Све о бебама 0-12 месеци

Makica, siletova beba ima rascep nepca pa zato koristi specijalne flasice. Opusti se.

Nego ne odgovori na pitanje, planiras li dojiti ili ne?
Ako planiras, zaista ti ne trebaju flasice I samo ces baciti pare.
Ako ne planiras, I imas para, kupi 6 komada I sterilizator, pa ce ti biti lakse, da za svaki obrok imas flasicu, uvece ih sve stavis u sterilizator I ujutru si mirna, za ceo dan. Sto je opet, bacanje para ako ces bar pokusati dojiti

Ja dojim, posto nisam znala hocu li imati mleka, kupila sam dve flasice, pa mu dajem vodu i cajic na njih sada.
On cvrcak papicu nece na flajku, nego kasicicom.
Kuma probala tablete za sterilizaciju ali su mi nekako smrduckale, pa sam kupila sterilizator za u mikro, pa sad potrpam te dve flajke, njegove dude i kasicice icinijicu iz koje jede.
 
Jedi sljive... mozda je poteera... u svakom slucaju kad krene ocekuj ogromnoooooooo gonce

samo da bude sto prije
jadna cici :(

- - - - - - - - - -

Ja dojim, posto nisam znala hocu li imati mleka, kupila sam dve flasice, pa mu dajem vodu i cajic na njih sada.
On cvrcak papicu nece na flajku, nego kasicicom.
Kuma probala tablete za sterilizaciju ali su mi nekako smrduckale, pa sam kupila sterilizator za u mikro, pa sad potrpam te dve flajke, njegove dude i kasicice icinijicu iz koje jede.

imaju flasice s silkonskom kasicicom na vrhu u farlinu
250 din
 
..to mnogo zavisi od toga kako ti grudi odreaguju na navalu mleka drugog-treceg dana u porodilishtu
i od toga koliko brzo bebac "nauchi" da siki..
..neke mame je spasila, a nekim je bila nepotrebna..
..kasnije je zgodna da ostavish mleko za bebu ako morash da odesh negde, ili da ostavish i zamrznesh vishak mleka za neke nepredvidjene situacije..
..sve to moze i ruchno da se izvede, zavisi koliko je ko spretan i kakve su grudi uopshte..

..ako moze da se "rezervishe" u nekoj radnji, pa da ti muz kupi ako kazesh da treba, to bi bilo najbolje..

Moze da se rezervi9se u aksi i u bebabrestil na 3 nedelje.
Meni je super dosla prva tri meseca sam izvlacila i pakovala u friz da ima kad negde idemo bez njega.
Ima jos 6 bombica :)))
Tzv case za mleko mozes u Farlinu da nadjes. Oni imaju i kese ali u kesama se mleko krace cuva.
 
Ja dojim, posto nisam znala hocu li imati mleka, kupila sam dve flasice, pa mu dajem vodu i cajic na njih sada.
On cvrcak papicu nece na flajku, nego kasicicom.
Kuma probala tablete za sterilizaciju ali su mi nekako smrduckale, pa sam kupila sterilizator za u mikro, pa sad potrpam te dve flajke, njegove dude i kasicice icinijicu iz koje jede.

Pretpostavljam da beba ima vise od 6 meseci, zasto joj jos uvek sterilises?
 
e, uspavala mi se opet u rukama prvo
pa je stavim u krevetac
i posto je sebi i nos ogrebala noktom jutros
(sad je muz podrezao pandzice opet)
u pokusaju da sisa prst
probam joj dat cuclu
i oce
znaci, scena nevjerojatna za nase dijete;
lezi u krevecu, cuca cuclu i uspavala se tako + sam je mazila po kosi
konacno da napravi konekciju kako je krevetac ok i danju
 
na sve to da ne spominjem kako slusam svaki dan price da ona meni nije napredovala dovoljno i da ona tako cesto sisa i malo spava jer ja nemam dovoljno mleka pa se ona samo ‘zavarava‘

a ti lepo njima reci da je moja mladja 3 dana od tvoje i ima istu duzinu i kilazu a na ad mleku je od rodjenja...i isto cesto jede i budi se nocu

- - - - - - - - - -

kako kad
neki put je cujem da kenjka a neki put vrisne, pa se onda rasplace

rastu joj zubi
 
Kazem vam ja lepo da je mesec kriv ;)

- - - - - - - - - -

e, uspavala mi se opet u rukama prvo
pa je stavim u krevetac
i posto je sebi i nos ogrebala noktom jutros
(sad je muz podrezao pandzice opet)
u pokusaju da sisa prst
probam joj dat cuclu
i oce
znaci, scena nevjerojatna za nase dijete;
lezi u krevecu, cuca cuclu i uspavala se tako + sam je mazila po kosi
konacno da napravi konekciju kako je krevetac ok i danju

Bravo za bekanu :)
 
Moja beba nocas sisala samo 2x!!! :zbanana:

I to u 4 prvi put! Od 9-4 spavala! Beba. Ne ja. Da sam pametna I ja sam mogla. Ali odspavala sam 4 sata u cugu I srecna sam.
Posle 4 se budila oko 5-6 da sisa opet I u 7 razbudjena. Sad opet sisala I zaspala. I sad bi spavala celo prepodne... jako voli da spava prepodne...

Kod nas duda radi posao kad je posle podoja spustim.ili premestim a ona se pobuni... ja dudu I samo se okrene I nastavi... kad zaspe izbaci je.
Preko dana joj medo daje dudu... obicno naopako ali ona dudla svakako :)))))) par minuta I pljuc
 
Milja se budila 4x do ponoci
pa u 2.40h, pa u pola 4, pa u pola 5, pa u 6.20 i tu je bio kraj...zaspala je oko 8.10 kad smo ispratili batu u vrtic i probudila se u 8.50...sad idemo napolje...

Tsuy. koje pelene koristite. mislim broj? I sta je bolje za kakenje, dentokind ili enterokind?

Novka, cucla je ne zanima, ali uopste...
 
evo i nas :)
ostali smo sami pa dok se nismo uhodali sa svim i svacim mama ne seda za komp :D
imam dva pitanjca...
1. juce smo bili na uz kukova i ocenjen je sa 1c ja nasla sta znaci 1a i 1b al 1c ne mogu nigde da nadjem? oba kukica su nam - ali kao moze da se skine siroki, moze kengur, moze polu sedeci pa da dodjemo u avgustu opet
2. mame sa batama sta ste radile sa pisom? mi je navlacimo kao sto nam rekla pedijatar al mene sve strah da nesto ne zeznem a ne znam ni do kad?
rekli su mi da tu treba nesto da pukne i da ce da ide malo krv i ja se sva uspanicila ne bi ja bas to :) pa jel to tako mora? i sta da radim kad krene krv? :sad2:
 
..ja sam bila mama baksuz, i za siku i za flajku..
kad jednom pomere nocni obrok za kasnije - nema nazad..
.."aha, znachi mozesh da ne jedesh 4-5-6h..? ..odlichno, nikad vishe.. :mrgreen: "

..cuclu nece, jexy..?
..da joj dash cuclu i zabodesh joj nos u naruchju u grudi, da mirishe na siku..?

i ja sam baksuz...ali vrste maler
posto ako ne dam mleko, onda ona nece da spava pa onda ja ne spavam
pa mi se vise isplati da joj dam glupo mleko i da spavamo
:poludeo:

- - - - - - - - - -

Milja se budila 4x do ponoci
pa u 2.40h, pa u pola 4, pa u pola 5, pa u 6.20 i tu je bio kraj...zaspala je oko 8.10 kad smo ispratili batu u vrtic i probudila se u 8.50...sad idemo napolje...

Tsuy. koje pelene koristite. mislim broj? I sta je bolje za kakenje, dentokind ili enterokind?

Novka, cucla je ne zanima, ali uopste...

trojku....maksijevu
al nisu ti sve iste
nasoj je bila tesna pufis trojka a ova je dobra
dok je pampers 3 malo kao i veca.....
 
i ja sam baksuz...ali vrste maler
posto ako ne dam mleko, onda ona nece da spava pa onda ja ne spavam
pa mi se vise isplati da joj dam glupo mleko i da spavamo
:poludeo:

- - - - - - - - - -



trojku....maksijevu
al nisu ti sve iste
nasoj je bila tesna pufis trojka a ova je dobra
dok je pampers 3 malo kao i veca.....

pa to
i nama je pufies trojka malena a cetiri velika
moram da nadjem nesto drugo, da joj pashe
uzimala sam pufies fashion 4, one su za nijansu manje od obicne cetvorke, al su joj svejedno povelike...
 
evo i nas :)
ostali smo sami pa dok se nismo uhodali sa svim i svacim mama ne seda za komp :D
imam dva pitanjca...
1. juce smo bili na uz kukova i ocenjen je sa 1c ja nasla sta znaci 1a i 1b al 1c ne mogu nigde da nadjem? oba kukica su nam - ali kao moze da se skine siroki, moze kengur, moze polu sedeci pa da dodjemo u avgustu opet
2. mame sa batama sta ste radile sa pisom? mi je navlacimo kao sto nam rekla pedijatar al mene sve strah da nesto ne zeznem a ne znam ni do kad?
rekli su mi da tu treba nesto da pukne i da ce da ide malo krv i ja se sva uspanicila ne bi ja bas to :) pa jel to tako mora? i sta da radim kad krene krv? :sad2:
1. Ne znam za kukice, ja samo pitam jel ok? Jeste. Dovidjenja
2. Kakva crna krv I pucanje!? Naopako!? Navlacis po malo svaki dan u toku kupanja, ako ti je savetovao pedijatar tako.
Ja ne navlacim odavnooooo... probam s vremena na vreme... jednom u pola godine I ide... inace sam se igra sa svojom pisom... a mm nije voljan da mu to navlaci
 

Back
Top