TASOS - u reči i slici

potos i limenas su na dva kraja ostrva

pre neki dan sam malo obisao limenas, najveci grad na tasosu. lep je i ima sadrzaja, svasta nesto. mozda nekad i dodjem tu da letujem. ima na kraju grada kafe na steni ili pored stene, senzacionalan polozaj
 
Vratili se u petak,proveli fenomenalno.Prelepe plaze,feomenalna priroda.Bili smo smesteni u Scali Potamii,ali obisli vecinu ostrva.Mesto je malo,ali lepo.Plaza je odlicna za decu.S obzirom da smo bili sa dvoje male dece uglavnom smo svaki dan isli na drugu plazu i nas provod se sastojao u obilazenju ostrva.Tako da ne znamo kakav je nocni zivot ali sigurno ga ima u Potosu i Limenasu.Najlepse plaze Notos i Aliki bez obzira na guzvu.Paradise beach mi se nije svideo prvo zbog nudista i drugo zbog velikih talasa.Bili na Docino ili Mermernoj plazi i tamo nije vise tako tiho i mirno.Grci nadzidzili lezaljke i suncobrane tako da nema gde da stavis svoju opremu.Ali bez obzira na los put vredi videti.Tamo dolaze sa raznim automobilima.Sto se tice kupovine preporucujem Limenas,tamo je sve povoljnije.Generalno cene su na ostrvu vece.Pampers obavezno ponesite posto je kostao 12 evra 12 komada.Sve u svemu prelepo iskustvo.Sigurno cemo opet ici.Mozda cak isto mesto ili Potos.Najlepse su plaze na juznom delu ostrva.Preporucujem da obidjete Panagiju i Plazu Notos,smaragdna boja vode,ribice plivaju oko vas,a preko puta Atos.Prelepo!
 
potos i limenas su na dva kraja ostrva

pre neki dan sam malo obisao limenas, najveci grad na tasosu. lep je i ima sadrzaja, svasta nesto. mozda nekad i dodjem tu da letujem. ima na kraju grada kafe na steni ili pored stene, senzacionalan polozaj

Ако си мислио на "онај скроз десно" то је Karnagio... стеновита плажа са кафићем изнад ње. ;)

 
Poslednja izmena:
utisci su podredjeni planiranim aktivnostima. znaci ok

mao sam priliku da svakodnevno pricam sa grcima. oni su kao i mi 1990., hteli bi nesto ali su prakticno podeljeni. ima da im cija smesti zvrcku. sta god da se desi nece biti dobro. meni ih je zao
 
Zanima me da li neko zna nesto o hotelu Lena u Limenasu,posto sam planirala ove godine da idem tamo,prilicno je jeftin,pa me zanima ako neko ima neki komentar o njemu? Hvala unapred! :) :D
omanji hotel koga drzi bakica polu-amerikanka. cisto i skromno. dorucak jednolican. plaza je na 10min, dragstor na 5. u hotelu nema dece, uglavnom dolaze parovi. nema komaraca, buke...iskustva su mi pozitivna. ako te zanima nesto konkretnije-pitaj ;-)
 
prvi put se javljam na ovaj forum i zanima me odlazak na Tasos u sopstvenoj reziji autom, tj. pronalazak smestaja na licu mesta...da li neko zna kakve su trenutno cene dvokrevetnog studia? inace bio sam i prosle godine na isti nacin pa ako nekog zanima mogu da ispricam i proslogodisnje iskustvo...
 
Evo i ja sam se vratila sa Tasosa, potpuno sam oduševljena, ostrvo za pravi odmor. Plaže lepe, za svačiji ukus, treba ih sam istraživati.
Jedino se ne slažem u ocenama plaže u u Pefkariju, plaža je nikakva, skoro totalno nikakva i neupotrebljiva.
Lepa je samo dok se gleda iz restorana na samoj obali. U vodi kamenje, i stene noge da polomiš, dođeš do dubine do vrata onda opet greben stenčuga obraslih travom e kada sve to preplivas onda nista možeš da plivaš :eek: sitan šljunak je samo do dubine članaka i to na jednom delu plaže.
Mada to mi nije pokvarilo ukupan utisak o Tasosu.
 
pefkari. bio sam tamo jedno prepodne da se vidim sa drugarima. bili smo na plazi kod kampa, na ulazu od strane aleksandra bica i potosa. plaza je sasvim ok. mozda nadjem neku sliku da okacim - kasnije

ma savršena dok ne uđes u vodu. mada taj deo ima samo kamenje u vodi, bez stenčuga, dakle za nijansu bolje, kome ne smeta da lomi noge, ali bez ležaljki, suncobrana itd
 
Konketno u Limenariji u renta car agenciji National Friends cene su od 25 do 55 evra po danu u zavisnosti od automobila. Dok u Speedy imas varijantu iznamljivanja manjih automobila na tri dana za 55 evra. Od dokumenata ti je potrebna medjunarodna vozacka dozvola.
 

Back
Top