Tachan broj stanovnika

Broj stanovnika NS sam pogodio skoro tacnu cifru , u sirem smislu grad ima 335 000 stn u uzem 220 000 pored toga u uzi deo su zvanicno ukljucili i polovinu Veternika ,deo blize gradu koji je dobio status gradske zone .Nis ima u sirem smislu 257 000 .
 
Poslednja izmena:
Može.Moja je procena da će GRAD Novi Sad imati od 335000 do 340000 stanovnika.GRAD Niš približno isto kao na prošlom popisu oko 250000 stanovnika.Ako i interno raseljena lica udju u stalno stanovništvo onda rast za nekih 9000 stanovnika.NASELJE Novi Sad rast ali ne mogu proceniti koliki i NASELJE Niš isto tako rast ali ne mogu predpostaviti koliki.

Pogodio sam u procenama za grad Novi Sad.Grad ima po najnovijem popisu 335701 stanovnika.A za grad Niš sam prognozirao 259000,a on ima po najnovijem popisu 257867.Bravo za mene.Evo i još nekih podataka.Grad Novi Sad ima po konačnim rezultatima popisa 335701 stanovnika.Na popisu 2002.godine je imao 299264 stanovnika.To je povećanje od 36407stanovnika ili oko 12 odsto.Broj domaćinstava 126906.Broj stanova 163128.
 
Poslednja izmena:
Ево и по насељима

Град Нови Сад укупно 335 701

Општина Нови Сад 301 968

Бегеч 3 310
Будисава 3 633
Ветерник 16 895
Каћ 11 612
Кисач 5 220
Ковиљ 5 389
Насеље Нови Сад 221 854
Руменка 6 444
Степановићево 2 012
Футог 18 269
Ченеј 2 095
Нераспоређено 5 235

Општина Петроварадин 33 733

Буковац 3 907
Лединци 1 871
Насеље Петроварадин 14 298
Сремска Каменица 11 967
Стари Лединци 931
 
Beograd (stari grad) 48 061
Beograd-Novi Beograd 212 104
Beograd najuze jezgro(stari grad+Novi Beograd) 260 165
Beograd urbano podrucje
(stari grad+Novi Beograd,Zvezdara,Vozdovac,Vracar,Cukarica,Savski Venac,Palilula) 791 387
Ceo grad Beograd (metropolitan area)
(sve urbane gradske oblasti+Zemun,Barajevo,Grocka,Rakovica,Sopot,Surcin,Mladenovac,Obrenovac,Lazarevac)
ukupno 1 639 121 stanovnika


Novi Sad- gradske mesne zajednice (bez Petrovaradina,Kamenice,Futoga,Veternika...) 221 854
Novi Sad najuze administrativno gradsko urbano jezgro (ukljuceni Petrovaradin
i Kamenica ali bez Futoga,Veternika i ostallih perifernih naselja) 267 554 stanovnika
sa ukljucenim Futogom,Veternikom 301 968


Ceo grad Novi Sad (metropolitan area sa celom periferijom) ukupno stanovnika 335 701




Niš-najuze urbano gradsko jezgro ( Medijana,Palilula,Pantelej,Crveni krst) 243 769
ceo grad Niš metropolitan area (nabrojane gradske opštine plus Niška Banja) 257 867 stanovnika



Dakle da sumiramo podatke za tri najveca grada:

Beograd urbano gradsko podrucje 791 387
grad Beograd(metropolitan area) 1 639 121 stanovnika


Novi Sad urbano gradsko podrucje 267 554
grad Novi Sad(metropolitan area) 335 701 stanovnika


Niš urbano uze gradsko podrucje 243 769
ceo grad Niš(metropolitan area) 257 867 stanovnika


Uvecanje broja stanovnika u odnosu na prosli zvanicni popis 2002 god:
Beograd uvecanje za 62 997 stanovnika
Novi Sad uvecanje za 36 407 stanovnika
Niš uvecanje za 7 349 stanovnika
 
Poslednja izmena:
Broj stanovnika Novog Sada i Niša je taman otprilike onakav kako se realno i ocekivalo,ali sto se Beograda tice i o dečjim pričama o dvomilionskom gradu sve pada u vodu jer Beograd u urbanom gradskom podrucju dakle ima samo 791 387 stanovnika.
Dakle nije ni milionski grad,a kamoli dvomilionski ;)
A po meni ni jedan grad koji ima manje od milion stanovnika ne moze se nazivati metropolom ( jer spada u grupu najmanjih glavnih gradova Evrope ako se uporedi sa ostalim prestonicama)
 
Poslednja izmena:
Evo napokon podataka i sada vidite koliko su većina Vas preterivala sa brojkama! Beograd daleko i od 2 miliona a kamoli 2,5 kako su pričali! Beograd sam grad ima 1.193.890 stanovnika sa predgrađima 1.639.121. Novi Sad daleko od 380.000 stanovnika kako su ovde neki pozivajući se na neki sajt informatike tvrdili! Dakle Novi Sad ukupno sa celom okolinom 335.701 stanovnik, a sam grad 265.014 stanovnika. Niš veoma blizu mojoj prognozi, čak više stanovnika nego što se očekivalo, jer sam rekao da će grad bez okoline biti veći i da će imati najviše 210.000 stanovnika i to sam skoro pogodio jer ima 216.374 stanovnika, a za okolinu sam mislio da će biti ista otprilike ali je i tu grad veći nego pre 9 godina sada ima 257.867 stanovnika. Čovek koji je ovde bio realan je Renegade-NS i svaka mu čast!
 
Poslednja izmena:
Broj stanovnika Novog Sada i Niša je taman otprilike onakav kako se realno i ocekivalo,ali sto se Beograda tice i o dečjim pričama o dvomilionskom gradu sve pada u vodu jer Beograd u urbanom gradskom podrucju dakle ima samo 791 387 stanovnika.
Dakle nije ni milionski grad,a kamoli dvomilionski ;)
A po meni ni jedan grad koji ima manje od milion stanovnika ne moze se nazivati metropolom ( jer spada u grupu najmanjih glavnih gradova Evrope ako se uporedi sa ostalim prestonicama)

Ne preteruj evo pogledao sam za Beograd bez okoline ima 1.176.532 stanovnika!
 
Poslednja izmena:
Netacno,izracunaj malo bolje.Naveo sam ti tacno i nabrojao beogradske opštine koje ulaze u najuze gradsko jezgro i cifra je 791 387.Uzmi digitron pa izracunaj u tabeli zavoda za statistiku ako mi ne verujes,osim ako ti na tu cifru nisi jos dodao i Zemun i jos neke opštine( koje ne spadaju u najuze jezgro Beograda).
Jedino tako prelazi milion.A izracunao sam i naveo tacne i precizne podatke za sva tri grada,tacno u dlaku...

Beograd urbano podrucje
(stari grad+Novi Beograd,Zvezdara,Vozdovac,Vracar,Cukarica,Savski Venac,Palilula) 791 387

Udji na sajt zavoda u tabelu,saberi sve ove nabrojane opštine najuzeg jezgra Beograda i videćes da je cifra 791 387
 
Poslednja izmena:
Netacno,izracunaj malo bolje.Naveo sam ti tacno i nabrojao beogradske opštine koje ulaze u najuze gradsko jezgro i cifra je 791 387.Uzmi digitron pa izracunaj u tabeli zavoda za statistiku ako mi ne verujes,osim ako ti na tu cifru nisi jos dodao i Zemun i jos neke opštine( što ne spada u najuze jezgro Beograda).
Jedino tako prelazi milion.A izracunao sam i naveo tacne i precizne podatke za sva tri grada,tacno u dlaku...

Ne možeš da isključuješ Zemun to je deo grada u užem smislu! Rakovica je deo užeg Beograda takođe!
 
Rakovica i Zemun najuze jezgro Beograda,hahaha
Jesi ti bio nekad u Beogradu?
Vazi brate onda u najuze jezgro Novog Sada spadaju i Veternik,Futog i Sremski Karlovci ( koji su daleko blizi urbanom podrucju Novog Sada nego Zemun i Rakovica urbanom podrucju Beograda)...
 
Broj stanovnika Veternik izmedju dva popisa kao sto se vidi smanjio se osetno sto je posledica toga sto se umedjuvremenu citav deo do pumpe Vukovic sa obe strane Novosadskog puta ukljucio u gradsku zonu bez obzira sto je to po katastru Veternik .Sada videcemo naknadno da li ce tu biti nekih korekcija koje se obicno naknadno vrse ali jasno je da je samo naselje Veternik podeljeno i to je jedini slucaj u Srbiji da je administrativno odlukom cinovnika tako nesto ucinjeno mimo pravnog osnova .
 
Broj stanovnika Veternik izmedju dva popisa kao sto se vidi smanjio se osetno sto je posledica toga sto se umedjuvremenu citav deo do pumpe Vukovic sa obe strane Novosadskog puta ukljucio u gradsku zonu bez obzira sto je to po katastru Veternik .Sada videcemo naknadno da li ce tu biti nekih korekcija koje se obicno naknadno vrse ali jasno je da je samo naselje Veternik podeljeno i to je jedini slucaj u Srbiji da je administrativno odlukom cinovnika tako nesto ucinjeno mimo pravnog osnova .

Nije to slučaj samo sa Veternikom u Nišu su rasparčali tako nekoliko naselja npr. Donji Komren i Donja Vrežina samo delove tih naselja tretiraju gradskim naseljima a delove posebno. Ranije su to bila seoska naselja i sad te delove koji su bili sela tretiraju odvojeno a delove sa stambenim zgradama posebno.
 
Rakovica i Zemun najuze jezgro Beograda,hahaha
Jesi ti bio nekad u Beogradu?
Vazi brate onda u najuze jezgro Novog Sada spadaju i Veternik,Futog i Sremski Karlovci ( koji su daleko blizi urbanom podrucju Novog Sada nego Zemun i Rakovica urbanom podrucju Beograda)...

Jesam i Zemun je po svim parametrima Beograd kao i Rakovica. Pogrešio si i u navođenju da Novi Sad bez Futoga, Veternika i ostale periferije ima 267.554 stanovnika, bez njih ima 221.854 stanovnika! Sa perifernim mestima ima 265.014 stanovnika!
 
Poslednja izmena:
Renegad,zbog cega je mimo pravnog osnova pripojiti Veternik gradu?
Pa Veternik je udaljen ni 10 km od centra grada.
Ako bi grad Novi Sad sledio politiku grada Beograda koji je u najuze gradsko jezgro prisvojio cak cetiri naselja(ili bolje reći cetiri zasebna grada ( Zemun,Mladenovac,Lazarevac i Obrenovac koji su izmedju 10-50 km udaljeni od centra Beograda),onda bi po toj logici i grad Novi Sad jos mnoga okolna naselja trebao da administrativno pripoji najuzem gradskom jezgru.Npr. po toj logici bi Novom Sadu trebalo pripojiti i Vrbas i Backu Palanku.To su sve naselja koja su geografski na manje od 50 km od centra grada isto koliko su Mladenovac,Obrenovac i Lazarevac udaljeni od Beograda,a takva administrativna odluka bi na papiru znatno uvecala broj stanovnika Novog Sada.

Ali ako ćemo da budemo stvarno pošteni i nepristrasni i realni i ako bi smo stvarni gledali cifre onih najuzih urbanih podrucja za sva tri grada onda su to ove cifre tacno i precizno bez lazi i prevare:

Beograd najuze urbano gradsko podrucje 791 387

Novi Sad najuze urbano gradsko podrucje 267 554

Niš najuze urbano gradsko podrucje 243 769
 
Poslednja izmena:
Tiger_Nish,nisam nista pogresio,procitaj malo bolje moj post sve sam lepo i precizno naveo
267 554 stanovnika je sa Petrovaradinom i Kamenicom koje administrativno zvanicno spadaju u najuze gradsko jezgro Novog Sada i ta cifra je bez Veternika i Futoga,a sa Veternikom i Futogom je 301 000,a sa svim prigradskim naseljima 335 000 stanovnika.Tako je navedeno u tabeli zavoda pa ako ne verujes proveri...
 
Poslednja izmena:
Tiger_Nish,nisam nista pogresio,procitaj malo bolje moj post sve sam lepo i precizno naveo
267 554 stanovnika je sa Petrovaradinom i Kamenicom koje administrativno zvanicno spadaju u najuze gradsko jezgro Novog Sada i ta cifra je bez Veternika i Futoga

Da ali si onda uračunao i sela neka jer Petrovaradin ima 14.298 stanovnika, Sremska Kamenica 11.967, Veternik 16.895 stanovnika i dodaj Novi Sad sa 221.854 i dobijaš tašno koliko sam napisao 265.014 stanovnika nema prevare!
 
Renegad,zbog cega je mimo pravnog osnova pripojiti Veternik gradu?
Pa Veternik je udaljen ni 10 km od centra grada.
Ako bi grad Novi Sad sledio politiku grada Beograda koji je u najuze gradsko jezgro prisvojio cak cetiri naselja(ili bolje reći cetiri zasebna grada ( Zemun,Mladenovac,Lazarevac i Obrenovac koji su izmedju 10-50 km udaljeni od centra Beograda),onda bi po toj logici i grad Novi Sad jos mnoga okolna naselja trebao da administrativno pripoji najuzem gradskom jezgru.Npr. po toj logici bi Novom Sadu trebalo pripojiti i Vrbas i Backu Palanku.To su sve naselja koja su geografski na manje od 50 km od centra grada isto koliko su Mladenovac,Obrenovac i Lazarevac udaljeni od Beograda,a takva administrativna odluka bi na papiru znatno uvecala broj stanovnika Novog Sada.

Ali ako ćemo da budemo stvarno pošteni i nepristrasni i realni i ako bi smo stvarni gledali cifre onih najuzih gradskih jezgra za sva tri grada onda su to ove cifre tacno i precizno bez lazi i prevare:

Beograd najuze urbano gradsko podrucje 791 387

Novi Sad najuze urbano gradsko podrucje 267 554

Niš najuze urbano gradsko podrucje 243 769

Prvo Beograd je daleko veći grad i nema veze koliko je šta udaljeno od centra 10 km dodati Nišu i Novom Sadu je mnogo a Beograd ima urbana naselja na toj razdaljini zato je i najveći grad u regionu Balkana ako izuzmemo Atinu i Istanbul.
 
Ma ne s... brate za Beograd majke ti.Ajde budimo pošteni i realni bar jednom u zivotu.
Za mene Zemun,Lazarevac,Obrenovac i Mladenovac nikada neće biti Beograd.(geografski gledano to su cetiri zasebna grada)
Mozda jesu zvanicno na papiru administrativne celine Beograda jer je tako odluceno necijom politickom odlukom da bi se Beogradu makar na papiru naguralo milion stanovnika i da bi se napravio privid kako je on veliki grad.
Jeste veliki grad u odnosu na druge gradove Srbije jer smo mi mala drzava i narod ali uporedjujuci ga sa drugim pravim evropskim i svetskim metropolama,po mom misljenu grad koji u svom urbanom podrucju nema ni milion stanovnika(791 000) je daleko od metropole i je realno daleko od velikog grada.Moze se svrstati samo medju osrednje evropske prestonice.
 
Ovo je realno stanje veličine naših gradova:

1. Beograd 1.176.532 stanovnika, a metropolitanska regija 1.639.121 stanovnika,

2. Novi Sad 267.554 stanovnika, a sa okolinom 335.701

3. Niš 221.633 stanovnika, a sa okolinom 257.867

4. Kragujevac 147.281, a sa okolinom 177.468 stanovnika

5. Subotica 96.483, a sa okolinom 140.358 stanovnika
 
Poslednja izmena:
Ma ne s... brate za Beograd majke ti.Ajde budimo pošteni i realni bar jednom u zivotu.
Za mene Zemun,Lazarevac,Obrenovac i Mladenovac nikada neće biti Beograd.(geografski gledano to su cetiri zasebna grada)
Mozda jesu zvanicno na papiru administrativne celine Beograda jer je tako odluceno necijom politickom odlukom da bi se Beogradu makar na papiru naguralo milion stanovnika i da bi se napravio privid kako je on veliki grad.
Jeste veliki grad u odnosu na druge gradove Srbije jer smo mi mala drzava i narod ali uporedjujuci ga sa drugim pravim evropskim i svetskim metropolama,po mom misljenu grad koji u svom urbanom podrucju nema ni milion stanovnika(791 000) je daleko od metropole i je realno daleko od velikog grada.Moze se svrstati samo medju osrednje evropske prestonice.

Ako tako tretiraš stanovništvo gradova onda izbaci Novo naselje iz Novog Sada, to nije moguće gledaj realno, ja sam prvi ovde i potegao da u gradove računamo same gradove a ne palanke okolo. Po meni naravno da nije Pančevo, Lazarevac, Mladenovac, itd deo grada, ali Zemun je potpuno u gradu, potpuno je srastao i to odavno.
 
Renegad,zbog cega je mimo pravnog osnova pripojiti Veternik gradu?
Pa Veternik je udaljen ni 10 km od centra grada.
Ako bi grad Novi Sad sledio politiku grada Beograda koji je u najuze gradsko jezgro prisvojio cak cetiri naselja(ili bolje reći cetiri zasebna grada ( Zemun,Mladenovac,Lazarevac i Obrenovac koji su izmedju 10-50 km udaljeni od centra Beograda),onda bi po toj logici i grad Novi Sad jos mnoga okolna naselja trebao da administrativno pripoji najuzem gradskom jezgru.Npr. po toj logici bi Novom Sadu trebalo pripojiti i Vrbas i Backu Palanku.To su sve naselja koja su geografski na manje od 50 km od centra grada isto koliko su Mladenovac,Obrenovac i Lazarevac udaljeni od Beograda,a takva administrativna odluka bi na papiru znatno uvecala broj stanovnika Novog Sada.

Ali ako ćemo da budemo stvarno pošteni i nepristrasni i realni i ako bi smo stvarni gledali cifre onih najuzih urbanih podrucja za sva tri grada onda su to ove cifre tacno i precizno bez lazi i prevare:

Beograd najuze urbano gradsko podrucje 791 387

Novi Sad najuze urbano gradsko podrucje 267 554

Niš najuze urbano gradsko podrucje 243 769

Veternik je spojen sa gradom ,ali je vestacki podeljen ,samo naselje i to izmedju dva popisa jer je umedjuvremenu nastalo naselje Lipov Gaj iako je to malo naselje od 500 stn ,ima uticajne stanovnike kao sto je Canak i oni su urgirali da se ta polovina Veternika ukljuci u gradsku zonu,za njih vazi prva zona gradskog prevoza itd pa su pored tih 500 stn uvukli jos najmanje 10 000 stanovnika uglavnom ruralnijih delova Veternika kao sto su V.Rampa i delovi oko sportskog centra ali pravno gledano mislim da ce tu ipak doci do korekcije buduci da se takvi detalji tek sada u sledecim fazama postupka resavaju.Ne moze neki cinovnik tek tako deliti neko naselje po svom nahodjenu koje ima svoje granice katastarski odredjene.
 
Poslednja izmena:
Nije to slučaj samo sa Veternikom u Nišu su rasparčali tako nekoliko naselja npr. Donji Komren i Donja Vrežina samo delove tih naselja tretiraju gradskim naseljima a delove posebno. Ranije su to bila seoska naselja i sad te delove koji su bili sela tretiraju odvojeno a delove sa stambenim zgradama posebno.

Ovde nije taj slucaj vec su drugi motivi u pitanju a delovi Veternika koji su spojeni sa gradom su bas ruralniji bez kanalizacije,asfalta itd izuzev L.Gaja a urbaniji delovi koji su infrstruktruno pokriveni i gde ima i stambenih delova su van toga tako da podela nije uradjena po tom principu.Zapravo ta podela je uradjena mimo svih pravnih propisa i predstavlja pravni voluntarizam ,zato i mislim da ce tu ipak doci do korekcije.
 
Ako tako tretiraš stanovništvo gradova onda izbaci Novo naselje iz Novog Sada, to nije moguće gledaj realno, ja sam prvi ovde i potegao da u gradove računamo same gradove a ne palanke okolo. Po meni naravno da nije Pančevo, Lazarevac, Mladenovac, itd deo grada, ali Zemun je potpuno u gradu, potpuno je srastao i to odavno.

Cekaj druze,ti poredis Novosadsko naselje Bistricu ( Novo naselje) sa nekim "beogradskim" opštinama(Mladenovca,Obrenovca,Lazarevca) koje su od Beograda fizicki udaljeni po 50 km?!
Za razliku od tih "satelitskih beogradskih opština" koje su od Beograda udaljene po 50 km i geografski cine potpuno odvojene gradove,novosadsko"Novo naselje"je fizicki spojeno sa gradom i nije palanka vec jedan od najurbanijih delova Novog Sada kao sto je to npr.
Novi Beograd u Beogradu. Na novosadskoj Bistrici(Novom naselju)kako i sama rec kaze je pre nekih 15-20 god podignuto izgradjeno komplet novo moderno urbano stambeno naselje sa blokovima zgrada bez ijednog prizemnom stambenog objekta i glupo ga je uporedjivati sa nekim
recimo udaljenim beogradskim palankama kao sto su Ovča,Borča,Surčin,Rakovica i ostale selendre itd....
Ako ćemo realno nema većeg sela i palanke od Beograda.Pripojio je sebi na papiru pola Šumadije u "uze gradsko"jezgro i na desetine udaljenih seoskih palanki u celinu zvanu"grad Beograd",samo da bi na papiru jedva nagurao milion stanovnika,a tek one tvrdnje o 2 miliona su ispale potpuno smešne.
Zato ne uporedjuj novosadsko Novo naselje sa nekim "beogradskim" selendrama i palankama jer je to neuporedivo...

Ovo je urbani pravi grad Beograd:

Beograd urbano podrucje
(stari grad+Novi Beograd,Zvezdara,Vozdovac,Vracar,Cukarica,Savski Venac,Palilula) ukupno: 791 387
Ajde ako hoces dodaj na tu cifru još eventualno Zemun ( 166 292 stanovnika) u to beogradsko urbano jezgro i to je ukupno 957 679 stanovnika
i opet kako god okreneš obrneš onaj pravi Beograd nema ni milion stanovnika.
Sve ostale "beogradske" opštine su selendre u pravom smislu te reči i ne mogu se računati u uze urbano područje onog pravog grada Beograda.
 
Poslednja izmena:

Back
Top