Sve manje Srba odlazi na more u Crnu Goru

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema razloga za ovom vrstom prepucavanja, Crnogorci imaju tu CG onakvu kakva je i takva im je draga, nama je najbliza ali sticajem raznoraznih politicko-administrativnih desavanja pojavilo se mnogo vise razloga za ne otici nego otici. Cinjenica je i da su se ljudi iz Srbije unazad 10-15 godina i prezasitili Crne Gore koja, ruku na srce, ima smesno malu obalu koja uz to jos i nije uredjena... pa svako ostrvo u Grckoj ima vise plaza nego cela CG! Ako uz ovo dodamo tredicionalnu neljubaznost i nemarnost kao i bahatost koja nas manje vise sve krasi na ovim prostorima lagano se dolazi do konstatacije sa kojom cemo svi morati da se pomirimo a to je da u doglednom periodu CG ne moze vise da racuna na mas turizam iz Srbije i to je dobro za sve... mozda ce na taj nacin oni u CG shvatiti da zarad turizma moras nesto i da ulozis i da se odreknes i da progutas pa ce jednom u nekoj buducnosti opet deo normalne populacije povremeno pozeleti da poseti CG, sa druge strane svako ko makar jednom ode na neku drugu destinaciju mocice da povuce paralelu i da shvati da za iste ili manje novce dobija daleko vise... a sto se tice same sezone na CG primorju ne vidim razlog zasto bi se neko odavde time zamarao i zasto bi jedno drugima objasnjavali dal je nesto "puklo" ili nije... ja sam bio par dana dole i meni je sve jasno, jasno je i njima tamo a bice jasno i onima koji jos ove godine odu... oni koji ne idu i nece otici ne treba ni da se zamaraju...
 
Ne, treba da odemo u CG i da mi:
1. se `kocopere` kajlama okolo
2. prave CG vazni, oni pa oni....o kompleksa, boze....
3.da slusam nafrakane silikonske seljanke iz Srbije kako urlaju paorski i uzimaju brdo para
4.da cekam satima da me neko usluzi
5. da me oderu za 10 dana, kao da sam bila u 5 star hotelu u Daubaijuuu
6. da mi skacu razdragana decica preko glave
7. da jedem leskovacki uzegli rostilj
8. da se kupam u prljavom moru, koje je nekada bilo pojam cistote, pored Jonskog, naravno
9.da putujem kao da sam u Alanju krenula busom
10. mozda sam snob, ali za deset dana godisnje i svoje pare, zelim egzotiku, mir, ekskluzivu, dobre kafe barove, precisto more, krstarenja i uvek ali uvek nesto novo. I tako je do sada bilo. Tacka.
 
Poslednja izmena:
ja sam bio par dana dole i meni je sve jasno, jasno je i njima tamo a bice jasno i onima koji jos ove godine odu... oni koji ne idu i nece otici ne treba ni da se zamaraju...
Ne sekiraj se ti za one koji ne idu u CG. Sto se opterecujes kad te niko nista ne pita. Idi u onaj dole prljavi kamenjar i uzivaj bez vode u fekalijama a nas pusti da komentarisemo jer tema se zove "Sve manje Srba odlazi na more u Crnu Goru ". Opusti se.....laganica.....
 
cg je prosle godine definitivno izgubla moje poverenje koje traje jos od 1991. jedino sto se promenilo od tada je sto su u svim pa cak i nekada davno mirnim mestima (dobre vode) poceli neartikulisano i divljacki da zidaju cudesa od plaze pa navise. u vec pomenutom mestu je ove godine lik raskopao 4 km puta do plaze, ljudi ostavljaju kola i do 2 km od svojih kuca...i naravno more koje je nekad bilo cisto sada je sve prljavije sto isto vazi i za plaze, koje se uopste ne ciste. meni ta ne ljubaznost nikada nije smetala niti sam na nju obracao paznju, ali neke druge stvari koje su mi bitne uveliko prestaju da budu onakve kakve zelim da budu. crnogorci ove godine najavljuju jacanje infrastrukture...e pa upravo to im ne treba, to je bio gl smek cg nekad, nema previse kompleksa ,priroda, more...u suvise malu obalu oni pokusavaju da sabiju sve i svasta, da izgrade...
do 1991, srbi su mahom letovali u hrvatskoj. od 1991 70% srba letuje u cg ali ne zato sto je cg postala otkrice vec zato sto se desilo to sto se desilo (rat) i da nije bilo sranja pitanje je koliko bi turizam u cg procvetao. onih 30 % se preselilo u grcku i taj procetat raste iz godine u godinu i potpuno sabija cg. nazalost sve vecih procenat odlazi u bugarsku samo zbog izuzetno pristupacnih cena sto dovoljno govori o standardu nase zemlje. bugarska po svojim prirodnim lepotama i onome sto nudi u primorju apsolutno ne zasluzuje ovakvo intresovanje srba. a evidentno je da intresovanje za hrvatsku raste iz godine u godinu svidelo se nekom ili ne, tu je takodje sve popularnija Turska koja je doduse skoro krenula sa turizmom ali uziva vel intresovanje nasih ljudi.

te mozemo zakljuciti da : Grcka, Turska i Hrvartska zbog prirodnih lepota , znamenitosti ,cistote i lepote mora i bugarska zbog nizih cena, ocigledno predstavljaju veliku prepreku koju ce cg tesko preskociti u pokusajima da privuce turiste iz srbije. nazalost tako je. jedina nada je sve vece intresovanje rusa za cg obalu, a braco crnogorci znajte da ,,tamo gde rusi prodju, tu trava ne raste,,

vidimo se mozda opet za koju godinu , ukoliko i petrovac na moru ne sjebu.
 
Ne sekiraj se ti za one koji ne idu u CG. Sto se opterecujes kad te niko nista ne pita. Idi u onaj dole prljavi kamenjar i uzivaj bez vode u fekalijama a nas pusti da komentarisemo jer tema se zove "Sve manje Srba odlazi na more u Crnu Goru ". Opusti se.....laganica.....

Mladicu pre nego prokomentarises neciji post mogao bi bar da ga iscitas da bi znao cemu se rugas jer je ocigledno da ti je to jedini motiv na ovom forumu, iz mog posta si izvukao recenicu koja je sasvim promenila kontekst onoga sto sam zapravo rekao ali to manje-vise i nije bitno poenta je da forum sluzi za razmenu misljenja, iskustava, zapzanja i sl. a ti bi ocigledno voleo da ovde imas neki monolog ili pre monodramu gde ces ti da deklamujes a ostatak sveta da klima glavom i da te tapse po ramenu... cak i da se slazem sa tobom oko nekih stvari koje si ovde izneo ne mogu da prihvatim (kao i vecina ostalih) tvoj primitivan nastup... Elem, nisam primetio ni da tebe neko nesto pita pa ti ne propustas priliku da prozivas, blatis, da se rugas itd... Ja svoje misljenje ovde nisam izneo zbog tebe vec zbog svih onih koji su ucestvovali u ovoj diskusiji!!!
 
cg je prosle godine definitivno izgubla moje poverenje koje traje jos od 1991. jedino sto se promenilo od tada je sto su u svim pa cak i nekada davno mirnim mestima (dobre vode) poceli neartikulisano i divljacki da zidaju cudesa od plaze pa navise. u vec pomenutom mestu je ove godine lik raskopao 4 km puta do plaze, ljudi ostavljaju kola i do 2 km od svojih kuca...i naravno more koje je nekad bilo cisto sada je sve prljavije sto isto vazi i za plaze, koje se uopste ne ciste. meni ta ne ljubaznost nikada nije smetala niti sam na nju obracao paznju, ali neke druge stvari koje su mi bitne uveliko prestaju da budu onakve kakve zelim da budu. crnogorci ove godine najavljuju jacanje infrastrukture...e pa upravo to im ne treba, to je bio gl smek cg nekad, nema previse kompleksa ,priroda, more...u suvise malu obalu oni pokusavaju da sabiju sve i svasta, da izgrade...
do 1991, srbi su mahom letovali u hrvatskoj. od 1991 70% srba letuje u cg ali ne zato sto je cg postala otkrice vec zato sto se desilo to sto se desilo (rat) i da nije bilo sranja pitanje je koliko bi turizam u cg procvetao. onih 30 % se preselilo u grcku i taj procetat raste iz godine u godinu i potpuno sabija cg. nazalost sve vecih procenat odlazi u bugarsku samo zbog izuzetno pristupacnih cena sto dovoljno govori o standardu nase zemlje. bugarska po svojim prirodnim lepotama i onome sto nudi u primorju apsolutno ne zasluzuje ovakvo intresovanje srba. a evidentno je da intresovanje za hrvatsku raste iz godine u godinu svidelo se nekom ili ne, tu je takodje sve popularnija Turska koja je doduse skoro krenula sa turizmom ali uziva vel intresovanje nasih ljudi.

te mozemo zakljuciti da : Grcka, Turska i Hrvartska zbog prirodnih lepota , znamenitosti ,cistote i lepote mora i bugarska zbog nizih cena, ocigledno predstavljaju veliku prepreku koju ce cg tesko preskociti u pokusajima da privuce turiste iz srbije. nazalost tako je. jedina nada je sve vece intresovanje rusa za cg obalu, a braco crnogorci znajte da ,,tamo gde rusi prodju, tu trava ne raste,,

vidimo se mozda opet za koju godinu , ukoliko i petrovac na moru ne sjebu.

Skroz se slazem sa tobom i ovo je jedan od najrealnijih postova koje sam procitao. Crna Gora ima sve manje od svojih ljepota da ponudi (na obali jer je sve vise i vise devastirana i obesmisljena), osim sjevera, koji je (za sada) ostao nedirnut, ali on svakako privlaci sasvim drugu populaciju turista koji su u velikoj manjini u odnosu na one koji zele more.

Kakva je buducnost crnogorskog primorja, ja mislim da od onih koji razmisljaju svojom glavom niko vise ni ne moze da nasluti - jer visoki turizam o kojem pricamo - prilicno je daleko, a masovni turizam koji stvarno nije koristan Crnoj Gori - sada je ugusen. Mislim da se nalazimo na klackalici i koja ce strana prevagnuti vidjecemo, ali, iako ce prihodi rasti od turizma iz godine u godinu, to je nista u odonosu na ono sto smo mogli da budemo. No... sada je kasno idemo dalje.

Jedino bih te ispravio vezano za turizam do 90ih... Crna Gora je tek prosle godine dostigla stepen prihoda i posjecenosti iz zlatnih turistickih godina 80-ih, prije ratnih zbivanja. Tada je Crna Gora bila biser u svakom pogledu, sa malim egzoticnim mjestima, prirodnim ljepotama, ljubaznijim i opustenijim stanovnistvom, velikim zaradama... Najveci broj turista tada je dolazio sa zapada, i u pitanju je bila bogata klijentela koju smo mi sada zeljeli, ali dobili smo ruse. Rusi jako puno trose, i sa te strane - oni su odlicni turisti - sa druge strane, za viziju turisticke drzave koja ce biti jedna od 10 top destinacija u svijetu kako mi to pricamo i nadamo se - prisustvo (iskljucivo) Rusa nije dobro. Bez uvrede, ali od 90ih smo imali turiste uglavnom iz Srbije i opet smo imali problem jer je to opet bio "jednonacionalni turizam" koji u smislu kulture, napretka, ideja itd... nije donio nista novo. I danas je vrhunac popunjenosti smjestajnih kapaciteta lokalno razvlacenje dilera sa turistima na autobuskim stanicama itd... Tako ce biti i sada, kada se turisti iz Srbije (sa razlogom ili ne) povlace iz Crne Gore, a njihove kapacitete popunjavaju Rusi.

sada postizemo isto sa 100 puta vecim smjestajnim kapacitetima, umnozenim brojem malih i velikih hotela, enormno povecanim brojem automobilsih kolona itd... Sve u svemu - ne mozemo kriviti svjetsku ekonomiju za vlastite propuste... ali ako neko radi 10 puta vise da bi postigao isti rezultat.. postavlja se pitanje sta ne valja?

turizamcg
 
Poslednja izmena:
Ne, treba da odemo u CG i da mi:
1. se `kocopere` kajlama okolo
2. prave CG vazni, oni pa oni....o kompleksa, boze....
3.da slusam nafrakane silikonske seljanke iz Srbije kako urlaju paorski i uzimaju brdo para
4.da cekam satima da me neko usluzi
5. da me oderu za 10 dana, kao da sam bila u 5 star hotelu u Daubaijuuu
6. da mi skacu razdragana decica preko glave
7. da jedem leskovacki uzegli rostilj
8. da se kupam u prljavom moru, koje je nekada bilo pojam cistote, pored Jonskog, naravno
9.da putujem kao da sam u Alanju krenula busom
10. mozda sam snob, ali za deset dana godisnje i svoje pare, zelim egzotiku, mir, ekskluzivu, dobre kafe barove, precisto more, krstarenja i uvek ali uvek nesto novo. I tako je do sada bilo. Tacka.

Hi cosmic :)

Sjajan ti je post..

1. ovo za kajle.... to je bilo aktuelno 90ih.. sad su aktuelni mobilni telefoni i bijesni automobili :)
2. Hehe, nije da nije :) :) :)
3. ops... ako te cuju :) :)
4. mislim da nisi realna po ovom pitanju, usluga se dramaticno poboljsala i sada se ne moze desiti da cekas duze od 45 minuta!!! :super:
5. uvijek mozes da zoves turisticki telefon i da se zalis i uci ces u dnevnu statistiku, sto ce izuzetno biti od koristi :)
6. imaces i ti djecu jednog dana ;)
7. bljak... sad su u modi male krofnice koje nosi polugoli lik, egzoticno razvijen, sa bronzanom bojom... i naravno, sa cokoladnim premazom koji ti iscijedi iz polimark tube na licu mjesta :)
8. hm... iskreno, po pitanju cistote mora, mislim da pretjerujete ovdje jer cronogorsko more je i dalje cisto, osim u Budvi i prenatrpanim gradskim plazama i to iskljucivo u julu i avgustu, gdje se u more piske gore pomenuta djecica iz tacke 6. Ali ne mozes se ljutiti na djecu ;)
9. Gradskim ili Lastinim?
10. Steta sto sam zauzet, inace bih te pozvao da me povedes na neko ovakvo krstarenje :) :cmok:

caossss
turizamcg
 
Neznam zašto sam stekla utisak da ovaj Jerotije nema pametnija posla nego da pljuje po Crnoj Gori.Imaš svoje mišljenje i zadrži ga za sebe,obidji svet (ako uopšte imaš uslova da odeš bilo gde).Opusti se ,mislim da tvoji komentari ne služe nikome.
Ova tema se zove "Sve manje Srba odlazi na more u Crnu Goru " i u njoj treba da pisemo zasto se sve to desava i kao sto Phantom der Nacht rece
Čovek je OK, samo je otvoren, nema dlaku na jeziku, a to neki ne mogu da podnesu.

ISTINA BOLI
NEMAM DLAKE NA JEZIKU i ono sto mislim to i kazem, nebitno dali je CG, Turska ili Grcka u pitanju. Ti si ocito Cg-rac ili CG-rka pa ti smeta sto ti ocrnjujem rodni kraj. Zao mi je sto je tako ali je tako. Pozz
 
Evo male statistike:
Od 100% brakova u Budvanskoj opstini (od Jaza do Petrovca), 63% je kombinacija Lokalni mladozenja + mlada iz Srbije.

Ovaj trend je aktuelan kako u starijim, tako i u mladjim generacijama.

2% brakova je kombinacija lokalna mlada + mladozenja iz srbija.

Statistika kaze da je 9% razvedenih brakova (vise nego upola manje od ukupne statistike u Crnoj Gori gdje je trenutno oko 30% razvedenih brakova - pa kazu da je ljubav jaca od ekonomije), a od toga cak 89% su brakovi koji cine oba para crnogorskog porijekla dok je najmanje razvoda izmedju parova sklopljenih od gradjana srbije i crne gore (2,3%).

Nema sumnje - ljubav izmedju srbije i crne gore, makar na moru - i dalje cvijeta!!!

Mislim da ovaj post treba preimenovati u: zasto manje srba a vise srpkinja dolazi na crnogorsko primorje ;) :) :)

turizamcg
 
Evo male statistike:
Od 100% brakova u Budvanskoj opstini (od Jaza do Petrovca), 63% je kombinacija Lokalni mladozenja + mlada iz Srbije.

Ovaj trend je aktuelan kako u starijim, tako i u mladjim generacijama.

2% brakova je kombinacija lokalna mlada + mladozenja iz srbija.

Statistika kaze da je 9% razvedenih brakova (vise nego upola manje od ukupne statistike u Crnoj Gori gdje je trenutno oko 30% razvedenih brakova - pa kazu da je ljubav jaca od ekonomije), a od toga cak 89% su brakovi koji cine oba para crnogorskog porijekla dok je najmanje razvoda izmedju parova sklopljenih od gradjana srbije i crne gore (2,3%).

Nema sumnje - ljubav izmedju srbije i crne gore, makar na moru - i dalje cvijeta!!!

Mislim da ovaj post treba preimenovati u: zasto manje srba a vise srpkinja dolazi na crnogorsko primorje ;) :) :)

turizamcg

SLAZEM SE SA TVOJIM PREDLOGOM! :hahaha:
Btw: Srbi su vise voleli da jure Dalmatinke ... :D
 
ja nemam probleme o kojima ser piše ovde...prvo,na more ne idem,a drugo...ne očekujem nikakva čudesa na godišnjem odmoru....svi nezadovoljni mogu sa mnom u kanjon tare,komarnice,drage,cijevne......i videćete,ništa od toga o čemu ste pisali neće biti važno....ono koji mogu,a neki i vole,pravac na mountain bike obilaznim putem oko durmitora do bosne...pravo do foče,sutjeske,doline heroja.....ali i u durmitorsko selo tepca....selo na najdubljem delu kanjona...negde oko 1300metara....pozdrav svima i uživajte...ako vam treba neka informacija...pitajte. Pozdrav svima GANE
 
Evo male statistike:
Od 100% brakova u Budvanskoj opstini (od Jaza do Petrovca), 63% je kombinacija Lokalni mladozenja + mlada iz Srbije.

.

2% brakova je kombinacija lokalna mlada + mladozenja iz srbija.


Nema sumnje - ljubav izmedju srbije i crne gore, makar na moru - i dalje cvijeta!!!

Mislim da ovaj post treba preimenovati u: zasto manje srba a vise srpkinja dolazi na crnogorsko primorje ;) :) :)

turizamcg

Ovo je baš dobro. Što se tiče tih 63% mislim da se to u ekonomiji Srbije zove izvoz lopata.
A onih 2% je posledica što Srbi nisu poznati kao ljubitelji brkatih žena. Dakle: zasto manje srba a vise lopata dolazi na crnogorsko primorje?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top