TASOS - u reči i slici

Gledajuci ovu temu pozelela sam otici na tasos pa cu to verovatno i uradti ovog leta. Samo, nije mi bas jasno gde se sta nalazi, koje mi mesto preporucujete da ima najvise plaza, posebno onih divljh. Sa kog mesta su najdostupniji Mermerna plaza, Giola, golden i paradse beach, ona plaza sa mosticem kako se vec zove. U kom mestu je najdostupniji najveci broj ovih atrakcija koje sam navela, pomagajte
 
Хех, прво сам се на први поглед заљубила у Пефкари. :)
Па није било места (за мој џеп).:(
Па сам се прешалтала на Скалу Сотирас.
Па је све распродато.:roll:
Па сам прихватила да будем у Скали Потамиа.
Па и тамо све распродато?! :sad2:
И на крају - кад сам већ мислила да ћу морати да одустанем од Тасоса и да прихватим неку Врасну, или тако нешто - искрсне аранжман у Пефкарију!!!! :D

Данас сам уплатила - и то је то! :super:

Идем преко Џолија. Кућа Литса је у питању. Знам да није неки екстра смештај, али бар је место које сам желела. Ако је неко био тамо - била бих захвална да подели искуства са мном. (Мислим, искуства са летовања, не нека друга. ;))
 
Gledajuci ovu temu pozelela sam otici na tasos pa cu to verovatno i uradti ovog leta. Samo, nije mi bas jasno gde se sta nalazi, koje mi mesto preporucujete da ima najvise plaza, posebno onih divljh. Sa kog mesta su najdostupniji Mermerna plaza, Giola, golden i paradse beach, ona plaza sa mosticem kako se vec zove. U kom mestu je najdostupniji najveci broj ovih atrakcija koje sam navela, pomagajte

Ako želiš da ti ove "atrakcije" budu blizu, onda je geografski najbliže da budeš u Skali Potamia - što ti i preporučujem, naročito ako ideš porodično, sa malom decom. Ukoliko želiš više zabave onda traži smeštaj u Limenasu a do ovih plaža možeš ići svojim ili rentiranim autom.

Do Mermerne plaže, koja je zaista extra, najbrže se stiže iz Limenasa i udaljena je oko 6km s tima da imaš 4km po makadamu - tucaniku gde ti ne preporučujem da ideš svojim autom, osim ako nije džip.
 
Идем преко Џолија. Кућа Литса је у питању. Знам да није неки екстра смештај, али бар је место које сам желела. Ако је неко био тамо - била бих захвална да подели искуства са мном. (Мислим, искуства са летовања, не нека друга. ;))

Smeštaj je pristojan. Doduše, to je objekat koji je u Pefkariju najdalje od plaže, nekih 200m, ali ne smeta ništa, bićeš zadovoljna.

Najbolji deo plaže u Pefkariju je oko "spotrova na vodi" Albatros, znači, nek ti ne bude teško da se tamo lociraš - posadiš :) Kvalitetna plaža je, takođe, ispred auto kampa, videćeš već, kad stigneš, gde je to.
 
Uplatili smo preko Perla toursa tasos Skala Potamia vila Rania.Idemo muž, dvoje dece i ja. Želim da se zahvalim svima na sajtu koji su davali zaista korisne predloge i želim da zamoli nekoga koje već letovao u Vili Ranija da napiše svoje utiske. Inače uplatila sam od 8 do 28 juna pa se nadam da neće biti previše hladno. Hvala svima koji mi odgovore.:)
 
Smeštaj je pristojan. Doduše, to je objekat koji je u Pefkariju najdalje od plaže, nekih 200m, ali ne smeta ništa, bićeš zadovoljna.

Najbolji deo plaže u Pefkariju je oko "spotrova na vodi" Albatros, znači, nek ti ne bude teško da se tamo lociraš - posadiš :) Kvalitetna plaža je, takođe, ispred auto kampa, videćeš već, kad stigneš, gde je to.

Ispred kampa je prva liga-ulaz u vodu mnogo bolji..eh,kad se setim...:heart:
 
Ako želiš da ti ove "atrakcije" budu blizu, onda je geografski najbliže da budeš u Skali Potamia - što ti i preporučujem, naročito ako ideš porodično, sa malom decom. Ukoliko želiš više zabave onda traži smeštaj u Limenasu a do ovih plaža možeš ići svojim ili rentiranim autom.

Do Mermerne plaže, koja je zaista extra, najbrže se stiže iz Limenasa i udaljena je oko 6km s tima da imaš 4km po makadamu - tucaniku gde ti ne preporučujem da ideš svojim autom, osim ako nije džip.

Ne isla bih sa deckom i bitna nam je samo romantika i lepe i mnogobrojne plaze, nikakav provod..P.s Hvala :)
 
nikako u Limenariju osim ako vam kupanje nije bitno, plaze su ocajne sve ostar kamen i ima puno jezeva, mnogo je zamucen tj mulj je na dnu pa more nije plavo nego boje Dunava. Sto se tice grada ok je zato vam preporucujem Potos ili Limenas za koji kazu da je lucki grad i da ima prljavu plazu sto nije tacno. Luka je udaljena od svih plaza i nema veze sa njima more je cisto i toplo. Pozdrav
 
Posto i decko i ja nemamo veze sa voznjom, ima li neke sanse da se do mermerne plaze koja me najvise interesuje dodje peske od Limenasa, mislim ja i inace pesacim 7-8km svaki dan, 6 nije strasno :)..ILi bar bajsom?
Pa, zašto da ne... jedino što kad upekne zvezda... treba šipčiti oko 1,5h koliko će ti trebati da pešačiš. Bajseva tamo nema, tj nešto ih nisam video ali ima motorčića - to može.
 
Mene interesuje penjanje na Ipsarion, pa ako moze neka informacija o tome? Odakle se krece na planinarenje? Kuda doci? Koliko se penje? Nasao sam na mapama sve plaze, ali ne mogu da nadjem kuda stici na Ipsarion?? Pogotovo sto necu ici dzipom, pa kuda se najbolje pribliziti? Bilo je nesto o tome i na ovoj temi, ali ne bas jasno...

I ako neko zna nesto o vili Roula u Limenasu koja je u ponudi Argusa, slobodno nek napise kritike ;)
 
@mire_novi

Na ovim linkovima naći ćeš postove koji sadrže opise o Ipsarionu i vili Roula u Limenasu. I to su jedini postovi na ovoj temi.
445_Po_tujte_pravila.gif
 
znaci put ipak nije previse strm a motor? I jel treba dozvola za to?
Put do mermerne plaže nije strm, ali je previše prašnjav, tako da se ne isplati ići pešaka (bar je to moje mišljenje). To je u stvari put kojim prolaze kamioni koji prevoze mermer iz rudnika (kamenoloma) koji se nalazi iznad te plaže, pa možeš zamisliti kakav je onda.

Za motor traže dozvolu kao i za kola, mada neke agencije znaju da progledaju kroz prste, ali nemojte se previše oslanjati na to.




445_Po_tujte_pravila.gif
 
O.K. do meremerne plaze postoji taj put iz smera Limenasa&Makryamosa. Ali, na Google Earth-u se jasno vidi i put koji ide sa Golden Beacha, preko Vathi plaze i one uvale u kojoj se tovari mermer na brodove. Sigurno se pe[ice moze do Mermerne plaze i iz tog smera. Sad, mene zanima dal se moze kolima tim putem?
 
Uh procitah komplet temu od pocetka i par stvari ne nadjoh.Da li je iko vukao svoj rostilj i kotlice itd i u divnom okruzenju spremao tipican krkanluk svojstven dunavskim kupacima.Da li je dozvoljeno loziti vatru po zabacenim plazama.
Ima li hot spotova za wifi i uopste moze li se kaciti na net.Prvenstveno me Potos interesuje.
Na kraju da li je ko cuo za vilu Hermes u Potosu.Sve sto sam nasao na netu je:
Novosagrađena kuća. Svi studiji su opremljeni kuhinjskim blokom, klimom, kupatilom i terasom, 5 minuta hoda od plaže. Kuća ima trokrevetne i četvorokrevetne studije.
Da li je ko bio ovde ili da li neko zna adresu.
Hvala mnogo Tasosovci
 

Back
Top