Sujeta

  • Začetnik teme Butterflies And Hurricane
  • Datum pokretanja
a ja bih bas da komplikujem temu...i ne volim kad mi neko govori sta da radim... :) (da li je i to sujetna reakcija i da li je ovako iskazana sujeta losa?)
a ko je rekao ljubav prema icemu definise coveka? poenta je da kad se ono sto nazivamo ljubav ogloli...i sa nje skinu svi ti slojevi sujete, ocekivanja da drugi potvrde nasu vrednost, zadovolje potrebu da budemo voljeni i osecanje vrednosti, ipak na kraju dodje do nekog jezgra-ljubavi koja ne trazi...i koja po mom misljenju ipak nije vodjena iskljucivo razlozima koje ti navodis...

sad zasto i kako si ti shvatio da ja smatram da ljubav prema plazma torti cini integritet coveka ja pojma nemam - poenta price prve, price o ljubavi je da ljubav suprotno tvojoj tvrdnji na koncu nije motivisana "sujetnim razlozima".
smisao sasvim druge price, o integritetu, je istrazivanje razloga sujete.
to su 2 odvojene price, napisane kao posebne celine, obe na neki nacin povezane sa sujetom, a koje su nastale s obzirom da je ovde naceto vise razlicitih tema, i koje ja nisam ni na koji nacin povezala. ako sam bila konfuzna ja se izvinjavam, coveku nekada nije lako da artikulise svoje misli.

btw, ne zelim da se prepucavam na ovoj temi...niti nesto drzim do svog misljenja o istoj...stavise smatram da bi icije upinjanje da dokaze da je u pravu na ovom terenu bi bilo veoma sujetno...jednostavno, doslo mi malo da porazgovaram, podelim svoje misli i cujem tudje...zbog cega ovim putem uljudno i ljubazno molim da me onaj ko sa mnom ne moze da komunicira na takav nacin zaobidje.
 
Butterflies And Hurricane:
Dobro...evo sad jedna pametna tema... :lol:

Koliko ste zaista sujetni u odnosima, ili pred raskid?

Da li smatrate da je sujeta dobra ili losha osobina i zashto?

Ili smatrate da ako vam neko "lupi shamar" trebate da okrenete i drugi obraz?

.. a znamo li mi uopste pravo znacenje reci sujeta, tj. sta taj pojam podrazumeva :shock:
.. nisam bas sigurna :?
 
Evo ovako pokushacu na vishe nacina da je predstavim...

Sve ono sto hrani tvoj libido i ego a ne mozes da ga obuzdas je sujeta.

Sujeta je obrambeni mehanizam coveka koji sluzi za zadrzavanjem trenutnog stanja, zastitom teritorija ili pozitivne slike o sebi.

U sushtini citanjem teme moze se zakljuciti shta je....

ps. inache sad cu da proverim da li postoji opcija za stavljanje ljudi na listu favorites, jer ce Artinve da bude prvi... :)
 
sujeta je losa kada se identifikujemo sa pogresnim stvarima, tripujuci se da samo to "mi", tj. nas integritet, pa onda svasta radimo braneci te stvari, k'o da nam, daleko bilo, zivot od toga zavisi.
a nista od toga ne zavisi, samo se gubi vreme i traci energija.

moj drugar - ekstremno doduse - kaze da je sujeta sve od pranja zuba do doktorata... :)

btw, skvo, jasna si skroz i ne delujes konfuzno.
 
Dve stvari su neoprostive, glupost i lenjost (uma).
Ne povredjuj druge ako to nisu bar zasluzili i ako od toga nema neke koristi za tebe, njega , nju i koga vec...
I najvaznije sta god da cinis, cini to sa stilom... Svasta je prihvatljivo ako se primeni odgovarajuci nastup (uporedi bezobrazan a dobar vic i glup obican, neki ljudi bas odvratno srcu supu...).

Covek nije ostrvo, a ono sto ga razdvaja od mase su njegove ososbenosti uvelicane sujetom i egom. Bez njih se osecamo prvise nevazni i mali. Sa druge strane sujeta i ego moraju biti hranjeni i relanim rezultatima inace se cela slika kao u Dorijana Greja pretvara u nesto jako ruzno.

Pozdrav leptiricu sareni, probaj sa konkretnim pitanjem pa da pokusamo sa ovom kolektivnom psihoterapijom. Sujeta je malo prevelika tema pa su i odgovori pomalo kao Chinese fortune cookies.
 
moje srce:
sujeta je losa kada se identifikujemo sa pogresnim stvarima, tripujuci se da samo to "mi", tj. nas integritet, pa onda svasta radimo braneci te stvari, k'o da nam, daleko bilo, zivot od toga zavisi.
a nista od toga ne zavisi, samo se gubi vreme i traci energija.

moj drugar - ekstremno doduse - kaze da je sujeta sve od pranja zuba do doktorata... :)

btw, skvo, jasna si skroz i ne delujes konfuzno.
Moram da kazem da se slazem.
 
Ivo Afrikanac:
Dve stvari su neoprostive, glupost i lenjost (uma).
Ne povredjuj druge ako to nisu bar zasluzili i ako od toga nema neke koristi za tebe, njega , nju i koga vec...
I najvaznije sta god da cinis, cini to sa stilom... Svasta je prihvatljivo ako se primeni odgovarajuci nastup (uporedi bezobrazan a dobar vic i glup obican, neki ljudi bas odvratno srcu supu...).

Covek nije ostrvo, a ono sto ga razdvaja od mase su njegove ososbenosti uvelicane sujetom i egom. Bez njih se osecamo prvise nevazni i mali. Sa druge strane sujeta i ego moraju biti hranjeni i relanim rezultatima inace se cela slika kao u Dorijana Greja pretvara u nesto jako ruzno.

Pozdrav leptiricu sareni, probaj sa konkretnim pitanjem pa da pokusamo sa ovom kolektivnom psihoterapijom. Sujeta je malo prevelika tema pa su i odgovori pomalo kao Chinese fortune cookies.


Istina je da sam u nekom periodu retrospekcije. Nisam ni sama sigurna, dokle cu da "kopam" po sopstvenoj unutrashnjosti, ali jedno stoji... a to je da si mi dosta otvorio ochi upravo ovim postom. Ipak ima neshto u sluchajnostima kao shto su chinese fortune cookies. Imam utisak kao da sam otvorila jedan. :)
 
Butterflies And Hurricane:
Istina je da sam u nekom periodu retrospekcije. Nisam ni sama sigurna, dokle cu da "kopam" po sopstvenoj unutrashnjosti, ali jedno stoji... a to je da si mi dosta otvorio ochi upravo ovim postom. Ipak ima neshto u sluchajnostima kao shto su chinese fortune cookies. Imam utisak kao da sam otvorila jedan. :)

...zar ti nisi u chitaonici? :).... (naglashavam da ovo pitam bez imalo zlobe....)
 
Butterflies And Hurricane:
Evo ovako pokushacu na vishe nacina da je predstavim...

Sve ono sto hrani tvoj libido i ego a ne mozes da ga obuzdas je sujeta.

Sujeta je obrambeni mehanizam coveka koji sluzi za zadrzavanjem trenutnog stanja, zastitom teritorija ili pozitivne slike o sebi.

U sushtini citanjem teme moze se zakljuciti shta je....

ps. inache sad cu da proverim da li postoji opcija za stavljanje ljudi na listu favorites, jer ce Artinve da bude prvi... :)
pa dobro, ego mora da se hrani, odnosno u svakom choveku je urodjena teznja za savrshenstvom, s tim da to nikako ne moze biti cilj, ali moze dati smernice, znachi teznja za originalnom lichnoshcu i to nije ni loshe ni dobro, to je prosto tako. Chesto, chini mi se ljudi prave greshku uporedjuci se sa drugima, jer nam se kao chini da cemo tako negde lakshe imati predstavu gde smo na lestvici savrshenstva, po meni je to jedan od idealanih poligona za izazivanje sujete... a to uporedjivanje nema veze sa zivotom, niti mozemo tako bilo shta pravilno zakljuchiti, niti nam to koristi.... upravo ideja o originalnosti iskljuchuje uporedjivanje... kada naravno posmatramo choveka u celini....
a situacije gde neko krece da se izdrkava, ili radi neshto shto nam ne odgovara, sasvim je u redu preseci, tada se trudim da ne gledam uopshte koji su razlozi za to, nego ajde idi negde drugde, pa se vrati kad iskulirash :)
 
Sujeta bez veze
A opet u vezi sa podforumom. Flert bez neke konkretne namere je cista sujeta.. jbg, prija paznja, malo boli kad izostane i tako.
Sujeta u vezama
Nemam dovoljno mozga da to elaboriram.
Sujeta pred raskid
Nekako sam se ranije kad bi doslo do pred raskid uvek trudila da sebe nacinim sto neprivlacnijom u njegovim ocima, pa da mu, eto, raskid lakse padne. I onda raskinem i budem kao zadovoljna sto je proslo relativno bezbolno za sve. Ali ondaK se desilo nesto cudno i sto neko gore rece misam mogla da podnesem ideju o tome da neko ko je vec bio samnom ovako fantasticnom :) moze da bude srecan sa bilo kim drugim, iako je npr nasa veza kratko trajala i mnogo davno se zavrsila. A pri tome mi je uvek bilo iskreno zao da neko zbog mene pati. Mnogo kontradiktornosti. Pitam se ko tu koga laze... (ja mene?)
 
Pitam se ko tu koga laze... (ja mene?)[/QUOTE]

Svi stalno lazemo sve, pa i sebe. Analiziraj najobicniji razgovor sa bilo kime i to pazljivo i videces da je prepun mali sitnih 'belih' lazi - ali ipak neistina.

Nije bitno sta ljudi pricaju i rade, samo zasto. Sve ostalo je gluma svakodnevice. Pozornica tastine i nepreciznost jezika kao medija prenosa informacija na delikatnu temu.
 
mmmmm.... meni je ipak bitnije sta se prica ili radi. Zvuci povrsno, mozda i jeste, ali stvarno nemam viska energije da se udubljujem u raznorazne zasto-e, narocito zato sto onda obicno ne dodjem do prave istine, nego do neke moje interpretacije.

A za bele lazi se slazem, sta cu, cine zivot laksim:)
 
Butterflies And Hurricane:
ps. inache sad cu da proverim da li postoji opcija za stavljanje ljudi na listu favorites, jer ce Artinve da bude prvi... :)
ima neka opcija "lista prijatelja"...doduse - nicemu ne sluzi a uz to i ne radi... :D

oko sujete...jos jedan cookie i necu vise stvarno :) ...elaborirasamo da se radi o odgovoru na ugrozavanje integriteta...a u stvari je bolje preispitati sebe kada god je to moguce...i ne mora da znaci da ce to nuzno voditi nekom bolnom saznanju... ja sam primera radi ranije cesto bivala veoma uvredjena provokacijama jedne vrste...sada mi vec nista ne mogu...preispitala sam ono sto sam tako silno branila...
 
S_K_V_O:
ima neka opcija "lista prijatelja"...doduse - nicemu ne sluzi a uz to i ne radi... :D

oko sujete...jos jedan cookie i necu vise stvarno :) ...elaborirasamo da se radi o odgovoru na ugrozavanje integriteta...a u stvari je bolje preispitati sebe kada god je to moguce...i ne mora da znaci da ce to nuzno voditi nekom bolnom saznanju... ja sam primera radi ranije cesto bivala veoma uvredjena provokacijama jedne vrste...sada mi vec nista ne mogu...preispitala sam ono sto sam tako silno branila...
i sta si zakljucila?
1. pogresila si
2. svejedno ti je sta pricaju jer je istina na tvojoj strani
 
S_K_V_O:
ima neka opcija "lista prijatelja"...doduse - nicemu ne sluzi a uz to i ne radi... :D

oko sujete...jos jedan cookie i necu vise stvarno :) ...elaborirasamo da se radi o odgovoru na ugrozavanje integriteta...a u stvari je bolje preispitati sebe kada god je to moguce...i ne mora da znaci da ce to nuzno voditi nekom bolnom saznanju... ja sam primera radi ranije cesto bivala veoma uvredjena provokacijama jedne vrste...sada mi vec nista ne mogu...preispitala sam ono sto sam tako silno branila...


Heh, ja i moji impulsivni odgovori.... U stvari ja sam htela da iskazem odushevljenost Artinve-ovim razmishljanjem, pa sam posle shvatila da bih po toj logici trebala da stavim pola foruma...jer zaista ima dosta ljudi koje gotivim...
 
Pa da pochnemo... :lol:

svestenikoq5.gif
 
Butterflies And Hurricane:
Pa da pochnemo... :lol:

svestenikoq5.gif
Evo ja cu prvi...da kazem da sam razocaran kuturom autora teme,primitivizmom koji ne prilici buducoj akademskoj gradjanki...plus sujeta da svoju temu ponovo reaktelizuje...na prost nacin...previse vremena na ulici,a premalo u citaonici :roll: 8-)
 
Sujeta je odlicna tema.Uzrok mnogih problema je sujeta. Svi smo manje - vise zarazeni njenim virusom.

Najsujetniji su ljudi koji iskazuju neobuzdan bes i koji preostro osudjuju druge ljude. Covek se mora izboriti sa sujetom u sebi, a jedini nacin za to je ljubav, jer je ona u direktnoj suprotnosti sa sujetom.

Sto je covek vise u miru sa samim sobom i sto vise voli ljude kao ljude, on uvek pre tezi da ih razume umesto da ih osudi. Isto tako, ako pokusavamo nekog koga volimo da razumemo, nacicemo meru u besu.

Ponekad je reagovanje na provokaciju nuzno, ali to treba da bude rezultat naseg razmisljanja, a ne nase pravilo ponasanja.

Moje misljenje je, znaci, da je sujeta najveca kod napadnih, besnih, kriticki raspolozenih ljudi, jer je njihova polazna pretpostavka 'ja sam mnogo bolji od drugih'.

Trudim se da se ponasam na gore opisan ispravan nacin, ali naravno, da mi se omakne, pa odreagujem bzvz, cisto iz sujete, pa se opravdavam sama pred sobom - kao morala sam tako...

A samoopravdavanje, kao i samosazaljenje su takodje plodovi sujete.
 
Ivo Afrikanac:
Burno i neprimereno reagovanje je uvek znak sopstvene krivice i bar trenutne slabosti i nesnalazenja. Govorim iz sopstvenog iskustva.
moze biti, ali kao shto reche, govorish kroz sebe a ljudi ne funkcionishu na isti nachin, neki su jednostavno impulsivni, a neki krivicu kriju kroz osmeh... tako da... tj jedno isto ponashanje kod razlichitih ljudi ima razlichitu tezinu, ponekad su i krajnosti u pitanju... i sad sam ja rekla neshto pametno u pm :smile:
 

Back
Top