Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
koju kolicinu pojedu bebe od sedam meseci, po obroku?

meni se sve cini da jakov pojede mnogo, posebno sto posle obroka nece da sisa i to ga drzi sigurno 4 sata :S

danas je npr pojeo veliku krusku, pola banane i kasicu od jedne kasije heljde i jednu kukuruznog brasna, bas je bilo dosta u ciniji, tj puna cinija

nelogicno mi je da treba da mu ogranicavam obroke a opet mi to nesto mnogo, plus je skroz iybacio jedan podoj, sada kada mu uvedem drugi obrok iybacice i drugi podoj, pa se brinem da to nije malo mleka koje unosi?

:D ja sam nedavno satima guglala trazeci neku okvirnu informaciju koliko u gramima bi trebalo da pojede beba u tom i tom uzrastu..ali mrka kapa, nigde ne pise, svi kazu individualno je..bla bla.. :) pa sam odustala

On ti sve to pojeo za jedan obrok? Covece :D Meni to deluje mnogo spram koliko Sara jede, a opet, mozda njoj dajem premalo a ti dajes taman..ko ce ga znati, a i on je tezi i decak je

Ona pre podne kad joj dajem voce/zitarice pojede sad vec celu vocku (1 krusku, 1 jabuku, 1 bananu) + kasikicu-dve zitarica pomesam tu
A popodne pojede recimo komadic mesa (santimetar kubni), jednu sargarepu i jednu malu tikvicu...
Kad sipam u soljicu to bude nesto manje od 2 deci..ne znam koliko grama, zavisi od specifine tezine :lol:

A i ja sam se bojala da ce mi brzo izbaciti podoje, ali ona meni uopste nije izbacila podoj...mislim, mozda i jeste, ali nikad se ne desi da nece da sisa 2-3 sata nakon obroka..
Ovako nam ide raspored otprilike..mada nije uvek isto

9-10 podoj
12 vockica i zitarice
14 podoj
16 podoj
17:30 povrce i meso
19:30 podoj
21:00 podoj

i nocu ustaje jedno 2 ili 3 puta da sisa..
 
Sad sam tek skapirala da si htela napisati kasikica, a ne kasica..ja sam razumela i kasicu pravis posebno i vockice :D
Pa onda slicno pojedu, eto on pola banane vise nego ona, ali to je to..i tezi je, nema veze sto je mladji :)
Sa tim sto ona od toga ne bude gladna mozda 2 sata max :D
 
:D ja sam nedavno satima guglala trazeci neku okvirnu informaciju koliko u gramima bi trebalo da pojede beba u tom i tom uzrastu..ali mrka kapa, nigde ne pise, svi kazu individualno je..bla bla.. :) pa sam odustala

On ti sve to pojeo za jedan obrok? Covece :D Meni to deluje mnogo spram koliko Sara jede, a opet, mozda njoj dajem premalo a ti dajes taman..ko ce ga znati, a i on je tezi i decak je

Ona pre podne kad joj dajem voce/zitarice pojede sad vec celu vocku (1 krusku, 1 jabuku, 1 bananu) + kasikicu-dve zitarica pomesam tu
A popodne pojede recimo komadic mesa (santimetar kubni), jednu sargarepu i jednu malu tikvicu...
Kad sipam u soljicu to bude nesto manje od 2 deci..ne znam koliko grama, zavisi od specifine tezine :lol:

A i ja sam se bojala da ce mi brzo izbaciti podoje, ali ona meni uopste nije izbacila podoj...mislim, mozda i jeste, ali nikad se ne desi da nece da sisa 2-3 sata nakon obroka..
Ovako nam ide raspored otprilike..mada nije uvek isto

9-10 podoj
12 vockica i zitarice
14 podoj
16 podoj
17:30 povrce i meso
19:30 podoj
21:00 podoj

i nocu ustaje jedno 2 ili 3 puta da sisa..

meni dr nesto napomenula , ako sam lepo razumela, da treba oko 150 do 200 gr obroka, ali ja sa tim veze nemam koliko je grama, razmisljala sam da kupim jednu oni hipp teglicu kasice pa da imam kao merku

ja danas kada sam videla kolicinu shvatih da je to bas dosta i ja mu uvek dajem koliko hoce, ynaci kad krene da mrljavi i da se igra sklanjam klopu, danas je cini mi se mogao jos, ali nisam imala vise spremnog..

nas raspored ide ovako
oko 5-6-7 podoj
oko 9-10 podoj
oko 12-13 obrok, voce, povrce, zitarice
pa tek oko 16.30-17h podoj
pa oko 19h podoj
i oko 20.30h - 21h podoj

i tacno kada mu ubacim obrok oko 17h imace dva obroka za redom bez mleka
pri tom mi se cini da smanjuje kolicinu koju posisa, pojma nemam
 
Meni su i rekli da kad zamenim podoj obrokom, nece sisati 3-4 sata nakon obroka..mada meni to jos nije uspelo..
A ti mozes svakako malo pomeriti prvi obrok ranije kad uvedes drugi, pa da imas jedan podoj izmedju obroka, ali ne mislim da igde gresis inace..to je to..
 
Tara, mozes oko 9-10-11 prepodne da dajes prvi obrok(savetuju pre podne da bude i da bude vocni)
Pa onda 12-13-14 podoj i 15-16-17 drugi obrok.

Sve smo prosle te muke, samo se opusti i daj mu nek jede.
A sad cu da pokusam da vam nadjem neke okvirne mere, mada to nista ne znaci striktno.
 
Meni su ovi tekstovi nikako ne slazu sa nama koje smo pocele sa 5 i po ili 6 meseci da uvodimo hranu..
A i kontradiktorni su cesto - sa jedne strane kazu ne pre punih 6 a sa druge strane ja vec treba ribu da sam joj uvela i gomilu drugih namirnica do punih 8 meseci..pa kada?
To jedino da dajem svaki dan drugo..


po­doj ili adap­ti­ra­na mlečna form­u­la (600ml u to­ku 24 h)
ko­ličina po obro­ku: 180-250 ml
žita­ri­ce: 120-150 ml
sec­ka­no voće i po­vrće: po­la šol­je, ili 60-90 g, ili četi­ri do šest su­pe­nih kašika
sec­ka­no ili isit­nje­no me­so, ri­ba, živi­na: dve do četi­ri kašike (30-60 g)
voćni sok: 60-120 ml

Pa da, ali sok ne dajem, mleko ne merim, zitarice ne znam kako u ml da izmerim kad dodajem u voce a ne u mleko/vodu..a meso blendam sa povrcem, a ne hranim je supenim kasikama :rotf:

- - - - - - - - - -

Hocu reci i dalje nemam pojma koliko PO OBROKU pojesti, ako ih ima 2 i ako ce za par dana napuniti 8 meseci.. :)))
 
Ma znam cicak, i ja sam pokusavala da nadjem, pa sam isto tako nalazila, nista konkretno.. :)
GLedam po njoj, pa joj dajem dok hoce..mislim da ne dajem previse, mozda nekad dam premalo, ali svakako nadoknadi sisanjem..

sto ne probas da joj uz povrce ubacis maslinovo ulje, moguce da joj dajes suvise malo kalorija pa ti zato sisa i nocu toliko....

http://www.decijisajam.rs/vesti.php?archive=&id=1271316236&start_from=&subaction=showfull&ucat=25

ovo je jako dobar tekst...
 
ma ja mislim da to da li je beba dojena nema veze uvek sa nocnim budjenjem, posebno ne u ovom uzrastu 6-7 meseci pa nadalje
jakov je npr ranije spavao bas dosta, nije se budio itd, sada se budi po nekoliko puta i nije gladan, probudi se jer mu treba kontakt, ne sisa da kazes to je obrok, povuce nekoliko puta i to je to
i ne budi se svaku noc

citala sam da ih treba pustiti da placu nocu, kao od 6. meseca, ali nema sanse to da radim, kontam da ce vremenom sam izbaciti ta povremena nocna budjenja...
 
mi bili opet kod fizijatra, znaci ukipi se kad god odemo, stavila dr u jdnom trenutku na parter vise dece slicnog uzrasta i pobacala igracke, svi se vrte, jure za igrackama, on lezi na parteru, uzeo jednu loptu i proucava je sve vreme
jedna mala, isto ima koliko i on, pojela bi ga za dorucak, kao cigra, ne staje, puzi itd...
dr ga na kraju prozvala filozof

kaze da ne brinem, da je takva beba, da sve ide svojim tokom itd... i da, ponovila mi da mu malko smeta visina tj duzina i velicina
 
I Sara je prvih 6 meseci spavala celu noc..po 8-9 sati u cugu, bukvalno :)
Onda je pocela da se budi i evo sad je tako svaku noc, sta da radim, tako je kako je, ja isto nema sanse da je ostavim da place, a najbrzi nacin da je uspavam jeste da je podojim i to je to..odmah se umiri i zaspi brzo

Nema sta da se brines, Taro, sigurno, svaka beba ima svoj individualan razvoj.. :)

Ja sam se sad iznervirala zbog bebi mode za devojcice opet :D :D
Sestra mi kaze blago tebi imas devojcicu, ima preslatkih odelaca, za decake i nema takvih..a ja mislim da je obrnuto.

Imam drugaricu jednu, oblaci malog preko onih sa fejsa sto prodaju HM, FF, NEXT i slicno..preslatko je obucen beban, ajde da vidim sta nude za devojcice..kad ono...
Tigrasto, pinkasto, lila, hello kitty sranjje...eto sta nude..ne mogu da verujem da ne mogu da nadjem nista za nju sto mi se bas bas dopada...
Ja ne znam vise kako se ne povraca ljudima od tigrastog i leopardskog i zlatnog i pink dezena...pa katastrofa..

Tako da cu joj pre uzeti onda obicne domace stvarcice..iovako su jeftinije 5 puta..
 
i ja redovno njemu u rucak stavljam mas. ulje
pa se budi
nego htedoh nesto drugo sad....
juce smo bili u b, pisala sam sam
u povratku se nesto bio unervozio, samim tim sve je to povezano jel, on kad se uznemiri trazi cesce siku
rekoh vec juce da je u jednom momentu onako obilno zalio i sebe i mene jer se presiso...
sinoc nas je urnisao
svako malo se budio, kad kazem svako malo mislim bukvalno na pola sata pa i cesce
naravno, sika ga umiri, pa u krug....
ocigledno ga nesto mucilo
jutros nervozan on, ja, tata :D svi od reda, niko spavao nije.... a sisao je mali milion puta, njemu to jeste uteha al on guta dok ima....
posle jutarnjeg podoja, primetimo mi da je on malo 'topliji', nista strasno 37 sa 5
i za dva minuta mi se opet izbljuje
ja ga podignem i on tada jadan u tri mlaza povrati ostatak svega.....
ja da umrem.... zovem rumenacku, tu su mi na minut od stana
niko se ne javlja na prokleti telefon
popizdim, on je zaspao za pet minuta, ja odem do dr... kaze caj od nane, kasicicom na svakih par minuta naredna dva sata, da mu ne dam siku, vec tako malo caja....
super, imala domace nane s kopaonika, sveki se hvali da ta i od side leci, jos je njena mama s kosova donela na kopaonik....
i tako, dva sata sam mu davala tog caja ko pticici, pola kao popije s kasicice, pola pljune
posle par kasicica je skontao da je to 'samo' caj
pa je i usta skupljao da ne mogu da mu ubacim isti :)
i tako
uglavnom, nije delovao bolesno, smejao se, pricao mi i tako....
dala mu da sisa, i nista.... super, sad sam mu opet dala da sisa, isto super
laknulo mi

inace mi rekli tamo kod dr, ako mu za ta dva sata ne bude bolje da ga dovedem, msm, ako se povracanje nastavi il ako ni taj caj ne zadrzi za ta dva sata, al prodje
bogu hvala....

pposle se cujem sa drugaricom, kaze da je moguce da je jos juce teze podneo put (a i meni je bilo muka, plus on je bio nervozan isto)
pa da ga je to mucilo, samim tim lancana reakcija, visi na sisi, prezderavanje, i eto....
uf

danas mu nista nisam dala od nemlecne klope i tako ce biti do sutra, danas samo nek siki....
bice3 mu dosta....

zivot mi je skratio, a shvatam (a to mi je rekla i drugarica) da je ovo tek pocetak....

sutra svakako idemo na kontrolu redovnu pa cu cuti jos jedno misljenje....

i da, on je i dalje onako vruc, sad sam merila ima 38 temp.
nisam pametna, nije vise povracao, al ima temp i dalje....
da mu dam sirup ili?
nije utucen, raspolozen je, cak mu se i toplomer ovaj digitalni svideo zbog onog pistanja pa je hteo da ga otme, i smejao se....
a mene danas glavudza boli
msm, praticu ja temp i dalje, ako bude isla jos na gore, vodicu ga u dom zdravlja
 
Poslednja izmena:
Sto se tice povracanja, to moze da se desi a da im nije nista specijalno..meni je Sara ranije par puta bas u mlazu izbacivala, kad sam otisla kod dr, kaze nije nista, inace je bila ok..
Ne znam za temperaturu, 37.5 nije mnogo, ali ako predje 38 mozda bi trebalo skidati..
 
sali, sto se garderobe tice-skroz imas pravo, ja sam pre nego sto sam se porodila mislila da je obrnuto a sada vidim da nije tako, za decake ima bas slatkih decackih stvarcica, za devojcice ,mnogo manje, mislim ima, moze da se nadje, ali stvarno su nekada stvari kao za zene

kako sam se sokirla sada u becu kada sam videla klinku od najvise devet godina na stiklama, znaci salonka cipela i stiklica, nije ogormna al svejedno, tuzno izgledalo bas


bokice, mislim da se spusta tek 38,5 temperatura, ali docice valjda neko iskusniji da ti kaze
mis mali, bitno je daje on lepo raspolozen, mazi ga i ljubi i grli i drzim fige da sto pre prodje
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top