TORTE: recepti, saveti, ideje...

Presek moje novogodisnje torte

cokoladna al ne i jaka..vec socna i mljac ukusna
attachment.php

kao sto je neko vec pisao ovde,da su recepti za torte vec ispisa..i da sad samo pravimo kombinacije istih..
tako i ja u posledje vreme pravim torte..nikad isu,uvek nesto promenim,tragajuci za kombinacijom..koja mi se basbas svidja..
ova je jedna od boljih..
korice su wow cokoladni biskvit (malo izmenjen)
fil je kao za zoju samo sa belom cokoladom,mle.lesnjak,plazma,les.napolitanke,slag krem i td..
mere su malo izmenjene..pa ako se nekom svidi presek pisem..
uglavnom svima se jakoo svidela z:lol:

šta svidi , ekstra izgleda ... piši ! z:)
 
Opet ja :)

mrzim kad moram slikati torte navečer, a lijena gu.... nikako da napravi lightbox :D
PC210019.JPG


PC160013.JPG


Dacina dekoracija besramno ukradena (već sam se ispričala :D)
PC310025.JPG


Ova je bila za malog prijatelja.. njegov kameleon Greta.. preodvratna je :D :D
P1050045.JPG


I zadnja koju sam zeznula totalno i odabirom tacne i odabirom torte.. ali dobro.. na greškama se uči
P1040007.JPG
 
Ево наших најновијих торти:
наш снешко - Ана је хтела снешка на торти, а после тога му је дизајнирала гардеробу :)
287-torta-31-12-2012.jpg
288-torta-31-12-2012.jpg

Загина "јелкица":
DSCF1755.jpg
 
Poslednja izmena:
порука бр 2:
Наша Божићна торта: Ана је хтела машницу, а касније је израдила и "постоље" за крстић:
P1070525.jpg
P1070526.jpg

Загина Божићна, првенац са фонданом:
DSCF1819.jpg

P.S. за све који нису баш упућени - Зага је моја свекрва, која ме је и "натерала" да украшавам торте...
 
Poslednja izmena:
Gorice, pa ovaj presjek je FENOMENALAN!!! A sto si mi otkrila WAU biskvit, svaka ti cast, odlican je, evo kako ga ja koristim:
1. za torte od 3kg pecem od 4 jaja znaci bas kako pise u receptu, jos presjecem na 4 tanke korice, kad natopim coko mlijekom bude odlican
2. za 4 kg precnik 28 i onda pravim 1,5 mjeru, od 6 jaja i opet sijecem na 4 korice.
Meni dosta narucju coko tortu, ali sa napomenom da bude sto kremastija, znaci morala sma uvesti nekid rugi recept a da nije samo Zoja. Onda pravim te kore i fil od lud-lab torte sa dodatkom mljevene plazme i opet sloj sl. pavlake u koju krupno narendam cokoladu.
A ovaj fil sa bijelom coko ti je nesto slicno Zojinom filu, ali vidim da si ga dobro dotjerala, posebno mi se dopada dodatak napolitanki sa ljesnikom mmmmm, isprobavam i ovu kombinaciju prvom prilikom
 
Poslednja izmena:
Hvala ..hvala..hvala :hvala:
Daco jel da da je extra biskvit..i ja sam se uhvatila za njega k'o..da ne kazem bas :zper:
isto i ja pravim ..sto se mera tice..a fil od zoje mi je nekako zahvalan za ovaj biskvit,jer i tu idu cela jaja pa mi nista ne ostaje..
stim sto obavezno ubacim pavlaku ili slag krem u fil..pa bude bas kremast
pisala si mi i ranije za ovu tvoju kombinaciju..probacu je prvom prilikom..;)
:zpozdrav:
 

Back
Top