SVRHA ZIVOTA

Mislim da je ovo jedina tema gde se mozete prezentovati i pokazati vase svo znanje i iskustvo u nekoliko recenica, a pritom da vam se niko ne suprostavi, jer ste to vi i prezentacija vas samih kao jedinke.Dakle sta mislite da je SVRHA VASEG OVOZEMALJSKOG ZIVOTA ? Samo da ne bude nesto sa copy-paste, nego licno iz vase glave, vasim recima...

smisao mog života je da sam sretan.Pošto sreća=ljubav onda je sve jasno
 
нешто као, воли ближње своје као самог себе?

A sam život kako ga je definisala Majka Tereza je...

ŽIVOT.....
ŽIVOT JE PRILIKA - iskusi je
ŽIVOT JE LJEPOTA - divi joj se
ŽIVOT JE SAN - učini ga stvarnim
ŽIVOT JE IZAZOV - suoči se s njim
ŽIVOT JE ZADATAK - izvršavaj ga
ŽIVOT JE IGRA - igraj se
ŽIVOT JE DRAGOCJEN - neguj ga
ŽIVOT JE BOGATSTVO - čuvaj ga
ŽIVOT JE LJUBAV - uživaj ga
ŽIVOT JE TAJNA - pronikni je
ŽIVOT JE TUGA - nadiđi je
ŽIVOT JE HIMNA - pevaj je
ŽIVOT JE BORBA - prihvati je
ŽIVOT JE TRAGEDIJA - uhvati se s njom u koštac
ŽIVOT JE AVANTURA - usudi se
ŽIVOT JE SREĆA - zasluži je
ŽIVOT JE ŽIVOT - brani ga

a što zvuči veoma lepo.A možda se u nečem ovde i krije svrha života.
felix.gif
 
A sam život kako ga je definisala Majka Tereza je...

ŽIVOT.....
ŽIVOT JE PRILIKA - iskusi je
ŽIVOT JE LJEPOTA - divi joj se
ŽIVOT JE SAN - učini ga stvarnim
ŽIVOT JE IZAZOV - suoči se s njim
ŽIVOT JE ZADATAK - izvršavaj ga
ŽIVOT JE IGRA - igraj se
ŽIVOT JE DRAGOCJEN - neguj ga
ŽIVOT JE BOGATSTVO - čuvaj ga
ŽIVOT JE LJUBAV - uživaj ga
ŽIVOT JE TAJNA - pronikni je
ŽIVOT JE TUGA - nadiđi je
ŽIVOT JE HIMNA - pevaj je
ŽIVOT JE BORBA - prihvati je
ŽIVOT JE TRAGEDIJA - uhvati se s njom u koštac
ŽIVOT JE AVANTURA - usudi se
ŽIVOT JE SREĆA - zasluži je
ŽIVOT JE ŽIVOT - brani ga

a što zvuči veoma lepo.A možda se u nečem ovde i krije svrha života.
felix.gif

па реко да је то филозофска тема, али...модуси одлучују.
 
Mislim da je ovo jedina tema gde se mozete prezentovati i pokazati vase svo znanje i iskustvo u nekoliko recenica, a pritom da vam se niko ne suprostavi, jer ste to vi i prezentacija vas samih kao jedinke.Dakle sta mislite da je SVRHA VASEG OVOZEMALJSKOG ZIVOTA ? Samo da ne bude nesto sa copy-paste, nego licno iz vase glave, vasim recima...

Mislim da je bila skoro slichna tema koju je otvorio WEISHAUPT , misli da se zove " Da li ste se ikada zapitali ?" , a tamo se nalazi moj stav .
 
Da bi čovek ispunio sve svoje želje, potrebno je da živi zauvek. Nauka kaže da je čovek dizajniran da živi zauvek. Kako? Razmislimo na trenutak: čovek, čiji mozak (neurologija tvrdi, znači opet nuka) može da primi i složi u memoriji neograničen broj informacija, živi svega 70-80 godina. Zašto nam je potreban organ koji može da primi neograničen broj informacija, kao da živimo večno, dok eto, mi živimo samo trenutak u odnosu na večnost? Čak ni reč trenutak nedovoljno opisuje trajanje i ispraznost života.

Oko je organ koji nauka, nema šanse da može da kopira, iako pokušava. Razne videokamere, digitalna slika, zoom in, zoom out i druge stvarčice ali onaj ko je dizajnirao oko, veliki je i nedostižan maestro. Koliko li samo informacija projuri brzinom svetlosti kroz neurone koji prenose razne informacije?

Šta kažete za ruku, konkretnije, šaku s prstima? Može da svira sve moguće instrumente, može da obavlja najgrublje radove, precizno slika, sklapa najdelikatnije i minijaturne sklopove, operiše pod mikroskopom, miluje i mazi, prenosi osećanja i milijardu drugih poslova koji donose zadovoljstvo svakom čoveku.

Razmislimo o svakom organu ponaosob, o srcu, bubrezima, koži, krvi, raznim žlezdama!

Da li je moguće da je sve to tako precizno i predivno dizajnirano, bez svrhe, ili vremenski ograničeno na samo nekoliko momenata našeg života? Jedan pisac je ovako opisao život : *Život je malo magle koja se pojavi i nestane*. Da li je zaista to svrha zivota? Rodimo se, projurimo kroz život i dok jurimo razmišljamo o kraju koji nam još brže trči u zagrljaj. Ja sam čvrsto uveren da je svrha života večni život u raju na zemlji.

:super: :kpozdrav:
 
Poslednja izmena:
Da bi čovek ispunio sve svoje želje, potrebno je da živi zauvek. Nuka kaže da je čovek dizajniran da živi zauvek. Kako? Razmislimo na trenutak: čovek, čiji mozak (neurologija tvrdi, znači opet nuka) može da primi i složi u memoriji neograničen broj informacija, živi svega 70-80 godina. Zašto nam je potreban organ koji može da primi neograničen broj informacija, kao da živimo večno, dok eto, mi živimo samo trenutak u odnosu na večnost? Čak ni reč trenutak nedovoljno opisuje trajanje i ispraznost života.

Oko je organ koji nauka, nema šanse da može da kopira, iako pokušava. Razne videokamere, digitalna slika, zoom in, zoom out i druge stvarčice ali onaj ko je dizajnirao oko, veliki je i nedostižan maestro. Koliko li samo informacija projuri brzinom svetlosti kroz neurone koji prenose razne informacije?

Šta kažete za ruku, konkretnije, šaku s prstima? Može da svira sve moguće instrumente, može da obavlja najgrublje radove, precizno slika, sklapa najdelikatnije i minijaturne sklopove, operiše pod mikroskopom, miluje i mazi, prenosi osećanja i milijardu drugih poslova koji donose zadovoljstvo svakom čoveku.

Razmislimo o svakom organu ponaosob, o srcu, bubrezima, koži, krvi, raznim žlezdama!

Da li je moguće da je sve to tako precizno i predivno dizajnirano, bez svrhe, ili vremenski ograničeno na samo nekoliko momenata našeg života? Jedan pisac je ovako opisao život : *Život je malo magle koja se pojavi i nestane*. Da li je zaista to svrha zivota? Rodimo se, projurimo kroz život i dok jurimo razmišljamo o kraju koji nam još brže trči u zagrljaj. Ja sam čvrsto uveren da je svrha života večni život u raju na zemlji.

:super: :kpozdrav:

To shto ti zovesh treptajem je za nekoga dovoljno da bude srecan i ispunjen .

Interesantno je kako nauka polako otrkiva tajne starenja , mozda ce nasha deca ili unuci ( ako brzo napreduju i mi ) ce zhiveti nekoliko vekova ili vechnost.

A shta je sa onim predivnim leptirima koji zhive samo jedan dan , zar njihova predivna krila ni sharene boje nebi trebalo da budu vechna ?
Za njih mi smo sa 70-80 godina vechnost.

Nemoj da shvatish ovo kao kritiku , razlikuju nam se mishljenja , sve dok radish na unapredjenju sebe i drugih me ne interesuje da li verujesh u vechni zhivot ili ne.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je ovo jedina tema gde se mozete prezentovati i pokazati vase svo znanje i iskustvo u nekoliko recenica, a pritom da vam se niko ne suprostavi, jer ste to vi i prezentacija vas samih kao jedinke.Dakle sta mislite da je SVRHA VASEG OVOZEMALJSKOG ZIVOTA ? Samo da ne bude nesto sa copy-paste, nego licno iz vase glave, vasim recima...
To je vise za filozofiju nego za religiju kao sto sale rece.

Za mene je smisao zivota da sebe unapredim na duhovnom, naucnom i fizickom polju i to znanje prenesem na druge.
 
Filozofija voli religiju jer je religija neiscrpni teren za filozofsku raspravu.
Čak i biblija ima svoje momente gde objašnjava svrhu života.
Solomon kaže da život treba da se sastoji od proslavljanja Boga, našim mislima
i životom i držanjem njegovih zapovesti, jer ćemo jednoga dana stajati pred njim na sudu.
Za Davida, njegovo istinsko zadovoljstvo će doći kada se probudi (u sledećem životu),
kada će gledati Božije lice (zajednica sa njim) i kada ćemo biti njemu slični.
Najbitnije za Pavla, je bilo da poznaje Hrista i da ima pravednost koja dolazi od njega, a do
koje je došao verom u Hrista, i da živi u zajednici sa njim iako mu to donosi patnju.
U krajnjoj liniji, on je isčekivao vreme kada će dostići "vaskrsenje iz mrtvih."
Tako da, kao što je rečeno u Prvoj Mojsijevoj, otkupljeno čovečanstvo će živeti u
zajednici sa Bogom,slobodno od greha (i spoljnjeg i unutrašnjeg) i njegovog prokletstva u
savršenom svetu, i imaće savršeno srce kao što je Hristovo.
Kao što postoji svrha života potkrepljena religijskim verovanjem
tako postoji i neka druga strana medalje jer je nekom recimo naučniku,svrha života
pronalazak leka protiv neke bolesti,književniku je svrha života recimo,veliko književno
dostignuće itd..
Meni je svrha života uživanje u svemu onome što pruža današnji svet..:lol:
 
'Ajde da i ja malo nadrobim ;)

Zelim da zivim u zajednici ljudi koji se iskreno vole i uzajamno postuju, bas kao BRATJA. Ne mogu da verujem da smo SRBI, SRPSKOGA RODA a ponasamo se (u globalu) kao da smo jedan drugome najgori neprijatelji. Takav "nacionalni" samoubilacki nagon nisam video nigde!

Sto se tice "svrhe" svrhe zivota, za mene je to NEPREKIDNA RADOST. Ali ne narkomanski trip, vec radost koja prozima sve covekove sile: intelektualne, emotivne, pa i fizicke tj. mir duse, mir savesti i um zaokupljen ljubavlju prema "svojima".
Izgleda da je Kain bio Srbin. :sad2:
 
Zašto se uvek insistira na kojekakvim glupostima isečenim iz časopisa za pubertetlije? :confused:

Gledaj ovo:

Nauka kaže da je čovek dizajniran da živi zauvek.
...čovek, čiji mozak (neurologija tvrdi, znači opet nuka) može da primi i složi u memoriji neograničen broj informacija
Nauka vrlo dobro zna da u skladu sa našim "dizajnom" ovakvi kakvi smo nikako ne možemo da živimo večno. Znamo i zašto ne možemo da živimo večno.
A "neograničen broj informacija". :hahaha:
Oko je organ koji nauka, nema šanse da može da kopira, iako pokušava.
Oko je prilično nesavršen organ. Svakako zaostaje za modernom optikom.
Koliko li samo informacija projuri brzinom svetlosti kroz neurone koji prenose razne informacije?
Nijedna! Informacije neuronima putuju prilično sporo. :mrgreen:
 
Poslednja izmena od moderatora:
svrha ne moze da se objasni recima jer ce uvek razliciti ljudi pronaziti razlicita objasnjenja zbog sopstvenih ideala principa teznji i tome slicno

Merovingian: Oh, yes. It is true. The Keymaker. Of course. But this is not a reason. This is not a "why". The Keymaker himself - his very nature is a means. It is not an end. And so to look for him is to be looking for a means to do... what?
 
svraha zivota jeste LJUBAV

a BOG je ljubav


Bog nas je stvorio sa odredjenom svhom...

a njegova prvobitna namera je bila da zivimo kao savrsena bica vecno na zemlji....

i da budemo srecni... u takvom jednom savrsenom zivotu kakav nam nudi Bog...

Bozja namera je ostala ista i on ce je sprovesti...

a svrha je ista, savrsen vecni zivot na zemlji ...

u vecnosti cemo se moci razvijati u ljubavi i ziveti istinski sretno i slobodno..

sad je moguce relativno biti srecan zbog nesavrsenosti i smrtnosti...

jer sve je prolazno i propadljivo

kao to je Solomon rekao, "sve je tastina i lovljenje vetra"...

Jedina svrha je u spoznanju Boga...

Zato je sad bitno upoznati Boga izvora ljubavi... i isitine

i ziveti u skladu sa njim...

jer ce nas on voditi do vecnosti...

jer zivot vecni je dar od Boga....

pozz
 

Back
Top