Trebaju mi saveti i misljenja za sklapanje novog racunara

HYBRID

Primećen član
Poruka
522
Posto mi je stari komp kilav za sve operacije i nemocan da pokrene bilo koju noviju igricu :) , odlucio sam da uzmem nov (BEZ monitora, misa, tast. zvucnika)... imam maksimum 400 evra. E, ja sam otprilike sklopio nesto ali mi treba pomoc jer hardver nisam bas dugo pratio. Treba mi neki savet tipa: Nemoj to, za iste pare mozes da ozmes ovo... ili moze uzmi to, za te pare, nema bolje :). Evo ovako nesto sam ja mislio da uzmem:

Procesor: Intel E8400 Core 2 Duo 3.00GHz/1333/6MB BOX 64bit - oko 150€ --- AMD nije opcija
Maticna: E, to pojma nemam.Ovde mi je bas potreban savet, ne znam ni koji proizvodjac, ni koji cipset da uzmem jer nisam pratio, bitno mi je da podrzava dole navadenu memoriju, eventualno da moze SLI, da ima dosta sata II portova i da kosta oko 50 €.
Memorija: KINGSTON DDR2 2GB 1066MHz HyperX - valjda oko 30, 40 €
Hard: neki SATA II od 500 gb, verovatno HITACHI
Graficka: 9600 GT PCI-E 512MB, DDR3, 256bita - e ovde se dvoumim izmedju ovih proizvodjaca: XFX, Gainward, Gigabyte... treba mi neki savet zbog cega da uzmem neku od tih, bitno mi je da ne prelazi 110, 120€ ... ili neki ATi mozda(koliko ce uopste biti bitan directX 10.1)???
Kuciste: neko Asus od 20-tak evra i treba mi savet za napajanje posto nemam vise od 20 evra za neko mnogo kvalitetno, da li valja bar nesto frontier od 500 W?
Hvala puno svima koji pomognu... :)
 
@ Max. pa i asus je dobra. i gigabyte je dobra. i ima jos mongo dobrih.. .:) meni treba konkretan model za ovaj procesor... :)
@ southwind a, sto mislis da mi je bolji taj quad od ovog core 2 duo? ipak je bitnije koliko ima jezgara od brzine takta? mislim, necu ja ne znam kakve paralelne operacije da radim sa njim...
uf.. a za plocu.. puno mi je to... necu imati dovoljno para kao ni za to kuciste...

da... definitivno izlazi... :)
i jos jedno pitanje... kog proizvodjaca od navedenih geForce kartica preporucujes...?
 
@ Max. pa i asus je dobra. i gigabyte je dobra. i ima jos mongo dobrih.. .:) meni treba konkretan model za ovaj procesor... :)
@ southwind a, sto mislis da mi je bolji taj quad od ovog core 2 duo? ipak je bitnije koliko ima jezgara od brzine takta? mislim, necu ja ne znam kakve paralelne operacije da radim sa njim...
uf.. a za plocu.. puno mi je to... necu imati dovoljno para kao ni za to kuciste...

da... definitivno izlazi... :)
i jos jedno pitanje... kog proizvodjaca od navedenih geForce kartica preporucujes...?
Bitniji je broj jezgara.(do odredjene granice :D )
Cena je gotovo ista , pa ne vidim razlog da ne uzmes Quad......

Pogledaj proizvodjace i graficke na itsvet.com
A sto ne prodas stari komp?
Tako ces imati veci budzet :D
 
@Southwind - stari komp dajem sestri... :)

e, sad mi stvarno hitno treba jedan savet... Dvoumim se izmedju 2 graficke 9600gt(nazalost, nemam za HD4850(@markoca))

Gigabyte GV-NX96T512H SLI 512MB GDDR3 :
gigabyte%20eForce%209600%20GT%20with%20technology%20cooling%20Silent-Pipe%20III%2005.jpg

ILI
Sparkle Calibre 9600GT (ili kako je oni nazivaju P960) isto 512 GDDR3 samo je fabricki overklokovana na 700/2000. Izgleda sjajno. :) slika:
223104080301.jpg


Razlika u ceni je oko 1000 dinara(sparkle je skuplji) , ali [size=+1]problem[/size] je u tome da su sada kada vec probijam onaj budzet od tih 400 evra meni su tih 1000 din veliki :( . Ne znam kakav je Sparkle proizvodjac. Da li mi se isplati da dam tih 1000 din u odnosu na to koliko dobijam. Googlao sam ali nisam uspeo da nadjem ni jedan konkretan test ove Sparkle kartice kako se pokazala u odnosu na druge 9600GT ?!
Hitno mi treba pomoc , sutra treba da kupim... Hvala svima unapred...
 
Poslednja izmena:

Back
Top