TORTE: recepti, saveti, ideje...

Evo i mene davno me nije bilo pozdrav za sve :-)
ImageUploadedByForum1386853072.744968.jpg
ImageUploadedByForum1386853103.871418.jpg
ImageUploadedByForum1386853120.695640.jpg
ImageUploadedByForum1386853149.310894.jpg
ImageUploadedByForum1386853168.587855.jpg
 
Poslednja izmena:
Molim Vas forumasice recite mi kada pravite Zoju koja se ovde zove Dacina u kojoj velicini cetvrtastog pleha pecete, (radila sam je samo okruglu)? Negde sam to procitala ali sam zaboravila, a sada ne mogu da nadjem. Ovaj pretrazivac je malo "ubiven", nije od nikakve koristi jer kod mene ne radi kako treba, a stvarno nemam vremena da citam redom da bih nasla te komentare?
Da dodam treba mi torta da je od tridesetak parceta, po merama koje su u receptu meni ispadne oko 3,5kg sama torta bez fondana, e sad zanima me el je to dovoljno? Mislim da je dovoljno ali opet bih da pitam Vas ovde koji imate iskustva u tome.
 
Poslednja izmena:
Molim Vas forumasice recite mi kada pravite Zoju koja se ovde zove Dacina u kojoj velicini cetvrtastog pleha pecete, (radila sam je samo okruglu)? Negde sam to procitala ali sam zaboravila, a sada ne mogu da nadjem. Ovaj pretrazivac je malo "ubiven", nije od nikakve koristi jer kod mene ne radi kako treba, a stvarno nemam vremena da citam redom da bih nasla te komentare?
Da dodam treba mi torta da je od tridesetak parceta, po merama koje su u receptu meni ispadne oko 3,5kg sama torta bez fondana, e sad zanima me el je to dovoljno? Mislim da je dovoljno ali opet bih da pitam Vas ovde koji imate iskustva u tome.

puno zavisi od gostiju i prilike . ako se pre toga jede , ako ima još nekih kolača .... treba da Ti je dosta , da bude za svakog po parče , ali ja ne bih rizikovala . još ako su gosti ješni ... bar 4 kg bez fondana ( moje skromno mišljenje , a iz kuće sam gde se mnogo voli slatko ... )
 
Mozda sam promasila temu...ali me zanima da li se moze obojiti slag u crveno i kako?
Iako cesto pravim kolace i torte, retko ih ukrasavam, pa nemam iskustva sa tim...
Jednom sam koristila crvenu boju u prahu i pomesana sa slagom je bila roza, ali to mi je i trebalo :)
Hvala na odgovoru.
 
ima u eurowiltu..evo ja zaginulo do kasno(meni je ovo kasno)pa dok cekam jos jednu da nafilujem da postavim malo slikica.evo jedne zbog koje sam kukala na sav glas,muz mi je rekao ako me vidi da opet histerisem zbog neke torte da ce da mi zabrani da vise radim torte.znaci mreza mi je pukla pa sam je improvizovala od zice,kad sam stavljala odbojkasice mnoge su pocele da padaju...uzas jedan...ono kad bas nece nista kako treba
attachment.php
.ova je za poklon pri dodeli paketica deci sa hendikepom ,divan jedan covek je organizovao sve to i bas je lepo kad se neko trudi toliko
attachment.php
.u slucaju da se ne prepoznaju ovo su ili bi trebalo da su winxice
attachment.php
.i jedna pepa porodica
attachment.php
 
Bezobraznici, ne daju bonice, ali evo i ovako javno da kazem, moji favoriti sa ovog skupa torti su zeleni slag sa patikicama koje koliko vidim i zatvorenih ociju bi ovako super napravila, slag jer izgelda vrhunski umucen i ukupno uradjena torta, ovo srce za vjeridbu, super prsten, super skoljkica i super sve zajedno, a ova Mini sa kuglicama na zici... kako ih samo onako dobro naniza da ne spadaju, odlicno?! Po meni tu si trebala malo manje krugove, ja isto kada pravim takve dekoracije se trudim da imam vise velicina jer ti veliki sjekaci mi sve nekako prekriju pola torte. Za figuricu sam jako ljutna z:(( , sto onu super suknjicu tako sakri iza tog srceta i zato si zasluzila jednu grudvu u sred :zimag: eto ti...
 

Back
Top