Tolkin!

Feanor the elf king:
Gloredhel:
i ja znam da je Glorfindel to uradio, ako ne gresim
Ne bih rekao da gresis, tako sam barem procitao, ali ako je neko procitao drugacije... Glorfindel je sigurno!!!!!
<<Ko je nacinio tu poplavu?>> zapita Frodo.
<<Elrond je to zapovedio>>, odgovori Gandalf. <<Reka ove doline je pod njegovom vlascu i dize se u gnevu kad on ima veliku potrebu da zapreci gaz.... .... Ako mogu tako da kazem dodao sam tu i nekoliko poteza sa svoje strane... ... neki od talasa uzeli su oblicje velikih belih konja...>> utd
 
Blue_Bird_BMW:
Feanor the elf king:
Gloredhel:
i ja znam da je Glorfindel to uradio, ako ne gresim
Ne bih rekao da gresis, tako sam barem procitao, ali ako je neko procitao drugacije... Glorfindel je sigurno!!!!!
<<Ko je nacinio tu poplavu?>> zapita Frodo.
<<Elrond je to zapovedio>>, odgovori Gandalf. <<Reka ove doline je pod njegovom vlascu i dize se u gnevu kad on ima veliku potrebu da zapreci gaz.... .... Ako mogu tako da kazem dodao sam tu i nekoliko poteza sa svoje strane... ... neki od talasa uzeli su oblicje velikih belih konja...>> utd
Zaista se izvinjavam na velikoj gresci koju sam napravio... Ja sam to proverio posle uzevsi knjigu da citam ispocetka, i video sam da sam pogresio sto se tice Elronda, ali me posle mrzelo da ispravljam :?
Imam samo jedno pitanje... Govoris li ti vilenjacki? :D
 
Blue_Bird_BMW:
Imate na krstarici sobu #tolkin drzim je ja pa navratite ili mi ostavite poruku da vas Aopujem. Nick mi je ovaj isti Blue_Bird_BMW
Pretpostavljam da si mislio na pricaonicu... ALi ne verujem da cu moci da odem tamo jer mi ne funkcionise... Probao sam par puta, ali nece... U svakom slucaju, probacu opet, a ako ne, ostaje mi Forum... Opet, i to je nesto...
 
Ne mogu da verujem da se neko konacno setio i nas tolkinofila i stavio sve one rasprave,koje ja obicno vodim sa drustvom u privatnosti svoje kuce,na forum!!BRAVO!Drago mi je da ima toliko ljudi u Srbiji koji vole LOTR!!!!I znaju uopste ko je Prof. Dzon Ronald Rejl Tolkin!!!!!!!! :)
 
naravno da volim TOLKINA covek je nenadmasan
gospodari su nnnaaajjjjbbbooollljjjaaa knjiga koju sam dosad procitala.zao mi je sto nisam procitala ostale knjige (u mojoj je... biblioteci imaju samo
gospodara). kakve su?
 
the mass:
naravno da volim TOLKINA covek je nenadmasan
gospodari su nnnaaajjjjbbbooollljjjaaa knjiga koju sam dosad procitala.zao mi je sto nisam procitala ostale knjige (u mojoj je... biblioteci imaju samo
gospodara). kakve su?
FENOMENALNE!!!Prvo ti savetujem da procitas Hobita,a nakon toga lati se Silmariliona (on ti je kao biblija o Srednjem svetu,znaci nastanak,bogovi,prvi Neprijatelj Melkor(morgot)ma sve ono sto se likovi u LOTR-u prisecaju...npr.Pad Gondolina.)Kad to procitas mozes komotno uzeti i neke druge pisce,ali ako hoces jos od tolkina uzmi njegove eseje(tipa Drvo List),ali po mom misljenju
je Tolkin nenadmasan,jer ja sam sva njegova dela i dela njegovog sina Kristofera citala vise puta.I u mojoj licnoj biblioteci imam Dve velike police posvecene Tolkinu i epskoj fantastici.Moj savet ti je takodje da procitas LOTR i na engleskom,veruj mi 100 puta je bolje!!!!!!!!!!Takodje ako u blizini imas IPS ili neku knjizaru ja ti savetujem da kupis kad budu ova letnja snizenja,veruj mi mogu nekad da budi veoma jeftine.
 
the mass:
naravno da volim TOLKINA covek je nenadmasan
gospodari su nnnaaajjjjbbbooollljjjaaa knjiga koju sam dosad procitala.zao mi je sto nisam procitala ostale knjige (u mojoj je... biblioteci imaju samo
gospodara). kakve su?
FENOMENALNE!!!Prvo ti savetujem da procitas Hobita,a nakon toga lati se Silmariliona (on ti je kao biblija o Srednjem svetu,znaci nastanak,bogovi,prvi Neprijatelj Melkor(morgot)ma sve ono sto se likovi u LOTR-u prisecaju...npr.Pad Gondolina.)Kad to procitas mozes komotno uzeti i neke druge pisce,ali ako hoces jos od tolkina uzmi njegove eseje(tipa Drvo List),ali po mom misljenju
je Tolkin nenadmasan,jer ja sam sva njegova dela i dela njegovog sina Kristofera citala vise puta.I u mojoj licnoj biblioteci imam Dve velike police posvecene Tolkinu i epskoj fantastici.Moj savet ti je takodje da procitas LOTR i na engleskom,veruj mi 100 puta je bolje!!!!!!!!!!Takodje ako u blizini imas IPS ili neku knjizaru ja ti savetujem da kupis kad budu ova letnja snizenja,veruj mi mogu nekad da budi veoma jeftine.
 
Da ,ali na zalost ima puno takvih ljudi.Doduse,mogu se neki i promeniti!Moja drugarica na primer je mrzela da cita, Tolkina da ne pominjem,nije htela ni film da gleda,ali eto tako ganjala sam je govoreci joj da odgleda film iako je knjiga 100000000000000000000000000000000000000puta bolja!!!!!!!!!!I tako na kraju uspeh ja da je nagovorim da odgleda i sa uspehom mogu reci da sad u njenoj novo otvorenoj licnoj biblioteci stoji komplet LOTR-a,Hobit i Silmarilion(sad upravo zavrsava Silmarilion)Tako da nekim ljudima mozes da utuvis u glavu da su knjige bolje od bilo kog filma,bilo koje shpanske serije(uhhhhhhh :twisted: :evil:)Mozes ako se potrudis!!!
 
Naravno, totalno ste u pravu... A da ni ne pominjem da za Lotr nije nikakav trud potreban da bi se procitao, to je knjiga koja se cita sa uzivanjem, i ko god pokusa da je uzme u ruke, nece je ostaviti dok ne zavrsi do kraja, a cak i tada, on ce uzeti ponovo da je cita...
 
Ja sam ti za to zivi dokaz!!!
LOTR sam procitala 5 puta i evo sad citam jos jednom(inspirisala me je cela ova rasprava i to sto ima toliko ljudi odavde koji vole da uzmu u ruke dobru knjigu,a LOTR je fenomenalana knjiga!!!)Ovo mi dodje 3-ci put da je citam u orginalu(na engleskom)i savetujem svakom ko misli da bi mogao da uzme i procita knjigu na engleskom jer je MNOGO bolje!!!Ne kazem da se nece prvi put malo namuciti,al tu je uvek recnik!(Tolkin vli da koristi staroengleski)
Ali to nije slucaj samo kod mene kao sto sam videla ima puno ljudi koji sa toliko uzivanja uzimaju bilo koje Tolkinovo delo i po 10,15-ti put!!
Ja samo ne razumem kako neki ljudi neshvataju da takva dela sto vise puta se citaju to se bolje razumu i svaki put,bar je kod mene tako,kao da je citam po prvi put.Uvek mi deluje drugacije,uvidim delove koje nisam shvatila kad sam je pre citala,jer su ustvari sa njegova dela jako vezana.
 
Ja se izvinjavam ako sam dosadna,da li bi neko ko voli Tolkina mogao da ostavi ne e-mail adresu,vec adresu stana ili kuce,na to sam mislila,da se tako dopisujemo.Ako nije problem,normalno.Pozdrav iz sveg srca.
 
Vilenjak:
Ja se izvinjavam ako sam dosadna,da li bi neko ko voli Tolkina mogao da ostavi ne e-mail adresu,vec adresu stana ili kuce,na to sam mislila,da se tako dopisujemo.Ako nije problem,normalno.Pozdrav iz sveg srca.
Znam na sta si mislila, ali ja se selim ove godine, tako da nemam trenutno adresu buducu, ali cu ti je poslati cim je dobijem....
Za sada pozdrav iz Floride :D
 
Moj prijatelj i ja smo cesto pricali o fantasticnim svetovima. Ja sam pre njega procitala Hobita, pa je onda to ucinio i on. Onda je on procitao Gospodara, pa sam za njim i ja. Zajedno smo se pomalo razocarali u film. Jedno drugom odgovaramo na pitanja citatima iz knjige pa zbunjujemo drustvo oko sebe koje nas ne razume sta pricamo. Sad vidim da nismo jedini koji cene ovaj zanr i posebno ovo delo - Gospodara, Hobita...jednom recju Tolkina.
 
da,apsolutno te razume,npr. ja sam ove godine mom drustvu koje cita Tolkina poslala razglednice nekon u runama nekom na vilenjackom!To je stvarno fenomenalan osecaj kad se vratis sa mora aoni ti kazu da su apsolutno sve razumeli!!
Takodje,posto pisem pesme imam naviku da pokoji stih napisem vilenjackom(mrzim taj prevod vise volim da kazem Elven)
 

Back
Top