Svi iz Nada i Nestorovićevog pokreta za nova.rs kažu da neće sa SNS, osim Jerkovića i njegove odbornice, a oni su dovoljni za većinu u Beogradu

Da li će biti novih izbora u Beogradu ove godine?


  • Ukupno glasova
    7

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
77.245
Nedeljama unazad spekuliše se o tome da predsednik privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić pregovara o formiranju nove vlasti u glavnom gradu s odbornicima liste “Mi - glas iz naroda” Branimira Nestorovića i koalicije NADA. Bivši gradonačelnik je rekao i da su neki kontakti već ostvareni, pa smo tragom te informacije pozvali sve odbornike s ove dve liste. Svi vrlo otvoreno negiraju bilo kakvu mogućnost dogovora s Šapićem, izuzev Aleksandra Jerkovića i Vesne Jakić. Dakle, dva od ukupno 13 odbornika, taman koliko je potrebno SNS i SPS da dođu do većine.

Govoreći o formiranju gradske vlasti, Aleksandar Šapić je rekao da neće biti tajnih dogovora i da će sve što ima u vezi sa tom temom saopštiti javno, pre konstitutivne sednice Skupštine Beograda, najverovatnije 19. februara.

“Ako neko želi da nam se pridruži, mi smo otvoreni za razgovore. Nove ideje i nova energija su poželjni“, naveo je Šapić i dodao da su „neki kontakti već ostvareni“.

Prethodno je bivši gradonačelnk uputio javni poziv pre svega listi „Mi – Glas iz naroda“ da ukoliko žele, razgovaraju o potencijalnoj saradnji i planovima za razvoj Beograda u naredne četiri godine, odnosno o formiranju nove beogradske vlasti. A nedavno je Nova.rs pisala i o ponudama za saradnju koje su dobili odbornici koalicije NADA, tačnije POKS.

Sada smo pozvali odbornike ove dve liste i postavili im sledeće pitanje:
“Da li ste dobili poziv vlasti za saradnju i da li biste prihvatili ponudu?”.

Nismo zvali lidere, jer su u prethodnih mesec dana više puta jasno rekli da nema ni govora o saradnji sa SNS. To je stav predsednika Novog DSS Miloša Jovanovića i POKS Vojisava Mihailovića, dok je Branimir Nestorović ispred koalicije “Mi – glas iz naroda” rekao da neće sarađivati ni sa SNS, ali ni s listom “Srbija protiv nasilja”.

Idemo redom…

NADA jednoglasna​


Kad je koalicija NADA u pitanju, svih pet odbornika negiraju bilo kakvu mogućnost dogovora.

Šef odborničke grupe NADA u prethodnom mandatu Marko Sarić kaže da niko iz Nоvog DSS nije dobio ponudu Aleksandra Šapića, niti bi je prihvatili.

Isto kaže i njihova odbornica Smiljana Maksimović.

“Nisam imala nikakav poziv i ponudu, niti bih na tako nešto pristala. Ja sam 12 godina u DSS-u i tu ostajem”, kaže ona za Novu.

Istog stava je i košarkaš Vladimir Štimac, koji je na listi odbornika koalicije NADA.

„Sa mnom niko nije pokušao da stupi u kontakt, a i da jeste sigurno ne bih s njima ništa ragovarao. Više puta sam to rekao, pa ću i sada, za mene je volja naroda najvažnija i nikad ne bih radio nešto protiv toga. Moj stav je da nema razgovora s ljudima koji su trenutno na vlasti, a takvi su stavovi i cele koalicija. Ne sumnjam da će vrlo brzo sve maske da padnu, pa ćemo videti ko zaista želi dobro ovom narodu, a ko sve radi samo radi fotelje”, rekao je Štimac za Novu.

I odbornici POKS govore isto.

Vladimir Đorđević, koji je nedavno za Nova.rs govorio o ponudi za saradnju koju je dobio uoči izbora, kaže da u međuvremenu nije bilo novih poziva.

“Niko me nije zvao, a ne bih se ni odazvao. Jedino što nas zanima su novi izbori i nadamo se da će ih biti u maju, zajedno s redovnim lokalnim”, kaže Đorđević.

To potvrđuje i odbornica POKS Jelena Bogdanović.

“Mene lično niko nije zvao. Stav naše cele koalicije je jasan, tako da ne bih pristala na te razgovore niti bilo kakve dogovore”, kaže ona.

U koaliciji “Mi, glas iz naroda” situacija je, međutim, nešto drugačija. Jedan deo odbornika je izričito protiv saradnje s Šapićem, drugi deo baš i ne.

“Mi” su “mi” i “oni”​


Doktor Borislav Antonijević kaže da su priče o tome da su njihovi odbornici već prešli u tabor naprednjaka, kaže:

1648716056-Tan2022-3-31_101915934_4-1024x684.jpg
Borislav Antonijević Foto:TANJUG/ JADRANKA ILIC

“To su sve laži, a za ovakve stvari ja uvek čujem preko medija. Niko me nije kontaktirao, mislim da oni znaju da za tim nema potrebe. Nikad u životu ne bih pristao na njihovu ponudu. Mi smo naš stav jasno izneli na konferenciji za novinare, da li neko posle toga može da pomisli da smo mi grupacija ljudi koja danas govori jedno, a sutra drugo? Građani Srbije treba da se priviknu na činjenicu da postoje i ljudi koji drže do svoje reči”, rekao je Antonijević.

Na pitanje šta misli o izjavama i potezima Aleksandra Jerkovića koji je predvodio njihovu listu na beogradskim izborima, a koji se u medijima najčešće označava kao neko ko je spreman na dogovor sa SNS, Antonijević kaže da on i nije deo “Mi”.

“On je nama predstavljen kao moralna ličnost. Dakle, bio je preporuka Branka Pavlovića i mi smo ga takvog prihvatili u koaliciju. Mislim da je sve ovo što se dešava spinovanje i da ni on neće napraviti nikakav dogovor. Nakon njegove poslednje izjave, rekao bih da je i on za nove izbore”.

„Napiši na papir šta želiš i to ćeš dobiti“: Otkrivamo imena odbornika POKS-a kojima su naprednjaci nudili da prelete i kako je izgledao pokušaj potkupljivanja


„Nudili su mi javno preduzeće, sekretarijat, štagod želim“: Odbornik POKS za Nova.rs otkriva kako su Šapić i Glišić pokušali da ga potkupe da bi podržao SNS u Beogradu

Dok se čeka rasplet oko formiranja vlasti u Beogradu Jerković objavio video koji svedoči o raskolu sa Nestorovićem


Nastavlja se „sukob“ u Nestorovićevom pokretu, jedan od osnivača prozvao Jerkovića: „Možda on podrži SNS u Beogradu“


Odbornik Slobodan Đurašinović takođe tvrdi da nije pregovarao s vlašću.

“Nemamo šta da pričamo, jer da delimo iste poglede na svet bio bih na njihovoj listi, a ne na ovoj na kojoj sam”, kaže Đurašinović.

Na pitanje da prokomentariše Jerkovićeve izjave kaže:

“Svako nosi svoj krst. Ima raznih ljudi. Po meni je to katastrofa”.

Na listi odbornika ove koalicije nalazi se i Katarina Kovačević. Do njenog broja telefona nismo uspeli da dođemo, ali jesmo do njenog supruga Tomislava Kovačevića. On tvrdi da ni njegova supruga, a ni ostali odbornici iz Obrenovca neće prihvatiti bilo kakvu ponudu.

“Da dođe bilo ko i da nam ponudi 100 miliona evra, bilo Vučić ili Đilas, mi se nećemo nikome prodati. Ni Katarina Kovačević, ni Slobodan Đurašinović, niti Dragoslav Pejanović i Bojan Spasojević, koji će doći na odbornička mesta Nestorovića i Antonijevića. Svi mi smo iz Obrenovca i ja vam garantujem da se iz Obrenovca niko neće prodati”, tvrdi Kovačević koji je nekada bio deo SPAS-a Aleksandra Šapića.

Dolazimo do ključnog igrača, a to je Aleksandar Jerković. On na naše pitanje daje vrlo neodređen odgovor.

1704891108-nestorovic_stab_17122023_0035-1024x731.jpg
Foto:Antonio Ahel/ATAImages

“Ne vidim zašto ne bismo razgovarali sa bilo kim ko želi da prihvati program za Beograd pokreta “Nema nazad iza je Srbija” i da ga sprovodi. Upravo onako kako je pre izbora govorio i gospodin Branko Pavlović: „Nisu nam bitna kadrovska rešenja. Nije nam bitno ko će da sprovodi naš program, ako će da se realizuje u interesu građana Srbije“. Mi nismo i nećemo odustati ni od jedne izgovorene reči koja je data pre izbora. Dakle nećemo osnovati partiju, niti se integrisati sa bilo kojom”.

Odbornica Vesna Jakić tvrdi da je do sad niko nije zvao, ali nije želela da da odgovor na pitanje da li bi ponudu prihvatila ako bi je bilo.

“Ja to vama sada neću da kažem. To će sve reći Aleksandar Jerković, ja neću davati te izjave bez njega”, poručila je ona.

Podsetimo, SNS trenutno ima 49 mandata, a SPS i JS imaju pet odborničkih mesta. Da bi došli do većine potrebne za formiranje vlasti u Beogradu potrebna su im još dva odbornika.

https://nova.rs/vesti/politika/svi-...bpush&utm_campaign=2024-01-29-Svi-iz-NADA-i-N

Ostaje samo pitanje da li Vučiću odgovaraju novi izbori ili ovako sklepana većina.
 
Poslednja izmena:
U svim ovim kombinacijama je najmanje bitno ko šta govori. Oni mogu da slože bilo kakvu priču, ne treba previše vremena gubiti na to.

Ono što je zapravo bitno - šta ko radi.

Sad su prebegla dva poslanika. To je dovoljno za režim. Ovi koji su ostali nisu automatski opozicija (iako tvrde da jesu). Oni prosto stoje u rezervi i povlačiće se po potrebi. Jer naprednjaci ne žele previše da komprimituju svoju lažnu opoziciju. Žele da mogu da ih iskoriste i na sledećim izborima. Pa što da ne, ako je masa lakoverna, što ih ne preveslati više puta.
 
Ostaje samo pitanje da li Vučiću odgovaraju novi izbori ili ovako sklepana većina.
Vucic kad sklepa vecinu ima vecinu i vlast u gradu. Oni koji su danas cvrsto protiv ulaska sa njim u koaliciju ce vec sutra poceti da se premisljaju kad vide da je vlast ipak oformljena. Jer bi samoubilacki bilo vec danas otvoriti karte i reci da ti ipak nisi toliko protiv Vucica a da posle toga saznaz da ce da budu raspisani novi gradski izbori zbog nemogucnosti sklepanja vecine u skupstini Grada. U ovakvoj igri karte se do kraja ne otvaraju, pretpostavljam da ce u zadnjem trenutku odnosno na konstitutivnoj skupstini kad gradski poslanici dobiju mandate neki od opzicionih poslanika pristupiti Sapicevoj koaliciji, kad dobiju mandat sa njim mogu da rade sta hoce, da trguju i prelecu.

A kad Vuciceva vlast u BGD bude oformljena sa 1 (jednim) poslanikom viska onda ce preletanje da se nastavi, ne bih garantovao da niko iz Djilasove stranke ne bi preleteo. Direktorska pozicija u javnom preduzecu, neka veca dobijena javna nabavka, zaposlenje zene u Skupstinu grada ili Infostan recimo ili keshovina na ruke su aduti kojima tesko ko moze da odoli. Jer mandat od 4 godine je dug pa ga treba iskoristiti a pitanje je da li ce mu sadasnja strankla na sledecim izborima i postojati a ne osvojiti cenzus ili on biti visoko na listi da bi dobio mandat poslanika. Tako da ce "bedna" vecina od 1-nog da poraste na komotnih 5-6 odbornika u Skupstini grada za tricavih 4-5 javnih nabavki ili radnih mesta.
 
Нема никаквог Нема назад. Јерковић је изашао на изборе као део МИ, Глас из народа. Он као особа, а не као некакв покрет. И нема никакву одборницу. Ако је има онасе до сад није појављивала. Људи су гласали пре свега за Павића, Љепојевића, па и за Несторовића. А не за овог прелетача.
 
Нема никаквог Нема назад. Јерковић је изашао на изборе као део МИ, Глас из народа. Он као особа, а не као некакв покрет. И нема никакву одборницу. Ако је има онасе до сад није појављивала. Људи су гласали пре свега за Павића, Љепојевића, па и за Несторовића. А не за овог прелетача.
Највише су гласали због др. Нестора,то је једноставно факт.
 
A vi sto ste glasali za Mi kao niste znali da ce da dodje do ovoga :D A i da niste sada se vidi sta se desava kad se glasa za politicke sarlatane.
То није тачно. Ми није ничија продужена рука, ат Јерковић је издајник.
 
За разлику од ништавила из тзв опозиције у Србији који не само што нису упутили макар честитку поводом рођендана Српске 9.јануара, него су се придружили клеветама и оцрњивању Српске и Срба из Српске па чак иду дотле да неке гњиде сребреничке догађаје 1995-е зову геноцидом, Нестор је показао да се неће шлихтати српским непријатељима и био је 8 и 9.јануара тамо гдје треба бити, у Бањој Луци.
Тако да не треба сумњати да ће Нестор и поводом ове постизборне београдске саге донијети најисправнију за Србе одлуку.
 
Poslednja izmena:
За разлику од ништавила из тзв опозиције у Србији који не само што нису упутили макар честитку поводом рођендана Српске 9.јануара, него су се придружили клеветама и оцрњивању Српску па чак иду дотле да неке гњиде сребреничке догађаје 1995-е зову геноцидом, Нестор је показао да се неће шлихтати српским непријатељима и био је 8 и 9.јануара тамо гдје треба бити, у Бањој Луци.
Тако да не треба сумњати да ће Нестор и поводом ове постизборне београдске саге донијети најисправнију за Србе одлуку.
Тачно. Нестор је Србенда и Легенда! И зато ће увек имати моју подршку.

1706708765548.png


:ok::ok::ok:
 
Znači prema ovom nesretnom preletaču MI želi da dobije na sledećim izborima tri poslanika više da bi osnovala stranku i našla uhljebljenje za svoje članove bla bla bla. Pre toga govori da je zahvaljujući njemu ta grupa građana (MI) uspela da dobije toliko glasova u Beogradu. Pa ako je zahvaljujući njemu ta grupa građana osvojila toliko glasova niukom slučaju na sledećim izborima isti ne mogu osvojiti tri poslanika više. Znači preletač je u par sekundi zaboravio da je on taj koji je doneo glasove kako on kaže koaliciji :lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top