Svetislav Basara

on je dobio nin-a za ovo kao kompenzaciju za famu, jer su se ogrešili (pa da nadoknade, mislim te sve nagrade su "smuti pa prospi", ne uzimajte ih za ozbiljno

To je tačno. Mislim da je čak neko iz žirija i priznao da nagrada stiže sa zakašnjenjem. Ono, doduše, i liči na "Famu", samo je "Fama" neuporedivo bolja.
"Ukleta zemlja", takođe dobra knjiga.
 
Ja sam čitao Kratkodnevnicu. Roman nije loše počeo, a onda kao da je Basara počeo da pije tokom pisanja, pa dalje vidimo kako je sve udaljeniji od razlikovanja realnosti i mašte. Mnoštvo scena koje može da zamisli samo podobro pijan čovek (znam iz ličnog iskustva, tako i ja razmišljam kad sam pijan).
 
Koje ste njegove knjige procitali? Da li mislite da je tacno da ih pise pod dejstvo alkohola i droge? I da li Vam se dopadaju?Po meni Svetislav Basara je genijalan pisac, pa mu zbog toga "oprastam" neke druge stvari..

odličan pisac koji ne zna da sastavi dve rečenice :lol:

Ne šalim se... Kad piše, piše odlično, ali je komedija slušati ga na televiziji ili na nekim skupovima. Pri tome mi se čini da on sve životne aktivnosti obavlja pod dejstvom alkohola, pa što ne bi i pisao pod dejstvom istog :mrgreen:
 

Back
Top