Sve o Dreamboxu

pozdrav drugari
imam problem ....kad otvorim DCC sve mi lepo izčita Telnet connected, FTP connected, model 7020 detected, autoconf. disabled!
ali kad uđem u FTP sa desne strane komandera mi izbaci sve što imam ali sa leve sa drima neće ništa, između ostalog piše: 426 failure writing network stream.!RETR/LIST/NLST Failed
kako to da ispravim, do skora mi je radilo?

FTP1: > LIST
FTP1: < 150 Here comes the directory listing.
FTP1: < 426 Failure writing network stream.
FTP1: ! RETR/LIST/NLST Failed

Ovo mi izbacuje u FTP Protocol-u
Nemogu da uđem ni preko total comandera, dream mi ide na net, podešavanja su mi OK, radi mi dreambox edit, ali ovo neće pa neće....
 
pozdrav drugari
imam problem ....kad otvorim DCC sve mi lepo izčita Telnet connected, FTP connected, model 7020 detected, autoconf. disabled!
ali kad uđem u FTP sa desne strane komandera mi izbaci sve što imam ali sa leve sa drima neće ništa, između ostalog piše: 426 failure writing network stream.!RETR/LIST/NLST Failed
kako to da ispravim, do skora mi je radilo?

FTP1: > LIST
FTP1: < 150 Here comes the directory listing.
FTP1: < 426 Failure writing network stream.
FTP1: ! RETR/LIST/NLST Failed

Ovo mi izbacuje u FTP Protocol-u
Nemogu da uđem ni preko total comandera, dream mi ide na net, podešavanja su mi OK, radi mi dreambox edit, ali ovo neće pa neće....

prvi utisak lan karta na dreambox daj boze da nije al ..
uradi becap pa instaliraj novi image i sve podesi al preko rs232 kabla
 
Rešio sam problem...kada sam otvorio DCC išao sam na configuration-experts i na FTP type odčekirao active i čekirao passive, toliko malo posla a toliko muke, od sinoć bijem glavu i konačnooooo....
 
Pozdrav drugari

Rešio sam malo experimentisati na dreamu 7020si pa sam hteo da promenim image, resetovao sam ga na fabričke postavke i kada sam preko dreamup probao ubaciti drugi image uspostavio sam konek. preko COM POR 1 i upalio risiver, krenuo je upload i na samo m startu je izbacio poruku- ERROR UPLOAD-...
Probao sam i preko Flashwizarda 6.4 pro i tu mi izbacuje poruku da image "taj i taj" is not valid firmware files! Probao sam sa Darkstar 2, EDG-Nemesis 4.4 i na kraju sa gemini 4.6 koga sam i ubacio pre 2 meseca preko dreamup. Veza između PC i DMM je OK, DCC radi... :dontunderstand:
 
pomagajte drugovi novi sam tu! dosad sam bio nakačen na CS ali s nekim yumatu i nije bilo nešto za pohvalu, pa me sad zanima koji mi je model dreamboxa dovoljan za nesmetan CS i koliko on stoji € ! unaprijed HVALA
 
Kao što i sam naslov kaže imam grešku ovog tipa ili bolje rečeno imao sam. Desilo se sinoć da se prilikom podizanja enigme javio ovaj problem, isključio sam ga i uključio i onda je normalno radio. Danas kada sam ga ponovo uključio isto je pisalo i opet sam probao isto (isklj.-uključ.) i onda se normalno podigla enigma ALI slika koju dobijam na ekranu TV je podeljena tako da onaj status bar koji pokazuje info o kanalu ide na pola, titlovi su mi u gornjem delu TV-a a i neke tanke linije. Predpostavljam da je do tjunera odnosno chip STVO 299 prvi problem. Gde ga mogu zameniti u Srbiji i jel postoji neki ovlašćeni servis koji to radi? Svaka pomoć mi je od koristi, unapred hvala...
 
Poslednja izmena:
поздрав свима!Ја сам нови члан и потпуни почетник и аматер у вези са рисиверима.Кући имам кабловску ТВ,па бих желио купити dreambox,али пошто ништа не знам треба ми ПОМОЋ.Иначе,из Бања Луке сам.СЛАВИША
 
поздрав свима!Ја сам нови члан и потпуни почетник и аматер у вези са рисиверима.Кући имам кабловску ТВ,па бих желио купити dreambox,али пошто ништа не знам треба ми ПОМОЋ.Иначе,из Бања Луке сам.СЛАВИША

Reci, šta te interesuje?
 
све ме интересује,прво да ли је то рјешење на неке дуже стазе,да ли да узимам dreambox 500,или да додам још новца па да купим 600 или 7020?На којем принципу то ради тј.да ли ја сам скидам кодове са интернета,или да плаћам као неку претплату од 15КМ тј.око 7.5 ЕВРА,некој од фирми у БЛ која се бави сателитским антенама?Значи све ме интересује,јер колико видим по форумима људи су баш задовољни dreambox-om,па да и ја осјетим то задовољство,јер ми је мука од ове кабловске,гдје од 50канала које нам дају вртим увијек истих 5-10 канала.ХВАЛА унапријед!
 
све ме интересује,прво да ли је то рјешење на неке дуже стазе,да ли да узимам dreambox 500,или да додам још новца па да купим 600 или 7020?На којем принципу то ради тј.да ли ја сам скидам кодове са интернета,или да плаћам као неку претплату од 15КМ тј.око 7.5 ЕВРА,некој од фирми у БЛ која се бави сателитским антенама?Значи све ме интересује,јер колико видим по форумима људи су баш задовољни dreambox-om,па да и ја осјетим то задовољство,јер ми је мука од ове кабловске,гдје од 50канала које нам дају вртим увијек истих 5-10 канала.ХВАЛА унапријед!

Pazi ovako...dreambox je TATA_MATA za sve ostale risivere, prevashodno što ima mogućnost "izlaska" na net i što je sinonim za kvalitet u svetu risivera.
Bilo koji da kupiš od ovih koje si pomenuo nećeš pogrešiti, normalno, svaki sledeći je bolji od prethodnog tako da pogledaj, sračunaj se i kupi.
Što se tiče otvaranja skremblovanih kanala (predpos. da te to najviše zanima), za sada jedino preko emulatora ide Di*i tv od većih paketa i par manjih, ali je ovaj prvi sasvim OK što se ponude samih kanala tiče. Ključevi se mogu skidati sa neta preko pojedinih programčića koji se ubace u dreambox i to ti sve nekošta ništa. E sad, to što ti ta firma nudi za 7,5€ je nešto o čemu se nesme ovde govoriti, ali ti mogu reći da se preko toga može gledati gotovo sve što se nalazi na nebu evrope, i prvenstveno je drim za to najbolji. Mogu ti reći da je ta cena OK ali bih ti preporučio da kupiš neku karticu, i samim tim napraviti puno bolju stvar.
Rezime svega, KUPI Dreambox i nećeš nikako pogrešiti!!!
P.S. vodi računa da to bude original a ne "kinez", mada, kažu ljudi, i ti "kinezi" rade sasvim OK...
Pozz Juann
 
Poslednja izmena:
Novih 800hd i 8000hd ima svugde da se nadje i u slucaju da zelis da kupis neki od ova 2 risivera OBEVAZENO kupi original jer je mala razika izmedju kineza i originala u ceni! Sto se 500s tice slobodno kupi kineza,svi ga koristimo i rade odlicno a original ne postoji vise jer se ne proizvodi odavno.
 
хвала пуно на информацијама,схватио сам све што си ми писао,па тако да сад идем у потрагу за рисивером,мислим да ћу га купити у Аустрији преко другара који тамо живи.ХВАЛА пуно!
 
kao prvo pozdrav svima!
imam jedan veći problem,imam dm500s i ubacio sam rcdm5xxx.hml program i sve odradio kako je pisalo na jednom forumu i kad sam rebootovao izbacio mi "fatal eror but not show smartcam!" i sve blokirao ne mogu ništa. e sad šta je unutra instalirano ne znam ja sam njega nameštenog kupio i ja nisam ništa ubacivao sem ključeva preko dcc-a.do sad je sve bilo ok.e sad dali neko zna kako ovo srediti bio bih jako jako zahvalan!!!
unapred hvala
 
Pozdrav svima,
obzirom da nemam nikakvih iskustava sa DB interesuje me da da li su tv programi koi se emituju preko Dreamboxa digitalni ili ne, jer se dvoumim da se prijavim na trenutnu akciju koju nudi Telekom oko Open IPTV-a gde su svi kanali digitalni, te je kvalitet slike perfektan pogotova kad se gleda na nekom od LCD tv-a. I jos nesto da li je ADSL neophodan da bi DB funkcionisao. Hvala unapred.
 
Pozdrav svima,
obzirom da nemam nikakvih iskustava sa DB interesuje me da da li su tv programi koi se emituju preko Dreamboxa digitalni ili ne, jer se dvoumim da se prijavim na trenutnu akciju koju nudi Telekom oko Open IPTV-a gde su svi kanali digitalni, te je kvalitet slike perfektan pogotova kad se gleda na nekom od LCD tv-a. I jos nesto da li je ADSL neophodan da bi DB funkcionisao. Hvala unapred.

Dreambox je digitalni risiver, može da radi bez neta ali najbolje pruža kad je priključen na net. :) pozdrav
 
Zdravo, jasam novi ovdje na Forumu zato me interesuje sta treba da uradim ili bolje reci instaliram da bi mogao da koristim svoj Dreambox.Hvala unaprijed za sve pomocne Informacije

pozdrav i dobrodosao
svoj dreambox mozes da koristis i bez ovih modifikovanih softvera ali mozes da gledas samo fta ili ti slobodne kanale
ubacivanjem nekog od softvera sa emulacijom mozes dosta toga
 

Back
Top