Tko je spreman da odgovori

Polako muskokrk, ako je srpski narod nakon Jasenovca i onih silnih stradanja u WW2 bio spreman da pruži ruku pomirenja i živi u istoj državi sa hrvatskim narodom, to ipak nešto govori...

Ja lično sam izgubio nekog u Jasenovcu, a nikada u mojoj porodici zbog toga nije širena mržnja, netrpeljivost prema drugom narodu, pozivanje na osvetu ili slično...Jednostavno smo to shvatili kao- bio je rat i ljudi umiru u ratu...

Onda smo opet 90-ih doživjeli da svoj kućni prag branimo od istih onih oznaka koje su nam nanijele zlo 41-e.

Ko može sada budućim generacijama da garantuje da one ponovo neće biti mete napada kao i generacije prije njih?

Nikakva mržnja niti osveta neće vratiti one kojih nema, čija djeca rastu ne sjećajući se svojih očeva jer pamte samo spomenike, čiji roditelji čekaju smrt kao dar nadajući se da će tako opet biti sa svojom djecom koju su izgubili. Nema u njima mržnje niti zlobe, već samo boli i patnje.

Neka se više nikada ne prolije krv i ne ponovi ono što nam se dešavalo, dovoljno smo propatili i zla vidjeli. A oprostiti ne možemo, zaboraviti nećemo, a osveta ih neće vratiti niti ublažiti bol, niti treba i pomišljati na nju.

Sve što možemo učiniti je biti razdvojeni i podijeljeni za buduća vremena, da ne kopamo nove grobove. Živjeti svako u svojoj državi, bez obzira na ono što je bilo iza nas. Samo razdvojeni možemo gledati u budućnost...

uvodni post u stvari je bio jedan moj emotivni ispad ..spoznaja ..da još nije došlo vrijema za mene i moj način razmišljanja barem za većinu cijenjenih forumaša nikom nisam ništa zamjerio samo sam upozna nekolicinu divnih ljudi koji su mi potvrdili moje sječanja na vrijeme prije sukoba kada sa u jednom duljem periodu svoga života prokrstario srbiju a i ostali dio ex j uzduž i poprijeko proveo prekrasno vrijeme u beogradu .ljeta na ljetnoj ligi na ušću .skadarliji oraču preko puta stadiona i bio prihvaćen od prijatelja .

uvodni post je sam pobrisao a tebi iskreno žaljenje za žrtvama ratova .Ja sam imao sreće da
moja porodica ne pamti ratove po ljudskim žrtvama a materijalna se daju riješiti.
Mene i moje djece ne treba se bojati ni jedan srbin sigurno a i nadam se da za dugo neće doći do nikakvog rata.
malo ću se odmorit od ovog pdf i idem plovitz:poz:
 
neću ja otići daleko... jedan pdf ali ću kontrolirati što se događa i skupljat snage ..doći će i mojih pet minuta moraju mrgudi jednom izaći iz tamez:poz:
6.gif
[/IMG]
 
uvodni post u stvari je bio jedan moj emotivni ispad ..spoznaja ..da još nije došlo vrijema za mene i moj način razmišljanja barem za većinu cijenjenih forumaša nikom nisam ništa zamjerio samo sam upozna nekolicinu divnih ljudi koji su mi potvrdili moje sječanja na vrijeme prije sukoba kada sa u jednom duljem periodu svoga života prokrstario srbiju a i ostali dio ex j uzduž i poprijeko proveo prekrasno vrijeme u beogradu .ljeta na ljetnoj ligi na ušću .skadarliji oraču preko puta stadiona i bio prihvaćen od prijatelja .

uvodni post je sam pobrisao a tebi iskreno žaljenje za žrtvama ratova .Ja sam imao sreće da
moja porodica ne pamti ratove po ljudskim žrtvama a materijalna se daju riješiti.
Mene i moje djece ne treba se bojati ni jedan srbin sigurno a i nadam se da za dugo neće doći do nikakvog rata.
malo ću se odmorit od ovog pdf i idem plovitz:poz:

Hvala ti na tome.

Da se više nikada nikome ne ponovi.
 

Back
Top