TrenuRna deshavanja...xyz

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nemacka aristokratija pije krs vina da se ne lazemo,nisu oni od te sorte sto zna da napravi dobro vino,a pre svega nemaju pogodno tlo i klimu za to.doduse cini mi se da na jugu mogu uspesno da prave neka slatka bela vina ali bela ja slabo pijem pa me ni najmanje ne zanimaju.

probala sam kad sam bila u DE neko njihovo hvaljeno crno vino.i ne da je bilo kiselo nego mi nije bilo dobro!neproduhovljeno,nema nikakvu notu,nije dovoljno ni odlezalo,ma nista samo se kiselina oseca...znaci najsuntavije domace vino je bolje :neutral:

ako oces da obradujes devojku kupi neko lepo spansko vino!i nemoj da si stekara!spanska vina su izuzetno kvalitetna a kako nisu toliko na glasu ko francuska daleko su jeftinija...a imaju jacinu i u zavisnosti od sorte jako lepe note i to za neke ne preterano velike pare (ako se kupuje kod cika miska znaci tempo,rodic) ili eventualno metro.e da cileanska isto....uglavnom suva....

a ta vina iz kartona su dobra da ih pomesas sa kokakolom ili svepsom i napravis tako neki koktel...ovako sprze jetru dok trepnes plus glavobolja kod osetljivjih :lol:

inace kod njih taj karton od 1 l ima za 60ak centi :per: dusu dalo za tebe :per:

edit: e da cula sam da turci prave jako dobra vina ali da im ne ide posao jer jelte kako su muslimanska zemlja imaju neke bezobrazno visoke poreze koje proizvodjaci moraju da plate i onda im se ne isplati...a verujemd asu zemlja i klima pogodni i cula sam da su fantasticna...ali uz visoke poreze ko ce to da izvozi i jos gore kupuje :sad2: al kad odem u tursku postaracu se da saznam :per:

misssim :))))))
 
pustim hendlovu muziku

Evribadi dens nau!
peo-_dancer_old_dude.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top