TORTE: recepti, saveti, ideje...

ev moje robice :)

riba.jpg
riba3.jpg


riba1.jpg
riba2.jpg
 
Ja imam ovaj recept za cokomus tortu..
ne deluje lose..jedino mozda da se ispece i treca korica ...da se nekako prekrije cmus..pa preko nje da se prekrije fondanom..
predpostavljam da se dobro steze jer ide tolika cokolada...:think:

cokomus torta

korice: 4 belanca umutiti dodati 4 kasike secera, 4 zumanca 2 kasike brasna i 2 kasike kakaa. Peci dve korice.
Fil:600gr. cokolade za kuvanje istopiti na pari, dodati ulupan sneg od 5 belanaca sa 5 kasika secera i na kraju dodati 750 grama ulupane slatke pavlake, sve sjediniti u glatku masu. U kalup sipati polovinu mase staviti 1 koricu zatim drugu polovinu mase i staviti drugu koricu, ostaviti u frizider da se dobro ohladi i stegne. Kada se ohladi izvaditi iz kalupa i preliti sa 250gr pavlake koja je prokuvana sa 200grama cokolade i preliti tortu. Ukrasiti po zelji.

mislim da je recept odavde samo neznam ciji je...

meni se ne svidja što su sirova belanca.A opet nisam sigurna kako bi bilo da ih termički obradim.imate li neki pametan predlog. Ipak moje torte jedu najviše deca.
 
Gabon torta



Fil:
14 zumanaca
250 g margarina
250 g secera u prahu
100 g cokolade za testo

Kore:
14 belanaca
14 kasika kristal secera
300g mlevenih lesnika i
pola smese od fila

Priprema:
Prvo treba poceti od fila. Penasto umutiti secer sa zumancima i malo prokuvati na pari. U prvobitnom receptu se ne kuva fi, ali ja zbog salmonele to redovno cinim. U prohladjen fil dodati penasto umucen margarin i 100 g otopljene cokolade. Sve dobro umutiti u jednolicnu masu.
Za kore treba umutiti belanca u cvrst sneg, dodati secer i dalje mutiti. Na kraju dodati mlevene lesnike ili orahe i sve to sjediniti. Na kraju dodati pola smese od fila, sjediniti i peci 3 kore. Kore su prilicno mekane i nezno ih prebaciti iz pleha na cist stolnjak i ostaviti ih da se dobro prohlade. Fil drzati u frizideru, nafilovati kore, spolja i po vrhu premazati tortu filom i ukrasiti krupno narendanom cokoladom.



Ja nadjoh ovaj recept pa ako nesto pomogne ne iduziva jaja
 
Gabon torta



Fil:
14 zumanaca
250 g margarina
250 g secera u prahu
100 g cokolade za testo

Kore:
14 belanaca
14 kasika kristal secera
300g mlevenih lesnika i
pola smese od fila

Priprema:
Prvo treba poceti od fila. Penasto umutiti secer sa zumancima i malo prokuvati na pari. U prvobitnom receptu se ne kuva fi, ali ja zbog salmonele to redovno cinim. U prohladjen fil dodati penasto umucen margarin i 100 g otopljene cokolade. Sve dobro umutiti u jednolicnu masu.
Za kore treba umutiti belanca u cvrst sneg, dodati secer i dalje mutiti. Na kraju dodati mlevene lesnike ili orahe i sve to sjediniti. Na kraju dodati pola smese od fila, sjediniti i peci 3 kore. Kore su prilicno mekane i nezno ih prebaciti iz pleha na cist stolnjak i ostaviti ih da se dobro prohlade. Fil drzati u frizideru, nafilovati kore, spolja i po vrhu premazati tortu filom i ukrasiti krupno narendanom cokoladom.



Ja nadjoh ovaj recept pa ako nesto pomogne ne iduziva jaja

Hvala ti puno.I ja sam našla taj recept, ali i još neka 2 slična.
Probaću jednu da napravim pre, pa ću videti da li sam zadovoljna ukusom i izgledom.A onda ide za mušteriju. :)
 
Nisam još uspela da isprobam ali svakako ću probati.
Pota je ostavila recept i link negde na forumu za pravljenje figurica a ovo je kopirano od tamo:

Pota:
Re: Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Evo cudnog recepta za pravljenje 3d oblika..
ovo je sa onog bloga na kojem ste glasali za moju tortu, ideja mi se ucinila interesantna pa da podelim...
recept je jednostavan
koliko ekspandiranog pirinca ( ovde je cokoladni, pahuljice koje se jedu za dorucak)
toliko sundjerastih bombona i na svakih 100g pahuljica kasika ulja.
bombone se sa uljem otope u mikrovalnoj i to se pomesa sa pahuljicama...
ovde pogledajte kratak video kako ona to pravi:
http://www.cestmamanquilafait.com/ar...-61269892.html

Da li to može da se oblikuje kad se malo stegne? Ja nemam kalup, trebalo bi da oblikujem veliku figuru od toga...
Ili možda imate neku drugu ideju šta bih mogla da upotrebim za oblikovanje veće figure, da ne bude cela od fondana?
 
Da li to može da se oblikuje kad se malo stegne? Ja nemam kalup, trebalo bi da oblikujem veliku figuru od toga...
Ili možda imate neku drugu ideju šta bih mogla da upotrebim za oblikovanje veće figure, da ne bude cela od fondana?

Pa ja to radim sa plazmom ili kad opkrojim tortu one ostatke izmesam sa malo fila i oblikujem,pa na hladjenje i preko fondan.
 
Htela sam nesto da pitam a ne znam da li ovde :think:
Trebala bi da pravim tortu za otprilike 90 ljudi,ovako nesto
249613_1870929771089_1176467833_31779832_4270091_n.jpg

Znam da je preveliki zalogaj za prvi put....ali sta da se radi
posto sam totalni pocetnik moram da pitam sta mislite koliki precnici bi trebali da budu
i koliko bi teska torta to bila.Kako da poredjam spratove da se ne skljokaju
:zcepanje: eto....to bi bilo to...
ako ima neko raspolozen da mi odgovori bila bi zahvalna veoma :rumenko::bye:
 
Treba ti torta od najmanje 9 kg (računa se 100-150g po osobi. 100g je sasvim dovoljno, naročito ako ima još torti ali ja uvek mušteriji prepustim izbor da li će taman koliko treba ili malo više :) )
Ja nemam puno iskustva ali pošto sam skoro isto prvi put pravila tortu na tri sprata mogu da ti kažem gde sam ja grešila :) Što se obima tiče razlika bi trebalo da bude bar 6-10 cm, ali sam ja donju napravila veliku pa je bila mnogo tanka, i morala sam da pečem i dodajem još kora. Meni za 10 kg donja bila teška 5 kg, srednja 3 a gornja oko 2 kg. To je bar bio plan - na donju sam posle dodavala još torte, a ove gornje sam seckala da se dimenzije lepo uklope ....

Dakle, kreni od donje - izaberi neku čvrstu tortu koju si već pravila i za koju si sigurna kolika može da bude (obim i visina) pa onda uklapaj dimenzije gornjih.
Ja sam kupila drvene valjčiće, oko 8cm debljine i njih ubadala u donju tortu, pa na njih slagala drugi sprat.
Ako su ti dovoljno čvrste torte, to bi trebalo da drži.

Nadam se da će ti neko iskusniji dati još saveta ali imaš po forumu na više mesta već objašnjeno kako se to radi :)
 

Back
Top