Trebamo li zaboraviti Narodne Heroje NOB-a?

Izgleda da se nije samo mrtav Karaula veseo proveo...

Legendarni komandant 18. brigade i ikona antifasizma Slavonije. Zaboravljen i posramljen u svom kraju od većine koji ne pamte povijest i ne žele imati nikakve veze sa Antifašističkom Hrvatskom nego se poistovjećuju sa kvislinškom tvorevinom tzv. NDH. Karaulin grob koji je i spomenik palim žrtvama fašističkog terora porušen kao i cjelo selo Lisičine najviše radi "revizije" prošlosti. Sva Podpapučka"prvoboračka " sela doživjela su istu sudbinu.
 
Kako je g.Putin uspeo ujediniti i kapitaliste i komuniste i teologe ...i prvi maj, recimo.

Tačno je da u Rusiji nijedna ulica Narodnog Heroja iz 2.Svjetskog rata nije promjenila naziv, čak i nove ulice dobijaju ime po Herojima ne samo iz drugog nego i Prvog svjetskog rata, samo kod nas su sve ulice, ustanove,škole mijenjale naziv, Rusi se ponose onim što su uradili u 2. Svijetskom ratu,a mi kao da je neko drugi ratovao i kao da nismo bili Heroji..........
 
Navodno Rusima nije bilo svejedno kada su culi da smo promenili imena ulicama Marsala Tolbuhina i Generala Zdanova u Bgd-u,
koji su uzgred oslobodili Beograd. Sto je stvarno kretenski cin.
Mislim da je to bilo u vreme gradonacelnika lopine Spasoja Krunica,
kada su Vuk i Dana(SPO) drzali Beograd, a sekretar za preimenovanje ulica bio je Jovan Cirilov.
 
Ljubo, Srbine brate, koliko je ustasa pobio doticni gospodin Karaula? Ima li takve informacije negde?

Mnim da bi hrvatska javnost trebala da zna ovu cifru kako bi ga jos vise zavolela.

Mnogo ,mnogo ih je pobio, sve koji su željeli pobiti Srbe, ali je ubio i mnogo Njemaca i ostalih nacista........partizane Hrvate nije ubijao.......ali kasnije kad njegova jedinica nije više bila samostalna i kad je postao komadant 18.Slavonske brigade, u partizane su primani i domobrani pa i poneki ustaša a i tzv. folksdojčeri, Njemci koji su znali naš jezik a čiji je zadatak bio da pobiju najiskusnije i najbolje borce, odn. vođe, tako da je Karaula najvjerovatnije ubijen, kao i još 8 komadanata brigada 12.Slavonske divizije u čiji je sastav ušla 18.Udarna slavonska brigada.
To je tačno da ga ustaše i dan danas ne vole...vjerovatno.....ali eto ispalo je da je stvarno mnogo uradio za Hrvatsku kao i svi Srbi u 2.Svjetskom ratu i zaslužio je da mu obnove grobnicu i spomen kuću....ako ne .....premjestićemo ga u Aleju Narodnih Heroja u Beogradu gdje mu je sahranjen brat Sava Miljanović, i to odmah kraj A.Rankovića kojeg spominjete.........
 
ispalo je da je stvarno mnogo uradio za Hrvatsku kao i svi Srbi u 2.Svjetskom ratu i zaslužio je da mu obnove grobnicu i spomen kuću....ako ne .....premjestićemo ga u Aleju Narodnih Heroja u Beogradu gdje mu je sahranjen brat Sava Miljanović, i to odmah kraj A.Rankovića kojeg spominjete.........

Jeste učinio je mnogo za Hrvate i Hrvatsku,kao i drugi Srbi komunisti i zato Srbija treba da mu se oduži.
 
Navodno Rusima nije bilo svejedno kada su culi da smo promenili imena ulicama Marsala Tolbuhina i Generala Zdanova u Bgd-u,
koji su uzgred oslobodili Beograd. Sto je stvarno kretenski cin.
Mislim da je to bilo u vreme gradonacelnika lopine Spasoja Krunica,
kada su Vuk i Dana(SPO) drzali Beograd, a sekretar za preimenovanje ulica bio je Jovan Cirilov.

Аааааа, свака част, одлично си обавештен... тачно је тако било...:klap:
 
Jeste učinio je mnogo za Hrvate i Hrvatsku,kao i drugi Srbi komunisti i zato Srbija treba da mu se oduži.

Zar Srbin Srbinu tako...........sva sreća pa ne misle svi Srbi tako...jedna ulica na Voždovcu se još uvijek zove Nikola Miljanović Karaula............i još nešto..........herojstvo i ostale vrline i vrijednosti nemaju granica....i poštuju se svugdje u svijetu
Više se klanjate onom Čegevari nego našim Herojima....šta je on učinio za Srbe...da mi je znati...te majice....te plakati....klubovi....mi imamo i bolje Heroje.....i Karaula je jedan od njih.........:besna:
 
Zar Srbin Srbinu tako...........sva sreća pa ne misle svi Srbi tako...jedna ulica na Voždovcu se još uvijek zove Nikola Miljanović Karaula............i još nešto..........herojstvo i ostale vrline i vrijednosti nemaju granica....i poštuju se svugdje u svijetu
Više se klanjate onom Čegevari nego našim Herojima....šta je on učinio za Srbe...da mi je znati...te majice....te plakati....klubovi....mi imamo i bolje Heroje.....i Karaula je jedan od njih.........:besna:

Od tih partizana i komunista koji su bili srbskog porekla ja imam razumevanja i poštovanja samo za pripadnike jedne jedinice na Baniji koja se pobunila protiv odluka tzv.Zavnoha kojima se teritorije na kojima žive Srbi - Banija,Lika,Kordun,Kninska Krajina prepuštaju Hrvatima i Hrvatskoj.
 
Овде се помињу само хероји "НОБ"-а, а где су прави хероји који се и дан данас прозивају "злочинцима", "издајницима", итд ?! Кад ће они добити заслужено место у историји...

Porediš ljude koiji su živote dali boreći se protiv nacista, fašista i kolaboracionista sa kime, koji su ti što ih danas zovu tako kako si napisao?
 
Navodno Rusima nije bilo svejedno kada su culi da smo promenili imena ulicama Marsala Tolbuhina i Generala Zdanova u Bgd-u,
koji su uzgred oslobodili Beograd. Sto je stvarno kretenski cin.
Mislim da je to bilo u vreme gradonacelnika lopine Spasoja Krunica,
kada su Vuk i Dana(SPO) drzali Beograd, a sekretar za preimenovanje ulica bio je Jovan Cirilov.

Ћирилов јел то онај педер?

Od tih partizana i komunista koji su bili srbskog porekla ja imam razumevanja i poštovanja samo za pripadnike jedne jedinice na Baniji koja se pobunila protiv odluka tzv.Zavnoha kojima se teritorije na kojima žive Srbi - Banija,Lika,Kordun,Kninska Krajina prepuštaju Hrvatima i Hrvatskoj.

А ко су Српски јунаци из другог светског рата ?
 
ne znam ja brate, nema nikakvog heroizma u tome sto neko napravi losu odluku i za to polozi zivot a i oduzme isti mnogim svojim sunarodnicima i plus svojim potomcima syebe buducnost zanavek.

mnogi su poginuli boreci se protiv fasizma na taj nacin sto su se tukli sa italijanima koji su masovno pomagali i spasavali srbe od ustaskog noza.

posledice su danas tu.

neke gorke pilule ce potomci krajiskih partizana morati da progutaju. bez toga nema izmirenja.

Molila bih pojašnjenje za ovo što sam ocrvenila
 

Back
Top