Титов режим

438119537_753899760160045_6651043987744552994_n.jpg
 
ZNam, secam se bonova ali ne i hiperinflacije [bio sam dete].
Aj postavi to sa argumentima
Не мислим на 1991-1993. Прва хиперинфлација је била 1989. Не сећаш се скидања четири нуле ?
Aргументи ? Прочитај Економију од Лабуса, то је уџбеник за факултет. Тамо се помиње прва хиперинфлација из 1989.
 
  • Podržavam
Reactions: PA8
Не мислим на 1991-1993. Прва хиперинфлација је била 1989. Не сећаш се скидања четири нуле ?
Aргументи ? Прочитај Економију од Лабуса, то је уџбеник за факултет. Тамо се помиње прва хиперинфлација из 1989.
Tito je umro 1980 god
 
Tito je umro 1980 god
Па питао си ме за хиперинфлацију, и ја сам ти одговорио, чему ово питање ? Пре 1989 су били бонови, a пре тога вожња пар-не пар. И наравно замрзавање плата.
Није инфлација дошла сама од себе.
 
Па питао си ме за хиперинфлацију, и ја сам ти одговорио, чему ово питање ? Пре 1989 су били бонови, a пре тога вожња пар-не пар. И наравно замрзавање плата.
Није инфлација дошла сама од себе.
Jok,
Tito je to planski.
Bas je planirao da umre :mrgreen:
 
Па питао си ме за хиперинфлацију, и ја сам ти одговорио, чему ово питање ? Пре 1989 су били бонови, a пре тога вожња пар-не пар. И наравно замрзавање плата.
Није инфлација дошла сама од себе.
a ca je nakon toga usledio/la?

eo kinezki ambasador dosa u srbiju, popisujem da je bolji od pupina
 
Kaд су снимали прву серију Надреалиста па кад су предлагали да је треба забранити, или кад је Забрањено пушење стављено на црну листу ?
Ето, цензурисали су и музику, шта онда рећи даље.
Какво најлепше време, а то што су неком демонстрације на Косову за "Косово републику" лепи, то у реалности није ни мало лепо.
Седамдесетих су се људи убрзано исељавали са Косова и Метохије а осамдесетих су проблеми били много већи и много гори. Јел лепо пешачење људи до Београда да кажу како више не могу да издрже на Косову ? Па тешко то да је лепо.
Спаљивали Албанци Пећку патријаршију. О каквој ти то лепоти причаш ?
Економска криза је увелико кренула осамдесетих.
Iako se Jugoslavija našla pred teškom krizom još na Jedanaestom kongresu SKJ,održanom od 23. do 23. lipnja 1978., mnogi su delegati govorili o Jugoslaviji kao najuspješnijoj državi na svijetu, što je bilo čisto zavaravanje. Prema svemu sudeći, JosipBroz Tito bio je svjestan da stanje izmiče nadzoru, ali ga je teška bolest spriječila da ponudi nova rješenja
Vanjski dug države 1980. iznosio je 18.000 miliona dolara


Uvedene su stroge mjere štednje, najviše energije, ali sve bezželjenih učinaka. Ozbiljne reforme bile su spriječene zbog političkih i ideoloških razloga. Odgovorni su bježali od prave dijagnoze stanja, izbjegavali su priznati realnost. Tek1981. osnovana je komisija pod vodstvom Sergeja Kraighera, predsjednika PredsjedništvaSFRJ, u koju je pozvano oko 300 političara i znanstvenika da predlože rješenja. Komisija je 1983. objavila Polazne osnove Dugoročnog programa ekonomske stabilizacije.250Ova komisija konstatirala je sve poznato: visoku inflaciju, prekomjerno zaduživanje uinozemstvu, nenadzirane investicije, veću potrošnju od ostvarenog dohotka… Pozivala jena uvažavanje tržišta i odlučujuću ulogu radnika. Objavljivanjem programa ekonomskestabilizacije napokon se umjesto o “ozbiljnim teškoćama” počelo govoriti o gospodarskojkrizi. Rasprava je obnovila stare sporove između reformista i konzervativaca. Međutim, idalje se govorilo da postoji gospodarska, ali ne i politička kriza, to jest da je “ekonomskasituacija loša, ali je zato politička dobra”. Uspjeh se nije mjerio stvarnošću, nego pravnopolitičkim deklaracijama i intencijama njihovih kreatora.
 
  • Podržavam
Reactions: PA8
Какво најлепше време, а то што су неком демонстрације на Косову за "Косово републику" лепи, то у реалности није ни мало лепо.
Седамдесетих су се људи убрзано исељавали са Косова и Метохије а осамдесетих су проблеми били много већи и много гори. Јел лепо пешачење људи до Београда да кажу како више не могу да издрже на Косову ? Па тешко то да је лепо.
Спаљивали Албанци Пећку патријаршију. О каквој ти то лепоти причаш ?
A sta ja imam sa Kosovom i sa Peckom patrijarsijom ?
Ja sam ateista tj nevernik i moje detinjstvo je bilo srecno dok je Tito vladao :ok:
Zabole me za patrijarsiju ko za lanjski sneg :super:
 
  • Haha
Reactions: PA8
Симпатична је та потреба титоиста да од Тита праве неку личност која је била свјетски поштована. Као запалио томпус у Бијелој кући можеш мислити. Поштовале су га комунистичке пропале државе попут Сјеверне Кореје ух можеш мислити каква част.
 
Симпатична је та потреба титоиста да од Тита праве неку личност која је била свјетски поштована. Као запалио томпус у Бијелој кући можеш мислити.
To je znak postovanja
Da si ti upalio/la zavrsio/la bi na elektricnoj stolici :mrgreen:

Партизани су побили више православних свештеника од усташа.
Ja bih bio isti
Nek rade neki posten posao
Prodaju suplje price umesto npr lopatu u ruke :super:

Симпатична је та потреба титоиста да од Тита праве неку личност која је била свјетски поштована. Као запалио томпус у Бијелој кући можеш мислити. Поштовале су га комунистичке пропале државе попут Сјеверне Кореје ух можеш мислити каква част.
A koga da postuju ?
Aj reci koga ?
Pa jedino Tita ili Teslu :ok:
 
  • Haha
Reactions: PA8

Back
Top