Tajna prica nijemih simbola

Izvrnuti krst, je izgleda uobicajen simbol za sv.Petra. :think:

image024.jpg
peter.jpg


Rose_Peter01.jpg

http://www.trinityumc.info/RoseWindow.htm

3180249601_91a74c786f_b.jpg
370429338_1237353c57.jpg

http://www.aeromental.net/2010/08/27/the-inverted-cross-is-the-symbol-of-saint-peter/
 
Hram sa obrnutim krstom na Kosovu je hram Pravoslavne Crkve I to nema ama bas nikakve veze sa Vatikaonom. Rimokatolicizam je jeres, papizam je antihriscanstvo I zaista je glupo naopaki krst na srbskom pravoslavnom hramu pravdati naopakim krstom Vatikana.

Tkz. Petrov krst u Pravoslavlju NE POSTOJI i izvrtanje krsta je javno ruganje Hristu. To rade neprijatelji Hristovi.
 
Poslednja izmena:
Hram sa obrnutim krstom na Kosovu je hram Pravoslavne Crkve I to nema ama bas nikakve veze sa Vatikaonom. Rimokatolicizam je jeres, papizam je antihriscanstvo I zaista je glupo naopaki krst na srbskom pravoslavnom hramu pravdati naopakim krstom Vatikana.

Tkz. Petrov krst u Pravoslavlju NE POSTOJI i izvrtanje krsta je iavrtanje Hristovog krsta. To rade nepriojatelji Hristovi.

Grobnica sa obrnutim krstom je iz Petrograda.

Ko pravda, rekao si da sv.Petar nije predstavljen obrnutim krstom, a vidis da je to normalno za njega.
 
Grobnica sa obrnutim krstom je iz Petrograda.

Ko pravda, rekao si da sv.Petar nije predstavljen obrnutim krstom, a vidis da je to normalno za njega.

Da li ti I malo razmislis prije nego sto pocnes da pises? To je sarkofag Petra Velikog, ruskog cara. Na njegovom kovcegu je varijanta ruskog pravoslavnog krsta (pogledaj ukosenu najdonji malu precku). Ne radi se dakle o apostolu Petru.
Sarkofag je slikan sa zapadne strane gdje pociva pokojnikova glava, te se samo cini da je krst obrnut. Ako bi fotografisao sa strane gdje su pokojnikove noge, dobio bi normalan krst.
 
Poslednja izmena:
Hram sa obrnutim krstom na Kosovu je hram Pravoslavne Crkve I to nema ama bas nikakve veze sa Vatikaonom. Rimokatolicizam je jeres, papizam je antihriscanstvo I zaista je glupo naopaki krst na srbskom pravoslavnom hramu pravdati naopakim krstom Vatikana.

Tkz. Petrov krst u Pravoslavlju NE POSTOJI i izvrtanje krsta je javno ruganje Hristu. To rade neprijatelji Hristovi.

Jesi li ti siguran da je obrnut, sve te slike su slikane iz žablje perspektive.
Pre bih rekao da je jednakokrak.

Kako je umro apostol Petar ?
 
Poslednja izmena:
Jesi li ti siguran da je obrnut, sve te slike su slikane iz žablje perspektive.
Pre bih rekao da je jednakokrak.

Kako je umro apostol Petar ?

Da je krst obrnut svako se moze uvjeriti. Crkva je niska I zablja perspektiva ne igra nikakvu ulogu I to se narocito vida na snimcima iz malo vece daljine.

Prica o nacinu Petrove smrti ne igra nikakvu ulogu u Pravoslavnoj Crkvi, osim sto je I njegova smrt primjer stradanja za vjeru u Hrista. Tkz. Petrov krst u Pravoslavnoj Crkvi ne postoji. Postoji samo Hristov krst.

Cudi me da tebe, buduci da si rodovjerac, zanima kako je postavljen krst na jednom pravoslavnom hramu?
 
Poslednja izmena:
Da je krst obrnut svako se moze uvjeriti. Crkva je niska I zablja perspektiva ne igra nikakvu ulogu I to se narocito vida na snimcima iz malo vece daljine.

Prica o nacinu Petrove smrti ne igra nikakvu ulogu u Pravoslavnoj Crkvi, osim sto je I njegova smrt primjer stradanja za vjeru u Hrista. Tkz. Petrov krst u Pravoslavnoj Crkvi ne postoji. Postoji samo Hristov krst.

Cudi me da tebe, buduci da si rodovjerac, zanima kako je postavljen krst na jednom pravoslavnom hramu?

Ma, apsolutno mi je svejedno taman gradili crkve sa obrnutim pentagramom, nego mi nije jasno zašto bi neko stavljao obrnuti krst na crkvu ako nije Petrov, možda su katolički albanci gradili :D
Mnogo mi je čudno da SPC dozvoli gradnju sa ne adekvatnim krstom.

A postoji li npr. Andrijin krst X u pravoslavlju ?
Znam da Rusi koriste kao mornaričku zastavu.
 
Da li ti I malo razmislis prije nego sto pocnes da pises? To je sarkofag Petra Velikog, ruskog cara. Na njegovom kovcegu je varijanta ruskog pravoslavnog krsta (pogledaj ukosenu najdonji malu precku). Ne radi se dakle o apostolu Petru.
Sarkofag je slikan sa zapadne strane gdje pociva pokojnikova glava, te se samo cini da je krst obrnut. Ako bi fotografisao sa strane gdje su pokojnikove noge, dobio bi normalan krst.

Zurio sam, pa nisam pogledao, oslonio sam se na misljenje sa sajta.

Ali ostaje da postoji obrnut krst za katolike, kao krst svetog Petra.

Osim ako ne mislis da je ovo dokaz da su katolici, crkva necastivog?
 

Back
Top