Студентски КРЕДИТИ и СТИПЕНДИЈЕ

Da li neko moze da mi kaze kada otprilike izlaze konkursi za stipendije,mislim na ovu za studente sa preko 8,50 prosekom,posto sam zavrsio prvu godinu, pa da ne promasim

Mislim da bude u oktobru-novembru. Spisak ko je dobio u decembru. Isplata... Eeeee, to kad ti se posreci (ne pre januara-februara).


da li neko zna kada ce biti sledeca isplata studentskog kredita? :)

Ne verujem da ce biti pre septembra. Mnoge studentske sluzbe su na odmorima. I koliko oni bese rata duguju? (Ne zaboravite da nisu isplatili za oktobar!)
 
Imam jedno pitanje, da li postoje neke institucije koje bi makar malo mogle novchano da mi pomognu oko shkolovanja? Upisao sam psihologiju, samofin, imam jednog roditelja, majku, i brata koji ima sindrom mentalnog deficita, pa ako moze neko da mi odgovori, bicu zahvalan. I da, postoji li mogucnost uzimanja tog studentskog kredita i u I godini studiranja i kako funkcionishe sve to?
Pozdrav! :)
 
izvini ako delujem grubo i sada ce dosta ljudi da mi kao zatvaraju usta ali stvarno bi bila velika sramota da se ukljuce i privatni fakulteti za dodelu stipendija.Veliki broj njih ,tacnije velika vecina je cista smejurija,ja ne idem na te gluposti ali sam misljenja da takve fakutete treba ukinuti ili neka se radi na nekom nivou.Mislim neki ljudi se muce preko godine,mesec dana pred ispit ne izlaze iz kuce a drugi na privatnom lade pa jos hoce i stipendiju to bi bila velika sramota za sve nas.Dovolnjo je sto ovi jadnicima sa ekonomije zauzimaju radna mesta ljudi sa rezlicitih gluposti poput megatrenda,singidunuma...
 
Не слажем се да држава даје стипендије овим са приватних али за то око заузимања радих мјеста ниси у праву: сваки привредник треба да процјени ко му је најбољи кадар и да запосли шта хоће.

>Да неко не зна колико кредита смо добили у ЦГ?
 
Je l' mogu ja da uzima kredit samo godinu dana i posle prestanem?I ako je moguce,da li to isplacujem odmah sledece godine ili vracam taj kredit kad zavrsim fax iako sam ga uzimala samo godinu dana?

Mozes da uzimas godinu dana i posle prestanes, a vracas ga kad zavrsis faks. A mozes i da se potrudis pa da nabijes prosek do 8.5 i onda ne vracas taj kredit uopste!
 
Mozes da uzimas godinu dana i posle prestanes, a vracas ga kad zavrsis faks. A mozes i da se potrudis pa da nabijes prosek do 8.5 i onda ne vracas taj kredit uopste!

8 - 8.5 se upola vraca kredit, ispod toga se vraca ceo, ali to retko ko praktikuje.

Inace, ja sam konkurisala za kredit u prvoj godini, i nisu mi odobrili, iako sam bila vukovac u srednjoj, tako da... nije sigurno da ce ga svako dobiti. :)
 

Back
Top