Stvari koje mrzimo

Mrzim apsolutno srećne ljude, kojima baš sve ide u životu i kojima se na životnom planu nižu samo sjajne stvari, a gotovo nijedna loša. I zaista postoje takvi ljudi, kojima su sve kockice posložene baš kako treba. Rodjeni hiper-bogati i sa velikom fizičkom lepotom, plus imaju super roditelje koji imaju skladan brak, brdo para pa samim tim lako prolaze kroz školu i fakultet, super detinjstvo i hiper uzbudljivu, opuštenu i srećnu mladost, bogat socijalni život, mnoštvo drugara, mnoštvo najzgodnijih seksualnih partnera, kasnije se udaju ili ožene sa sebi sličnima, obavezno uspeju da dobiju i decu jer nema šanse da njih negde zalomi nedostatak ili nesreća, kad završe privatni faks dobiju visoko plaćeno mesto kod ćaleta/ćaletovog prijatelja gde ništa ne rade a dobijaju veliku platu, proputovali ceo svet, prošli sve što se može proći, nemaju nikakvih psihičkih ili zdravstvenih problema, roditelji im žive dugo i u svemu ih podržavaju...

I neverovatno mi je kad vidim takve ljude (a znam ih podosta), i uvek se iznova uverim koliko je život surov i nepravedan, koliko je samo postojanje i življenje jedna jadna, siva, mučna, mučenička delatnost. Znam da ne bi trebalo da me dotiče ali jbg dotiče me, i ono što mi najviše smeta je kad vidim kod takvih da im baš sve ide od ruke, da nema greške, propusta, nema ono - bogat je ali je ružan, ili bogat je ali mu je porodica sjebana, ili lep je ali socijalno retardiran i siromašan, ili...

Ne, i stoput sam se uverio u to, znam bezbroj primera ovakvih ljudi kojima baš ništa ne fali, dok sa druge strane meni zaista slabo šta ide, zaista slabo šta imam i zaista sam slabo šta dobio na ovoj životnoj lutriji. I ne vidim ništa osim beznadja u tome, ma koliko sebe ubedjivao kako je dobro što je tako i kako je život borba i kako ću se za sve sam izboriti, jednostavno znam da to nije isto i da nikad neće biti isto.

A najgore je kad takve 'primerke' imate u svom bližem okruženju i morate da ih, takve, trpite, podnosite i smeškate im se. Zato mi je drago kad neko takvima pomuti tu sreću i savršenstvo, na koji god način, iako se to baš retko dešava. Život je djubretarska rabota, ako nemaš ništa dodatno će da te yebe, ako imaš sve dobićeš i preko toga.
 
Da se nadovežem-mrzim kada za takve neko kaže:"Aaaa strefiće ih nešto gadno/propašće/videćeš ih za nekoliko godina".Pre svega to nije tačno a i da jeste-niko nema koristi od toga.To nije ni ljubomora već suva pakost.
 
Mrzim apsolutno srećne ljude, kojima baš sve ide u životu i kojima se na životnom planu nižu samo sjajne stvari, a gotovo nijedna loša. I zaista postoje takvi ljudi, kojima su sve kockice posložene baš kako treba. Rodjeni hiper-bogati i sa velikom fizičkom lepotom, plus imaju super roditelje koji imaju skladan brak, brdo para pa samim tim lako prolaze kroz školu i fakultet, super detinjstvo i hiper uzbudljivu, opuštenu i srećnu mladost, bogat socijalni život, mnoštvo drugara, mnoštvo najzgodnijih seksualnih partnera, kasnije se udaju ili ožene sa sebi sličnima, obavezno uspeju da dobiju i decu jer nema šanse da njih negde zalomi nedostatak ili nesreća, kad završe privatni faks dobiju visoko plaćeno mesto kod ćaleta/ćaletovog prijatelja gde ništa ne rade a dobijaju veliku platu, proputovali ceo svet, prošli sve što se može proći, nemaju nikakvih psihičkih ili zdravstvenih problema, roditelji im žive dugo i u svemu ih podržavaju...

I neverovatno mi je kad vidim takve ljude (a znam ih podosta), i uvek se iznova uverim koliko je život surov i nepravedan, koliko je samo postojanje i življenje jedna jadna, siva, mučna, mučenička delatnost. Znam da ne bi trebalo da me dotiče ali jbg dotiče me, i ono što mi najviše smeta je kad vidim kod takvih da im baš sve ide od ruke, da nema greške, propusta, nema ono - bogat je ali je ružan, ili bogat je ali mu je porodica sjebana, ili lep je ali socijalno retardiran i siromašan, ili...

Ne, i stoput sam se uverio u to, znam bezbroj primera ovakvih ljudi kojima baš ništa ne fali, dok sa druge strane meni zaista slabo šta ide, zaista slabo šta imam i zaista sam slabo šta dobio na ovoj životnoj lutriji. I ne vidim ništa osim beznadja u tome, ma koliko sebe ubedjivao kako je dobro što je tako i kako je život borba i kako ću se za sve sam izboriti, jednostavno znam da to nije isto i da nikad neće biti isto.

A najgore je kad takve 'primerke' imate u svom bližem okruženju i morate da ih, takve, trpite, podnosite i smeškate im se. Zato mi je drago kad neko takvima pomuti tu sreću i savršenstvo, na koji god način, iako se to baš retko dešava. Život je djubretarska rabota, ako nemaš ništa dodatno će da te yebe, ako imaš sve dobićeš i preko toga.

U jbte koji je ovo hard core. :bravo:
Sve je tako! Tako bih i ja mislio da trenutno nisam anesteziran sa par sitnih, dobrih stvari, koji su realno gola *******. Ali, eto, drze me u nekoj iluziji da nije sve crno.
Nemam sta reci na ovo, obrnuo si igricu.

- - - - - - - - - -

 
Mislim da ste samo lenja gamad i neradnici kad tako pričate, imam brdo primera iz svog okruženja, ljudi koji su došli iz prosečno srednjeg staleža, završili faks, našli posao, napredovali, zarađuju finu kintu, i to u Srbiji. Evo jedan ortak završavao književnost, to ga smorilo ali je dao i master, uporedo išao na neke kurseve, slušao seminare, cimao se, i sad radi kao marketing menadžer na jednom poslu gde ima oko 600 evra, a uleteo mu je i neki drugi posao preko nekih stranaca i tu bukvalno samo prodaje maglu za 700 evra :D
Ima i ljudi koji su našli korporativne poslove za dobru kintu al im to nije odgovaralo zbog radnog vremena, te su prešli na nešto drugo. Nabili iskustvo, uzeli novac, neki su odlučili da sami šljakaju kao frilenseri i zarađuju kintu dovoljno da dvaput godišnje odu na letovanje. Drugi se cimaju oko programiranja i imaju fleksibilno radno vreme.
Nije da ne može da se uspe, ako želiš to i ako imaš motivacije bukvalno ništa drugo ti ne treba.
 
Primanja su obrnuto proporcionalna teškoj šljaci.Dok radiš kao crnac ker nema za šta da te ujede.
Da ne pominjem što prodaja magle postoji samo gore kod vas buržujčina,ovde bi takvi istovarali kamion.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ste samo lenja gamad i neradnici kad tako pričate, imam brdo primera iz svog okruženja, ljudi koji su došli iz prosečno srednjeg staleža, završili faks, našli posao, napredovali, zarađuju finu kintu, i to u Srbiji. Evo jedan ortak završavao književnost, to ga smorilo ali je dao i master, uporedo išao na neke kurseve, slušao seminare, cimao se, i sad radi kao marketing menadžer na jednom poslu gde ima oko 600 evra, a uleteo mu je i neki drugi posao preko nekih stranaca i tu bukvalno samo prodaje maglu za 700 evra :D
Ima i ljudi koji su našli korporativne poslove za dobru kintu al im to nije odgovaralo zbog radnog vremena, te su prešli na nešto drugo. Nabili iskustvo, uzeli novac, neki su odlučili da sami šljakaju kao frilenseri i zarađuju kintu dovoljno da dvaput godišnje odu na letovanje. Drugi se cimaju oko programiranja i imaju fleksibilno radno vreme.
Nije da ne može da se uspe, ako želiš to i ako imaš motivacije bukvalno ništa drugo ti ne treba.

To kod vas u Beogradu, na jugu je prica zavrsis faks i sedis zauvek na birou ako ti neko ne potegne ozbiljne veze.
 
Mislim da ste samo lenja gamad i neradnici kad tako pričate, imam brdo primera iz svog okruženja, ljudi koji su došli iz prosečno srednjeg staleža, završili faks, našli posao, napredovali, zarađuju finu kintu, i to u Srbiji. Evo jedan ortak završavao književnost, to ga smorilo ali je dao i master, uporedo išao na neke kurseve, slušao seminare, cimao se, i sad radi kao marketing menadžer na jednom poslu gde ima oko 600 evra, a uleteo mu je i neki drugi posao preko nekih stranaca i tu bukvalno samo prodaje maglu za 700 evra :D
Ima i ljudi koji su našli korporativne poslove za dobru kintu al im to nije odgovaralo zbog radnog vremena, te su prešli na nešto drugo. Nabili iskustvo, uzeli novac, neki su odlučili da sami šljakaju kao frilenseri i zarađuju kintu dovoljno da dvaput godišnje odu na letovanje. Drugi se cimaju oko programiranja i imaju fleksibilno radno vreme.
Nije da ne može da se uspe, ako želiš to i ako imaš motivacije bukvalno ništa drugo ti ne treba.

Nije uopšte poenta u radu i trudu, nisi dobro pročitao moj post. Svako može da zaradjuje ako se zaposli, nije u tome caka
 
Mrzim apsolutno srećne ljude, kojima baš sve ide u životu i kojima se na životnom planu nižu samo sjajne stvari, a gotovo nijedna loša. I zaista postoje takvi ljudi, kojima su sve kockice posložene baš kako treba. Rodjeni hiper-bogati i sa velikom fizičkom lepotom, plus imaju super roditelje koji imaju skladan brak, brdo para pa samim tim lako prolaze kroz školu i fakultet, super detinjstvo i hiper uzbudljivu, opuštenu i srećnu mladost, bogat socijalni život, mnoštvo drugara, mnoštvo najzgodnijih seksualnih partnera, kasnije se udaju ili ožene sa sebi sličnima, obavezno uspeju da dobiju i decu jer nema šanse da njih negde zalomi nedostatak ili nesreća, kad završe privatni faks dobiju visoko plaćeno mesto kod ćaleta/ćaletovog prijatelja gde ništa ne rade a dobijaju veliku platu, proputovali ceo svet, prošli sve što se može proći, nemaju nikakvih psihičkih ili zdravstvenih problema, roditelji im žive dugo i u svemu ih podržavaju...

I neverovatno mi je kad vidim takve ljude (a znam ih podosta), i uvek se iznova uverim koliko je život surov i nepravedan, koliko je samo postojanje i življenje jedna jadna, siva, mučna, mučenička delatnost. Znam da ne bi trebalo da me dotiče ali jbg dotiče me, i ono što mi najviše smeta je kad vidim kod takvih da im baš sve ide od ruke, da nema greške, propusta, nema ono - bogat je ali je ružan, ili bogat je ali mu je porodica sjebana, ili lep je ali socijalno retardiran i siromašan, ili...

Ne, i stoput sam se uverio u to, znam bezbroj primera ovakvih ljudi kojima baš ništa ne fali, dok sa druge strane meni zaista slabo šta ide, zaista slabo šta imam i zaista sam slabo šta dobio na ovoj životnoj lutriji. I ne vidim ništa osim beznadja u tome, ma koliko sebe ubedjivao kako je dobro što je tako i kako je život borba i kako ću se za sve sam izboriti, jednostavno znam da to nije isto i da nikad neće biti isto.

A najgore je kad takve 'primerke' imate u svom bližem okruženju i morate da ih, takve, trpite, podnosite i smeškate im se. Zato mi je drago kad neko takvima pomuti tu sreću i savršenstvo, na koji god način, iako se to baš retko dešava. Život je djubretarska rabota, ako nemaš ništa dodatno će da te yebe, ako imaš sve dobićeš i preko toga.

Odlično napisano, pravi rant kakvog se ne bi postideo ni jedan Bernhard, Selin ili Sioran.:ok:
 
Festivalsko izdanje.

-Mrzim šabane koji skinu majicu i znojavi se lepe.
-Mrzim šabane sa maramama na licu,nije Burning man.
-Mrzim narukvicu koju moram nositi danima,osećam se kao Jevrej.Dođe mi da postanem novinar samo da bih mogao oko vrata da nosim akreditaciju i skinem je kada hoću.
 
Pa dobro, ja sam za taj mini odmor radila ovo leto, priusticu svega 5 do 7 dana, i to tesko more, mozda neku banju iako ih mrzim, sada prihvatam bilo sta. I generalno ne mogu da budem srecna jer nema gde da se ode za pristojne pare, ne pricam samo o moru vec bilo gde, ljudi ne racunaju da na odmor mozda ne mozes da priustis da ides sa nekim, mozda ti je skupo jer bi oni ko zna gde (npr isli su ovi moji u Egipat, dje su meni pare za Egipat) ili se ne poklapate, eto sad ce ispitni rok a ja sam samo sada dobila dane, znaci ostali se spremaju dok cu ja uciti na odmoru, nikome nije do odmora, ili pobegla bih od ljudi ili bilo koji izgovor da odes singl.
I onda ajde, sednes, trazis smestaj, nema, za singl ljude sve tri puta skuplje. Kontam nece se oni od jednog ovajditi, ali npr ja bas zato sto jesam sama pre cu im ici na sve te aktivnosti fakultativne nego neko u grupi kojima je zezanje na nivou i okej im je i da ne vide nista. I taman nadjem nesto, po ceni koju mogu priustiti i gle cuda, to im je za trosobnu, za ovo za ono. Pa jedi pite mislim se.
 
Gdegod išla, nemoj u Grčku, osim ako ne planiraš na neka mesta koja nisu okupirana od strane Srba. To je kao da nisi otišao na odmor. Seljanija na sve strane. Klinci se opijaju, prave kavgu i na kraju pevaju Kosovo je Srbija. Ono je horor
 
Prosto ne mogu da verujem koliko smo mi kao narod jedne seljacine i koliko smo operisani od svake kulture i ukusa. Odavno sam zavrsio svoje skole, ali mi ide na ***** opasno ova situacija oko skolskih uniformi.

Umesto da su deci dali nesto poput ovoga

USA.jpeg

ili ovoga

image-20151214-9540-ddxul1.jpg

Da deca lice na nesto, dali su deci kecelje kao da smo u Severnoj Koreji. Vidi bre ovo *****.

jos.jpg

Sta je bre ovo? :evil:

- - - - - - - - - -

Dokle vise ponizenja. Ko ovo bre dizajnira? Ruke mu se osusile glupe. Ako nemaju pare roditelji da posalju decu u skolu, nek im drzava kupi nesto dobro, a ne da nose sranja kao da rade ko tetkice i domari u skoli.
 
Poslednja izmena:
Narastem kao kvasac svaki put kada sam u pravu.Tako i za ovo.

EDIT:Naši su nemarni uvek i u svemu i to ne od juče.Na stranu što je jugoslovenski inženjering bio na zavidnom nivou i najkvalitetnije zgrade Kraljeva su upravo u tom periodu sazidane,ljudi koji su gradili kuće u svojoj režiji su obični slepci.Protekla 2 dana sam krpio kuću čiji su zidovi krivi na ivicama a ne sredini i toliko vremena i živaca potrošio da sam na kraju o svom trošku stavio rigips samo da bih završio i otišao u p**ku materinu.I to bi bilo podnošljivo da vlasnik,matora drtina nije visio nad glavom sa nastupom:"Aaaaa vi mladi go k**ac,ništa ne znate,gle' ovo-sve sam ja zidao".Ne znam gde su mu oči bile dok je to radio.
 
Poslednja izmena:
Prosto ne mogu da verujem koliko smo mi kao narod jedne seljacine i koliko smo operisani od svake kulture i ukusa. Odavno sam zavrsio svoje skole, ali mi ide na ***** opasno ova situacija oko skolskih uniformi.

Umesto da su deci dali nesto poput ovoga


ili ovoga


Da deca lice na nesto, dali su deci kecelje kao da smo u Severnoj Koreji. Vidi bre ovo *****.

jos.jpg

Sta je bre ovo? :evil:

- - - - - - - - - -

Dokle vise ponizenja. Ko ovo bre dizajnira? Ruke mu se osusile glupe. Ako nemaju pare roditelji da posalju decu u skolu, nek im drzava kupi nesto dobro, a ne da nose sranja kao da rade ko tetkice i domari u skoli.

Mozes napustiti komunizam, ali komunizam nikada nece napustiti tebe
Ove uniforme ako stvarno budu ovakve to ce biti sramota za skolstvo i za drzavu
Izgledaju kao oprama radnika neke fabrike ranog SSSR-a
 
Mrzim ove degenerike klošarske iz mog razreda u srednjoj. Gledam ih po fejsbuku, blentave srećne face, svi se poudavali i poženili, našli neke poslove i misle da su ne znam šta uradili. Jad i beda.

odrasti više, hejtovanje odeljenja je toliko bejzik
pa i nek se ožene
zar želiš da budu zauvek sami
što si tako negativan ******... ja ne znam šta sam ja uradila da se ti tako ponašaš, iksreno
 
odrasti više, hejtovanje odeljenja je toliko bejzik
pa i nek se ožene
zar želiš da budu zauvek sami
što si tako negativan ******... ja ne znam šta sam ja uradila da se ti tako ponašaš, iksreno

Nije bejzik, hejtovanje odeljenja je uvek aktuelno

Ne želim da zauvek budu sami, nego da prestanu da se ponašaju kao da su ženidbom/udajom uhvatili Boga za bradu i da nameću svoj primer drugima kao neki mega-giga životni trijumf

Negativan sam sebe radi, što se tiče ovog drugog nemam pojma o čemu pričaš, šta si ti uradila i kakve ovo veze ima sa tobom
 
Mrzim ove degenerike klošarske iz mog razreda u srednjoj. Gledam ih po fejsbuku, blentave srećne face, svi se poudavali i poženili, našli neke poslove i misle da su ne znam šta uradili. Jad i beda.

Tvoje misljenje je potpuno nebitno. Ti si nesrecan i ljut, a oni su hepi. Prilicno je jasno ko je bolje prosao.

- - - - - - - - - -

Nije bejzik, hejtovanje odeljenja je uvek aktuelno

Ne želim da zauvek budu sami, nego da prestanu da se ponašaju kao da su ženidbom/udajom uhvatili Boga za bradu i da nameću svoj primer drugima kao neki mega-giga životni trijumf

Negativan sam sebe radi, što se tiče ovog drugog nemam pojma o čemu pričaš, šta si ti uradila i kakve ovo veze ima sa tobom

Sto ti vodis brigu o tudjem zivotu? Ljudi se bave sobom, a ti se bavis njima. 2:0 za njih.
Gledaj ti sebe i radi na onome sta je tebi bitno, ne obaziri se sta drugi rade. To je njihov zivot i njihov problem, tvoj zivot je samo tvoj problem.
 
Ovo što Juzer kaže.

Mislim da je kliše zaista i jedna i druga konstatacija, ali zaista gledati sebe i svoj mikrokosmos je jedini put ka sreći. Takođe sam primijetio da je nekako klincima koji odskaču od okoline nekim osobinama, intelektom, obrazovanošću, nerijetko na neki način isprazno da budu srećni. Kao da je sreća nešto za većinu, za raju, mediokritete, a prava se spoznaja krije u patnji, mizantropiji, mržnji ka svemu tome, braku, sreći, smijanju, jer je to za raju, a oni nisu raja...

Sjećam se da sam i ja takav nekad bio, a otkad nisam, mnogo mi je ljepše, našao sam mnogo boljih ljudi, više se smijem, nemam pojma o tim stvarima, objavama drugih na fb i ostalo.
A ako je nekome bio cilj da se oženi/uda i nađe posao, a to je i uradio, on je ispunjen, a ako ti nisi, onda ti nisi ispunjen. Sad ****** što njihovi ciljevi djeluju prizemniji, banalniji, trivijalniji u tvojim očima, ali utoliko više treba da ti bude motiv svoje da ostvariš :D
 
Tvoje misljenje je potpuno nebitno. Ti si nesrecan i ljut, a oni su hepi. Prilicno je jasno ko je bolje prosao.

Tačno, moje mišljenje je nebitno, ali je i njihovo o meni valjda nebitno. A oni se ponašaju kao da je bitno. Ja inače ne smatram da su oni bolje prošli od mene, štaviše ne vidim ni da su nešto srećni nego smaraju sa tim seljačkim pričama. Svaka droplja koja se yebe i okoti ***** o svom detetu kao da je napravila nevidjen civilizacijski korak. Droplje iz odeljenja koje su se yebale po školskim wc-ima sad glume majke i supruge.

Sto ti vodis brigu o tudjem zivotu? Ljudi se bave sobom, a ti se bavis njima. 2:0 za njih.

Pa kad ljudi stalno pričaju o sebi. Gde god da odem, na koje god porodično okupljanje samo se o tome priča. Ko je šta završio, ko je dobio dete, ko je koga oženio i za kog se udao, kako se dete zove, slike deteta, ko je kupio stan, ko je nadogradio stan... normalno pošto ja nisam na tim poljima nešto ostvaren jer me to iskreno ne zanima (osim faksa) kreće smaranje nad tolikom opsednutošću time. A vrhunac iritacije je kad takvi krenu da ti sole pamet što i ti nisi u tom fazonu. Ja nemam problem da neko radi šta želi, ali kad vidim da svaka glupača ***** nešto jer se udala ili porodila i drugima deli savete smuči mi se život.

Gledaj ti sebe i radi na onome sta je tebi bitno, ne obaziri se sta drugi rade. To je njihov zivot i njihov problem, tvoj zivot je samo tvoj problem.

Pa ja to upravo i radim, samo mnogo je to komplikovanije nego što ti opisuješ. Činjenica je da su drugi ljudi dobar deo naših života i da čopor diktira pravila i bije druge u glavu svojim sranjima.
 

Back
Top