Sukobi u Siriji

Da li Asad pobeđuje?

  • Da, pobeđuje

    glasova: 56 72,7%
  • Ne, još nije toliko izvesno

    glasova: 21 27,3%

  • Ukupno glasova
    77
  • Anketa je zatvorena .
A kakve su sanse Irana tu? Nema on neke vazduhoplovne snage koje bi mogle da se suprostave NATO-u ili neki jak PVO. Ima te rakete kratkog i srednjeg dometa samo koliko sam ja pratio. Iran je u dosta inferiornijem polozaju u odnosu na Tursku,zar ne?
Ja se nadam da ce Rusija dati neki jak PVO kojim ce oboroti u startu mnogo aviona te ce se ovi zaplasiti.,.

Moscow not pressuring Tehran to retract S-300 lawsuit: Iran MP

movahedian20120812152221107.jpg
 
Hhaahah.. a dobro,mozda malo preterujem. Znam da sam se ranije registrovao na ovom forumu,a sada sam usao iskljucivo zbog ove teme. Cim sednem za komp.ja odmah otvaram gomile sajtova samo da gledam vesti iz Sirije. Prakticno me domaca politika ne zanima. Samo Sirija pa Sirija :)
Aj dobro,necu da upadam vise takooo....
 
Hhaahah.. a dobro,mozda malo preterujem. Znam da sam se ranije registrovao na ovom forumu,a sada sam usao iskljucivo zbog ove teme. Cim sednem za komp.ja odmah otvaram gomile sajtova samo da gledam vesti iz Sirije. Prakticno me domaca politika ne zanima. Samo Sirija pa Sirija :)
Aj dobro,necu da upadam vise takooo....

Potpuno normalno. U Siriji se vidi koji je odnos i ravnoteza izmedju velikih sila. To se neminovno reflektuje i na nasu drzavu.
U sustini mnogo me briga i za Asada ali ovo je prvo rusko NJET posle vise od 20 godina i zbog toga ovaj slucaj ima istorijski znacaj na svetskom nivou.
 
Napad Irana na Tursku bi verovatno rezultirao napadom NATO pakta na Iran jer je Turska clanica istog,ali Iran ne sme da dozvoli da sadasnja vlada Sirije padne jer u svakom slucaju u nekom trenutku u blizoj buducnosti NATO(zapad) planira da napadne Iran.
Ako iko vojno pomogne Siriji u slucaju da bude napadnuta onda je to svakako Iran(pre nego Rusija i Kina)

amerika ce pre ili kasnije napasti iran, pa je za iran daleko bolje da odmah napadne ameriku (tursku) dok jos ima siriju saveznika.
iran se ne bi trebao plasiti amerike jer ta zamlja , zajedno sa nato, nije dosad nijedan rat dobila................nato je preslab i za sirijsku armiju a kamoli za mocnu iransku armadu.
osim toga , iran je jedna, veoma dobro, vojno pripremljena zemlja koja ne vodi rat samo na svom frontu.
U SLUCAJU IRANSKO-AMERICKOG RATA, NE BI FRONTOVI BILI SAMO NA PERSIJSKOJ TERITORIJI VEC BI IRANSKE RAKETE ZASIPALE I VASINGTON I LOS ANDJELOS I LONDON I PARIS...............................armije u svetu su dosta naucile o americkoj strategiji vodjenja rata i usavrsili. buduci da se danas ratovi vode na polju inteligencije, tesko da ce ameri moci pobediti i burkina faso a kamoli iran...................................uostalom , pogledajte ko je sve tukao americku vojsku u proslosti i to u vremenima gde se rat vodio uglavnom na konvencionalni nacin...........a zamislite kakve su danas sanse da amerikanci kao niza bica, pobede, u vreme kada se rat vodi inteligencijom.
 
amerika ce pre ili kasnije napasti iran, pa je za iran daleko bolje da odmah napadne ameriku (tursku) dok jos ima siriju saveznika.
iran se ne bi trebao plasiti amerike jer ta zamlja , zajedno sa nato, nije dosad nijedan rat dobila................nato je preslab i za sirijsku armiju a kamoli za mocnu iransku armadu.
osim toga , iran je jedna, veoma dobro, vojno pripremljena zemlja koja ne vodi rat samo na svom frontu.
U SLUCAJU IRANSKO-AMERICKOG RATA, NE BI FRONTOVI BILI SAMO NA PERSIJSKOJ TERITORIJI VEC BI IRANSKE RAKETE ZASIPALE I VASINGTON I LOS ANDJELOS I LONDON I PARIS...............................armije u svetu su dosta naucile o americkoj strategiji vodjenja rata i usavrsili. buduci da se danas ratovi vode na polju inteligencije, tesko da ce ameri moci pobediti i burkina faso a kamoli iran...................................uostalom , pogledajte ko je sve tukao americku vojsku u proslosti i to u vremenima gde se rat vodio uglavnom na konvencionalni nacin...........a zamislite kakve su danas sanse da amerikanci kao niza bica, pobede, u vreme kada se rat vodi inteligencijom.



Gledaj,mrzim NATO i svim srcem podrzavam Bašara el Asada.ali mislim da tvoje tvrdnje nisu utemeljen u realnoscu. Pa na osnovu cega tvrdis da je NATO preslab u onosu na Sirjisku armiju? Ne razumem zaista.. Pa zna se da ako krene NATO da je Basar gotov.. Mislim,to svi znaju,to cak i on sam zna...

A i ovo za Iran mislim da nisi u pravu. Koliko sam ja citao i pratio analiticare,vesti itd... Iran ne moze da gadja Ameriku, moze bez problema da gadja sve u regionu,Izrael,Tursku,Katar itd.. ali da moze Ameriku,nisam siguran bas...
 
Gledaj,mrzim NATO i svim srcem podrzavam Bašara el Asada.ali mislim da tvoje tvrdnje nisu utemeljen u realnoscu. Pa na osnovu cega tvrdis da je NATO preslab u onosu na Sirjisku armiju? Ne razumem zaista.. Pa zna se da ako krene NATO da je Basar gotov.. Mislim,to svi znaju,to cak i on sam zna...

A i ovo za Iran mislim da nisi u pravu. Koliko sam ja citao i pratio analiticare,vesti itd... Iran ne moze da gadja Ameriku, moze bez problema da gadja sve u regionu,Izrael,Tursku,Katar itd.. ali da moze Ameriku,nisam siguran bas...

НАТО је спреман да се ратовати са руским оружјем ??? Ово као минимум....:andjeo:
 
Turski ministar spoljnih poslova Davatoglu izjavio je da Asad naoruzava Kurde na severu Turske i da imaju probleme u dva severnoistocna grada gde Kurdi cine vecinu. Ali nije rekao ono sto i deca znaju da Turci naoruzavaju pobunjenike.
 
Saudijski biznismen obustavlja veliki posao sa 20 ruskih firmi zbog stava ruske vlade prema Siriji

436x328_88315_228793.jpg



http://www.alarabiya.net/articles/2012/07/28/228793.html

Teško Rusima, posle ovoga ima da bankrotiraju... saudijski "biznismeni" su kupili fabriku Neobus u Novm Sadu i evo šta je ispalo na kraju iz svega toga:

Radnici novosadskog Neobusa ne primaju plate devet meseci

Posla nema, gazda šeik na odmoru

Autor: G. Vlaović

Beograd - Već devet meseci radnici novosadskog preduzeća Neobus ne primaju lične dohotke a vlasnik fabrike, Saudijac šeik Ali Magrebi Mohamedali ne uplaćuje doprinose još od jula prošle godine.

Iako proizvodnja stoji a radnici štrajkuju već tri meseca zbog katastrofalnog stanja u preduzeću, vlasnik Mohamedali se odmara u Kanu sve do septembra. U međuvremenu umesto plata radnici su dobili jednokratnu pomoć, odnosno dve kese sa paštetom i deterdžentom. Pomoć su dobili na inicijativu vojvođanskog pokrajinskog sekretara Miroslava Vasina.

- Želeo bih da naglasim da je tendenciozno što su neki mediji potencirali da smo dobili pomoć u vidu paštete i deterdženta od vojvođanske vlade umesto plata. Jednostavno, taj deo je istrgnut iz konteksta jer pokrajina Vojvodina nije naš vlasnik i nije zadužena za naše plate i čin sekretara Vasina sa kojim imamo odličnu saradnju je za svaku pohvalu. Sa druge strane, zaista nije u redu da se paketi dobijaju umesto zarade, ali za naše nedaće je isključivo kriv vlasnik fabrike a ne pokrajinske vlasti - kaže za Danas Milan Šuštum, predsednik Sindikata Neobusa.

On ističe da kao prvi čovek sindikata, nijednom nije uspeo da se vidi sa Saudijcem. Kada su stupili u štrajk menadžment je gazdu mejlom obavestio o tome, ali im on nije ništa odgovorio. Predsednik Upravnog odbora i generalni direktor Neobusa i manjinski vlasnik preduzeća Zoran Kijac je štrajkačima saopštio da se Mohamedali nalazi na odmoru do septembra i da on sam nema kontakt sa njim.

- Ono što je sigurno je to da se ovako više ne može. Tačno je da je gazda kriv što nemamo posla, ali treba naglasiti i činjenicu da, iako su privatizaciju naše firme bivši predsednik Srbije Boris Tadić i vojvođanski premijer Bojan Pajtić, proglasili za najbolju u Srbiji, grad Novi Sad na tenderima kupuje autobuse od drugih firmi umesto da ih kupi od lokalne. Naše ponude bile su znatno jeftinije i samim tim povoljnije, ali na poslednja tri tendera koja je grad raspisao za nabavku autobusa, nismo uspeli da dobijemo posao. Izlaz iz krize postoji. Jedno rešenje je da se Neobus pripoji gradskom saobraćajnom preduzeću u Novom Sadu a drugo je da nas neko drugi kupi, neko ko bi umeo da vodi firmu i obezbedi da radnici dobijaju plate i žive od svog rada - naglašava naš sagovornik.

Digli ruke od preduzeća

Prema informacijama koje su se ovih dana pojavljivale u medijima, Neobus je u minusu za oko 4,5 miliona evra, računajući stari dug i blokadu koju je stavila Razvojna banka Vojvodine od 228 miliona dinara. Godišnji fond za plate iznosi 800.000 dinara, a samo na kamate koje im nameće Razvojna banka moraju da izdvoje 1,1 milion dinara. Saudijac Mohamedali je po svemu sudeći odlučio da digne ruke od preduzeća i naložio je manjinskom vlasniku Kijcu da započne pregovore o prodaji 86 odsto akcija, koje u Neobusu poseduje saudijski biznismen.
 
Turski ministar spoljnih poslova Davatoglu izjavio je da Asad naoruzava Kurde na severu Turske i da imaju probleme u dva severnoistocna grada gde Kurdi cine vecinu. Ali nije rekao ono sto i deca znaju da Turci naoruzavaju pobunjenike.

Jos jedna medijska fama da bi se nasao izgovor da se napadne Sirija.
Ja sam ubedjen da ce sa tog Bliskog Istoka uskoro poceti 3. svetski rat.
 
Асад ради са пацовима оно, шта Путин је учинио са са екстремистима у Чеченији.
Хируршки удари против терориста . Бомбама обимног експлозија.... ОДАБ-500ПМ. :whistling:


То је оно што летео к терористима :)
Видео сам у своjе време довољно њихово деловање на вежбе и у борбеној ситуацији

6e60a4cae3cf.jpg

E to je bilo žestoko, al ovo je još žešće:
Ovaj jedan pobunjenik je pogrešio što se nije takmičio na olimpijadi u Londonu, mogao je da obori svetski rekord u disciplini skok u vis! :D
 
Gledaj,mrzim NATO i svim srcem podrzavam Bašara el Asada.ali mislim da tvoje tvrdnje nisu utemeljen u realnoscu. Pa na osnovu cega tvrdis da je NATO preslab u onosu na Sirjisku armiju? Ne razumem zaista.. Pa zna se da ako krene NATO da je Basar gotov.. Mislim,to svi znaju,to cak i on sam zna...

A i ovo za Iran mislim da nisi u pravu. Koliko sam ja citao i pratio analiticare,vesti itd... Iran ne moze da gadja Ameriku, moze bez problema da gadja sve u regionu,Izrael,Tursku,Katar itd.. ali da moze Ameriku,nisam siguran bas...

NATO nikada nije ratovao sa jednom vojskom kao što je iranska
 
nato patke na čelu sa američkim smrdama su i osnovali al kaidu
nato će zbog Sirije dobro da dobije po pičci jer neće umeti da se zaustave na vreme
tu će jedino Turci da profitiraju jer će imati izgovor da biju Kurde
 
Москва и Дамаск су се сложили об извозу сирове сиријске нафте у Русију у замену за гориво потребног војску Башара Асада

Москва чак штампају нове новчанице које су емитоване у Сирији у пролеће 2012 за финансирање буџетског дефицита и уплате за званичнике.

Са 3. августа, три руске ратне бродове стоје у Тартусу


http://www.inopressa.ru/article/24Aug2012/lemonde/damascus.html

Карактеристично, сви аранжмани извоза сиријске и иранске нафте искључују коришћење долара у прорачунима, што у великој мери беси САД, али то је њихов проблем ....:)
 
Карактеристично, сви аранжмани извоза сиријске и иранске нафте искључују коришћење долара у прорачунима, што у великој мери беси САД, али то је њихов проблем ....:)

Ovo je vrlo bitno jer onog trenutka kada padne petro-dolar pada i SAD.
 
Iz minute u minutu-Slom arapskih diktatura:Sirija

Utorak, 28 Avgust 2012 17:30


253107_416328191756642_550510210_n

IslamBosna.ba-Sirijska revolucija počinje 15.3.2011. godine istovremenim demonstracijama u više sirijskih gradova protiv sirijske vlade i nasljednog predsjednika Sirije Bashara el Assada. Sirijska opservatorija za ljudska prava, čije je sjedište u Londonu, navodi da je od marta 2011. godine u zemlji ubijeno preko 24.500 ljudi,više od 18.000 civila je uhapšeno, a na hiljade osoba je nestalo.

02:30

#Aleppo# Borci FSA potvrđuju da kontrolišu 80 odsto Aleppa

#Lattakija# Izjava o formiranju Revolucionarnog vojnog vijeća Lattakije

02:25

#Aleppo# Borci FSA koriste rakete kućne izrade u napadima na gradski stadionu Aleppu gdje su stacionirane režimske snage(IB)

02:02

Avgust-najkvaviji mjesec od početka sirijskog ustanka

IslamBosna.ba-Avgust je najsmrtonosniji mjesec sirijskog sukoba gdje je već više od 4.000 ljudi izgubilo život, izjavili su u petak iz Sirijske Opservatorije za ljudska prava.

Najmanje 3.000 civila i opozicionara ubijeno je za nešto više od tri sedmice, uz 918 vojnika i 38 vojnih prebjega, navodi Opservatorija.

Oko 24.500 ljudi je ubijeno od početka ustanka u martu prošle godine prema Opservatoriji dok UN navodi da je taj broj nešto više od 17.000.

Povećao se broj jezivih otkrića tijela osoba ubijenih po kratkom postupku, a više od 200 neidentifikovanih tijela pronađeno je ovaj mjesec, naročito je veliki njihov broj u Damasku i Aleppu, navode iz Opservatorije.

U četvrtak, više od 50 neidentificiranih tijela pronađeno je širom Sirije, uključujući 14 u predgrađu Damaska, 21 u gradu Aleppu i pokrajini Aleppo, navode oni. Kod većine pronađenih tijela ruke su vezane i vidljivo je da su ubijeni metkom u glavu.

"Ono što se događa nije normalno, a njihov broj se povećava", rekao je direktor Opservatorija Rami Abdel Rahman.

Prije sedmicu dana, opozicione grupe su izvijestile da je pronađeno 65 tijela razasutih po deponiji smeća u gradu u blizini Damaska, oni navode da su žrtve bile vezane, zaklane i spaljene od provladinih snaga.

Sirijsko Revolucionarno vijeće objavilo je video loše kvalitete na kojem su prikazana razbacana tijela na deponiji, njihovi udovi su otkinuti od tijela,a ruke vezane iza leđa. Mnoga tijela su spaljena u tolikoj mjeri da su postala neprepoznatljiva.

"Ovo nije novi model," izjavio je direktor Human Rights Watch Libanon Nedim Hury za AFP.

"Mi smo prvi dokumentirali slučajeve masovnih pogubljenja tokom aprila u Idlibu nakon napada režimskih snaga", rekao je on aludirajući na napad na sjeverozapadnu pokrajinu gdje su desetine pogubljene po kratkom postupku od strane vojske.

„Sada se to događa na više područja u Siriji, i to u većem broju".

Prošle sedmice UN-ovo tijelo je izjavilo da su vladine snage i vladina milicija počinili zločine protiv čovječnosti tokom sukoba, dok su opozicionari također proglašeni krivim za ratne zločine, iako u znatno manjem obimu.

„Većina pogubljenja po kratkom postupku izgleda da utiče na pristalice opozicionara na opozicionim područjima. Sada također vidimo pogubljenja koje su počinile opozicione snage. To je vrlo zabrinjavajuće", kaže Hury.

HRW je izjavio da bi takvi slučajevi trebali biti upućeni na Međunarodni kazneni sud (ICC) u Haagu kako bi se osiguralo da pravda bude zadovoljena.

"Mora postojati vrlo jak signal da ti zločini neće proći nekažnjeno. Jedini način je da Vijeće sigurnosti bude jednoglasno i da prenese ovlasti na ICC", rekao je Hury.

"Ono što je očito je povećanje brutalnosti u sukobu. Uz svako od tih masovnih pogubljenja sve je teže popeti se iz ponora", dodao je on.

U posljednjih nekoliko sedmica nasilje je koncentrisano na Damask i Aleppo, gdje se odvijaju krvavi sukobi i gdje vojska nastoji istjerati opozicione borce iz njihovih uporišta.

A dok borbe u glavnom gradu se vode između vojske i opozicionara, Abdel Rahman kaže da u Aleppu pro-vladina plemena pomažu režimskim snagama dodajući opasni novi element sukobu.

"Sukob u Aleppo izgleda kao građanski rat jer postoje pro-režimski klanovi koji se bore protiv opozicionara", rekao je on.

00:30

"Sirijski vojnici se bore jer im je to posao a mi se borimo u ime Allaha"

IslamBosna.ba-Kapetan Maan Mensur je bio pilot u sirijskoj vojsci. On je prije tri mjeseca napustio to mjesto i pridružio se FSA.

"Pobjegao sam jer je Assadov režim ubijao žene, djecu i nedužne ljude. A sve što su ti ljudi željeli su demokratija i sloboda. Koji je bio zločin zbog kojeg su ubijeni", pita se Maan Mensur.

Dvadesetogodišnji Muhammed Bedr Abbas je do prije godinu dana radio u prodavnici. On kaže da je učestvovao u mirnim demonstracijama protiv vlade ali kada je vidio količinu nasilja odlučio je da se priključi opozicionarima i aktivno učestvuje u borbi.

"Borimo se za princip ne za novac. Borimo se za slobodu i dostojanstvo ljudskih bića.Sirijski režimski vojnici se bore jer im je to posao, a mi se borimo u ime Allaha", kaže on.

Većina muškaraca koji se pridruže snagama opozicione FSA nema nikakav vojni trening, Ebu Mahmud je nekadašnji pekar koji je sada komandant brigade u Aleppu.

"Ne treba nam trening, sve što je potrebno jeste kako rukovati oružjem", dodaje on.

Ahmed Gazali je nekadašnji kapetan regularne sirijske vojske, početkom ove godine je prebjegao i zadužen je za sigurnost grada Azzaz.

"Trenutno naš najvažniji izazov je udovoljavanje potreba ljudi i poboljšavanje njihovog života. Mnogo toga je ovdje potrebno ljudima. Služimo narodu za razliku od Assadovog režima kojem su ljudi bili robovi", poručuje on.

Muhammed Abbas kaže da opozicionari iako su različitog porijekla dijele isti san.

"Nadamo se da ćemo osloboditi zemlju od ovog nepravednog režima i nadamo se da ćemo vidjeti osmjeh na licima djece", kaže Muhammed.

Ono sa čim su opozicioni borci trenutno suočeni u cijeloj Siriji jeste nedostatak municije i eskalacija zračnih napada vladinih snaga protiv kojih nemaju adekvatno oružje.

00:26

Derrajom vlada strah od pokolja

IslamBosna.ba-Tokom jučerašnjeg dana Mazen ebu Kinan je podnio izvještaj o dešavanjima u Derraji, ovdje je njegov update sa terena:

„Sirijska vojska je iz više pravaca ušla u Derraju, nije uopće bilo sukoba sa FSA. Borci FSA su se povukli kako bi zaštitili civile.Do sukoba je došlo samo u el Basatinu. Sirijska vojska je ušla vrlo jednostavno u Derraju.

Do sada ih nema u mojoj mahali ali sam u kontaktu s ljudima iz drugih mahala saznao da je veliki broj tenkova ušao kao i da vojnici češljaju ulice. Previše eskplozija i pucnjave se može čuti.

Kada sirijska vojska želi ući u neku ulicu ili mahalu onda prvo pucaju pa provaljuju u kuće.Onda legitimišu muškarce i provjeravaju podatke, čini se kao da imaju spisak osoba koje traže. Ako uđu u napuštenu kuću onda sve uništavaju.

FSA je otišla iz Derraje kako bi spriječila proljevanje krvi civila. Čini se da sirijska vojska želi dati lekciju ljudima koji podržavaju revoluciju bez obzira da li 'ugošćavaju' ili ne FSA.

Ljudi su ovdje u stanju pripravnosti.Ljudi su prestrašeni, toliko ih je strah da ne budu zaklani koje je toliko često ovih dana. To je stvarno strašno. Mnogi koji nisu uspijeli pobjeći iz četvrti pokušavaju da se presele iz jedne ulice u drugu gdje misle da je sigurnije i da nema granatiranja.

25.avgust

------------------------------------------------------------------------------------------------------

23:59

Zračne snage danas su ponovo igrale veliku ulogu u borbama u Damasku,a izvještaji govore da je veliki broj civila upravo i poginuo od zračnih udara.

Duma:

Također i FSA djeluje na ciljeve sirijske vojske, video snimak u prilogu prikazuje dim iz vojnog aerodroma Mezzeh

Večerašnji sukobi između FSA i režimskih snaga u Nahar Aiša

Derraja

23:56

Najmanje 180 ljudi ubijeno je danas od strane režimskih snaga, prema aktivistima mreže LCC ", uključujući više od 25 djece."

Damask i njegova predgrađa: 48, a većina od njih u Derraji

Deir ezZur: 45 od kojih većina u Majadenu

Dera'a:25

Aleppo:22

Idlib:20

Hama:10

Lattakija_ 5

Homs:3

Kunaitra:2

23:50

Irački graničari pucali na grupu sirijskih ranjenika

IslamBosna.ba-Borbe u Siriji je prešle su preko granice u Irak. Ove sedmice FSA je ostvarila značajan napredak u blizini el Bukamala, u pokrajini Deir ezZur. Kao odgovor na preuzimanje nekoliko graničnih prijelaza sirijski borbeni avioni napali su granične prijelaze kršeći irački zračni prostor prilikom napada.

Sada LCC izvještava da su također irački vojnici pucali na Sirijce u blizini el Bukamala:

Snage iračke vojske, stacionirane u blizini Ka'em graničnog prijelaza otvorili su vatru na grupu Sirijaca koji su pokušavali preći granicu sa Irakom kako bi spasili nekoliko ranjenih Sirijaca što su iračke vlasti odbile te ih spriječile da uđu na teritoriju Iraka legalnim putem. Za navedenim Sirijcima se još uvijek traga i njihovo boravište je nepoznato, a postoje izvještaji da su pojedini od njih ranjeni a drugi podvrguti mučenju.

Lokalni koordinacioni odbori/LCC smatraju iračke vlasti potpuno odgovornim za živote i sigurnosti ovih ljudi koji su pokušali prijeći granicu s Irakom kako dobili odgovarajuću medicinsku njegu i tretman koji im je prisilno zabranjen u Siriji od strane režima. LCC pozivaju iračke vlasti da otkriju njihovo trenutno boravište i da upoznaju javnost sa njihovom sudbinom, te da im pruže svu potrebnu lječničku njegu shodno potrebama a u skladu sa odredbama međunarodnog humanitarnog prava. LLC također apeluje na vladu iraka da odmah prekine takvu praksu i zaustavi kršenje svojih obaveza i dužnosti u pružanju medicinske njege sirijskim izbjeglicama, naročito ranjenicima koji bježe od zločina i ubistava koje se nad njima vrši.

http://www.islambosna.ba/vijesti/vi...nute-u-minutu-slom-arapskih-diktaturasirija-v
 
crkve ruse teroristi al kaide ciji si ti deo monoteizam pa posle optuzjete za to vlast Basara Al Asada

Citao sam da je jedan od vasih ciljeva unistenje hriscana u Siriji tj genocid.

Puna podrska predsedniku Asadu u unistavanju vaseg ekstremistickog zla!
 

Back
Top