Tadić na proslavi svršenih studenata vojne akademije

Lacibg:
Mislim da si "naseo" na tezu kako KiM Srbiju samo košta ...
Da su nam ti isti EU i AM. pomogli (a radili su obratno - radi svojih interesa) da
Šipce integrišemo u Srbiju danas bi budžet Srbije bio daleko veći, osim toga koristili
bi prirodne resurse koji nisu mali. Ne bi tamo išla samo ulaganja ! Ovo je čista matematika, i s tog aspekta za mene nema dileme. O aspektu naših tamošnjih
zemljaka, naših bogomolja (manastira) ... ne treba objašnjavati.

120 000 dolara dnevno , kosta KiM Srbiju danas ...........to su pare da se smrznes..........
Nikada siprari nece uci u sistem Srbije, ni platni , ni administrativni............

Nikada nisu placali struju, vodu, komunalije, nego smo mi to , cinili za njih.........zbog naloga iz partije..............sta ti daje povod , da mislis da ce biti drugacije, ako Kosovo ostane u Srbiji??

Eksploatacija rudnih bogatstava bi bila moguca, kad bi vojska cuvala radnike na kopovima

Sve je to previse utopisticki, daleko od realnosti...........
 
Torrente-BG:
Ne bih rekao da bi nam pomogla integracija siptara u Srbiju.To bi nas tek dokrajcilo.Pa pojeli bi nas kao sto ce Makedoniju za jos koju godinu pojesti.
Jedino da su nam pomogli da dezintegrisemo siptare,e to bi nam pomoglo.
Da možemo da ih smirimo i da ne liči na IRA-u pokazali smo ´98 policijskim AT snagama.
Ali to je iskorišćeno protiv Srbije jer već bila "viđena" za vojnu akciju NATO-a.
Zašto ? Zato što su Srbi Namnogoljudniji i integrativni faktor na prostoru bivše SFRJ.
Rasturi najvećeg - posle je lako.
A razmnožavanje Šipaca jeste najveći problem. Rešenje :
Pravite nove Srpčiće po istom principu (moj doprinos takođe nije baš veliki -
imam ih troje) zato što su deca prirodna želja ljudi a brojke će se dizati same po sebi.
Ne moramo isto tako kao i oni jer mi u tom smislu imamo prednost - U startu nas ima 4 puta više !
 
Lacibg:
Samo nije bilo interesa međunarodnog faktora da Srbija bude jaka.
sada postoji interes MZ da srbija bude lider na balkanu,tu se narocito isticu USA kojima je srbija prioritet broj 1 na balkanu...treba to iskoristiti,konsolidovati drzavu u granicama u kojima se moze ostvarivati efektivna vlast,podilaziti amerikancima i ekonomski ojachati...to je jedini put za izlazak srbije iz blata u kom se trenutno nalazi
 
Lacibg:
Nije to jednostavno, ni međunarodno pravo to ne omogućava lako ...
I Nemci imaju "turista" kolko hoćeš, i hoće da ih se oslobode, pa ne ide lako ...
Samo nije bilo interesa međunarodnog faktora da Srbija bude jaka.



Gresis..........upravo su SAD , koje su dugo bile protiv rasturanja SFRJ.....imale interes da im JAKA SRBIJA bude partner br 1 na Balkanu.................

Ali, nikome nije bilo u interesu , da ONAKVA, SLOBINA i SESELJEVA Srbija bude jaka...
 
Kohen:
[/B]

Gresis..........upravo su SAD , koje su dugo bile protiv rasturanja SFRJ.....imale interes da im JAKA SRBIJA bude partner br 1 na Balkanu.................

Ali, nikome nije bilo u interesu , da ONAKVA, SLOBINA i SESELJEVA Srbija bude jaka...

Ma to je bilo jos na pocetku SFRJ krize.Seselja je tada bilo samo po Slobinim zatvorima.
Ali tada da je Sloba prisao USA mnogo toga drugacije bi se izdesavalo i pitanje je kakve bi granice sada bile aktuelne.
 

Back
Top