TASOS - u reči i slici

Ja sam nalazio hotel Rodon house u ponudi nasih agencija (As tours), ali je cena bila izuzetno visoka (oko 400 evra po osobi samo smestaj, u sobi bez pogleda na more, i to krajem avgusta), te sam ga odmah izbacio iz glave, iako je na fotkama izgledao lepo. Posto vec idemo u junu u Sarti, a krajem avgusta ili u septembru na Tasos, puno mi je to bilo para za reprizu letovanja (u Sartiju sam toliko platio smestaj za nas cetvoro i to u hotelu sa jednakim brojem zvezdica, sa 2 terase sa pogledom na more i ogromnim cetvorokrevetnim app).

Niko mi nije odgovorio da li oko plaze Psili amos postoje smestajni kapaciteti, jer bih se ja tamo bazirao, ako je moguce.

Letovala sam prošle godine na Thassosu (zahvaljujući entuziijastima sa ovog foruma) i nekoliko puta smo bili i na plaži Psili amos. Koliko sam mogla da vidim tamo ne postoje smeštajni objekti. Činjenica je da od parkinga u borovima pa do plaže prolaziš pored nekoliko privatnih kuća ali mislim da nisu za izdavanje. Inače nisam videla da i jedna naša agencija radi smeštaj u neposrednoj blizini ove plaže.
 
Ako neko nije bio sam na plaži Ag. Ioannis pored Makriammosa, a ispod kamenoloma, evo prilike da vidi kako to izgleda...sve četriri strane sveta

Pozz svim tasovcima...

Gde si djole, prijatelju stari !!!
drago mi je da te vidim na ovoj temi, vrsni poznavaoce fotografije :worth:
hvala za 360 stepeni,covek moze stvoriti sliku da se sad nalazi tamo 8)
pozdrav sa juga za sever, a poseban za L :heart:
 
SANI FANI,
kakav smestaj Vam je potreban tj. sta ocekujete od njega?
Vila Elena (iz Argusove ponude,ako se o njoj radi) je sasvim ok...Argus ima odredjenu politiku firme, takoreci za najplici dzep, tako da ce Vam oni obezbediti zasigurno najjeftinije moguce apartmane,koji naravno ispunjavaju elementarne uslove, ali nemojte ocekivati*****Jako su me nervirali ljudi koji su na sva usta pljuvali Argus(sa nekim bezveznim zamerkama), a pritom su aranzman platili 50-100 eura,ne znam sta su ocekivali za te pare... :roll:
U ovom slucaju je odgovarajuca"Koliko para, toliko i muzike"! :super:
O vili Eleni: poseduje elektronski sistem zakljucavanja, tv+ resiver ,aspirator u kuhinji ,pvc stolariju, parking za minimum 10 automobila i sve ono sto jedan apartman podrazumeva,ciscenje svakog dana, zamena posteljine i peskira...
pitajte sta vas konkretno interesuje, ako mogu pomoci cu... :ok:

Kao sto rekoh jos pre tri dana,kada se niko nije setio da pohvali ovog divnog momka, Čavke majstore!:heart:
Vidim da ga se sada hvataju, ko Maksim divizije:rotf:


Hvala ti puno na odgovoru. Mi i ne ocekujemo puno tako da cemo verovatno biti veeeoma zadovoljni. Bas i idemo preko Argusa.

Veliki pozdrav!
 
lellee, eve me, montoya, drugarice po forumu...svratio malo da vidim šta radi staro društvo na najčitanijoj temi na krsti...da vidim ko gde planira ovo leto...pozdravi I.

najčitanija tema baš i nije :cry:
al` ima nas koji pokušavamo spasiti, što se spasti može ;)
vidim ići ćemo u različitim pravcima, dobro je biće razmene iskustva :super:
VELIKI pozdrav za prijatelje po avanturama :cool:
 
Zdravo svima. Uplatila sam aranzman za Tasos, Limenas tacnije, vila Versa.
Idem sa deckom, od 26.06.i cini nam se da je Tasos pravi izbor za nas, jer nam treba pravi odmor i opustanje, a ne neki nocni provod.
Htela sam samo da pitam da li neko zna koliko je daleko ova vila Versa od gradske plaze.
A narocito me interesuje da li je tacno da tamo ima mnogo komaraca i pcela? Posto je moj momak alergican na ujed pcela, to me posebno brine.
Hvala
 
Zdravo svima. Uplatila sam aranzman za Tasos, Limenas tacnije, vila Versa.
Idem sa deckom, od 26.06.i cini nam se da je Tasos pravi izbor za nas, jer nam treba pravi odmor i opustanje, a ne neki nocni provod.
Htela sam samo da pitam da li neko zna koliko je daleko ova vila Versa od gradske plaze.
A narocito me interesuje da li je tacno da tamo ima mnogo komaraca i pcela? Posto je moj momak alergican na ujed pcela, to me posebno brine.
Hvala

Ako si resila da se otarasis momka, dobru si desrinaciju odabrala.

Pa gde coveka alergicnog na pcele vodis na Tasos i to jos na sever ostrva gde ih ima najvise?
Kao lekar ti savetujem da porazmislis malo o svojoj odluci.
 
Ako si resila da se otarasis momka, dobru si desrinaciju odabrala.

Pa gde coveka alergicnog na pcele vodis na Tasos i to jos na sever ostrva gde ih ima najvise?
Kao lekar ti savetujem da porazmislis malo o svojoj odluci.

Nisam pojma imala o pcelama i komarcima, devojka iz agencije nam je preporucila mesto i pokazala slike. Tek sam sada procitala sve o tome.
Pa, dobro, ja kao farmaceut preuzimam odgovornost na sebe.:-)
 

juuuuhuuuu, tu sam.... pratim sta se desava, ali tamo sam aktivniji zato sto mi onaj forum lepse izgleda na ekranu.
U medjuvremenu lobiram za Tasos, nagovorio sam i ubedio dosta prijatelja i kolega da uplate letovanje dole.... pa sigurno 7 porodica sa gomilom decurlije. Koliko mi se cini, ovo leto ce se pretezno cuti srpski jezik...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ove godine sam se prvi put odlučio za Tasos. Idem u Skala Sotiros i interesuju me vaša ranija iskustava o ovom mestu.
Odakle je da hvatam trajekt i koja je cena prevoza auta trajektom.
pozz

Odličan izbor za miran godišnji odmor... U Skali Sotiros sam bila samo u prolazu i meni je delovalo kao slatko mestašce. Možda ako kažeš gde ste uplatili neko može bolje da ti opiše smeštaj. Inače za trajekt imaš više mogućnosti, jedna je da ideš iz Kavale (koja je bliže) ili iz Keramorija (koji je malo udaljeniji, prema istoku). Iz obe luke možeš ići za Limenas i Skalu Prinos, koja tik do Skale Sotiros. Trajekt ide oko pola sata iz Keramotija do Limenasa i nešto je jeftiniji, oko 18 eur za kola i dve osobe ali se zato duže voziš kolima, dok trajekt od Kavale do Skale Prinos izađe malo skuplje ali je putovanje kolima znatno kraće. Mi smo prošle godine išli od Keramotija do Limenasa ali ove definitivno idemo iz Kavale. Vožnja trajektom pruža nezaboravan doživljaj a Kavala je gradić kao iz bajke:lol:

Ovde možeš naći cenovnika i možda ne bi bilo loše da pretražiš temu jer se već pisalo o ovome.

http://www.thassos-ferries.gr/schedule-en.html
 

Back
Top