Све о бебама 0-12 месеци

ganjale su one tj ona mene, al sam iskulirala
ne bi dalje da objasnjavam to :lol:

- - - - - - - - - -

bili na prvoj kontroli
gospojica ima 5200 grama
al su joj duzinu bas cudno izmjerili
ispade da nam se dijete skupilo za centimetar
kao sad je 57 cm, a na rodjenju je bila 58
i vidim fino da su joj sva odijelca okracala :P

mi sad sa 2 meseca 56,5 :D ali rodjen je sa 48cm tako da i nije lose :lol: a 4800gr , rodjen sa 3280 izasao sa 3090
tako da ta tvoja smizla je super bombica :heart:
 
Poslednja izmena:
Moja bebi juce napunila 4 meseca.
Glodje sve zivo. Hvata glodalice I igracke I pravac usta. Rukicu skoro celu ugura
Juce probala vodu na kasikicu I svidelo joj se. Sve bi popila.
Motorika joj je mnogo naprednija nego medova u tom uzrastu, cini mi se.
Mada sem onog okreta nedavno, nije vise uspela. Pokusava. Ali je dembelica.
Oko nam opet krmelja. U ponedeljak tj.sutra cemo kod dr. Vec mi predugo
 
Meni svi kazu kao samo da cistim mlekom/kamilicom kao samo ce prestati.
I stvarno bude dva dana bez krmelja... pa opet...
Ja mislim da joj Pedja prenese kad je ljubi, ili ja... a onda se oko samo bori...
Zao mi da joj mazem neke ab kreme (a garant ce nam uvaliti dr.), ako ce se oko samo izboriti I steci imunitet na to, sta god joj je.

A zadnja dva dana kad se probudi sve joj po toj strani lica kao sasuseni krmelji I u nosu ima suvih slina, onako sitne male. Nisu to ni sline... preDsline rekla bih :)
A jos vakcinu nismo primili.

Svekar mi nesto prehladjen, ripa strasno, I oseca se lose... juce je bio ovde al joj nije prilazio
I sveki isto... ona kaze ima upalu uha... to je ona sama sebi postavila dijagnozu I uzima lekove...
 
Te gaze cicak, mozes da otkuvas....

Znam.
One vece perem. Ali ove male ne, pojesce mi ih masina.
A i ja perem na 90 jednom mesecno.
Jedino na sporetu da ih iskuvam, u dzezvi?
Skuplja dara nego mera. Bas bzvz. Ne mogu da verujem da su te sitnice tako skupe.

A bojim se vatom ili tuferom jer ima jako duge I jake trepavice (na tatu-srecom. Moje su jadne I male), uhvatilo bi joj se
 
..mi vec napisale, ali ja cu josh jednom - kamilica tri dana, ako ne prodje ili se vraca - kod dr-a..
..suvishe dugo to traje, a nije urodjeno kao kod milje pa da samo servisirash,
to je infekcija koja se razvlachi vec nedeljama..
..ne da mislim da cesh poslushati, ali mozda ako neko chita i trazi savet, da ne pomisli da je ok shto to tako ide..
 
Po novom nikako kamilica u oko, I ja to skoro saznah, valjda ok ko oblog, al u oko ne sme... Sizava kanale, te.sekret ne.otice, isusuje oko I najvaznije nije sterilna tecnost....
Nek kupi fizioloski u.ampulicama, tj.onaj fiziomer, jedan otvori, za jedno oko I brisanje I baca, da bi bio sterilan, ako bude jednim fizioloskim cistila oba oka, ko da nike nista uradila isto ako joj stoji....
 
Odvescu je sutra.
Nego mi je cudno sto npr.jedan dan sve ok... ili dva... onda dva dana krmelja... nekad vise nekad manje...
nekad sirota jedva oko otvori ujutru, ja joj npr.ocistim dva puta taj dan I sutra nista... pa prekosutra opet.
Evo od jutros npr. Imala je malo, nisam nista dirala, I samo se ocistilo I spalo, sad je cisto oko
 
Po novom nikako kamilica u oko, I ja to skoro saznah, valjda ok ko oblog, al u oko ne sme... Sizava kanale, te.sekret ne.otice, isusuje oko I najvaznije nije sterilna tecnost....
Nek kupi fizioloski u.ampulicama, tj.onaj fiziomer, jedan otvori, za jedno oko I brisanje I baca, da bi bio sterilan, ako bude jednim fizioloskim cistila oba oka, ko da nike nista uradila isto ako joj stoji....

Na.sve to, bas gledam.sad, kamilica je prejakaza.oko, moze biti.i.alergen... Znaci bolje.bez.nje

Ne znam, citam I nailazim.da su.protiv kamilice I to bas oftalmolozi
U svakom.slucaju, kad nesto traje I traje kao.kod.njih, treba dete odvesti kod.lekara, ne.zajebavati.se.sam

Ovo sam cuo - da se sablaznjavaju na pomen kamilice po ocima. (alergen...)

Nekako se ljudi pate da sve sto je prirodno - to mora da je i dobro, sto ne mora da znaci...
 
Hehe! Uzmi razne kashikice pa probaj...po opisima mi se chini,da ce vam mala doope pomerati...:D

jede na ovu plavu i komsika mi dala takvu zutu za rezervu :)
danas ceo dan bili u prirodi, na izletu :)
mala se cula nije...zaplakala jednom samo kad joj je klopa upala u nos pa dok joj nisam ocistila, drala se...ukupno 3 minuta :lol:
sedela u kolicima, malo se na cebetu zezala i tako u krug

za sada je kuler mali inace...pu, pu
nocu me zeza, predhodne noci sam spavala samo sat ipo zbog nje...nocas nekih 6 al iz 2 puta
jbg
nocu je nemirna, te zedna te se vrti,te stenje,kuka,lupa nogom o dusek onako u snu,pa se probudi od vrucine valjda...i zubi je zezaju i vrucina jbg
zubi samo sto nisu probili, bele se ispod dve crte dole...i ovo ostalo je nateklo sve ko da rastu svi odjednom :roll:
al danju je super, pu, pu
misim naidje i njoj da se dere i trazi u ruke al uglavnom je ok
 
Jel necija beba spavala po 15 minuta?

Ova moja ljudi BUKVALNO odspava 15 minuta, 2-3 puta na dan I to je to.
Nemam pojma sto. Lepo zaspe, I sve... I probudi se posle 15 minuta, naspavana, kao da je spavala 2-3 sata

moja po pola sata 2 ili 3 puta
ali kad smo kod kuce, ja je stavim oko 12 recimo...nekad i ranije, zavisi kad trazi...(dernja se nervozno i bude sva hepi kad je stavim u krevetac i samo se okrene i onesvesti se)
i posle pola sata eto je
al ja je pustim i ona zaspi opet...udjem samo da joj dam cuclu ako joj je ispala i da je namestim na stranu i ona cuti tako i zaspi opet posle nekoliko minuta...
to sam ja tako insistirala da ima jedno spavanje od bar sat ipo(uglavnom od 2 do 3 sata spava)...a posle dremne jos jednom pola sata u kolicima...
a ako spava po pola sata uglavnom spava 3 puta...
 
Moja prdi fes :mrgreen:
jel moguce od tresanja? Ne verujem od kajsija?

Celo prepodne smo zvali dom zdravlja niko se ne javlja. Majke mi dodje mi da im bombu bacim.
a moram je voditi 4 puna meseca, I redovna kontrola I da pitam za krmelje (danas nema), I za vakcinu, I da je pregleda, usi odkud znam sta... da vidim sto dete spava 15 minuta!? Stvarno mi to nije normalno.

- - - - - - - - - -

I kad se probudi ne ume sama da se zaigra... odmah se dere
 

Back
Top