TORTE: recepti, saveti, ideje...

Dragi moji evo moje famozne tortice, znaju neki koliko sam kukala i zalila se, zbog nje je bila ne prospavana noc, a sad kad je pogledam i nije nesto posebno, sve zbog te sive boje, bezbeze sam to napravila, ali sta cu kad je i na orginal slici koju su mi poslali tako isto bilo, i beton, i stolovi, stolice, krov od lima, oko kafane, sve je sivo u nijansama
attachment.php


figurice na terasi, trazili su prvo 6 pa onda se povecalo na 11, citav fudbalski tim, a vece pred isporuku je trazila i 2 rezervna igraca, ma nema sanse kazem ja, vjerovatno ne razumiju zasto, ali brate sto je puno, puno je...
Imala sam tacne instrukcije koliko kakvih figurica, odnosno ko da ima kakvu kosu, brkove, bradu, da bi svi gosti kad dodju na rodjendan mogli da se prepoznaju
attachment.php


ovaj u zelenom dzemperu upravo ulazi u kazfanu, pa zove i ovog drugara u zutom da i on krene unutra
attachment.php


njih dvojica se pozdravljaju, rukuju
attachment.php


a ovo je drustvo na desnoj strani terase
attachment.php


ovo je porodica, ovaj sto ga malo fali na slici je u stvari slavljenik i gazda kafane, njegova zena, kcerka i sin je ovaj visoki pored njih.
attachment.php
 
Dragi moji evo moje famozne tortice, znaju neki koliko sam kukala i zalila se, zbog nje je bila ne prospavana noc, a sad kad je pogledam i nije nesto posebno, sve zbog te sive boje, bezbeze sam to napravila, ali sta cu kad je i na orginal slici koju su mi poslali tako isto bilo, i beton, i stolovi, stolice, krov od lima, oko kafane, sve je sivo u nijansama
attachment.php


figurice na terasi, trazili su prvo 6 pa onda se povecalo na 11, citav fudbalski tim, a vece pred isporuku je trazila i 2 rezervna igraca, ma nema sanse kazem ja, vjerovatno ne razumiju zasto, ali brate sto je puno, puno je...
Imala sam tacne instrukcije koliko kakvih figurica, odnosno ko da ima kakvu kosu, brkove, bradu, da bi svi gosti kad dodju na rodjendan mogli da se prepoznaju
attachment.php


ovaj u zelenom dzemperu upravo ulazi u kazfanu, pa zove i ovog drugara u zutom da i on krene unutra
attachment.php


njih dvojica se pozdravljaju, rukuju
attachment.php


a ovo je drustvo na desnoj strani terase
attachment.php


ovo je porodica, ovaj sto ga malo fali na slici je u stvari slavljenik i gazda kafane, njegova zena, kcerka i sin je ovaj visoki pored njih.
attachment.php


Svaka čast na torti i tolikom strpljenju. Ali takve mušterije treba doooobro oguliti. Moj moto za ovakve želje je - može ali.... to košta ! Pa kad hoće da izvode kojekakve kerefeke- platite dobro.
 
Pa sad sta da kazem, oni kad su narucili jos ni jedna narudzba nije bila za taj vikend pa sam prihvatila jer su mi vec stare musterije. Naravno, u medjuvremenu se toliko toga jos narucilo za taj vikend i sta da se radi. Rekla sam ja: tezina torte se naplacuje klasicno, u tu cijenu idu jos 2 figurice, a ostalo se posebno placa, ali taj dan su rekle da ce biti 6 komada, kasnije dodale jos... pa trazile kao sto vec rekoh u zadnji cas jos 2, ma kakvi pa ne znam koliko da placaju, covjece, sto je mnogo-mnogo je :dash: :dash:
Ali kad su narucivale nije bilo slike kafane, samo onako kao napravi ti kutiju, pa otprilike ljude, pa neki enka sjede, neki neka stoje i tako... Ali kad je stigla slika i kad sam ja vidjela tanke nozice i sve krivudavo na stolicama i stolovima, uh :besna: Tu sam pogrijesila, trebala sam odmah stolove i stolice postaviti na noge i nesto poturiti ispod da se tako i suse, ja pravila noge, sjedece dijelove stolica i gornje od stolova sve posebno i ostavila da se susi! A joj muke moje kad je to trebalo da se nocu pred isporuku torte sastavlja, noge krenule da se lome, cim stavim lijepak na nju ona se raskvasi pa puca, nece da drzi sjedeci dio, a kamo li i figuricu iznad nje. Tako da sam sve pravila ponovo, stavljala ispod neke plasticne stvarcice koje nadjoh po kuci da su odgovarajuce visine, ma katastrofa, doslo mi je da se predam :brus: Tako da ja sad znam, sve sastavljam ne bas odmah dok je jako mekan fondan (ja radim pola F pola gum paste) nego onako na pola da se ne presusi i onda poturanje raznoraznih pomocnih plastikarija, inace propast, bar ovako kad je puno dijelova. Jos iznad terase u originalu ima tenda, za nju sam sve pripremila i predomislila se u zadnji cas jer mi onda to zuto pokrije sve figurice, koliko je to duboko i dugacko, ne bi se one figurce uz samu kafanu ni vidjele...
 
A evo sta se jos radilo ovaj vikend

Moskva u malo drugacijoj dekoraciji, veselo i sareno, mama je trazila da torta ima zuto -plavu kombinaciju a sam samo djelic travice zelene stavila ispod mede
attachment.php


Zoja za naseg komsiju, inace ovom torticom sam zaokruzila godinu dana bavljenja ovim poslom, to mi je prva musterija i evo ih opet i za ovaj rodjendan. DJecak voli tu vrstu tankovratog dinosaurusa, naravno, i tu sam zeznula to spajanjem presusenih dijelova, pa je bilo malo pucanja i sastvaljanja sa drugacijom nijansom zelene, ali posto oni nikad do sad nisu vidjeli tortu sa figuricom i fondanom, odusevljenje je bilo veliko, isto tako nisam imala vise zivaca da pravim lavu pa sam im kupila vatromet i stavila u vulkan...
attachment.php


Moskva koju je sestra poklonila svom brat dr u htinoj pomoci, htjela je nesto veselo i sareno, sa djecicjim fazonima, poslala mi sliku mede u zavojima, stetoskopa malo veselijih boja i kofercica, tako sam i ja nesto onda napravila. A moj sin sav zbunjen cita natpis i iskolacenih ociju pita: pa kome se jos pravi figurica za 35 rodjendan???
attachment.php


Evo jos jedna musterija od prije punih godinu dana, nazvali me u petak popodne za nedelju, ali kako da ih odbijem... inace, tortica je za rodjendan njihovog psa, to baka narucuje svojoj unuci, valjda im je to neki poseban povod za slavlje
attachment.php
attachment.php
 
hvala drage na bonicama.
Ma neka se radi,njihovo je da zahtijevaju,nase da radimo,naravno i taj rad i trud da se naplati,meni mnogo znaci kad neko zna da cijeni taj trud i rad jer se sve slazete da je i veliki.Svega i svacega se moramo odreci da bi i uspjele pa kad to neko nezna da cijeni e to meni bude krivo.Ili kad se vade na ono,ma ja znam napraviti ekstra tortu al neznam nasarati.
 
Ovu je sestricina zamislila,sestra napravila torte a ja spakovala i prekrila fondanom,pokusala malo da ispravim neravnine i ukrasila onim ruzicama od juce(obojila ih pre toga)...Hvala Stefilvi na savetu..:heart:uspela koliko toliko..cetkicom..vidi se ;)
brat kaze da smo promasile povod,kaze lici na mladenacku..fale samo mladenci na vrhu..:zcepanje:..
l nije lose ispalo kad jedan pravi a drugi krpi..:whistling:

attachment.php

attachment.php
 

Back
Top