TORTE: recepti, saveti, ideje...

ja sam danas probala tu tortu kupljenu u Desserti cacak i uopste nije losa.malo je sladja,ai ok je .kore su jako tanke a fila ima baaasss puno i kao da je dodat zelatin da bi fil drzao.e,sad,da li je bas sa 1kg margarina,nisam sigurna,ali mislim da cu da isprobam recept u skorije vreme,da razbijem znatizelju
 
Pravim po 3 put fil po onom receptu cokolada 4 boje, znaci 500ml sl. pavlake, 500gr maskarpone sira i onda se to podjeli na 3 dijela i u svaki ide po 100gr crne, mlijecne i bijele coko. SUper mi prva 2 puta ispao,. to se fino cvrsto umuti, bilo bas extra kremasto. Danas mutim i posto uvijek korisitm MEGLLE sl. pavlaku dodajem malo mlijeka u nju, ja nagnem onu flasu i ko zna koliko sma ja toga stavila... kad sam dodala sir vidim ja to meni tecno, znaci 1,5 mjera svega je pravljena i dodam cokolade, sve se nadam kao bice to OK. Uvijek za tu tortu pecem WOW koru i sijecem na 4 dijela i ta 3 sloja fila. Sada to tako stoji nafilovano, svaki cas to gledam hoce li se dovoljno stegnuti, jer sutra treba da ide pod fondan, ali bas se plasim, jos po ovom paklu od vreline.
NEma druge izgleda engo cu poslati mm da kupi gotove kore, nafilovati ih za nas tim filovima i ubacim koju visnju ili nesto i za musteriju idem mutiti drugi... e bas mi ovo nije nikako trebalo
 
Delfini su preslatki... u svakoj kombinaciji. Ja ih obožavam ... baš, baš su mi uvek lepi, u kom god obliku da se pojave.
Dakle... kad meni neko bude pravio tortu - sa delfinima neće pogrešiti :zcepanje:
Evo jedne... posebne po tome što me je raznežila pažnja jednog 18-togodišnjaka... Poklonio ju je svojoj devojci za rođendan:
 
Poslednja izmena:
šlag ...

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Imam pitanje : kad ukrašavate tortu šlagom, koji šlag koristite i jel pravite po uputstvu sa kesice? I da li neko ima neko uputstvo za tortu oblika Beyblade?
Klinac voli te igračke, a hoće za rođendan tortu sa šlagom i čokoladom (da bi mogao prstom da skida šlag). I onda sam smislila da to nekako napravim. Videla sam dosta slika sa fondanom, ali nema sa šlagom.
 
Imam pitanje : kad ukrašavate tortu šlagom, koji šlag koristite i jel pravite po uputstvu sa kesice? I da li neko ima neko uputstvo za tortu oblika Beyblade?
Klinac voli te igračke, a hoće za rođendan tortu sa šlagom i čokoladom (da bi mogao prstom da skida šlag). I onda sam smislila da to nekako napravim. Videla sam dosta slika sa fondanom, ali nema sa šlagom.

Ja kupujem C šlag i mutim ga otprilike. :) Na 200g šlaga dodam 2dl vode iz frižidera, pa ako mi je gusto, dodajem još malo.

A kupila sam šlag od onih Hani što prodaju turski fondan, moram da kažem da je savršen. Nije ukusan kao C, ali je bolji za rad.
 
Natasa super su tortice. :)

A da li je neko Turski fondant probao stavljati na slag? Interesuje me da li ga topi?
Ja vec 2 mjeseca koristim samo njihov fondan i stavljala sma ga i na slag naravno dobro, dobro osusenog. Pa svaki se fondan topi od slaga pa tako i njihov, klasicvno nepodnosenje fondana i slaga. Inace se taj fondan sporije susi nego barvallo, i po meni savrsen je za prekrivanje ali niej toliko za te sve detalje, trakcie, kruzice i sve ostale zezancije, ali treba se naviknuti na takav rad
 
Ja nikada nisam koristila buter krem, uvijek prije fondanta tortu premazem slagom i nikada mi se domaci fondant nije topio. Peh sam imala sa barvallovim i crni mi je ostao na torti dok se pink sav istopio da sam ga nozem morala skidati s torte. Doduse tada sam probala praviti i trakice od tog istog i topio mi se i od vlaznog kista kada sam ih htjela lijepiti, tako da je mozda samo bila losa tura fondanta.
Ako se nekada sjetis, probaj staviti komadic bijelog na neki kolac sa slagom da vidis hoce li se stvarno istopiti. :D
 
Ja nikada nisam koristila buter krem, uvijek prije fondanta tortu premazem slagom i nikada mi se domaci fondant nije topio. Peh sam imala sa barvallovim i crni mi je ostao na torti dok se pink sav istopio da sam ga nozem morala skidati s torte. Doduse tada sam probala praviti i trakice od tog istog i topio mi se i od vlaznog kista kada sam ih htjela lijepiti, tako da je mozda samo bila losa tura fondanta.
Ako se nekada sjetis, probaj staviti komadic bijelog na neki kolac sa slagom da vidis hoce li se stvarno istopiti. :D
Stvarno torte premazujes slagom pa stavljas fodna preko slaga? Pa ako zagladis peglom poslije da bude ravan koliko god je to moguce bolje?! Ne znam, ja se to ne bih usudila, ali valjda svako ima svoje fazone. Uglavnom, ja sve sto stavljam na slag dobro osusim, nekoliko dana sve ranije pripremim i onda postavim nekih sat vremena prije nego musterije dodju po tortu. Za nas isto kada sam pravila tu kombinaciju i sa domacim i sa barvalo a i sada sa turskim topilo se nakon nekog vremna. Evo imam malcice slaga sto mi od mucenja nocas ostalo za jutros kafu pa cu staviti fondan omdah na njega i parce suvog i ovaj iz kante pa vidjecemo
 

Back
Top