Svekrve...neicrpna tema

hanibal77:
kad smo vec kod samara...
snajka se na nekoj seoskoj proslavi napila ko letva,pred seljacima,svekrvom i familijom pocela da skida dzemper,skoro pola sela joj videlo sise...svekrva joj kaze izadji napolje i zavali joj samarcinu.
znam,samar nije ok al mozda joj je to trebalo da se otrezni i shvati sta radi...nekako ne mogu da okrivim svekrvu za ovaj samar a mislila sam da nema situacije gde je opravdan :? (mislim da joj muz nije bio tu)
sta vi mislite?

Ne opravdavam...svekrva je trebala najpre da sama sebi *zavari* jednu samarcinu, a onda da kaze svom muzu da i on to sebi isto uradi..( mogu i unakrsno, ako im je tesko ) :arrow:
i da tako sami sebi cestitaju na uspesnom vaspitavanju,edukaciji itd. svoga sina...:shock: :)
 
WithdrawnWater:
Cek cek, izvini, nesto propustam - a kakve veze sad ima sin i njegovo vaspitanje?! Pa on covek uopste nije ni bio tu, ako ja nesto nisam propustila? :shock:

Da, ali je bio prisutan kada se zabavljao sa buducom zenom ( njihovom snajom ) i kada je doneo odluku da se zeni. :)
Ja sam otisla korak dalje....bolje reci korak unazad :) kada se govori o *dodeli samara* :)
 
Ja i dalje ne razumem - mislim stvarno ne razumem, ne zezam se: kakve veze ima njen muz i zasto bi njegovi roditelji trebalo da se 'isamaraju' zbog nacina vaspitanja sina i njegovog izbora da se zeni? I sto je on kriv sto se ona napila na nekakvoj seoskoj proslavi ( u pozadini te price ko zna sta sve stoji; scenarijo 1: posvadjala se sa muzem, scenarijo 2: njie htela d aide ali su je uslovili ko zna cime; scebarijo 3: hronican stres zivota sa njegovim roditeljima sa kojima se ne slaze; scenarijo 4: mlada i nezrela za brak pa je prsla na nekoj slavi, scenarijo 5: izgubila bebu pre 3 meseca pa je retrogradsno prsla.....Scenarija kolko oces!).
Stvarno ne kapiram zasto su njegovi roditelji trebali da se samaraju zbog vaspitavanja sina? Ajd ti to malo elaborira pa da ja svatim? :)
 
odgovornost za drugoga ne postoji bez APSOLUTNOG poverenja
a to tek ne postoji :lol:
zelenidvor-kajtasovo-16.jpg
 
WithdrawnWater:
Ja i dalje ne razumem - mislim stvarno ne razumem, ne zezam se: kakve veze ima njen muz i zasto bi njegovi roditelji trebalo da se 'isamaraju' zbog nacina vaspitanja sina i njegovog izbora da se zeni? I sto je on kriv sto se ona napila na nekakvoj seoskoj proslavi ( u pozadini te price ko zna sta sve stoji; scenarijo 1: posvadjala se sa muzem, scenarijo 2: njie htela d aide ali su je uslovili ko zna cime; scebarijo 3: hronican stres zivota sa njegovim roditeljima sa kojima se ne slaze; scenarijo 4: mlada i nezrela za brak pa je prsla na nekoj slavi, scenarijo 5: izgubila bebu pre 3 meseca pa je retrogradsno prsla.....Scenarija kolko oces!).
Stvarno ne kapiram zasto su njegovi roditelji trebali da se samaraju zbog vaspitavanja sina? Ajd ti to malo elaborira pa da ja svatim? :)

AAAAAA :) :)
Samo sam zelela reci da je bizarno i glupo samarati snaju...ocajno.:shock: Ona je takva kakva jeste i najmanje je kriva u celoj prici ! Sta, to je kao fina i vaspitana devojka koja se slucajno "olesila" na nekoj svadbi i pokazivala sise :shock: Mislim....
Ja sam APSOLUTNO protiv nasilja i bilo cijeg samaranja, ali ako neko treba da se samara to su roditelji ( a to sam vec objasnila )

Po meni, to nije normalno ponasanje : ni snajino, ni svekrvino...nicije... i bez obzira na scenario, niko nema "opravdanje" za svoj postupak, to je samo nemoc coveka da se suoci sa problemom

Tako ja to vidim..,a mozda i gresim :) :)
 
Ја сам са мојом свекрвом ок. Лепо се изљубимо, попричамо, не виђамо се претерано често, ненаметљива је (ја иначе не подносим да ми неко соли памет око васпитања детета, ако није у праву, а понајмање ако су то бапске "форе"), не живимо са њом и ту се прича завршава.
 
A moja je zlato, uvek se trudi da mi spremi ribu jer zna da ja to ne volim da pecem i casti nas lovom kad god joj pretekne, za dve godine jedva da je cujem i vidim a u istoj smo kuci,
ali zato svekar sve nadoknadjuje....
 
moja....uh :x
pita kako bih preuredila kuhinju, ja kažem - zeleno (blagi valer, trava zeleno) i limun žute zidove.
Nađem istu kuhinju kao našu u časopisu moj stan - sa brdom ideja, jeftinih, malo truda, a sjajno (presvlačenje mebla i krečenje, plus detalji i zavese)
Dakle -. kao da ništa nisam ni rekla: kuhinja će biti CRVENO ZLATNA.
Mrzim crveno.
Mislim da je osobina PROSTIH ljudi voljenje crvene i zlatne, naročito u kombinaciji :twisted:
Ah, da....ka+e "pa TI smi mi savetovala crveno" :shock:
/"to OD MENE niste mogli čuti!"
Naravno, čula je od KĆERKE, koja tu ne živi, ali zaboga..../

Crveno je kad imaš ogroman prostor koji hoćeš da vizuelno smanjiš, plus za flegmatičan temperament i ljude SLABOG apetita, ne za MENE i za malu kuhinju i nas dve u njoj što se sudaramo stalno :x


Dakle, više u kuinju ne ulazim. Ionako nesitj pravim iz česmovače u kupatilu :neutral:
 
Betty:
moja....uh :x
pita kako bih preuredila kuhinju, ja kažem - zeleno (blagi valer, trava zeleno) i limun žute zidove.
Nađem istu kuhinju kao našu u časopisu moj stan - sa brdom ideja, jeftinih, malo truda, a sjajno (presvlačenje mebla i krečenje, plus detalji i zavese)
Dakle -. kao da ništa nisam ni rekla: kuhinja će biti CRVENO ZLATNA.
Mrzim crveno.
Mislim da je osobina PROSTIH ljudi voljenje crvene i zlatne, naročito u kombinaciji :twisted:
Ah, da....ka+e "pa TI smi mi savetovala crveno" :shock:
/"to OD MENE niste mogli čuti!"
Naravno, čula je od KĆERKE, koja tu ne živi, ali zaboga..../

Crveno je kad imaš ogroman prostor koji hoćeš da vizuelno smanjiš, plus za flegmatičan temperament i ljude SLABOG apetita, ne za MENE i za malu kuhinju i nas dve u njoj što se sudaramo stalno :x


Dakle, više u kuinju ne ulazim. Ionako nesitj pravim iz česmovače u kupatilu :neutral:
jbt kod mene isti slucaj,ja njoj VI a ona meni TI :roll:
 
Šta ću sad, ja se nameračila da mi kuhinja bude crvena, tj. borda, sa bledozelenim zidovima, sad ne smeme, pored epiteta da sam psihodelična rećiće mi i da sam prosta. U stvari bilo koja je bolje od ove koju imam sad.

A, svekrva
svaka pričala za sebe i radila za sebe,
ma sve bude smešno posle izvesnog vremena,
ustvari najgore je to što je neko napisao, "prekrivaena pod velom osmeha"
ova moja bila iskrena - što na um to na drum
 
pikax:
:shock: :(
ne daj se, Betty..

ma slušaj, DANAS je izjavila da NE voli crveno (ja predložila da kupi crvenu pidžamu, da joj se slaže uz neki penjoar oker boje koji joj se ne dopada, da razbije monotoniju crvenom)
dakle, NAKON toga je rekla " Ja VOLIM pastelne tonove, BEŽ, roze, plavo..." :?
ma mislim saberi se ženo








klaro, super je crveno I zeleno, šta fali, kontrasti u stilu 70-tih
 
Ma vi jos nemate iskustva :-) Ni posle 25 godina nisam uspela ni njen regal da izbacim :mad: A sin nece zbog gluposti da se zamara ni da uzalud baca novac :?
ako nisi dobila zelenu kuhinju odmah -pozdravi se sa tim :twisted:
Posle ce biti tesko da reagujes jer ces imati preca posla;posao,muz,deca,prijtelji,drustveneiporodicne obaveze... Zato reaguj odmah dok ne bude kasno :!: Prijateljski savet nista vise :)
 
oh, hvala
uspešno eskiviram porodične & društvene obaveze
i nadam se da ću u tom smeru nastaviti

zauzvrat -. dobila sam dozvolu da nam spavaća soba postane ZEBRASTA :P :P :P ovpoj koki to je najslađa pobeda - sasvim potaman 8)
 
E, moram da se požalim; baš prosto ne mogu da verujem:?
'Ladno je rekla detetu, deverovom sinu šta sam mu kupila za NG. Pa, mislim jel' to u redu?
Prvo smo pričale i savetovale se šta da mu kupimo; ona je smislila i JA sam otišla i kupila poklone i njen i naš. I ona je naš istrtljala čim ga je videla, a svoj naravno sakrila do NG da bude iznenađenje... I tako ja juče dolazim kući, a mali s vrata - znam šta si mi kuupiilaaa:shock:
Ona na njega - pa, jesmo se dogovorili da će to da bude tajna:shock: Ha, našao ko će da ga uči šta je TAJNA:roll:
Ja samo 'vako:roll: i rekla - pa, da, vidim da u ovoj kući tajne baš lepo funkcionišu:-?
 

Back
Top