Сува кожа :(

Ми користимо
images


на тоне...:roll:
 
Вероватне многе од Вас имају овај проблем.

Како се ближи зима и ношење хулахоп-чарапа, све сам изиритиранија сопственом кожом.
Перутање, као глави згодитак ове фамозне појаве ме ужасава.

Чиме решавате проблем?

Мислим да сам покушала све могуће производе и рецимо да ми је једино помогло тј. помаже Џонсоново беби уље, али оно иде на ВЛАЖНУ кожу, што у овим зимским месецима баш и није симпатично...не бих да се прехладим.:mrgreen::rumenko:

Класична млека типа Нивее, Гарнијера, Лореала- не помажу.

Sad mi je lakše kad vidim da nisam jedina koja se peruta zimi.... Šalim se, naravno. Meni pomažu Nivea bebi ulje i Pavlovićeva mast. Dva puta nedeljno namažem i klasično Nivea mleko (ono u teget flašici).
Inače super piling za suvu i osetljivu kožu dobijete ako pomešate maslinovo ulje i šećer (koliko kašika ulja toliko i šećera) i namažete celo telo pre kupanja, držite par minuta i onda isperete nekim blagim sredstvom za kupanje (najbolje je ono za bebe). Rezultati su sjajni, ali se ovaj piling preporučuje samo jednom nedeljno.
Za lice, meni je najbolja Afrodtina krema sa zelenim čajem i kamilicom (za suvu kožu). Nije premasna i ne osećam se kao da imam masku na licu kada je namažem.
 
Sad mi je lakše kad vidim da nisam jedina koja se peruta zimi.... Šalim se, naravno. Meni pomažu Nivea bebi ulje i Pavlovićeva mast. Dva puta nedeljno namažem i klasično Nivea mleko (ono u teget flašici).
Inače super piling za suvu i osetljivu kožu dobijete ako pomešate maslinovo ulje i šećer (koliko kašika ulja toliko i šećera) i namažete celo telo pre kupanja, držite par minuta i onda isperete nekim blagim sredstvom za kupanje (najbolje je ono za bebe). Rezultati su sjajni, ali se ovaj piling preporučuje samo jednom nedeljno.
Za lice, meni je najbolja Afrodtina krema sa zelenim čajem i kamilicom (za suvu kožu). Nije premasna i ne osećam se kao da imam masku na licu kada je namažem.
Чула сам за ту фору са уљем и шећером, али нисам сконтала шта се конкретно ту ради, је л' кад се нанесе на кожу треба да се трља?:rumenko:


Имам ја још један рецепт, природни, фантастичан!

Пилинг за кожу

Беланце умутити и додати паленту, да буде такве густине да може да се размаже по кожи.
Сачекате пар минута да се беланце мало просуши и трљате. Само немојте јако, може палента да огули и више него што треба!
 
Чула сам за ту фору са уљем и шећером, али нисам сконтала шта се конкретно ту ради, је л' кад се нанесе на кожу треба да се трља?:rumenko:

Zuti secer je najbolji jer je krupniji. Da, pomesas ali odmah pre utrljavanja (odneses sve lepo u kupatilo pa pomesas tu) i onda nanosis na kozu i trljas. Odlicno je.
Mozes da stavis i par kapi etericnog ulja (pomorandza recimo).
Maslinovo ulje bolje deluje ako je mlako (podgrejes ga u mikro-rerni :D).
 
Zuti secer je najbolji jer je krupniji. Da, pomesas ali odmah pre utrljavanja (odneses sve lepo u kupatilo pa pomesas tu) i onda nanosis na kozu i trljas. Odlicno je.
Mozes da stavis i par kapi etericnog ulja (pomorandza recimo).
Maslinovo ulje bolje deluje ako je mlako (podgrejes ga u mikro-rerni :D).
Пробаћу сигурно...баш делује занимљиво...некако су ми ти природни рецепти прихватљивији од готових...мада, да не грешим душу има стварно добрих ( готових).
 
Bolje upija na vlaznu kozu,nego na suvo...:lol:
:) Uz veliku slobodu da vam se obratim, svima vam... za sve probleme koje imate sa suvom kozom nudim va ono pravo....od glave do pete! A to je:www.HemelCo.com nasa kompanija iz Jagodine koja posluje vec punih 17 godina, na ovim prostorima i sire. Mogu vam reci da ja vec 3 godine koristim skoro sve od njihovih proizvoda koji su prirodni:med,pcelinji vosak, kakao buter, biljna ulja eterska ulja, vitamini....Hemel znaci zdravlje , zivot, radost.....Krema za ruke, krema za nokte, krema za pete,mleko za telo, gel za tusiranje, samponi,anti-rid krema, anti-rid ulje,kolekcija za bebe, anty-dry kolekcija face care, zatim maske od gline za sve tipove koze, ulje za kosu, anti-celulit ulje i to sve koncentrovano.... i jos puno toga....Svetsko a nase! Probajte necete pogresiti, Zivite sa prirodom!
 

Back
Top