Sulejman Veličanstveni

Izabrana "nova sultanija Hurem"

izabrana-nova-sultanija-hurem_trt-bosanski-20810.jpg


Glumica Meryem Uzerli, koja je tumačila glavnu žensku ulogu sultanije Hurem u popularnoj turskoj seriji 'Sulejman Veličanstveni', saopćila je da boluje od burnout sindroma ili sindroma profesionalnog sagorijevanja i vratila se u Njemačku, a od tada je trajala enigma ko će preuzeti ulogu koju je ona glumila u seriji.

Popularna turska glumica Vahide Gordum postigla je dogovor s režiserom serije o Sulejmanu Veličanstvenom Timurom Savcijem te će se publici u Turskoj već večeras predstaviti ulogom "nove sultanije Hurem".

"Osjećam se počašćenom i nadam se da će i publika uživati u nastavcima serije", kazala je Gordum.

(Agencija Anadolija)

http://www.trtbosanski.com/bs/news/detail/kultura-i-umjetnost/15/izabrana-nova-sultanija-hurem/20810

- - - - - - - - - -

images


Vahide-G%C3%B6rd%C3%BCm-9.jpg


images


Vahide Gordum


Vahide Gordum (d.Vahide Perçin, Izmir, 13. lipnja 1965.) je turska glumica.

Vahide Gordum potječe iz obitelji grčkih useljenika. Otac joj je bio vozač kamiona, a majka kućanica. Na sveučilištu Dokuz Eylul Universitesi diplomira kazališnu likovnu umjetnost. Nakon toga odlazi u Ankaru, gdje ulazi u Gradskom kazalište, a nakon toga prelazi u kazalište Devlet. 2003. godine Vahide debitira na televiziji u seriji Priča o Istanbulu (Bir Istanbul masali) u ulozi Suzan Kozan.

Vahide je udana i ima kći Alize rođenu 1994. godine.

Filmografija

Adini feriha koydum (2011)
Zefir (2010)
Devrim arabalari (2008)
Annem (2007.)
Iyi Seneler Londra (2007.)
Ilk ask (2006.)
Anlat Istanbul (2005.)
Hirsiz polis (2005.)
Bir Istanbul masali (2003.)
 
Poslednja izmena:
Jeste da malo kasnim :D ali tek sam na b92 pocela da je gledam.Serija je extra.Najbolja turska koju sam do sad gledala.Kraj druge sezone nije mogao da bude bolji :zper: ...Totalno je bezveze sto je u cetvrtoj Vahide.To vise nije to bez Meryem.Al jbg.
 
Mozda tebi.Ali meni jeste najbolja i sigurno ce i da ostane zato sto takvu pricu vise njedna ne moze da ima.Super su i Zabranjeno voce,Devojka imena Feriha i Ljubav i kazna.A serije poput Kad lisce pada i Kako vreme prolazi su glupe i bzv.Ne volim takve da gledam.
 
Ja bih malo da prokomentarišem Hurem i Mahidevran.Meni su one obje jednake.Obje su propatile.Obje su griješile.Obje su imale naleta zlobe,i bile nesretne i u suzama,svaka na svoj način.Hurem je na početku izgubila cijelu porodicu i prodata kao Aleksandra robinja iz Rutenije u osmansku palaču.Odmah po dolasku već je bačena u mračnu tamnicu sa pacovima,pretučena,ukraden joj je prsten,trudnu su je otrovali,nevinu je optužili za ubistvo robinje Ajše,njenu najbolju prijateljicu Mariju su poslali u krevet Sulejmanu,i Sadiku iliti Viktoriju također,htjeli da je udaju za drugoga,prognali je iz palače i odvojili od djece tako par puta ja mislim,njenog nekadašnjeg vjerenika slikara Lea otrovali rahatlokumom pred njom i tada trudnom samo trauma više,Gulšah je pokušala da je izbode nožem a izbola je Mariju odnosno Gulnihal,Majka Sultanija je također naložila da je ubiju,ubili su joj konja Ljubav,,sve robinje iz harema se udružile i bakljama joj spalile i unakazile lice,ma ne može da se nabroji koliko je propatila,pa sad vi svi pričajte kako je Hurem zla i najgora,ne podržavam što je unakazila drugarici lice otrovnim krznom,što je naložila da ubiju princezu Izabelu,što je Mahidevran podvalila pokušaj ubistva majke Sultanije,pokušavala da ubije Mustafu i huškala Sulejmana protiv njega i Ibrahima,što je kod astrologa Jakuba Ibrahimu spravila otrov kojim je mazala njegovu knjigu koju je Ibrahim dirao i dijete kasnije i razbolio se,pa i kasnije ne treba zaboraviti da su joj pravili crnu magiju,Mehmeda su joj ubili,i ostala djeca ginula jedno po jedno osim Mihrimah da bi na kraju i ona umrla od bolesti... Mahidevran je također i griješila i patila čeznula za Sulejmanovom ljubavi Mustafu privije uz sebe,zaboravljena i ostavljena svaku noć bi natopila jastuk suzama,izgubila bebu,podvaljen joj je pokušaj ubistva majke Sultanije,ostala je bez Mustafe jedinog djeteta koje je imala ne podržavam što je otrovala Hurem trudnu,pretukla ju je,bačena je u tamnicu zbog nje,ubila joj je Mehmeda,ukrala vladarev prsten od Hurem,napravila velik dug u haremu kod lihvara i zelenaša dosta je prekoračila limit,svašta nešto tu ima svega,ne mogu se ni sjetit tačno svega,uglavnom baš drama i tragedija u toj nekoj povijesti...
 

Back
Top