Tadic: Izmedju EU i Kosmeta izabracu Kosovo i Metohiju!

Tadić je očiti dokaz koliko EU nas Srbe zayebava.

EU se jasno izrazila koga bi htela da vidi u novoj vladi Srbije.
Eto, Tadić je poslednjih meseci uspeo da ubedi polovinu glasača u Srbiji da ulazak u EU nema nikakve veze sa KiM.
I onda mu Oli zavuče sa svojim izjavama i natera ga da odreaguje ovako kako je odreagovao, jer sve laži koje je pričao su pale u vodu ovom Renovom izjavom.

Naravno da je, po broj glasova koji očekuje, za Tadića, ovo katastrofalna situacija. Njegov "prijatelj" Oli ga je naterao da pri kraju izborne kampanje pravi salto mortale. Naterao ga je da KiM stavi ispred EU. Na taj način, naravno da neće dobiti glasove onih koji su i ranije zastupali tu opciju. Oni su se opredelili dok je Tadić pevao drugu pesmu, tako da teško da će ko od tih glasača njemu ukazati poverenje. A, stavljanjem EU u drugi plan gubi glasove onih kojima je samo EU i bila važna i koji su u njemu videli čoveka koji će ih tamo odvesti brzinom svetlosti. Da ne kažem koliko je sad pao u očima onih koji su mu verovali da KiM i EU su dva odvojena pitanja i da je moguće boriti se za oba ne mešajući ih međusobno.

Ja dolazim do zaključka da EU tako pokazuje da njima uopšte i nije stalo da im se Srbija ikada približi. Vući će nas za nos dok god im mi to ne dozvolimo. Ja se nadam samo do 12. maja.
Pre će Jermenija ući u EU nego Srbija.

Tadić može lepo 12. maja da zahvali svojim nazovi prijateljima za izborni fijasko koji će DS doživeti.
Nakon ovih izbora predviđam totalno rasulo u redovima DS-a. Stvoriće se nove stranke iz DS-a. Mnoge današnje velike face će na volšeban način nestati iz javnog života, kao svojevremeno oni iz SPS-a koji se nisu skidali sa tv-a i koji su vedrili i oblačili po Srbiji. Setite se Gorice Gajević, Dragana Tomića, Radomana Božovića i mnogih drugih. Samo su se povukli iz javnosti i grickaju plodove svoje decenijske pljačke. Ipak, nadam se da radikali, na vlasti, to neće dozvoliti, nego će krenuti u obećanu hajku.

Elem, nakon rasula u DS-u veliki broj njihovih glasača će se okrenuti LDP-u, jer su i sada na granici to da urade. To su oni kojima je bliska Čedina urbana priča o EU bajci, i u kojima je osećanje rodoljublja gotovo izumrlo. Oni drugi će postati razočarani apstinenti ili će se, pak, prikloniti nekoj od patriotskih opcija.
DS-u će ostati pristalica taman koliko i SPS-u.
 
Zasto se sumnja u iskrenu nameru Tadica???Zar da verujemo onima koji na KiM prave od Srbe clanove DSS-a (citaj danasnji blic) gde za G-dina Samardzica postoje samo Srbi koji pripadaju DSS-u,zar ce oni stiti KiM???I po cemu je to Kostunjavi dokazao da je vise za KiM od Tadica,ili pa bolje uporedjenje ko je vise ulozio sebe da dokaze da KiM pripadaju Srbiji:Vuk Jeremic ili Samardzic?Ovaj prvi bar nesto radi da dokaze i pokaze svetu istinu,a ovaj drugi juri po zemlji Srbiji i formira DSS-ove odbore,o njegovim posetama KiM je i suvisno da se prica,zato sto ne vidi dalje od njuske da nisu Srbi samo clanovi DSS-a.
 
Eh, kako je dovoljna jedna rečenica pa da se promeni mišljenje, a? A kako je tek lako da se ''dobije'' mišljenje, a? ;) Vidiš li sad, po sebi, kako je lako manipulisati glasačima/građanima?
Što se tiče izjave, pa kad god je gusto za nekoga, taj pribegava labavijim nastupima i opreznijim izjavama. Imamo i primer radikala koji su u više navrata potvrdili da i oni žele Srbiju u EU, ali s Kosovom zajedno.
Zaključaka može biti više. Ili svi pričaju sve što je potrebno da dobiju vlast, ili savi imaju isti cilj - dobro za Srbiju (razlika je samo u pristupima i shvatanjima/načinu).
Ja lično sam zaključio da će biti kako se odluči na nekom višem nivou, a ono što me brine jesu posledice te odluke. Najkrvavija će svakako biti ako neko gore odluči da se poništi odluka o nezavisnosti Kosova.

Tadić je očiti dokaz koliko EU nas Srbe zayebava.

EU se jasno izrazila koga bi htela da vidi u novoj vladi Srbije.
Eto, Tadić je poslednjih meseci uspeo da ubedi polovinu glasača u Srbiji da ulazak u EU nema nikakve veze sa KiM.
I onda mu Oli zavuče sa svojim izjavama i natera ga da odreaguje ovako kako je odreagovao, jer sve laži koje je pričao su pale u vodu ovom Renovom izjavom.

Naravno da je, po broj glasova koji očekuje, za Tadića, ovo katastrofalna situacija. Njegov "prijatelj" Oli ga je naterao da pri kraju izborne kampanje pravi salto mortale. Naterao ga je da KiM stavi ispred EU. Na taj način, naravno da neće dobiti glasove onih koji su i ranije zastupali tu opciju. Oni su se opredelili dok je Tadić pevao drugu pesmu, tako da teško da će ko od tih glasača njemu ukazati poverenje. A, stavljanjem EU u drugi plan gubi glasove onih kojima je samo EU i bila važna i koji su u njemu videli čoveka koji će ih tamo odvesti brzinom svetlosti. Da ne kažem koliko je sad pao u očima onih koji su mu verovali da KiM i EU su dva odvojena pitanja i da je moguće boriti se za oba ne mešajući ih međusobno.

Ja dolazim do zaključka da EU tako pokazuje da njima uopšte i nije stalo da im se Srbija ikada približi. Vući će nas za nos dok god im mi to ne dozvolimo. Ja se nadam samo do 12. maja.
Pre će Jermenija ući u EU nego Srbija.

Tadić može lepo 12. maja da zahvali svojim nazovi prijateljima za izborni fijasko koji će DS doživeti.

Meni se čini da je Jomini potrefio pravo u metu i što se tiče izborne strategije političkih partija i ishoda ove priče oko Kosova i EU. Biće verovatno onako kako neko 'gore' oluči.

A što se tiče tvog stava Donqihote o odnosu EU prema, i Srbiji i DS, koju kao podržava, pa i to je uglavnom tačno.

Međutim, ipak ne zaboravi da je Srbija za ovih osam godina uvek na neki način stopirala punu saradnju sa EU, posebno kroz saradnju-nesaradnju sa Tribunalom u Hagu, nastranu od toga koliko taj sud ima kredibiliteta...

Hoću da kažem, da smo mi poput nekih drugih imali volje da se savijemo i progutamo puno toga bez previše buke, a zarad neke evropske budućnosti, Srbija bi verovatno već odavno imala barem status kandidata...

Tvoju prognozu o izbornim rezulatima DS, kao i elaboraciju o tome šta će se desiti sa tom partijom, a koju nisam citirala, smatram naivnom. Živi bili pa videli, protivno svakoj logici i moralu, napisima u štampi i anketama, meni se čini da i sledeća vlada vrlo lako može biti vlada DS-DSS, uz Vuka povratnika na velika vrata...:roll:
 
Opet obmanjuje javnost.
Evropske birokrate koristeći svoje oružije žutu partiju i njene prilepke žele jednim potezom da ubiju dve muve , da potpisivanjem SSP izdejstvuju pod Srbije priznanje samoproklamovane nezavisnosti Kosova i da na vlast opet dovedu one koji su spremni da zarad svojih interesa i virtuelne evropske perspektive Srbije bezpogovorno ispune sve zahteve Brisela. Boris Tadić kaže da je tekst SSP( i ako ga niko nije ni ponudio niti ga je on video) identičan onom koji je parafiran , te da se oslanja na rezoluciju 1244 što ni na koji
način neugrožava teritorijalni integritet Srbije. Drugim rečima Boris Tadić pokušava da nas ubedi kako potpisivanje SSP sa EU ne bih bilo priznavanje nezavisne države Kosovo. Onog trenutka kada je poslala misiju Euleks na Kosovo, EU je kao organizacija priznala akt jednostrane secesije, poništila rezoluciju 1244 koja ne predviđa nikakvu misiju Euleksa i stavila se u funkciju zaštite lažne šiptarske države i ograničila suverenitet Srbije na delu njene teritorije I ako nam bude ponuđen sporazum SSP identičan onome koji je parafiran koji je to garant da ga EU neće prekršiti kad i onako krše sve svoje sporazume i akte koje su sami doneli. Zato podržavam to što Koštunica traži da se dokument dopuni rečenicom da je Kosovo sastavni deo Srbije i da o tome treba pregovarati sa Briselom međutim Brisel to neće. Odbijanjem da se nedvosmisleno izjasni o pomenutoj rečenici EU zapravo političkom prevarom navlači Srbiju da potpisivanjem SSP bez pomenute rečenice prizna nezavisnost Kosova. Jer da je BorisuTadiću stvarno stalo do Kosova i da stvarno zastupa interese Srbije a ne interese svojih gazda on bih isto tražio da se o sporazumu SSP razgovara sa EU i da se pomenuta rečenica ubaci u sporazum i da se EU nedvosmisleno
izjasni o tome.
 
ako stvarno ovo misli onda mogu da kazem samo svaka cast....

Па,он то прича већ годинама,а видиш како ради.То је само прича која нема ни трунке основа у његовој и политици његове странке.

Иду избори,треба и даље обмањивати људе,зато је такво његово кокодакање.:)
 
Meni se čini da je Jomini potrefio pravo u metu i što se tiče izborne strategije političkih partija i ishoda ove priče oko Kosova i EU. Biće verovatno onako kako neko 'gore' oluči.

A što se tiče tvog stava Donqihote o odnosu EU prema, i Srbiji i DS, koju kao podržava, pa i to je uglavnom tačno.

Međutim, ipak ne zaboravi da je Srbija za ovih osam godina uvek na neki način stopirala punu saradnju sa EU, posebno kroz saradnju-nesaradnju sa Tribunalom u Hagu, nastranu od toga koliko taj sud ima kredibiliteta...

Hoću da kažem, da smo mi poput nekih drugih imali volje da se savijemo i progutamo puno toga bez previše buke, a zarad neke evropske budućnosti, Srbija bi verovatno već odavno imala barem status kandidata...

Tvoju prognozu o izbornim rezulatima DS, kao i elaboraciju o tome šta će se desiti sa tom partijom, a koju nisam citirala, smatram naivnom. Živi bili pa videli, protivno svakoj logici i moralu, napisima u štampi i anketama, meni se čini da i sledeća vlada vrlo lako može biti vlada DS-DSS, uz Vuka povratnika na velika vrata...:roll:

E, onda bi ih lepo trebalo sve do jednoga pohapsiti i zabraniti rad tim partijama trajno ili bar na 10 godina. Kakva je onda to zayebancija sa narodom, državom i našim milionima koje proćerdaju na izbore? Lepo na robiju pa nek se misle šta su uradili.
Znači, ako oni ponovo formiraju vladu, narod treba da ih usranim motkama istera iz Nemanjine.
 
Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je da će, ukoliko bude morao da se opredeljuje između Evropske unije i Kosova i Metohije, izabrati integritet zemlje.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=18&nav_category=11&nav_id=294612

-------------

ako stvarno ovo misli onda mogu da kazem samo svaka cast....

Taj Tadic ***** k'o foka. Sto se majmun pretvara da ga je briga za teritoriju kada ga nije briga. Samo je prihvatio maloumnu patriJotsku pricu dr.Mlohavog. Ali zato placa za to i nastavice da placa. Najgore je sto ce se to prevaliti na ledja naroda kao i uvek.
 
Koji manijak !
Iskreno Čeda mi je mnogo liberalan, Toma previše radikalan. Da su pametni da se organizuju bez njih i svi srećni-svi zadovoljni.

Nije Toma SRS toliko radikalan, koliko se oseca Seseljeva retorika iz 90ih jos uvek. Mnogo vise Ceda ide u krajnosti.
Zaista se nadam boljim danima za nasu politiku. Jeremic, Vucic i Popovic mi deluju kao odlicni mladi politicari koji bi mogli da izvrse reformu svojih stranaka u buducnosti i ucine da razlike ne budu kakve su danas. Radikalima zelim dalje priblizavanje desnom centru, DS manje lazi i propagande, a DSS odlazak povlacenje Kostunice i osvezenje kadra.
 
Tadić je očiti dokaz koliko EU nas Srbe zayebava....
EU se jasno izrazila koga bi htela da vidi u novoj vladi Srbije.

Nije mi jasno šta tebe toliko buni oko Tadića.

Zar nije čovek odavno govorio (i ostali iz DS-a) - "I Kosovo u Srbiji i Srbija u EU"
Zar se nije na sednici SB UN zalagao za ostanak KiM u Srbiji, za nastavak pregovora i zar njegov tim na čeli sa Vukom Jeremićem ne čini sve što je u našoj moći da ospori priznanje nezavisnosti KiM.
Zar, suprotno očekivanju Šiptara i SAD, nisu do sada Kosovo priznale samo 37 države iako se očekivalo da će za mesec dana biti priznato od bar 3/4 zemalja sveta...

Dakle, ne vidim nikakve nelogičnosti u tome što je Tadić zagovarao brži pristup EU sve dok niko iz EU nije uslovljavao ulazak Srbije u EU priznanjem Kosova.
Kada su se u toj istoj EU počeli pojavljivati neki koji iznose suprotne stavove, Tadić je reagovao kako bi reagovao i svaki drugi predsednik svake druge normalne zemlje na svetu...

Tako da ja uopšte ne vidim neke nelogičnosti u svemu tome, a po svemu sudeći DS će upravo zahvaljujući ovakvoj retorici dobiti pored svojih glasova i deo glasova DSS-a koji nisu bili za saradnju sa Radikalima.
Pored toga, politički obrazovaniji simpatizeri LDP-a će shvatiti da je njihov glas za LDP - bačen glas i glasaće za DS.

Meni se sve čini da će 90% glasova otići (podjednako) radikalima i DS-u, tako da će između njih biti mrtva trka.
Postoje čak i realne šanse da DSS koalicija, SPS koalicija i LDP koalicija ne pređu cenzus...
 

Back
Top