TORTE: recepti, saveti, ideje...

Pored svih vaših lepih tortica, evo i moje princeze - sirene. Da iskoristim gužvu :per:

attachment.php


attachment.php


Inače torta je Domaćicina 'cvetna livada' - dobila je visoku ocenu. Neko reče ide u omiljene. Za ZD :cmok:
 
Poslednja izmena:
Daco,
iscitacu i ovaj drugi recept. Pronacicu ti link ovog koji sam ja nasla na Colinarki. Zena ga je ukrasavala fondanom. U svakom slucaju cuces utiske iz prve ruke za par dana. Treba mi nesto bas, bas za decu. Prosle godine sam za Nadjin rodjendan pravila ogromnuuuuu coko nugat sa lesnicima. Medjutim deci je ocigledno bila preteska. Oni vole vise laganije, kremastije varijante. Nadam se da je to ovako nesto i da necu opet pogresiti.
 
Domacice,
ova reforma izgleda fenomenalno. Sad sam pokusala da pronadjme recept koji si spominjala, ali bezuspesno.
A i ona tortica sa prethodne strane ( Cvetna livada) izgleda sjajno. Obe tortice obozavam i ne mogu da skinem pogled sa njih. Dodje mi da sad u sred noci ustanem, odem u kuhinju i ukljucim mikser:)
 
Da, ja sam isto od nekoliko musterija cula utiske nakon cok-nugat torte da je jako teska, da djeca nisu mogla jesti, eto reko ne valja kad napravis neku koja se brzo poejde, en valja kad im je bas onako mocna i puna ljesnika, pa sad sta ja znam. Od sad i ja uvijek tu tortu pravim kao i Zoju samo sa vise korica i poslije svakog sloja fila ide sloj slaga, ali evo zadnji put opet rekose da je teska... A ja je bas obozavam, sljedeci put cu manje ljesnika u fil, a umjesto njih keksa, ma jos bolje :rotf:
Nasla sam i ja taj link sa tom tortom, neki Nindza kornjaca. MEni se presjek tamo cini extra, tako da mislim da slobodno mozes da se odlucis za ovu varijantu, a ja jedva cekam utiske :super:
 
Prvi put ću staviti jednu tortu na drugu, dole četvrtasta, a gore srce...Ista je vrsta, gornja je manja za trećinu. Zanima me, da li između tih torti da namažem fil ili da stavim koru na koru ?
Kako to sve jednostavno izgleda kada vi profesionalke to radite, a kad ja treba, nemam pojma ni oko čega.
 
Nemas problema, ti samo nafiluj donju koru, pa na nju opet fila ali tanji sloj samo da ti to dvoje zalijepi i toliko da je dovoljne povrsine za sljedecu koru od manje torte i onda opet na to slazi dalje sljedecu tortu, ja mislim da tu ne bi trebalo biti nikakvih problema samo ako ej cvrst fil tako kako si i rekla. Posto ja ne radim sa slagom, samo sa fondanom, alipirje kad sam radila slagirane toprte za kucu varijantu onda sam uvijek tako. Javi kako je ispalo
 

Back
Top