Sve što vas zanima u vezi s vizama!

  • Začetnik teme Kalamity Jane
  • Datum pokretanja
Zavisi....nema pravila.
Zavisi od tipa vize, da li je jedan ulazak ili multipla.
A zavisi i od ambasade, a N A J V I Š E od službenika, t.j. na koju je nogu ustala/ustao tog dana.

To ja iz iskustva.....Dešavalo mi se da me policajac iz obezbeđenja (pošto se dobro poznajemo), ujutro upozori da mi ne vredi ni da ulazim i da gubim vreme, pošto je dotična osoba došla nadrdana ....
 
:shock:Citam na drugom forumu da ovi nasi ne primaju vise zahteve za izdavanje starih pasosa...a o novim se ne zna nista..A moj muz vec mesec dana odlaze taj posao-neka sutra,pa sutra...e sad,sta da mu radim?:shock:


Eeee, vidiš ja još februara bila vidovita i za dva dana izvadila novi-stari pasoš (stari mi ističe jula). K'o da se pouzda u pusta obećanja"pasoš će u martu, te neće u martu nego u maju...".
I šta da ti kažem- već pre tri dana dobila švajcarsku vizu-živela Ženeva krajem aprila!!!!:smile:
 
O Krusevljanko, pronosioce dobrih vesti. Hvala ti, hvala ti, hvala ti.

Sva sreca te juce nista nisam rekao zencetu, inace bi me do jutros vec upokojila, te ne bih ni imao kad da cujem za ovo produzenje izdavanja starih pasosa.

Odoh da se samouslikam, pa da odnesem slike na CD-u da mi ih urade do veceras.
 
Pozdrav svim dobronamernim ljudima!

Ovih dana treba da sredjujem papire za kanadsku turisticku vizu prvi put... Radim vec godinu dana u jednoj firmi, ali nisam prijavljena, inace sam student i ostao mi je jos samo diplomski. Isla bih u julu kod brata u posetu.
E sad, zanima me da li to sto radim na crno nesto vredi prilikom podnosenja zahteva za vizu, mozda da mi daju neku potvrdu, jel se to proverava?
Sto se tice studija verovatno je bolje da ostavim taj diplomski dok ne dobijem vizu (ne znam, vec dugo sam apsolvent... jel se to gleda?)
Mozda neko ima iskustva sa tim, mozda lakse primaju ljude sa zavrsenim fakultetom?

Posavetujte me....
hvala
 
Pozdrav svim dobronamernim ljudima!

Ovih dana treba da sredjujem papire za kanadsku turisticku vizu po prvi put...
Radim vec godinu dana u jednoj firmi, ali nisam prijavljena, inace sam student i ostao mi je jos samo diplomski. Isla bih u julu kod brata u posetu.
E sad, zanima me da li to sto radim na crno nesto vredi prilikom podnosenja zahteva za vizu, mozda da mi daju neku potvrdu, jel se to proverava?
Sto se tice studija verovatno je bolje da ostavim taj diplomski dok ne dobijem vizu (ne znam, vec dugo sam apsolvent... jel se to gleda?)
Mozda neko ima iskustva sa tim, mozda lakse primaju ljude sa zavrsenim fakultetom?

Posavetujte me....
hvala
 
O bre Zlatanovicka, pa naravno da se trazi dokaz da si zaposlena i da si prijavljena (Grci npr. traze original radnu knjizicu na uvid ili overenu fotokopiju iste, a iz preduzeca dokumentaciju iz koje se vidi da ti se uplacuju doprinosi).

Mozda da ti izdaju potvrdu da si kod njih zaposlena neko vreme po osnovu Ugovora o delu. Mislim da u tom slucaju nisu u obavezi da te prijave i uplacuju doprinose.

Najbolje bi bilo da ti njima zapretih inspekcijom rada, pa da te oni regularno prijave, a ne da sada razbijas glavu kako da predstavis svoj status, a preduzece krsi zakon.

Ako predas dokumentaciju kao apsolvent, tesko da ces dobiti vizu. Pretpostavljam da ce Kanadjani misliti da ces do polaska na put diplomirati i sa vazecom diplomom pod miskom i ostati u njihovoj zemlji. Mislim da bi predaja takvih papira bila preveliki rizik.
 

Back
Top