Svetofor

3.jpg


4.jpg
 
Колаче смо пробали, да се видети из приложеног :lol:
Кекс не сматрам за колач... то нисмо дирали.

Могу да кажем да су слабо слатки. По укусима, овако-онако... Вреде толико колико коштају.

Баклаве немају поклопац (који обично виђам) него само залепљену фолију па ћу прво морати на нађем исти, јер сигурно нећу све појести одједном, а желим да буде пристојно затворено.
 
I drugi gradovi imaju Sfetofor i Mere
Roba je najčešće od domaćih neafirmisanih proizvođača
Mere:
Suvo grožđe 1kg -180 din
Suve urme 1/2 kg -180 din
Suva brusnica 1/2 kg 370 din
Ml. crvena paprika 1/2 kg - 375 din
Ista roba, iste cene u obe trgovine
To im je super i valja povremeno nakupovati. Peršun je isto džabe recimo, malopre napunih teglu za začine.

Ima semafor tema na forumu kulinarstvo ja otvorio i kalio fotke pre godinu dana.
 
Колаче смо пробали, да се видети из приложеног :lol:
Кекс не сматрам за колач... то нисмо дирали.

Могу да кажем да су слабо слатки. По укусима, овако-онако... Вреде толико колико коштају.

Баклаве немају поклопац (који обично виђам) него само залепљену фолију па ћу прво морати на нађем исти, јер сигурно нећу све појести одједном, а желим да буде пристојно затворено.
Izbegavaj hranu koja se proizvodi izvan vojvodine. Ovo dole sve krš i lom.
 
umreću u neznanju:pop:
prvi put 'cujem" da u baklave ide praš.za pecivo....

@Platin , imaš u amanu urmašice, baklave i tulumbe, tako pakovane...tulumbe sam jela, slaaatke baš kako voliš. Kupi, svideće ti se. Nisu skupe, još hvataj popust za penzionere..
Ајд', пробаћу неки пут. Тренутно имам, снабдео сам се, мада то што купујем од баклави и тулумби већ неко време није доступно по Максијима и у Темпу (како год да се сада зове, на Вилиним Водама).
 
I drugi gradovi imaju Sfetofor i Mere
Roba je najčešće od domaćih neafirmisanih proizvođača
Mere:
Suvo grožđe 1kg -180 din
Suve urme 1/2 kg -180 din
Suva brusnica 1/2 kg 370 din
Ml. crvena paprika 1/2 kg - 375 din
Ista roba, iste cene u obe trgovine
IMG_20240411_122244.jpg




Jezgro suncokreta 1/2 kg 120 din
Badem 1/2 kg 400 din

Suve šljive bez koštice 1/2 kg 260 din
 
da je zeleznik u zagrebu da li bi se zvao zeljeznik? :think:
Како у које време... Током XIX века су многи били запослени при српског државној жељезници, у дирекцији, или већ нека струка при...
Многи који су долазили да живе у Београд, или су само кумовали некоме ко је раније стигао у град, су били из Жељезника. Тек крајем XIX века се стање "чисти" и углавном се прелази на Железник / железницу.

Једнако као што су многи били уписани да су у војсци - поручик или подпуковник.... па се касније стање доводи на правилно и пише се поручник или потпуковник.

Нема везе са Светофором, али када @tab503 поставља питање :whistling:
 
bila sam jednom, vec sam pisala i kupila sam pakovanje obicnih belih salveta koje je koštalo 50 din..
inace su svuda duplo skuplje i kada sam otvorila ono jedna salveta dva tanka listica
..ako zelis da je koristis moras da uzmes duplo a ni za .... nisu, tako da to što je jeftini ne znaci i da se isplati a ni da je dobro
 
konktno je tako kod ovih nebitnih salveta, ali uvek se uci na sopstvenom iskustvu
a ja sam naucila da više necu ici u Svetofor jer je ionako tamo sve niža klasa robe
 
ljudi ovde na celu sa marijom pricaju kako su cene na drugim mestima povoljnije a ne kapiraju da kvalitet kosta.
Nema tu puno prostora za priču jer je hrana DUPLO skuplja u srpskim supermarketima neo u EU. Dakle treba ih sve kazniti, hranu kupovati na pijaci a ko može po selima. Pošto je država kriva za ovaj kriminal u zemlji - gledati po svaku cenu da se hrana nabavlja privatno od seljaka direktno.

Mere ima odlične začine, biber je 200 grama par stotina dinara recimo. Ima dosta toga mnogo jeftinije nego lidl npr orašasti plodovi. Ima i škarta jbg.
 

Back
Top