Tenk M84

http://imageshack.us/


ides tu. Kad otvoris taj link cekiraj na RESIZE i namesti 800x600. Posle idi BROWSE i nadji sliku koji oces. I kad je nadjes posle idi na HOST IT i sacekaj malo i onda imas 4 okvira u kome pise nesto iznad slike i 4 ispod slike...

pored svakog okvira pise:

Thumbnail for Websites
Thumbnail for forums (1)
Thumbnail for forums (2)
Hotlink for forums (1)
Hotlink for forums (2)
Hotlink for Websites
Show image to friends
Direct link to image

tamo gde pise Hotlink for forums (1) u tom okviru kopiraj sve to ovde kao kad pises....
 
http://imageshack.us/


ides tu. Kad otvoris taj link cekiraj na RESIZE i namesti 800x600. Posle idi BROWSE i nadji sliku koji oces. I kad je nadjes posle idi na HOST IT i sacekaj malo i onda imas 4 okvira u kome pise nesto iznad slike i 4 ispod slike...

pored svakog okvira pise:

Thumbnail for Websites
Thumbnail for forums (1)
Thumbnail for forums (2)
Hotlink for forums (1)
Hotlink for forums (2)
Hotlink for Websites
Show image to friends
Direct link to image

tamo gde pise Hotlink for forums (1) u tom okviru kopiraj sve to ovde kao kad pises....

Hvala!!
 
Imam pitanje.Vojska Kuvajta je kupila nase(jugoslovenske) tenkove M84.
Sada hoce da ih modernizuju.
Da li ce M84 da modernizuju u M-2001 () ili u hrvatiski Degman ().
Na wikipediji pise,kade se chita o degman-u,da ce oni da modernizuju kuvajtske M84.
Vidim da moze da ispaljuje rakete LAHAT,http://en.wikipedia.org/wiki/LAHAT, tuce do 8 km i probija 800mm oklopa,pa da li je to bolje od REFLEKSA?
Cuo sam da su batalili taj projekat,digli ruke od njega.........
Ko ce na kraju da modernizuje te tenkove??
P.S.
Taj degman ima zapadnjachki izgled,mada nije ni chudo ko ga je nadogradjivao da ga je takvog napravio (shlihtare)
 
Vojsko, zna li neko sta se desava sa sajtom tenkovskog muzeja u Kubinki? Vec danima mi se ne otvara? Koji god link probam, sa ostalih sajtova, desi se - "dovidjenko". Pomagajte, kako znate. :)
 
Posto sam smor, 'aj' jos jedno pitanjce, samo za velike mange. U Skolskom centru OMJ u Banja Luci 1991. godine obucavani su iranski tenkisti (polujavno - polutajno), uporedo sa planiranim isporukama tenkova M84 u Kuvajt, zna li neko svrhu ovoga tj. sta je bio cilj te saradnje sa Irancima, bas u vreme "poslovanja" sa njihovim komsijama Kuvajcanima?
 
Ovo je stvarno zivahna tema, pa da iskoristim priliku dok nema guzve, da dam koristan savet buducim tenkistima. Na obuci cete najvise vremena provoditi u hangarima, na samim tenkovima, a naravno tu nema toaleta, pa cete morati na pisanje na neko zaklonjeno mesto (posto je li niste ni gej tipovi, a ni manijaci skloni egzibicionizmu pa da se ku...te pred svom vojskom i ostalim slucajnim prolaznicima), obicno iza nekog od zidova hangara. Prilikom izbora mesta za pisanje morate biti izuzetno oprezni i morate voditi racuna o svojoj bezbednosti. Ima svakakvih glupsona medju vozacima u OMJ, vec sam to isticao, a bio sam svedok kada je vozac BVP-a umesto u brzinu ubacio u "rikverc" i BVP-om probio zid hangara bas na omiljenom mestu za pisanje vojske. Na svu srecu u tom momentu nikog nije bilo "priteralo", tako da nije bilo "zrtava od prijateljske vatre" i sve se sretno zavrsilo. Vozac je "lakse ranjen" posto mu je u ovoj "akrobaciji" ostao otvoren luk, pa su mu komadi blokova iz "bivseg" zida roknuli na glavudzu, ali niko za njim nije kukao. Tu se bio zatekao i neki vecito pijani zastavnik, jedan od onih "celicnih krila nase armije", i odmah je poceo da podje..va nas na tenkovima u stilu "jeste li videli sta je sila, BVP je zakon, a ne ta vasa njesra...". Dakle pamet u glavu i u jos nesto sto ima glavu.
 
Posto sam smor, 'aj' jos jedno pitanjce, samo za velike mange. U Skolskom centru OMJ u Banja Luci 1991. godine obucavani su iranski tenkisti (polujavno - polutajno), uporedo sa planiranim isporukama tenkova M84 u Kuvajt, zna li neko svrhu ovoga tj. sta je bio cilj te saradnje sa Irancima, bas u vreme "poslovanja" sa njihovim komsijama Kuvajcanima?

Valjda ako zarate pa zarobe neku osamdesetcetvorku, da znaju da se snadju :-)
A mozda su i planirali shopping
 
Posto sam smor, 'aj' jos jedno pitanjce, samo za velike mange. U Skolskom centru OMJ u Banja Luci 1991. godine obucavani su iranski tenkisti (polujavno - polutajno), uporedo sa planiranim isporukama tenkova M84 u Kuvajt, zna li neko svrhu ovoga tj. sta je bio cilj te saradnje sa Irancima, bas u vreme "poslovanja" sa njihovim komsijama Kuvajcanima?

U to vrijeme je vršena modifikacija T 55.Ubacivan je motor od m 84i u samoj kupoli su vršene modifikacije, pa su oni dilazili na obuku.Probe su vršili u Kalinoviku
 
A uuu kakvih sve naklapanja tu ima od nabeđenih poznavaoca tenkova.
Da bi ste o tenku sudili morate ga poznavati kažem uistinu poznavati ali praktično a ne sa slika.
Kad budete u njega seli i sa njim rukovali videli dobre i loše strane onda donosite sud a do tada manite se ćorava posla. :bye:
 
M-84 se pokazao baš dobro na terenu kao i sovjetski T-72. Prošao sve sukobe na prostoru bivše Juge. Kuvajt je otkupio oko 100 komada, M-84 komandnih, tenkova za vuču, i običnih tenkova.
M-84_VS.jpg
 

Back
Top