TORTE: recepti, saveti, ideje...

HEj, jel neko koristi Puratov margarin, ovjd ekod mene u Subotici ima covjek koji prodaje njihov margarin za 170din/kg, pakovanja su po 10kg (2x5kg) i 20kg (2x10kg). Prvo bih da cujem vasa iskustva pa da uzmem jer mi puno 10kg samo za probu, mada bi njihovo sve trebalo biti super, moram da pitam i za njihovu cokoladu da li ima
 
Evo jedne na brzinu uradjene i na brzinu uslikane
attachment.php
 
Evo i mog doprinosa zbirki recepata.Omuljena torta mog sina , cesto sam je pravila u oblicima junaka crtaca...Patak Daca, Miki, Mocni rendzer i sl... DECIJA TORTA : 1. KORA:5 jaja,5 kas secera,5 kas oraha, 2 kas brasna, pola pr za pecivo.Pleh 40x30. 2 KORA:5 jaja,5 kas secera,5 kas brasna, kora od pola limuna, pola pr za pec. 1 FIL: Skuvati 4 zumanca , 4 pudinga, sa 200g secera i 3 vanile u 1 l mleka. Dodati margarin. 2 Fil: Ostatke od obe kore, posle rezanja u zeljeni oblik, izmrviti, preliti likerom ili sokom po zelji o dodati 4 kasike zutog fila i sne od 4 belanca. Filovati: KORA-TAMNI FIL-ZUTI FIL-Jagode- KORA. Ukrasiti po zelji.
 
HEj, jel neko koristi Puratov margarin, ovjd ekod mene u Subotici ima covjek koji prodaje njihov margarin za 170din/kg, pakovanja su po 10kg (2x5kg) i 20kg (2x10kg). Prvo bih da cujem vasa iskustva pa da uzmem jer mi puno 10kg samo za probu, mada bi njihovo sve trebalo biti super, moram da pitam i za njihovu cokoladu da li ima
Ne znam za taj margarin, ali znam da je generalno bitno koji procenat masnoće ima. Sve ispod 80 posto je margarin koji nije dobar za kolače i mešenje, barem je to moje iskustvo, a i po nekim sajtovima sam čitala o tome.
 
Koliko torti...predivnih, a mene nije bilo svega dve nedelje! Sve torte su super...ali jednu moram da izdvojim a to je od Msneki, SVAKA CAST! SUPER!!!
Nemam danas vise bonica jer sam ih vec pootrosila na figuricama,ali sutra delim, a draga Sneki tebi prvo!

Ljubim vasz:poz:
 
ZD jedno pitanjce, u vezi pusla torte po receptu jace...taj griz u kori me malo muci...sto to, da se brze osusi, bude li to onda istog ukusa ko klasicna susena kora samo sa belancima secerom i sircetom ili je to ipak onda drugacija kora? Sad tek svatih da je vi zovete beze kora a kod nas se kaze suskava :) a stalno se pitam kakve vi to beze kore stalno spominjete :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top