Talibani pretvaraju NATO u blato

ovo je tema o aktuelnim desavanjima u avganistanu gde je u toku talibanska ofanziva protiv avganistanskih marioneta i slugu vasingtona, kao i okupacionih snaga NATO pakta.

Ofanziva je vrlo uspesna i talibani danas kontrolisu vise teritorije nego ikada pre....

Ma tema je ok, nego što ti uzmeš na svaku činjenicu izmisliš dodatnih 10 i onda ih ne postaviš kao tvoja mišljenja, nego kao činjenice, a svaka ta tvoja "činjenica" na kraju bude osporena od velike većine članova. I kad ne umeš više da izmišljaš argumente, a ti onda kreneš da izmišljaš nove gluposti i tako teče začarani krug.
 
cini se da ti islam i nije najjasniji..
islam je vise od vjere, to je cijelokupna ideologija zivota,
sirenje islama oslobadja svake odgovornosti, u dzihadu´se ne moze pociniti grijeh..

s druge strane, snage koje bi mogle pokazati netrpeljivost su isuvise slabe..

razlicitost jeste bogatstvo i ne smeta mi,
ali mi se borba izmedju razlicitosti ne svidja

:)
to je u principu i suština problema :bye:
 
znam na sta mislis..

upravo ti i govorim o rastu islamskih zajednica u evropi..
to i jeste smisao islama..
islam je nacin zivota, duznost svakog muslimana je sirenje vjere,
i stvaranje islamskog drustva/drzave

Da. I zato je iz moje perspektive pozitivno da odnos Evrope prema Islamu bude sto vise antagonisticki, jer to znaci manje imigracije.

Sto rece Helmut Smit za masovnu imigraciju iz Turske, da nam je onda bila sadasnja pamet, ovakvu tesku gresku ne bi smo napravili.
 
Da. I zato je iz moje perspektive pozitivno da odnos Evrope prema Islamu bude sto vise antagonisticki, jer to znaci manje imigracije.

Sto rece Helmut Smit za masovnu imigraciju iz Turske, da nam je onda bila sadasnja pamet, ovakvu tesku gresku ne bi smo napravili.

mislis da se to nije moglo predvidjeti ? :???:
u ljudskoj prirodi je da se tako bezveze izradi,
to je slicno onom kada zena bogatasa uzme mladu i zgodnu kucnu pomocnicu..
pa je ova istisne..

nije mozda najbolji primjer, ali razmijes me.. :)
a nije ni da su turci zgodni, ali cinjenica je da su trebali evropi za fizicke poslove,
ali vremena se mjenjaju...
 
Pa pohlepni su, hoce jeftinu radnu snagu i ne razmisljaju o tome da ne uvoze radnike vec ljude - ljude sa svojim obicajima, verom, zeljama, sistemom misljenja koji nije nuzno kompatibilan sa kulturom date zemlje.

Sada se malo osvescuju, ali jos uvek presporo. Zato su ekscesi izmedju Amera i islamskog sveta pozitivni, jer razbudjuju evropske plutokrate.
 
Талибани се суверено бране на својој земљи и имају пуно право да протерају америчке окупационе трупе из Авганистана. Дајем им пуну подршку и желим им и даље тамошње напредовање на војном плану !
 
Па, по мом мишљењу постоје 3 основна типа друштвеног уређења

1. диктатура у којој је диктатор зао
2. демократија, где су сви равноправни и имају глас једнаке вредности
3. диктатура у којој је диктатор добар

Мислим да је први систем најгори, други је средња жалост, а трећи је идеалан.

Кад ме видиш да подржавам демократију, то је само као средство борбе против овог још горег система под 1),
а иначе демократија ми није прави циљ.
 
Па, по мом мишљењу постоје 3 основна типа друштвеног уређења

1. диктатура у којој је диктатор зао
2. демократија, где су сви равноправни и имају глас једнаке вредности
3. диктатура у којој је диктатор добар

Мислим да је први систем најгори, други је средња жалост, а трећи је идеалан.

Кад ме видиш да подржавам демократију, то је само као средство борбе против овог још горег система под 1),
а иначе демократија ми није прави циљ.

naravno.........a gde je ona gde je diktator dobar covek ali radi lose za drzavu :mrgreen:
ima i toga i to najvise.
demokratija je u stvari komunizam,u stvari susta suprotnost njemu,u stvari donela je ljudima ono sto nisu mogli pod komunizmon a oduzela im nesto drugo sto su mogli.....isto srnje drugo pakovanje..........
bez cvrste ruke nema ni drzave
 
Па, по мом мишљењу постоје 3 основна типа друштвеног уређења

1. диктатура у којој је диктатор зао
2. демократија, где су сви равноправни и имају глас једнаке вредности
3. диктатура у којој је диктатор добар

Мислим да је први систем најгори, други је средња жалост, а трећи је идеалан.

Кад ме видиш да подржавам демократију, то је само као средство борбе против овог још горег система под 1),
а иначе демократија ми није прави циљ.

Аха, па уствари контам те ти си дакле као човек хомосексуалац који покушава да допре до жена које су му прави сиљ, док се облачи у транвеститску женску одећу да га ове не би маршнуле.... ваљда је то и у складу са твојим аватаром :think:

Е мој мујићу, свашта се од вас може очекиват, да још и трбушни плес и чочек замешате Англосаксонцима.... :P

:hahaha:
 
А шта ти предлажеш, не разумем? Да у оквиру борбе против мрске вам демократије направите још већу пиздарију од система, и доведете до ситуације да ми од УН санкција ни разгледницу не можемо да пошаљемо у иностранство (1993), и да нама падају бомбе на главу док у Лос Анђелесу сеире по Старбакс кафеима (1999)?

И тиме сте као зајебали Запад, ја?


Ја уопште не заговарам никакво потчињавање Западу, не знам одакле ти те идеје.
Васпостављањем демократије 5. октобра, грађани Србије су постали управо РАВНОПРАВНИ са житељима Запада.
 
Васпостављањем демократије 5. октобра, грађани Србије су постали управо РАВНОПРАВНИ са житељима Запада.

Па и 1. маја 2003 године су управо Ирачани постали равноправни са житељима Запада.

Свака сличност је случајна ! :evil:
 
Poslednja izmena:
Tихи,jeli ovo fotografija iz Vijetnama,kada Ameri vrse evakuaciju iz ambasade ?? LOL, poznajem coveka koji je bio pilot i vadio te jadnike odatle,ime mu je Thomas Isaac,do pre neku godinu je predavao na West Point-u,sada zivi u Memfisu .... ko da je bitno....:eek:

jeste ovo je iz vijetnama i ovo je poslednji helikopter koji napusat Sajgon i polece sa krova americke ambasade u Vijetnamu :hahaha:
 
Ситуација у Ираку везе нема са Западним Балканом. За почетак, жртве у Ираку су у стотинама хиљада и рат пламти већ 5 и по година; а код нас је Клинтон за пар месеци срушио Милошевића уз минималне жртве и сада смо већ подоста унормаљена западна земља.

Даље, не видим да неко у 3 ујутру теби шутира врата да претреса кућу и тражи оружје и оруђе, везујући твоју породицу пластичним лисицама.
 
mene raduje sto se amerikanci i talibani kokaju . jer sto se vise bave jedni drugima imaju manje vremena i novca da se bave nama.

sobzirom da je amerika kao sila mnogo jaca od talibana i raspolaze mnogog vecim sredtvima ja u ovom sukobu u ovom trenutku navijam za talibane....
 

Back
Top