Tacnost tumacenja

Da su apostoli vjerovali u spavanje poslije smrti to bi sigurno spomenuli u kontekstu sadukeja kao što su pomenuli da fariseji vjeruju u vaskrsenje i u tome su slični hrišćanima iako su im ljuti protivnici.
Ti bi sad da korigujes cak i apostle,malo su ti hriscani danas u 21 veku ?
Porices SZ-ta,porices Isusa Hrista i celi NZ a sada si se drznuo da cak pomenes i apostole ?

Pa ko je bre zapisao reci Isusa Hrista da je Lazar zaspao kada je umro,je to bio neki paganski istoricar ili mozda ipak neko od apostola ?
 
Ti bi sad da korigujes cak i apostle,malo su ti hriscani danas u 21 veku ?
Porices SZ-ta,porices Isusa Hrista i celi NZ a sada si se drznuo da cak pomenes i apostole ?
Ja samo ističem stvari na osnovu njihovog stila pisanja.

Pa ko je bre zapisao reci Isusa Hrista da je Lazar zaspao kada je umro,je to bio neki paganski istoricar ili mozda ipak neko od apostola ?
Pa jel im Hristos rekao "Lazar je zaspao tako da znajte da mrtvi poslije smrti ne postoje i nesvjesni su" ili je rekao "zaspao je i idem da ga probudim"?
 
Ja samo ističem stvari na osnovu njihovog stila pisanja.


Pa jel im Hristos rekao "Lazar je zaspao tako da znajte da mrtvi poslije smrti ne postoje i nesvjesni su" ili je rekao "zaspao je i idem da ga probudim"?
Pa sta ti to znaci sreco,dali je Isus prikazao smrt kao san ili je mozda hteo reci da Lazar nije umro nego da je u nekom shoku,da je duboko dremucnuo ili mozda u dubokoj komi ? :mazi:
Jel mozda Lazar bio budan pa je Isus mozda to pogresno skontao ?
 
Poslednja izmena:
semantika

a šta je to kod džehove, usb?
Upravo tako,VEEELIKI usb na koji je u nekom folderu"zapisana"bukvalno svaka rec svakog coveka dok se u nekim drugim "folderima" nalaze zivotni duhovi svih ljudi koji su ikada ziveli !!!

U tome i jeste velicina Stvoritelja,svojim mogucnostima draaaaaaaaaaaaaaastricno nadmasuje ljudski mozak da uopste shvati tu materiju !
 
Menu icon

Ко су били садукеји?​

Ово су њихова битнија уверења која су се косила са библијском доктрином:

1. Били су толико независни и самодовољни да су порицали чињеницу да је Бог укључен у човеков свакодневни живот.

2. Порицали су ускрснуће мртвих.

3. Порицали су постојање загробног живота јер су сматрали да душа умире заједно са телом, чиме су уједно негирали награду и казну која чека човека после смрти.

4. Негирали су постојање духовног света тј. анђела и демона.
He,he,he,falsifikatori sa tapijom !!
I sad hajde da svi vide krah vase teologije:

Koja je sustinska razlika izmedju navedenih tacaka pod brojem 3 i 4 ????????
 
A smrt nije po tebi nemoćna? Da javimo Hristu jadan čovjek džaba Ga na krst prikivali.
Smrt jeste nemocna na dugim stazima ali je ipak realnost koju ljudi ne smeju ignorisati - nit po pitanju ovozemaljskog zivota a jos manje po pitanju vecnosti.
Smrt je pobedjena u smislu da je za coveka vecni zivot ponovo realnost ali ne da ljudi nakon toga vise ne mogu umreti !
 
Smrt jeste nemocna na dugim stazima ali je ipak realnost koju ljudi ne smeju ignorisati - nit po pitanju ovozemaljskog zivota a jos manje po pitanju vecnosti.
Smrt je pobedjena u smislu da je za coveka vecni zivot ponovo realnost ali ne da ljudi nakon toga vise ne mogu umreti !
Hristova poruka povodom Lazarevog "sna" nije bila da mrtvi spavaju već da je za Hrista smrt kao san. Toliko je slaba i nemoćna a takva treba biti i za nas. Mi umiremo tijelom idalje da ali za nas smrt predstavlja vrata a ne kraj i poslije smrti smo sa Hristom a ne trunemo u grobu.
 
Hristova poruka povodom Lazarevog "sna" nije bila da mrtvi spavaju već da je za Hrista smrt kao san.
Taaako je bato,eto konacni smo se razumeli..nego,ko je uopste tvrdio da je smrt BUKVALAN san ?
Jel me mozes citirati da sam to ikada rekao ili sam mozda uvek,uvek,navodio da je za Boga smrt kao san ?
Nadam se da nisi pomislio da mrtvi ljudi mogu realno spavati ili mozda cak i sanjati kada im je mozak dezintegrisan u prahu zemaljskome !?
Napominjem jasno i precizno:

Slika koja se koristi u Bibliji kako bi se smrt prikazala kao san ima za cilj da nam otkrije realnu mogucnost da ce nekada u buducnisti,kada Isus bude dosao po drugi put - mrtvi ustati iz smrti onako kao sto recimo ljudi koji spavaju ustaju kad se probude !!!
To je samo simbolicki prikaz koji se jasno navodi u Svetom Pismu !

Toliko je slaba i nemoćna a takva treba biti i za nas. Mi umiremo tijelom idalje da ali za nas smrt predstavlja vrata a ne kraj i poslije smrti smo sa Hristom a ne trunemo u grobu.
Ne dragi moj Maki,to nije poruka Pisma vec ce vernici biti sa Hristom TEK KADA IH ON BUDE UZEO NA NEBU kad buide dosao po drugi put na ovu zemlju kada ce se desiti ono sto su Isus apostol jasno rekli:

Jov.5,28.29:
"...Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas sina Božijega,
I izići će koji su činili dobro u vaskrsenije života, a koji su činili zlo u vaskrsenije suda.."

1 Sol.4,16.17:
"...Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti..."
 
Опет си по обичају фулао поенту. Христос када каже да Лазар спава том изјавом уопште не констатује било шта о стању мртвих послије смрти већ констатује да је за Њега смрт слаба и немоћна и да без икакве тешкоће може вратити Лазара у живот. То нам јасно говори контекст и зато сам те питао да ли Христос каже "Лазар спава да знате да су мртви несвјесни послије смрти". Не каже јер то није Његова поента.

А за овај други дио:
"23. *А обузима ме обоје: имам жељу умријети и са Христом бити, што је много боље; [*2 Кор 5, 8.]
24. Али остати у тијелу потребније је вас ради.
" (Филипљанима 1:23-24).
Не може јасније бити.
 

Back
Top