Studentski domovi

Ја сам од ево већ скоро годину дана у Вери у једнокреветној соби (пошто сам хтела једнокреветну, а нисам хтела поново у Карабурму). У првој години сам била тамо, а три месеца и у Студењаку, у другом блоку, али сам побегла јер ми је далеко. Мени се овде свиђа, супер ми је дом, близу факултет. Не знам какве су собе у Лоли, али тамо где сам ја била... много су мале за мој укус.
 
Зависи од броја који се пријаве за дом. Мислим да дом добија 80% пријављених, дакле, ако се пријаве 100 дом ће добити 80 студената.
 
Zdravo svima! Imam par pitanja pa bih vas molila da mi odgovorite,ako znate.
1.na sajtu "studentskog centra" sam procitala da sta mi treba od dokumenata za dom,ali me buni jedna stavka - "uverenje o prihodima po članu domaćinstva od 01.januara do 30.juna tekuće godine izdato od strane nadležnog opštinskog organa iz mesta prebivališta kandidata;"Prvo interesuje me gde se to uzima?U opstini ili..?
2.Prvu godinu sam zavrsila u junu sa prosekom 9.43 pa me interesuje da li mogu sa ovim prosekom da dobijem Studenjak?
Unapred hvala!!!
 
Ја сам од ево већ скоро годину дана у Вери у једнокреветној соби (пошто сам хтела једнокреветну, а нисам хтела поново у Карабурму). У првој години сам била тамо, а три месеца и у Студењаку, у другом блоку, али сам побегла јер ми је далеко. Мени се овде свиђа, супер ми је дом, близу факултет. Не знам какве су собе у Лоли, али тамо где сам ја била... много су мале за мој укус.
Čekaj, Vera jedan ili Vera dva?
Pošto čuh da Vera jedan nema jednokrevetne :S a to bi mi bio san snova.
 
Zdravo svima! Imam par pitanja pa bih vas molila da mi odgovorite,ako znate.
1.na sajtu "studentskog centra" sam procitala da sta mi treba od dokumenata za dom,ali me buni jedna stavka - "uverenje o prihodima po članu domaćinstva od 01.januara do 30.juna tekuće godine izdato od strane nadležnog opštinskog organa iz mesta prebivališta kandidata;"Prvo interesuje me gde se to uzima?U opstini ili..?
2.Prvu godinu sam zavrsila u junu sa prosekom 9.43 pa me interesuje da li mogu sa ovim prosekom da dobijem Studenjak?
Unapred hvala!!!

Ту потврду (само о примањима) ти издаје фирма где раде твоји родитељи. После се сакупљају и неки папири из оног где се плаћа порез и из Геодетског завода (катастра) и све се то носи у Општину да ти они издају уверење (тако је у Пироту, а не видим зашто би у другим градовима било другачије).

Друго, са тим просеком на мом факултету можеш да узмеш коју хоћеш собу. :-) А верујем да ти је и на другим факултетима довољан просек за нешто лепо.
 
Мени је било ок. Али стварно. Отишла сам одатле зато што сам се умувала у дом који је ближи мом факултету, иначе бих и даље била у Карабурми.
 
Pozdrav svima. Znam da je rok za predaju dokumenata pri kraju, ali zaista bih zamolila sve koji su upuceni da mi pomognu. Da li znate koliki je prosek uglavnom dovoljan za prijem u Lolu. Otprilike, cisto da znam cemu da se nadam. Imam 9,18 ali nemam predstavu koliko je trazen i sa koliko primaju. Znam da postoje i drugi faktori, ali verujem da prosek igra najbitniju ulogu. Unapred hvala.
 
Nije pri kraju... predaju se dokumenti do kraja oktobra.

Inače, ubacih se ali ne umem da ti odgovorim na pitanje. :( I ja bih Lolu - mada bih jako volela da čujem iskustva iz prve ruke šta je to ''strogo'' i ''smor''.
 
Pozdrav svima! Imam jedno pitanje, tj. nedoumicu, molbu... kako vec... Ove godine konkurisem za dom, pa me zanima da li je broj bodova oko 75 dovoljan za dobijanje dvokrevetne sobe u Karaburmi? :???: I znate li, mozda, koliko je bodova imao poslednji koji je dobio uopste dvokrevetnu sobu na Filoloskom fakultetu? :roll: Hvala unapred!
 
Jedno pitanje! kako se vrsi raspodela za starije studente? Tj.konkretnije, da li je moguce da dobijemo sobu sa nekim ko je na drugom fakultetu, da mu rezervisemo mesto, s obzirom na to da se raspodela vrsi na fakultetima...? Ili moramo da dobijemo mesto sa nekim sa fax-a?
 

Back
Top