TNG uredjaji za motore za direktnim ubrizgavanjem

U zavisnosti od automobila, cena “BRC LDI” sistema kreću se između 2.100 i 2.500 evra za četvorocilindrične motore.
Investicija koja je skuplja 5 -6 puta od standardnog gasnog uredjaja a pricaju kako se isplati posle 20k km.
Da su rekli 200k km pa i da ih razumem a ovako samo lazu.
Plus klip trpi veci pritisak a sta ako nije predvidjen za te vece pritiske?
Sta mislite kako ce to da utice na radilicu i lezajeve?
Zato ja kazem i ostajem pri tome da je sve sto ima gas dobro iskljucivo ako ga ugradi fabrika na svojoj proizvodnoj traci jer su tu pojacani delovi koji treba to i da budu dok sve ostalo moze da radi ali je pitanje dokle ce da radi jer suti delovi i dihtunzi predvidjeni za manje temperature i pritiske.
 
Pročitao članak ali ne vidim nikakav krupan pomak spram standardnih gasnih sistema ( osim što je skuplji 3-4-5 puta)?

Kao, malo je štedljiviji od klasičnih plinskih sistema...a to "malo štedljiviji" kad se spoji sa "puno skuplji sistem", znači da se nikad neće ni isplatiti.

pa novi benzinski motori su uglavnom sa direktnim ubrizgavanjem sve je manje klasicnih atmosferaca i ovo je resenje za te automobile.

DI motori benzinski trose nekih 30% manje nego klasicni atmosferci, samim tim i TNG za ove motore trose manje tako da se pomeni ova instalacija takodje isplati.

Npr ovaj uredjaj se isplati ko vozi 24.000 km godisnje za 30 meseci voznje

A ko prelazi recimo 30.000 km njemu se isplati za 2 godine

Moj brat od tetke prelazi godisnje 70.000 km i on vozi isto na plin , sto znaci da bi se njemu ovaj uredjaj isplatio za manje od godinu dana tj za nekih 10 meseci

Kalkulator ustede mozete naci na sajtu

www.lovatogas.co.rs
 
Poslednja izmena:
Za stare plinske uredjaje su govorili da im je isplativost ugradnje resena posle 20k km a sad za ove neove pricaju to isto a ovaj novi je 6x skuplji.
Nema logike ali plinasi ce stalno tako da drombusaju kao sto ce da pricaju i kako novi motori trose manje a istina je da ne trose nista manje tj u nekim slucajevima simbolicno manje.
Dokaz za to je TFSI motor koji je u Golf-u 5 tukao po gradu izmedju 11 i 18L. I sta je tu ekonomicnije od atmosferca?
Nista.
Ispada po njima da bi se taj uredjaj isplatio da moras da vozis minimalno 25k km godisnje.
A sta sa ljudima koji voze 10k km? Njima se ne isplati prodaja automobila ni posle 15 godina jer im se uredjaj nije isplatio.:D
Da ne pricamo jos o raznoraznim problemima sa GDI,TSI,TFSI motorima koji su bili kod nekih motora izrazeni i bez plina a mogu tek misliti kad dodje plin sta ce da bude.
Zato lepo vozite na benzin ili dizel i pustite mozak na pasu.
A to sto ce Tihi odmah da se n adoveze kako ce u EU da bude zabranjena voznja dizela mozete smatrati samo jednom od njegovih glupih izjava jer tako ce biti ali za centre velikih gradova i vazice samo za euro3 ili maksimalno euro4 motore dok ce ovi najnoviji dizelasi apsolutno moci da se voze gde hoces.
 
Mislis , u poređenju sa benzinskim motorom ili porediš sa motorom na kom je već ugrađen plin ?

idi na www.lovatogas.co.rs

ukucaj cenu benzina koliko auto prelazi mesecno, broj litara zatim tamo cenu plina broj litara potrosnja i dobices kalkulaciju ustede.

Sve u svemu isplati se.

Vozis se jeftinije nego na dizel, a ne brines o crknutim diznama koje nove kostaju 300-400e komad, dpf filteru koji nov kosta 1500e+ pa na vise, turbini koja nova kosta isto preko 1500+ pa na vise, bos pumpi koja nova kosta isto preko 1000 evra a reparacija iste 300-500, i na kraju ne brines o plivajucem zamajcu koji sa setom kvacila kosta okvirno od 500 evra pa na vise....

Plus ne smrdi ti dizel gorivo a ni motor ne traktorise vec ima daleko lepsi i tisi zvuk.

Vibracije u vozilu su takodje manje
 
Poslednja izmena:
Neki ljudi su toliko glupi da to stalno pokazuju i dokazuju.
Sve ovo sto je jedan clan ovde nabrojao kosta da se reparira manje od 1000€ a sve to zajedno nikad nece crci i odlazi samo na jako velikim kilometrazama.
A vi ako ste glupi da kupite auto sa 500k km onda vam tako i treba jer volite jeftino.
Posto ne moze dobro i jeftino onda znajte da cete morati malo da vise ispraznite dzep.
Remont turbine 250€,remont dizni od 40 do 120€ u zavisnosti u kom je stadijumu,plivajuci zamajac od 200 preko 250 u proseku a ima i onih skupljih kao sto ima japanac RAV4 ali to je japanac pa se to i podrazumeva jel tako.
Sve to nabrojano kosta manje nego taj jedan nov plinski uredjaj za motore sa direktnim ubrizgavanjem a pritom vam ta kola sa dizel motorima u zavisnosti od kubikaze mogu trositi i celih 2L sto nijedan plinas nece postici.
Pokazao sam i dokazao da moze toliko da trosi dizelas sa 1,4 motorom a cak sta vise bratova Skoda Oktavia je sa 1,9TDI motorom pri brzini od 80 km/h sa nas dvojicom pokazivala konstantnu potrosnju od 2,9L tako da kad to sve pretvorite nista se vi sa plinasem jeftinije ne vozite.
Sto nam Tihi kao strucnjak ne kaze koliko kosta magnet na Mitsubiski GDI motoru a koji im puca redovno i potrosan je materijal?
Evo ja cu vam reci da kostapreko 400€ a to je naravno jeftino kad bi se on pitao jel da? :-)
Na mom Golfu GTI sa TFSI motorom koji ima direktno ubrizgavanje lik je uradio veliki servis ali nisu mu majstori promenili i lanac bregaste koji takodje treba da se menja pa je pukao i onda je lik morao da uzvadi 1600€ za popravku jer je sve izlomio.
Zna se jako dobro zasto su prestali da rade atmosferce i obicne dizelase jer im je cilj da sto vise uzmu na odrzavanju tih kola.
 
Neki ljudi su toliko glupi da to stalno pokazuju i dokazuju.
Sve ovo sto je jedan clan ovde nabrojao kosta da se reparira manje od 1000€ a sve to zajedno nikad nece crci i odlazi samo na jako velikim kilometrazama.
A vi ako ste glupi da kupite auto sa 500k km onda vam tako i treba jer volite jeftino.
Posto ne moze dobro i jeftino onda znajte da cete morati malo da vise ispraznite dzep.
Remont turbine 250€,remont dizni od 40 do 120€ u zavisnosti u kom je stadijumu,plivajuci zamajac od 200 preko 250 u proseku a ima i onih skupljih kao sto ima japanac RAV4 ali to je japanac pa se to i podrazumeva jel tako.
Sve to nabrojano kosta manje nego taj jedan nov plinski uredjaj za motore sa direktnim ubrizgavanjem a pritom vam ta kola sa dizel motorima u zavisnosti od kubikaze mogu trositi i celih 2L sto nijedan plinas nece postici.
Pokazao sam i dokazao da moze toliko da trosi dizelas sa 1,4 motorom a cak sta vise bratova Skoda Oktavia je sa 1,9TDI motorom pri brzini od 80 km/h sa nas dvojicom pokazivala konstantnu potrosnju od 2,9L tako da kad to sve pretvorite nista se vi sa plinasem jeftinije ne vozite.
Sto nam Tihi kao strucnjak ne kaze koliko kosta magnet na Mitsubiski GDI motoru a koji im puca redovno i potrosan je materijal?
Evo ja cu vam reci da kostapreko 400€ a to je naravno jeftino kad bi se on pitao jel da? :-)
Na mom Golfu GTI sa TFSI motorom koji ima direktno ubrizgavanje lik je uradio veliki servis ali nisu mu majstori promenili i lanac bregaste koji takodje treba da se menja pa je pukao i onda je lik morao da uzvadi 1600€ za popravku jer je sve izlomio.
Zna se jako dobro zasto su prestali da rade atmosferce i obicne dizelase jer im je cilj da sto vise uzmu na odrzavanju tih kola.

slazem se ovo sto si napisao da remonti kostaju toliko, al remontovan deo ne moze dugo da traje i pokvari se opet.

Jedini razlog sto se to remontuje jeste sto je nov deo suvise skup za dzep prosecnog potrosaca i kod nas i na zapadu

Sto se tice Golfa TFSI ja sam jos pre par godina pisao da VW jedini ima problema sa lancima na motorima koji su fabricki losi pa izazivaju havarije motora

Razlog stavili su lance loseg kvaliteta koji se vremenom istegnu puknu i naprave havariju.

I slazem se da proizvodjaci se trude da eliminisu atmosferce jer na delovima za dizelase i ove moderne DI-benzince kao i na turbo benzince zaradjuju daleko vise....

Al mi ne moramo da budemo glupi i kupujemo ono sto nam oni poturaju nego kupimo no sto je dokazano kvalitetno, pouzdano i jeftino za odrzavanje a to je atmosferac benzinac.

Evo npr gledao sam Toyota Corolla u dosta dobroj opremi, sa atmosferskim benzincem 15.000e ? Ekvivalentna Jetta kosta 7-8.000 evra vise?
 
E sad ga i ti tupis, trosi 2 litra, ali samo kad se krece konstantno nekom brzinom i meni Megane trosi 4 litra u istim uslovima, a ono sto rezervoar kaze je malo vise. Fabricki deklarisana potrosnja za taj PUG je dosta visa. Nemam sad vremena, pisacu kasnije :)

Pogledaj potrosnju za RAV4 2.0D4D gde stoji da u gradu trosi 8,9L.
Ja potpisujem da taj auto leti u cistoj gradskoj voznji trosi 7,5L a jednom sam uspeo da spustim i na 7,3L.
A pritom sam ta dva primerka RAV-a vozio po 10 meseci i imao priliku da ih bas istestiram i da znam da toliko trosi i u praksi.
Konstanta brzina ili ne istu prilku pruzam i plinasu pa nece ni u snu moci toliko da trosi kad se pretvori u pare potrosnja plina.
 
Kao sto rekoh tvoja rodbina uzima ojebane masine koji su presli preko ola miliona i zato im i crkava sve zivo.
Vidis moj RAV nije prelazio leti 7,5 a zimi je dizao na 9L a to je opet fabricki deklarisana potrosnja gde bi svi vikali kako dignes bar litru gore sa nasim gorivom i to je realna potrosnja.
Zato kazem da ima kola koja trose manje nego sto fabrika kaze ali ima i lazi ko kuca kao kad pisu da ti motori sa direktnim ubrizgavanjem trose ko dizelasi a to je laz do bola.
 
Ne kapiram sta je ovde tacno novo i revolucionarno?
Ova Holandska kompanija to proizvodi odavno: http://www.vialle.nl/en/
Bilo je i ovde na Krstarici price o tome pre iks godina.
I trece i najbitnije, za tu bocu u kojoj se nalazi pumpa visokog pritiska ovde u Srbji ne mozete da dobijete atest... tj, bar nije moglo pre 3 godine.

pa u nasoj zemlji do sad nije bilo firme koja je ugradjivala pomenuto resenje barem ja nisam cuo da ima.

Koliko sam razumeo ovaj sistem koristi postojecu pumpu visokog pritiska benzinsku i nema druge pumpe u boci?

Novi “LDI” sistem (skraćenica od LPG direct injection) je u potpunosti revolucionaran i praktično nema nikakve zajedničke karakteristike i konstrukciona rešenja sa ijednim gasnim sistemom koji poznajemo. Naime, nakon gotovo decenije razvoja, BRC je predstavio gasni uređaj koji u motor ubrizgava tečni naftni gas u tečnom stanju.

Dakle, “LDI” uređaj nema isparivač, a za njegovo ubrizgavanje direktno u komoru za sagorevanje koristi fabričku, originalnu pumpu visokog pritiska i brizgaljke goriva! Od gasne instalacije tu su samo Stako toroidni gasni rezervoar sa dve pumpe goriva, nešto instalacije koja dovodii gas u tečnom stanju do fabričke pumpe goriva visokog pritiska i uređaj kojim se gas uvodi u pumpu visokog pritiska.
 
Moljce, znas li ili mozes li bar da saznas ko to radi kod nas? Pricamo o Vialle ili o BRC-u?

Tihi, da koristi postojecu pumpu goriva, sa one motorne strane voda za gorivo. Odnosno, sistem je pravljen tako da koristi postojece instalacije. Ceo trik je u tome da se TNG dovede u tecnom stanju do cilindra. Sa druge strane, gde je boca, mora takodje da postoji pumpa koja to gorivo iz boce, koje je u tecnom stanju pod povisenim pritiskom gura ka motoru odrzavajuci mu tecno stanje, time sto odrzava i visok pritisak. Pominje se u tekstu pumpa na toroidnom rezervoaru.

Budireceno, zar nije bilo price da ce zabraniti toroidne boce?
 
Tihi, hajde pojasni ovo što si napisao.

dule je objasnio. Nekad kad je TNG bio gorivo na koje su vozili samo retki cena po litri je bila ispod 20 dinara

Onda se TNG Popularizovao i lopovska vlast je uvela akcizu , Srbija je jedina u Evropi koja ima akcizu na ekoloski cisto gorivo TNG .

Ako bi se TNG dodatno popularizovao , i vise ljudi preslo sa recimo dizela na TNG, vlast bi odmah videla smanjene prihode u budzetu po osnovi pljacke vozaca pa bi to nadomestili momentalno podizanjem akcize na TNG

Zato je na primer kod nas TNG dosta skuplji nego u zemljama u komsiluku.

Konkretno sada u komsiluku litar TNG-a kosta 40-50 din a kod nas 64-65 din

No opet i sa tom cenom je TNG po litri duplo jeftiniji od litre benzina ili dizela a potrosnja tek mozda pola litre litar veca, sto znaci da se realno na TNG vozis duplo jeftinije nego na benzin , a u odnosu na dizel jedno 30-40% jeftinije
 

Back
Top