Tetka Kaja nije više ni šnicla, ni glumica, ni rediteljka... već - slikarka

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.096

Izložba slika Katarine Žutić od 19. marta u Dorćol placu​

Vladarka podzemlja i boginja vegetacije Persefona je inspiracija​



Katarina Žutić


Glumica Katarina Žutić predstaviće se izložbom slika u kombinovanoj tehnici
"Persefonin vrt" od 19. marta do 8. aprila u Dorćol placu, najavili su organizatori.

Screenshot_39.png

Vladarka podzemlja i boginja vegetacije Persefona je inspiracija, a priroda je
centralna tema izložbe Katarine Žutić, u okviru osme konferencije šoukejsa
(showcase) i festivala "Kontakt", koji će biti održan od 21. do 23. marta u
Beogradu, navedeno je u saopštenju "Telegrafa"...

Žutić je završila je Fakultet dramskih umetnosti, odsek za glumu, a kasnije i
master režije, a pošto crta i slika čitav život, koristivši sve što joj je bilo dostupno
od materijala, u prethodnih pet godina odlučila je da se tome posveti do kraja...

"Kontakt" je naveo da se Kaja se do sada "oprobala u pejzažima, apstrakciji i
ovog puta se kombinovanom tehnikom predstavlja kroz nadrealizam".



"Šta ako je svrha naših tela nakon smrti đubrivo za zemlju iz koje raste drveće?
To vidim kao jasnu sponu izmedju materijalnog i duhovnog sveta.
Često me opseda ova misao" - izjavila je Kaja...


Istakavši da veruje da svako drvo ima koren u nekom našem pretku, Kaja je
dodala da smatra da je "drveće na nekom metafizičkom nivou simbol koji
povezuje život i smrt, dve suprotne i nerazdvojive ideje".

Čestitamo i grlimo našu preslatku kaju...

:vzagrljaj: :heart2: :heart2: :heart2: :cvet::cvet::cvet:
 
Steta za nju,sto nije dobila neku ulogu koja bi je uzdigla u visine,jer je zasluzila.Te njene sporedne uloge na TV-u su izuzetne.Pade mi na pamet ona uloga kucne pomocnice,sa Bosiljcicem i Slobodom,kada ivan kao pravnik dolazi u kucu kod njih da pomogne,Slobodinom bratu radi polaganja razreda.Mislim da onako ne bi ni jedna druga glumica mogla da odglumi.Gotivna je.Plus kcerka dava velika lika Milosa i Cece.
 
Steta za nju,sto nije dobila neku ulogu koja bi je uzdigla u visine,jer je zasluzila.Te njene sporedne uloge na TV-u su izuzetne.Pade mi na pamet ona uloga kucne pomocnice,sa Bosiljcicem i Slobodom,kada ivan kao pravnik dolazi u kucu kod njih da pomogne,Slobodinom bratu radi polaganja razreda.Mislim da onako ne bi ni jedna druga glumica mogla da odglumi.Gotivna je.Plus kcerka dava velika lika Milosa i Cece.
Kaja je jedna predivna osoba... verujem da joj je popularnost roditelja odmogla i da je morala triput više da se trudi da se dokaže baš zbog njih...
Bez obzira na furiozan talenat koji je imala u glumi, Kaja je imala jedan peh, takoreći falinku... nije mogla da se oslobodi beogradskog slenga... tako
da nije mogla da igra bilo šta drugo, osim neke likove gde je to dozvoljeno...Ne može se igrati Čehov, ni Bernard Šo, ni Šekspir... beogradskim naglaskom...

Tu mi nešto nije jasno, al' - dobro...
U svakom slučaju je predivna osoba i želim joj svu sreću u slikarstvu koje je očigledno ispunjava i preokupira...
 
Mogla se uhvatiti jednog kursa, što kaže pevaljka, to mi oduvek smrdi na nedoslednost... Stalno se presipa iz jednog u drugo, kao da isfušeri svaku stvar.
Sorka, u pravu si, nije vutra garant kreativnosti, nego čovek. Ona, istina, ima samo tog gradskog njuha za nešto, a talenta baš i nisam siguran no 'okau'...
Idi jaši bika kad nisi za drugo, hehehe... :lol: :mrgreen: :cool: :mafijas:
 
Mogla se uhvatiti jednog kursa, što kaže pevaljka, to mi oduvek smrdi na nedoslednost... Stalno se presipa iz jednog u drugo, kao da isfušeri svaku stvar.
Sorka, u pravu si, nije vutra garant kreativnosti, nego čovek. Ona, istina, ima samo tog gradskog njuha za nešto, a talenta baš i nisam siguran no 'okau'...
Idi jaši bika kad nisi za drugo, hehehe... :lol: :mrgreen: :cool: :mafijas:
Nekad pomislim: Jadna deca glumaca... šta sve dožive i čega se sve nagledaju...
Ćera Voje Brajovića je rekla: "Neću da kopam krompir! Ja sam umetnica i imam za to diplomu" ????????????????????
 

Back
Top