Tachan broj stanovnika

420 000 sam grad prema popisu od pre par godina ( mislim ), inace u taj broj nisu uracunati Beocin i Karlovci a ceo Juzno Backi okrug ( ono sto obuhvata ns tablica ) je negde oko 750-800 000 ljudi ( samo backa palanka ima 40 000 ). Ako cela Vojvodina ima malo preko 2 mil, onda je procena da svaki treci stanovnik zivi u ili oko ns, tacna... Prema oficijelnim podacima, povrsina samog grada je 708 km2
Oko 130 000 registrovanih vozila ( bez motora i poljoprivrednih masina )

Prema prici jednog policajca, tokom radnog dana,samo kroz z i busku stanicu prodje od 30 do 50 000 ljudi koji u ns dolaze da rade, studiraju.....

Uz ovaj tempo razvoja ( koji ne jenjava ) ns sada ima pola mil ( u gradu ).....




Nis je tuga.....

E da si mi ti ziv i zdrav,Backa Palanka ima 60000 stanovnika
 
Ljudi pa stvarno! Volim ja Novi Sad, ali kome je palo na pamet da ima vise stanovnika od Nisa?
Pa po starom pravilniku Novi Sad nije ni ispunjavao sve uslove da dobije status grada! (imali smo status grada samo zato sto smo najveci u Vojvodini)
 
Ljudi pa stvarno! Volim ja Novi Sad, ali kome je palo na pamet da ima vise stanovnika od Nisa?
Pa po starom pravilniku Novi Sad nije ni ispunjavao sve uslove da dobije status grada! (imali smo status grada samo zato sto smo najveci u Vojvodini)

Ima vise zvanicno oko 20 000 ljudi , sam grad ali u sirem smislu ta razlika je veca ako se racunaju prigradska naselja , jer u Nisu nema velikih naselja poput Veternika i Futoga ,razlika u sirem smislu ce na sledecem popisu biti oko 60 000 ljudi mozda i 70 000 , Nis ima dosta prigradskih naselja 68 cak , medjutim to su mala naselja , u Ns ima 15 naselja , ukoliko bi Veternik,Futog i Begec bili posebna opstina tek tada bi bili izjednaceni Ns i Nis
 
Poslednja izmena:
Ima vise zvanicno oko 20 000 ljudi , sam grad ali u sirem smislu ta razlika je veca ako se racunaju prigradska naselja , jer u Nisu nema velikih naselja poput Veternika i Futoga ,razlika u sirem smislu ce na sledecem popisu biti oko 60 000 ljudi mozda i 70 000 , Nis ima dosta prigradskih naselja 68 cak , medjutim to su mala naselja , u Ns ima 15 naselja , ukoliko bi Veternik,Futog i Begec bili posebna opstina tek tada bi bili izjednaceni Ns i Nis
Istina je, imamo dosta okolnih velikih naselja. Futog i Veternik su vec spojeni sa Novom Sadom i fizicki Inace u stanovnistvo Novog Sada se zvanicno ne racuna ni Petrovaradin, koji ima oko 15.000 stanovnika, kao ni Kamenica.
 
Idi zakopaj se odmah NS po zadnjem popisu od niša ima samo 40000 više stanovnika a do zadnjeg popisa NIš je bio zvanično veći od NS-a a ti verovatno nisi ni video niš.
Nisam bio u Nisu vec dugo vremena, ali hvala bogu imamo Google Earth. Da si ti bio u Novom Sadu tokom poslednjih 5-6 godina, video bi koliko je eksplodirala populacija u zadnjih desetak godina. Do pre dve godine nova zgrada je nicala skoro svaki dan. Sada je malo usporilo, ali jos uvek se gradi. Inace onaj broj sto vidis na vikipediji je Novi Sad bez Futoga, Veternika, Kamenice i Petrovaradina, koji su fizicki spojeni sa gradom vec nekoliko godina. Popis ce pokazati koliko je Novi Sad narastao u poslednjih 10 godina.
 
Idi zakopaj se odmah NS po zadnjem popisu od niša ima samo 40000 više stanovnika a do zadnjeg popisa NIš je bio zvanično veći od NS-a a ti verovatno nisi ni video niš.

Ni ti druze ocigledno nisi nikad video Novi Sad.
Ja sam Nis uzivo video i realno brat bratu Novi Sad je za Nis velegrad u svakom smislu te reci.Niš mi vise lici na neku malo vecu palanku i po infrastrukturi i po svemu.
Potpuno netacna tvrdnja da Novi Sad od Nisa ima samo 40 000 stanovnika vise.Bice ta razlika do okoncanja popisa i mnogo veca.
U Nisu je zvanicno zakljucno sa 15 oktobrom popisano ukupno 262 000 stanovnika,a u Novom Sadu je poslednji presek napravljen 12 oktobra(do tog datuma je popisano 300 000),na ovu cifru ce se dodati jos popisani u periodu
od 12-15 oktobra plus dodatni nepopisani za period od 15-18 oktobra.
Uz napomenu da su iz republickog zavoda za statistiku juce saopstili da je zakljucno sa 15 oktobrom najveci broj nepopisanih ostao u Novom Sadu i Beogradu dok je u svim ostalim gradovima popis manje vise vec zavrsen i cifre se nece bitnije menjati sem u BG i NS.Realno je da ce do konacnog zavrsetka popisa do utorka u 20 h realan broj popisanih
u Novom Sadu dostici cifru izmedju 350 000 - 400 000 stanovnika tako da ce ukupna razlika broja stanovnika Nis-Novi Sad biti minimum 100 000 stanovnika vise u korist Novog Sada,a mozda bude cak i 150 000 razlike
Takodje cu demantovati i tvoju tvrdnju da je Nis na proslom popisu zvanicno bio"veci"od Novog Sada.
Ni to NIJE tacna tvrdnja.Novi Sad je i na proslom zvanicnom popisu iz 2002 god. takodje zvanicno bio veci od Nisa i po povrsini i po broju stanovnika.
Niš je imao povrsinu oko 600 km2 i 250 000 stanovnika,a Novi Sad 700 km2 i 299 000.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Najnoviji podatak:U Novom Sadu zakljucno sa 15 oktobrom popisano 355 000.
Ali popis jos nije gotov,sad jos ostaje da vidimo koliko ce se jos popisati za ova dopunska 3 dana do 18. oktobra,ali konacna cifra ce taman biti kako sam i prognozirao izmedju 350 000- 400 000
Novi Sad je stvarno doziveo pravi bum sto se tice porasta stanovnistva u protekloj deceniji :)
 
Najnoviji podatak:U Novom Sadu zakljucno sa 15 oktobrom popisano 355 000.
Ali popis jos nije gotov,sad jos ostaje da vidimo koliko ce se jos popisati za ova dopunska 3 dana do 18. oktobra,ali konacna cifra ce taman biti kako sam i prognozirao izmedju 350 000- 400 000
Novi Sad je stvarno doziveo pravi bum sto se tice porasta stanovnistva u protekloj deceniji :)
To je Novi Sad bez Veternika i Futoga sigurno. Samo je pitanje da li je sa ili bez Petrovaradina i Kamenice. Ako je to samo urbani deo grada, onda slobodno dodaj jos 80.000-100.000 na taj broj.
 
Drug popisivac mi je rekao da je to cifra Novi Sad sa Petrovaradinom (ali bez Kamenice) i periferije,ali popis jos nije gotov,cujem od druga da ova tri dana jos dosta ljudi dolazi u svoje mesne zajednice da se popišu,a popis se zvanicno zavrsava veceras u 20 h.Tako da ce im trebati bar jos 24 h da prebroje ljude za ova dodatna tri dana popisa i dodaju na ovu cifru,tako da bice tu do kraja sigurno jos nekoliko desetina hiljada više.

Edit: Najnovija vest:Zbog velikih guzvi u mesnim zajednicama ,ni nakon 3 dodatna dana popisa nisu uspeli da se popisu svi beogradjani i novosadjani,tako da se popis u ova dva grada produzava do 20 oktobra uvece,odluka je republickog zavoda za statistiku.:-)
 
Poslednja izmena:
brate iskreno... ne znam ...mislim da je mrtva trka između niša i ns-a ... mene baš interesuje dal je novi beograd prerastao jedno milionče...mislim da jeste ... to je inače opština u kojoj godišnje dođe 20 000 stanovnika...
 
brate iskreno... ne znam ...mislim da je mrtva trka između niša i ns-a ... mene baš interesuje dal je novi beograd prerastao jedno milionče...mislim da jeste ... to je inače opština u kojoj godišnje dođe 20 000 stanovnika...
Po ovim podacima u GRAD Novi Sad je godisnje dolazilo preko 15.000 stanovnika (Brojka varira izmedju 15.000-20.000 zaviisno od krajnje cifre na popisu). Znaci procentualno znatno veci rast nego Beograd.
 
Po ovim podacima u GRAD Novi Sad je godisnje dolazilo preko 15.000 stanovnika (Brojka varira izmedju 15.000-20.000 zaviisno od krajnje cifre na popisu). Znaci procentualno znatno veci rast nego Beograd.

mačko ne bi sada da zvučim kao da pametujem ali...jel ti znaš kako se računaju procenti?

15 000 godišnje novi sad
30 000 godišnje beograd(ceo) ..

e sad procentualno naravno da više raste ns jer se obračunava sa celokupnim brojem stanovništva :lol:

beograd ima preko 2 mil stanovnika pa 30 000 ne izgleda tako mnogo kao 15 000 godišnje u gradu od 350 000...

mislim nema veze meni je ns bolji od beograda...ali gotivim da budem realan :lol:
 
mačko ne bi sada da zvučim kao da pametujem ali...jel ti znaš kako se računaju procenti?

15 000 godišnje novi sad
30 000 godišnje beograd(ceo) ..

e sad procentualno naravno da više raste ns jer se obračunava sa celokupnim brojem stanovništva :lol:

beograd ima preko 2 mil stanovnika pa 30 000 ne izgleda tako mnogo kao 15 000 godišnje u gradu od 350 000...

mislim nema veze meni je ns bolji od beograda...ali gotivim da budem realan :lol:
Kad rekoh procentualno, mislih proporcionalno (Izvinjavam se ako nisam bio jasan). (podaci iz 2002) Beograd sa 1.500.000 stanovnika, ima godisnji priliv od kako si rekao 20.000. Novi Sad sa 180.000 stanovnika ima priliv od 15.000 stanovnika na godisnjem nivou.

Uzmimo ove cifre. Novi Sad po popisu sada ima oko 360.000 (zarad racunice). Beograd sada ima 1.700.000 stanovnika. Godine 2002, Novi Sad je imao 190.000 stanovnika, dok je Beograd imao 1.580.000.

Ne vidim sta tu nema da bude jasno. Novi Sad srazmerno svojoj velicini raste mnogo brze nego Beograd. Novi Sad je narastao za 95%, dok je Beograd narastao za 14%.
 
"Dadi" ala si se ti nalupetao u ovom tvom postu i to za medalju :-)
Tebi je mrtva trka izmedju Novog Sada i Nisa?! U Nisu popisano 262 000 stanovnika a u Novom Sadu 355 000 (tebi je razlika od 100 000 "mrtva trka"?! Ej bre pa to je citav jedan grad!) Plus u Novom Sadu je ta cifra tek prvi nezvanicni podatak,a na to jos treba se doda i periferija grada i ovi koji su se popisivali u ovim dodatnim danima(a ima ih jos dosta nepopisanih) tako da ce realna konacna cifra u NS biti negde izmedju 380 000 - 400 000


A tek ova odvala kako je Novi Beograd nagurao "milionče",haha koji si ti car :-)
Novi Beograd jeste najveca beogradska opstina sto se tice broja stanovnika ali je na Novom Beogradu zakljucno do 15 oktobra popisano 184.487 stanovnika.I za ove dopunske dane popisa Novi Beograd moze maksimalno da nagura 220-230 000 stanovnika,a to nije ni čevrt miliona :-)
Svih 17 beogradskih opština u zbiru,dakle ceo Beograd do sad izbrojano 1 650 000 (a i to je diskutabilno s obzirom da u beogradske opstine spadaju i Obrenovac i Mladenovac i Lazarevac koji su udaljeni 50 km od Beograda).
Realno u onom urbanom podrucju tj. onom pravom Beogradu bez ovih udaljenih"satelitskih" opština je popisano oko 1 300 000 stanovnika i to je realna cifra velicine grada Beograda.
 
Poslednja izmena:

Back
Top