Тадић: Вуковар више никад да се не понови

Pozajmljeno sa drugog foruma. :D

Са странице „демократске странке” o сајму књига.

„ boris tadic је за сајам књига рекао да, од како га је као дечак први пут посетио, увек има исти утисак да се налази у шуми књига и да у том мноштву никада не може да артикулише било какав јасан утисак.”

„ На питање шта тренутно чита, boris tadic је рекао да чита стално и то више књига у исто време. ”

„ Запитан како онда одлучи шта да купи, председник је одговорио: ”Мисаоним инстинктом. Идем, спустим руку, па где се заустави и где је најтоплије. Веровали или не, морам да пипнем књигу„, додао је он. ”

„Ми јесмо народ који купује књиге, али не читамо много”.

Са странице дс о земљотресу

„Председник Србије boris tadic најавио је да ће држава у најскорије време помоћи обнову објеката оштећених у синоћњем земљотресу који је погодио ширу околину Краљева.

i onda

”tadic је рекао да ће урадити све што је у надлежности председника, да ће подстицати Владу да обави свој део посла, како се не би догодило да се поново, као у неким ранијим случајевима елементарних непогода, дају само обећања, а да изостану резултати„

* ко је Влада који ће бити потстицан?.(прим. аут.)

” Према његовим речима, сада се мора организовати изградња кућа које је могуће поправити. „

Са странице дс О Вуковару

”Давно сам одлучио да посетим Вуковар, али сам увек сматрао да одлазак тамо не треба везивати уз службену посету. Долазак у Вуковар део је моје људске и политичке филозофије да се треба поклонити невиним жртвама рата који је погодио подручје бивше Југославије(Братунац , РТС ,РСК... прим.аут) , да треба затворити ту тешку страницу наших односа у 20. веку и окренути се 21. веку„, рекао је Тадић.

”Тадић је испричао и да је као младић, 1981. године, желео да буде светионичар на Јадрану, па се јавио на конкурс у Сплиту, али су му рекли да би за „тај посао радије узели некога ко има везе с механиком, него дипломираног психолога”.

:hahaha1: evo ga još jedan.
 

Back
Top