iste kuce po sadasnjoj realnoj vrednosti i trk preko Prokletija na jug",
Smesni ste
P.S.Vuce,zasto sada sedis skrstenih ruku .Kosovo je ustvari nezavisno.Ostalo je samo da to neko potpise.
"sumnjivi" ne sumnjaj da bassedimo, kosovo je jos vek deo Srbije uostalom dodji uverices setamo gde su Srbi funkcionise srska drzava
 
vuk.k:
Znam sta je realno sta se desava svo vreme, netreba se predavati i miriti sa sadasnjim stanjem, nijedna drzava danas u svetu nije suverena pa normalno i mi nemozemo imati potpuni suverenitet svi su na neki nacin pod kontrolom USA, veruj da sadasnji politicari u USA nisu veciti, mnogim zemljama u svetu su se desavale slicne stvari ali je na kraju ipak ono sto je njihovo samo njihovo, videcemo na KiM sta ce biti sa zemljom posto najvecim delom pripada SPC-i
narodna skupstina srbije donela je zakon o povratu oduzete zemlje SPC pre 14 godinica ali tadasnji predsednik srbije odbio je da potpise taj zakon....danas neka uredba vlade ili zakon srbije nema nikakovo pravno dejstvo niti ce bilo ko da ga konstatuje....uostalom ako je vrhu SPC toliko stalo do KiM neka sediste patrijarsije premeste iz beograda u PEC.....i sad bez galame da omalovazavam SPC....crkva kao institucija je jedno a njen personal sasvim drugo...valjda
 
veKsla:
narodna skupstina srbije donela je zakon o povratu oduzete zemlje SPC pre 14 godinica ali tadasnji predsednik srbije odbio je da potpise taj zakon....danas neka uredba vlade ili zakon srbije nema nikakovo pravno dejstvo niti ce bilo ko da ga konstatuje....uostalom ako je vrhu SPC toliko stalo do KiM neka sediste patrijarsije premeste iz beograda u PEC.....i sad bez galame da omalovazavam SPC....crkva kao institucija je jedno a njen personal sasvim drugo...valjda
Kosovo ce dugo ostati pod kontrolom medjunarodne zajednice, ako se ima u vidu da je u EU pravo svojine neotudjivo sasvim je sigurno da ce se se sva zemlja vratiti pravim vlasnicima
 
George_Voinovich_eng_210_website.jpg

Samo hapšenjem Mladića
Srbija ubrzava svoju evroatlansku integraciju


Senator Džordž Vojnovič, republikanac iz države Ohajo, pomno prati zbivanja na Balkanu ne samo iz profesionalnih nego i vrlo ličnih razloga: Njegova porodica vuče poreklo iz Krajine.

“Nažalost, kao što znate, moja porodica u Krajini etnički je očišćena 1995. Moj stric je umro u Srbobranu ali nisu mogli da ga sahrane u zavičaju. Moj rodjak Nikola umro je u blizini Beograda - ni njega nisu mogli da vrate kući i sahrane“, kaže Vojinovič u razgovoru za Glas Amerike.

Senatoru je jako stalo da Srbija i Crna Gora što pre udje u Evropu kao punopravna članica, rasterećena bremena novije istorije, ali -- što se Kosova tiče -- neuvijeno kaže da je neka vrsta nezavisnosti neminovna ”realnost". Medjutim, Kosovo nije jedini proglem sa kojim je Srbija suočena...

Njegovi napori da se Ratko Mladić pošalje u Hag traju već dugi niz godina.

“Ono što Srbi treba da shvate", kaže Vojinovič, "jeste da kada Mladić ode u Hag SAD će -- a u tome sam lično vrlo angažovan -- obezbediti odličan paket koji će pomoći srpskoj privredi".

“Rekao sam i Tadiću i Koštunici -- danas je Srbiji potrebno vođstvo! Samo sloga Srbina spašava. Stalno o tome pričamo, ali nikako to i da uradimo! Koštunica i Tadić treba da se udruže, barem na par godina, i da zbrinu svoj narod”...
 
sumnjivo lice:
Sta si ti neki srpski arijevac.Jadan si.
Evo da te udostojim odgovora.R.Srpska ima nesto manje od polovine teritorije BiH.Prilicno je etnicki cista,i ima oko 1,5 mil.stanovnika.znaci ima neku tezinu,opipljiva je.
kosovo,naj starija srpska teritorija sa manje od 150 000stanovnika srpske nacionalnosti na svojoj teritoriji.nasuprot sebe imaju deset pute vise siptara sa narko parama o kojima vlada srbije moze samo da sanja.Upravu si to se nemoze porediti.Kosovo je za nas samo zelja.A od zelja se ne zivi.Za razliku od R.Srpske koja bi mogla za desetak godina da se odvoji od Bosne.
С вама самозваним `демократама` човек не може да полемише а да не буде увређен! :evil:
Свака част...то ти можда донела демоктатија на крилима томахавка...? :lol: ...BBC,CNN...сваки дан можеш да гледаш емисије о толеранцији... :roll: ....сети се оне `ваше` рекламе `толеранција`...где то нестаде од једном??? :confused: ...или је није ни било?
 
jedite_kod_Joa:
С вама самозваним `демократама` човек не може да полемише а да не буде увређен! :evil:
Свака част...то ти можда донела демоктатија на крилима томахавка...? :lol: ...BBC,CNN...сваки дан можеш да гледаш емисије о толеранцији... :roll: ....сети се оне `ваше` рекламе `толеранција`...где то нестаде од једном??? :confused: ...или је није ни било?
Sta si ti sa ovim hteo da kazes :confused:
Realno sta je moguce?Za tebe je verovatno realno moguce da cesto sebe zamisljas kao velikog borca za Srbiju,to jes ratnika.Pa mozda zamisljas sebe kako ulazis pobednicki na belom transporteru u Pecku Patrijasiju a cvece pred transporter baca dvadesetak monaha i monahinja koji su tamo ostali
Realno ti kao i svi ostali srpski ratnici preko interneta kad bi radikali dosli na vlast i mobilisali vas za oslobodjenje Kosova trazili bi ste azil u Americkoj ambasadi
E to je realno,sve ostalo je u domenu vase bolesne maste ;)
 
1.KOSOVO - cekati bolju priliku i spremni docekati taj trenutak (a on ce da dodje) situaciju u svetu se menja iz dana u dan ... nece jevrej uvek biti gazda, zivi bili pa videli

2. HAG - kao praviti se da saradjujemo a polako ih odjebavati, al' samo pametno (da se mene pitalo, ne bi mi nikog tamo izrucivali vec lepo likvidacija da ne laje protiv Srba)

3. USTAV - sta je to tako slozeno oko ustava? imali smo ustav do '18., pa tako isti mozemo i danas uz neke izmene
 
Deratizator:
1.KOSOVO - cekati bolju priliku i spremni docekati taj trenutak (a on ce da dodje) situaciju u svetu se menja iz dana u dan ... nece jevrej uvek biti gazda, zivi bili pa videli

2. HAG - kao praviti se da saradjujemo a polako ih odjebavati, al' samo pametno (da se mene pitalo, ne bi mi nikog tamo izrucivali vec lepo likvidacija da ne laje protiv Srba)

3. USTAV - sta je to tako slozeno oko ustava? imali smo ustav do '18., pa tako isti mozemo i danas uz neke izmene
Zabavan si ko Minja Subota
 
Corto Malteze:
KOSOVO.
Otvorenih očiju

Politika Slobodana Miloševića izgubila je sve na šta je Srbija mislila da ima ili je imala pravo u ovih dvadeset godina. Zašto bi drugačije bilo sa Kosovom? U tu politiku junačenja bez pokrića uključeni su bili i mnogi koji i danas učestvuju u našem političkom životu. Srbija je danas pred opasnošću, jednakom kao što je bio dolazak Miloševića na vlast: gubitak Kosova, što je u velikoj meri direktna posledica njihovog delovanja, mogao bi na vlast da dovede upravo te retrogradne snage.

Izjava Borisa Tadića da Srbija i SAD imaju različite stavove o Kosovu i da, bez obzira na konačno rešenje, dobri odnosi sa najjačom svetskom velesilom moraju ostati prioritet Srbije, prva je izjava jednog od najviših državnih zvaničnika koja ukazuje da je Kosovo, najverovatnije, izgubljeno. I da bi sad trebalo spasavati šta se spasiti može.

Šteta je da je tok „pregovora“ o Kosovu protraćen. Izgubljeno je vreme i bolja pozicija u pregovorima o konkretnim rešenjima za Srbe i SPC na Kosovu. Bez obzira na pravnu i moralnu osnovanost optužbi iz Beograda (nepovredivost granica, Ahtisarijeva izjava itd.), bili su to obrasci po kojima je i Milošević, ubirajući jeftine poene na domaćem terenu, gubio pred svetom čak i ono što nije morao.

Razumemo i Tadića i Koštunicu kojima je teško da preko usta prevale istinu da sila boga ne moli. Čanku i St. Protiću je lakše da iz svoje sadašnje pozicije kažu da će Kosovo biti nezavisno. Ali krajnje je vreme da i u državnom vrhu shvate da zatvaranjem očiju problem neće rešiti niti učiniti manjim. Zato bi izjavu Tadića valjalo shvatiti i u smislu vraćanja realnoj politici. I pozdraviti. BLIC


Laz je da je Milosevic izgubio Kosovo. PO rezoluciji 1244 Kosovo je ostavljeno kao deo Srbije i Jugoslavije. Ako ga ko bude izgubio to ce biti DOS-manlije koje su lagale srpski narod , da Americki Fasisti i zlocinci nisu protiv Srba nego protiv Milosevica. DOS-manlijske lazi je narod video kad se uverio da je DOS nesposoban da obezbedi povratak srpskih izbeglica na Kosovo i Metohiju i povratak 1000 srpskih policajaca i vojnika i ako je sam NATO to potpisao u tzv. Kumanovskom sporazumu.

Da Srbija ima NEZAVISNU VLAST , raskinula bi tzv. Kumanovski sporazum jer NATO strana NE SPROVODI ONO STO JE POTPISALA. Tj NATO strana nije obezbedila povratak svih izbeglica i nasih 1000 vojnika i policajaca . Samim tim ugovor se RASKIDA jer jedna od ugovorenih strana ne sprovodi ono sto je potpisala i proglasava se OKUPACIJA DELA ZEMLJE.

Onda se prave organizacioni projekti kako da se okupirani deo oslobodi i vrati pod suverenitet maticne drzave.
 
Corto Malteze:
1.KOSOVO

2. HAG

3. USTAV


1. Kosovo, koliko god to zvučalo ovako ili onako, jedina opcija koja bi sada mogla proći (uz mnogo truda, lobiranja, podrške Kine i Rusije...) je podela KiM na srpski i albanski deo, pri čemu bi trebalo insistirati da što veći broj manastira i istorijskih mesta uđe u srpski deo. Potom insistirati na regulisanju svih dugovanja koje bi u tom slučaju Šiptarski deo imao prema državi Srbiji, od zemlje koja pripada narodu i SPC, pa do ulaganja Srbije u KiM poslednjih 60 godina.

2. Što pre završiti tu priču. Koliko god general Mladić (bez suđenja nema ni govora o njegovoj krivici) bio kriv ili prav, moramo prihvatiti ultimatum sveta i nešto uraditi po tom pitanju. Mislim da sadašnjoj vlasti najviše odgovara da on umre prirodnom smrću, tako da oni ispadnu fini i pred zapadom i pred patriotama u zemlji...
Ali nisu ni ovi na zapadu glupi. Što se pak generala Mladića tiče, najbolje bi bilo da uradi isto što i major Tepić svojevremeno u Bjelovaru, ma koliko god to izgledalo surovo.

3. Ustav. Što pre ga doneti, pogotovo jer tu ne treba "izmišljati toplu vodu", već jednostavno prepisati ustav neke napredne zemlje kao što su Švedska, Švajcarska... naravno sa neophodnim izmenama čisto konfekcijske prirode (zatava, grb, uređenje...).

4. Ono što nisi pomenuo, prepisati Krivični Zakon isto tako neke napredne zemlje u kojoj je korupcija na najmanjem mogućem nivou (Skandinavske zemlje) i primenjivati ga strogo i doslovno. Smanjenjem korupcije, kriminala, ova zemlja bi privukla strane investitore i kapital, a time i ekonomski ojačala, a to opet znači da bi naš ugled drastično porastao...
 
Pa to je već drugi korak ka normalnoj zemlji koju niko neće zaobilaziti, koje se njeni građani neće stideti, iz koje neće ljudi bežati glavom bez obzira (neki) čekajući satima pred stranim ambasadama...
Znači i zakon i policija i sud i vojska i carina i organi uprave... sve što jednu zemlju čini naprednom...
 
Jerry Ropero:
Laz je da je Milosevic izgubio Kosovo. PO rezoluciji 1244 Kosovo je ostavljeno kao deo Srbije i Jugoslavije. Ako ga ko bude izgubio to ce biti DOS-manlije koje su lagale srpski narod , da Americki Fasisti i zlocinci nisu protiv Srba nego protiv Milosevica. DOS-manlijske lazi je narod video kad se uverio da je DOS nesposoban da obezbedi povratak srpskih izbeglica na Kosovo i Metohiju i povratak 1000 srpskih policajaca i vojnika i ako je sam NATO to potpisao u tzv. Kumanovskom sporazumu.

Da Srbija ima NEZAVISNU VLAST , raskinula bi tzv. Kumanovski sporazum jer NATO strana NE SPROVODI ONO STO JE POTPISALA. Tj NATO strana nije obezbedila povratak svih izbeglica i nasih 1000 vojnika i policajaca . Samim tim ugovor se RASKIDA jer jedna od ugovorenih strana ne sprovodi ono sto je potpisala i proglasava se OKUPACIJA DELA ZEMLJE.

Onda se prave organizacioni projekti kako da se okupirani deo oslobodi i vrati pod suverenitet maticne drzave.
Zbog ovog sam se morao ponovo konektovati.
Jerry,jel ti stvarno verujes u ovo sto pises?
Kako je to DOS mogao da sprovede povratak izbeglica i 1000 policajaca na Kosovo?
Jel ti mozda znas 1000 policajaca koji bi hteli ici na Kosovo pod tim uslovima?Pricas kao da je to bila evakuacija pred nekom poplavom i sl. pa kao vlast nece da vrati ljude. Ej,covece,pa tu se vodio rat.Da je Srbija mogla ostaviti policiju dole,sto bi se povlacili?
Te fore iz sporazuma o povratku policije su,po mom misljenju,ustupak Milosevicu,da on lakse progura kapitulaciju.Pa sta je on ucinio za 15 meseci vlasti nakon bombardovanja da se neko vrati na Kosovo?A sta je ucinio da se iko vrati u Slavoniju,Liku,na Baniju,u Sarajevo...?
Znas ti jako dobro da je Milosevic kriv Srbima za mnoge muke,jer nije nista ucinio.On je radio samo ono sto mu je odrzavalo vlast,a ako se neka sitnica poklopila sa opstim interesom,to je bilo nehoticno i nenamerno.
Razumem ja da ti ne volis DOS,ali nemoj to potkrepljivati uzdizanjem Milosevica,bar iz postovanja prema onim koje je ubio iz nehata(uvlaceci ih u ratove,koje nije nameravao dobiti),da bi ocuvao vlast.
Budi malo kreativniji,niko ne tvrdi da je DOS bezgresan.Mani Milosevica.
 
DraGo70:
1. Kosovo, koliko god to zvučalo ovako ili onako, jedina opcija koja bi sada mogla proći (uz mnogo truda, lobiranja, podrške Kine i Rusije...) je podela KiM na srpski i albanski deo, pri čemu bi trebalo insistirati da što veći broj manastira i istorijskih mesta uđe u srpski deo. Potom insistirati na regulisanju svih dugovanja koje bi u tom slučaju Šiptarski deo imao prema državi Srbiji, od zemlje koja pripada narodu i SPC, pa do ulaganja Srbije u KiM poslednjih 60 godina.

2. Što pre završiti tu priču. Koliko god general Mladić (bez suđenja nema ni govora o njegovoj krivici) bio kriv ili prav, moramo prihvatiti ultimatum sveta i nešto uraditi po tom pitanju. Mislim da sadašnjoj vlasti najviše odgovara da on umre prirodnom smrću, tako da oni ispadnu fini i pred zapadom i pred patriotama u zemlji...
Ali nisu ni ovi na zapadu glupi. Što se pak generala Mladića tiče, najbolje bi bilo da uradi isto što i major Tepić svojevremeno u Bjelovaru, ma koliko god to izgledalo surovo.

3. Ustav. Što pre ga doneti, pogotovo jer tu ne treba "izmišljati toplu vodu", već jednostavno prepisati ustav neke napredne zemlje kao što su Švedska, Švajcarska... naravno sa neophodnim izmenama čisto konfekcijske prirode (zatava, grb, uređenje...).

4. Ono što nisi pomenuo, prepisati Krivični Zakon isto tako neke napredne zemlje u kojoj je korupcija na najmanjem mogućem nivou (Skandinavske zemlje) i primenjivati ga strogo i doslovno. Smanjenjem korupcije, kriminala, ova zemlja bi privukla strane investitore i kapital, a time i ekonomski ojačala, a to opet znači da bi naš ugled drastično porastao...

Ovakva razmišljanja podržavam 100%.
Da, nisam pomenuo krivični zakon jer on izlazi iz ustava i ustavnog uređenja, recimo, kod nas trenutno sa ovim ustavom kog imamo, mi ne dozvoljavamo stranim državljanima koji su odlučni da ulažu kapital u našu zemlju, npr. u izgradnji hotela sa pet zvezdica, da zemlja na kojoj je taj hotel pripada tom strancu, hotel je njegov i tu nema spora, ali ustav Srbije zemljište daje na 99 godina i to je to. Mnogi strani investitori odustaju od ulaganja kapitala upravo zbog te činjenice; A šta posle 99 godina? Taj hotel(npr.) više nije moj?
Zakon dopušta i ulaganje i izgradnju, ali ustav NE.
 
DB 06:
Zbog ovog sam se morao ponovo konektovati.
Jerry,jel ti stvarno verujes u ovo sto pises?
Kako je to DOS mogao da sprovede povratak izbeglica i 1000 policajaca na Kosovo?
Jel ti mozda znas 1000 policajaca koji bi hteli ici na Kosovo pod tim uslovima?Pricas kao da je to bila evakuacija pred nekom poplavom i sl. pa kao vlast nece da vrati ljude. Ej,covece,pa tu se vodio rat.Da je Srbija mogla ostaviti policiju dole,sto bi se povlacili?
Te fore iz sporazuma o povratku policije su,po mom misljenju,ustupak Milosevicu,da on lakse progura kapitulaciju.Pa sta je on ucinio za 15 meseci vlasti nakon bombardovanja da se neko vrati na Kosovo?A sta je ucinio da se iko vrati u Slavoniju,Liku,na Baniju,u Sarajevo...?
Znas ti jako dobro da je Milosevic kriv Srbima za mnoge muke,jer nije nista ucinio.On je radio samo ono sto mu je odrzavalo vlast,a ako se neka sitnica poklopila sa opstim interesom,to je bilo nehoticno i nenamerno.
Razumem ja da ti ne volis DOS,ali nemoj to potkrepljivati uzdizanjem Milosevica,bar iz postovanja prema onim koje je ubio iz nehata(uvlaceci ih u ratove,koje nije nameravao dobiti),da bi ocuvao vlast.
Budi malo kreativniji,niko ne tvrdi da je DOS bezgresan.Mani Milosevica.


Da, DB 06 Lepo Rečeno.
 

Back
Top