Svi plagijati Gorana Bregovića na jednom mestu!

1710778207104.png
 
jesam zainteresovan za ucesce u diskusiji, ali mi nije jasna njena poenta.
OK ukrao je, plagirao, "uzeo kao inspiraciju" za mnoge od svojih pesama neke tudje pesme, i?
sta sa tim? do kakvog zakljucka treba da dodjemo na kraju?!
kao sto rekoh, ni prvi ni poslednji koji je to radio.
Moja ideja je da napravim "sabrana dela" Gorana Bregovica jer vise ljudi je pametnije od jednog, i sigurno ce vise ucesnika moci bolje da doprinesu temi. Evo kolega iznad me je vec iznenadio svojim pronalaskom.

Ako pocnes da postavljas sebi i drugima pitanje o poenti teme na Krstarici 80% tema je potpuno besmisleno :) A moje skromno misljenje je da bi bio red da se sve pesme skupe na jednoj temi. Kao sto rekoh ako ne zelis da doprinosis temi nemam nista protiv da produzis dalje.
 
Da li je plagijat i moja omiljena pesma?
Na zalost, jeste plagijat. Originalni autor je tuzio Bregu i ovaj ce morati da mu plati milion dolara odstete.
Eto za jednu pesmu je dolijao.

https://n1info.rs/magazin/showbiz/a86562-kazna-za-gorana-bregovica-zbog-plagijata/

Goran Bregović isplatio je francuskom muzičaru Enriku Masiasu odštetu zbog nedozvoljenog korišćenja njegove muzike u filmu Emira Kusturice "Arizona Dream".

Nezavisne novine pišu da je Bregović postao jedini muzičar u regiji koji je morao da izdvoji veći novčani iznos zbog plagiranja drugih muzičara.

Francuski kompozitor Enrico Masias protiv Bregovića je podiao tužbu pre desetak godina. Tvrdi da je Bregović iskoristio njegovu muziku i predstavio je kao vlastitu za potrebe filma „Arizona Dream“ Emira Kusturice.

Deset godina kasnije francuski sud proglasio ga je krivim, te je osuđen na kaznu od milion evra.
 
Na zalost, jeste plagijat. Originalni autor je tuzio Bregu i ovaj ce morati da mu plati milion dolara odstete.
Eto za jednu pesmu je dolijao.

https://n1info.rs/magazin/showbiz/a86562-kazna-za-gorana-bregovica-zbog-plagijata/

Goran Bregović isplatio je francuskom muzičaru Enriku Masiasu odštetu zbog nedozvoljenog korišćenja njegove muzike u filmu Emira Kusturice "Arizona Dream".

Nezavisne novine pišu da je Bregović postao jedini muzičar u regiji koji je morao da izdvoji veći novčani iznos zbog plagiranja drugih muzičara.

Francuski kompozitor Enrico Masias protiv Bregovića je podiao tužbu pre desetak godina. Tvrdi da je Bregović iskoristio njegovu muziku i predstavio je kao vlastitu za potrebe filma „Arizona Dream“ Emira Kusturice.

Deset godina kasnije francuski sud proglasio ga je krivim, te je osuđen na kaznu od milion evra.
Bezveze!
Htela sam da verujem da je bar ovo njegovo. Pa, nikom ništa...
A Bregi milion evra manje u džepu.
 
Zvuči li vam ovo poznato?

SVE ĆE TO MILA MOJA

I ljubav
I rat
Sve ćemo mi to mila moja
Preboljeti
I opet se voljeti
I sve ćemo
O mila moja
Zaboraviti
I ostariti
Mila moja
Ja i ti.

MAJEVIČKI NOKTURNO

Sve će to mila moja
Prekriti snjegovi bijeli
I tebe i mene
I život nam cijeli

I sve će biti kao nekad
I pjesma i ja i ti
I kao da nije ni bilo
Sve ćemo zaboraviti

Samo će mila moja
Nebeski čista lica
Gledati nas sa visina
Planina Majevica

I sve će o mila moja
Biti opet tako lijepo
Daćemo se životu oboje
Kao deca slijepo slijepo

Drago Kuđić
 
Jeste Brega plagijator,ali mora mu se priznati da ima i talenat za plagiranje.🙂
Zna sta treba da krade i zna da to upakuje.
Ovo je najbolji opis...ima dara bar za nesto, pa bilo to plagiranje....inace, Brega kao inteligentan covjek, itekako je svjestan svoje osrednjosti...recimo, njegova ocajnicka zelja da nastupi na "Dragacevskoj Trubi", gdje se okupljaju stvarno oni pravi, izvorni muzicari....sto on svakako nije...
 
Zvuči li vam ovo poznato?

SVE ĆE TO MILA MOJA

I ljubav
I rat
Sve ćemo mi to mila moja
Preboljeti
I opet se voljeti
I sve ćemo
O mila moja
Zaboraviti
I ostariti
Mila moja
Ja i ti.

MAJEVIČKI NOKTURNO

Sve će to mila moja
Prekriti snjegovi bijeli
I tebe i mene
I život nam cijeli

I sve će biti kao nekad
I pjesma i ja i ti
I kao da nije ni bilo
Sve ćemo zaboraviti

Samo će mila moja
Nebeski čista lica
Gledati nas sa visina
Planina Majevica

I sve će o mila moja
Biti opet tako lijepo
Daćemo se životu oboje
Kao deca slijepo slijepo

Drago Kuđić
 
Na nekoliko mesta sam pronalazio pesme koje je Bregović delimično ili potpuno plagirao i mislim da je dobra ideja da sve to skupimo na jedno mesto, jer ih sigurno ima mnogo više nego što sam ja do sada pronašao. Lepo bi bilo da se zakači video originala i bregine "autoske" pesme, da bismo mogli da diskutujemo o istima. Neke manje liče a neke više, tako da apelujem da je važno samo da sakupimo što je više materijala moguće.

Takođe, imam ideje i za još neke grupe da napravim slične teme, ali otom potom :)
Jedino ga je Vuk Karadžić pobjedio:rotf:
 
jesam zainteresovan za ucesce u diskusiji, ali mi nije jasna njena poenta.
OK ukrao je, plagirao, "uzeo kao inspiraciju" za mnoge od svojih pesama neke tudje pesme, i?
sta sa tim? do kakvog zakljucka treba da dodjemo na kraju?!
kao sto rekoh, ni prvi ni poslednji koji je to radio.
nema veze da li je prvi, poslednji, koliko ih je bilo, ali je tema sasvim legitimna. Ja recimo nisam ynala ya neke pesme.

To samo u jednoj zemlji gde je krađa normalna stvar može proći kao eto pametan čovek, znao je kako da plagira ?
Ok ako je znao, ali da potpiše kao da je on jedini autor, to je već bljakić.
 

Back
Top