Trbusnjaci!!!

Koliko nedeljno radite trbusnjake?

  • Jednom nedeljno

  • 2x nedeljno

  • 3x nedeljno

  • Slabo ih vezbam u poslednje vreme


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Dobro počet ću s tim, ali ajd emi konkerento reci šta da jedem više šta da jedem manje :)
mislim ono znam mnaje hljeba, ugljenih hidrata, slatkog itd, a više mliječnih proizvoda, hrane koja sadrži proteine ( sve to radim) ali opet imam utisak da nešto fali :D
 
Mlecni proizvidi takodje mogu biti problematicni... ako jedea puno jakih sireva, kackavalja, kajmaka... unosis veliku kolicinu mlecne masti pored svega ostalog... I onda imas veci unos neko potrosnju kalorija i eto odgovora.
 
jedem pavlaku od 12% mliječne masti, pijem kefir (koji se pravi od mlijeka koje isto ima nešto malo mliječne masti) e nzm jedino ovaj sir suvi neki sa pijaze (mislim da je koziji), nekad ga jedem pomješanog sa pavlakom nekad onako samog :)
 
Idem u teretanu 3 puta nedeljno i posle svakog trening radim 40 trbusnjaka za gornji deo, 30 za srednji i 30 za donji. Pre sam imao 87 kg, sad sam smrsao na 76. Za koliko bi se moglo ocekivati nekakvi vidljivi rezultati?
 
Idem u teretanu 3 puta nedeljno i posle svakog trening radim 40 trbusnjaka za gornji deo, 30 za srednji i 30 za donji. Pre sam imao 87 kg, sad sam smrsao na 76. Za koliko bi se moglo ocekivati nekakvi vidljivi rezultati?

Mozes da radis i hiljadu trbusnjaka svaki dan, ako imas masne naslage i dalje se nece videti "plocice" Osnovni razlog rekreativnog bavljenja sportom nije izgled nego zdravlje. Ako ces da se izgladnjujes i iscrpljujes kojekakvim programima samo da bi se videli trbusnjaci onda bolje da uopste ne vezbas.

 
Poslednja izmena:
Idem u teretanu 3 puta nedeljno i posle svakog trening radim 40 trbusnjaka za gornji deo, 30 za srednji i 30 za donji. Pre sam imao 87 kg, sad sam smrsao na 76. Za koliko bi se moglo ocekivati nekakvi vidljivi rezultati?

Slusaj, moras da naucis prvo elementarne stvari a tek onda da postavljas pitanja i iscekujes odgovore, jer zapravo odgovori na tvoja pitanja i ne postoje.

Te brojke sto si naveo ne igraju ama bas nikakvu ulogu niti su nama neki pokazatelj....

Mozes imati i 50kg-a i biti mastan i debeo , takve su npr devojke i imaju ogroman % masnog tkiva, a mozes imati i 100kg-a kao pro bilder i biti "odrad" do koze da ti se vide i vene na trbusnjacima.....

Znaci kilaza sa % telesnih masnoca nema veze..... Trebalo bi da ima po nekoj logici ako su svi vebzaci aktivni i ozbiljno vezbaju, ozbiljno se hrane, ozbiljno uzimaju suplementaciju i imaju iste genetske osnove....Ali nemaju.

Tako da niko zivi ne moze da ti kaze za koliko i kada ce se videti neki "vidljivi " rezultati, a i to "vidljivo" je filozofski neodredjeni pojam.... Za nekog je to nesto vidljivo kada poskoci i kada skakuce salo pa se misici jedva naziru a za nekog je vidljivo da mu se vide vene na trbusnom zidu koliko ima malo % telesne masnoce u telu....

To sto radis vezbe za razlicite trbusne misice (rectus abdominis, kosi misici trbuha itd) je dobro za opste jacanje misica tela, kao rekreaciona vezba, dobro je raditi kada se rade donja ledja, pa su im trbusnjaci suparnicka tj antagonisticka grupa, i obrnuto - ko radi trbusnjake puno mora da radi i donja ledja puno (a retko ko radi) da se ne bi javio disbalans u telu.....Ista fora kao i biceps-triceps - Ne mozes samo raditi bicepse kao paljenvina a triceps ne, i obrnuto.

Znaci to sto ti radis sluzi za rekreativno blago jacanje misica trbuha i totalno nema veze sa skidanjem sala sa stomaka i otkrivanjem misica (a tako se svi misici "otkrivaju", salo koje je preko njih se istrosi u energiju za rad na treningu, ponajvise na kardio vaskularnom treningu).

Prava stvar je ishrana, ali veeeoma pametna i pravilno rasporedjena, nikako gladovanje i tome slicno, telo se ne moze prevariti, to je kao kada bi se trudio da pobegnes od svoje senke.

Tako da ako zelis nesto da uradis, da napravis i ostvaris neki zadati cilj, moras se naoruzati znanjem da bi radio prave stvari a ne da "trcis u mestu", tada nikada neces doci na kraj trke i proci kroz cilj.
 
Ljudi ako neko zna da mi kaze koliko trbusnjaka je pozeljno da se radi dnevno a da se postignu neki rezultati(mislim u kucnoj varijanti,ne teretana).Ako neko zna i radi trbusnjake svakodnevno a da ne mora da ide u teretanu neka kaze,i koji su trbusnjaci najbolji za donje trbusne misice,a koji za gornje(mislim u kom polozaju),ako me razumete.Naravno mogu da odgovore i oni koji vezbaju u teretani trbusnjake,ali da mogu da se rade i kod kuce...


kako kome, nekada to nisu samo telesne neophodnosti, nekada je to i sam osecaj zadovoljstva, utice na raspolozenje, pocnes tako dan;
6 serija po 100 komada svako jutro (3 razlicite vrste trbusnjaka) meni je recimo optimum.
 
Људови, радим 23 трбушњака за 30 секунде. Треба да повећам на 5 само ми није јасно јер их баш брзо радим.
Едит: Подигао на 27 са мало укоченом кичмом :) Хихих
 
Poslednja izmena:
Људови, радим 23 трбушњака за 30 секунде. Треба да повећам на 5 само ми није јасно јер их баш брзо радим.
Едит: Подигао на 27 са мало укоченом кичмом :) Хихих

Nije poenta uraditi toliko i toliko trbusnjaka za neko odredjneo vreme nego je poenta uraditi ih pravilno da bi imali pravi efekat. Isto vazi za sve vezbe.

Recimo kada se rade kontrakcije. Treba zamisliti kao da hoces da sastavis grudi i prepone, da zgrcis sve misice na stomaku(plocice i sa strane) maksimalno a da minimalno podignes samo gornji deo ledja sa poda. Da osetis kako se svaki misic na stomaku zateze.
 
Poslednja izmena:
Nije poenta uraditi toliko i toliko trbusnjaka za neko odredjneo vreme nego je poenta uraditi ih pravilno da bi imali pravi efekat. Isto vazi za sve vezbe.

Recimo kada se rade kontrakcije. Treba zamisliti kao da hoces da sastavis grudi i prepone, da zgrcis sve misice na stomaku(plocice i sa strane) maksimalno a da minimalno podignes samo gornji deo ledja sa poda. Da osetis kako se svaki misic na stomaku zateze.

Радим их правилно не брини се, укоченост кичме не смета толико. Боли при спуштању али ништа не утиче на правилност. Нисам луд да радим неправилне трбушњаке, спустим се скроз и подигнем се како треба, скроз до колена. Иначе, вежбам брзину због физичког теста. Радим ја нормално неколико врста трбушњака, не брини се ти ;)
 
Delim vezbace na pocetnike, redovne, napredne i elitne. Elitni su oni koji se takmicu, napredni koji bi zeleli da se takmicu (ili su bili).

Problem sa tvojim stavom sto neki smatraju L osnovnim pokretom, znaci stavljaju ga ka pocetnicima kao cilj da ga nauce.

Zasto da ne probaju? Zar ti nije dosadno uvek da radis iste vezbe?

Druga stvar je progresija, jer se ide od laksih ka tezih vezbi.
 
Delim vezbace na pocetnike, redovne, napredne i elitne. Elitni su oni koji se takmicu, napredni koji bi zeleli da se takmicu (ili su bili).

Problem sa tvojim stavom sto neki smatraju L osnovnim pokretom, znaci stavljaju ga ka pocetnicima kao cilj da ga nauce.

Zasto da ne probaju? Zar ti nije dosadno uvek da radis iste vezbe?

Druga stvar je progresija, jer se ide od laksih ka tezih vezbi.

Vezbam, vozim biciklu... zato sto mi prija i uzivam u tome a ne zbog napredka.
 
Kako smaraju klinci sa nekim tamo vezbama koje je tesko izvesti a doprinose cilju 1% i mozes se veoma lako povrediti ili trpeti nelagodnost dok radis a nema efekta.....

Samo izmisljaju neke gluposti i presipaju iz supljeg u prazno sa nekim retardiranim verzijama vezbi, a nikako da nauce da je u ishrani kljuc i da niej samo lako to reci i uraditi prosto, vec je to cela nauka kojom se mora ozbiljno baviti.

I da, trbusnjaci na zgoljavku i sise na debeloj zeni se ne racunaju.
 
Imam problem sa trbušnjacima. Radim 810 trbušnjaka dnevno. Unazad 20-ak dana sam nakon trbušnjaka imao normalne bolove u trbušnim mišićima, ali sada više nemam bolove nego sam više umoran nakon njih, tačnije smoren. Zna li neko razlog? Mišići su se navikli na toliki broj ponavljanja? Samo da napomenem radim trbušnjake iz 9 položaja, ne iz jednog.
 
Radim oko 200 trbusnjaka po treningu,u sklopu zagrevanja,i jos dosta vezbi za trbusne misice.
Doduse,to dodje kao deo vezbi snage i izdrzljivosti,jer se moj sport fokusira na nesto sasvim drugo.
 
Pošto sam pročešljao većinu sajtova sa ovakvom tematikom, setih se da postoji i dobri,stari forum :D Ovako : Imam 14 godina, 172/65 otprlike. Bavim se calisthenicsom ( uličnim vežbanjem ) oko 4 meseca. Sada me veoma zainteresovala ta ishrana, a zaista ne bih da plaćam nekog ličnog trenera. Izbacio sam slatkiše i čipseve, sve to za šta odavno znam da je loše. Koliko rigorozna treba da bude moja ishrana, ako hoću vidljive trbušnjake ? Zaista ne znam koliko % sala imam, niti gde se i kako to računa.... Shvatio sam da mi treba neki kalorijski deficit, da treba da vežbam veće grupe mišića i sve to. Ali evo recimo, jedem crni hleb, i pitam se da li ima isto kalorija i šećera kao i beli hleb ? ( Generalno mi je jasna ta priča oko monosaharida, disaharida i polisaharida ). Ne mogu da živim samo na voću i povrću, koje meso smem i/ili treba da jedem ? Slušao sam i priče da treba da trčim i bavim se kardiom ujutro pre doručka, da li je to istina ?
 

Back
Top