Studentski domovi

Imam pitanje. Od oktobra sam 4. godina. Prijavicu se za dom, ali najverovatnije ga necu dobiti iako sam na budzetu. E,sad zanima me na koji nacin mogu doci do mesta po ekonomskoj ceni, nebitno koji dom. Neko je spominjao da to mesto moze da se dobije vec u oktobru. Da li je to tacno i na koji nacin? A,ako ne moze, kako se dobija posle one raspodele u decembru, po mestima koja su ostala sa mog faksa ili se to ne gleda? I da li neko zna koliko takvih mesta otprilike ostaje, tj. kakve su mi sanse da dobijem mesto po ekonomskoj ceni, ako sam poprilicno ispod crte? Hvala. Nadam se da neko moze da mi pomogne. :)
 
mene interesuje misljenje nekoga ko je vec bio u domovima(karaburma,patris) koji je bolji izmedju ova dva?cuo sam da je karaburma bolja ali da mali broj mesta ima za brucose nesto oko 60...i koji od blokova u patrisu je bolji ako izuzmemo prvi koji je kako pisu odlican?
 
Pozdrav svima!
Bila bih zahvalna ukoliko bi mi neko od starijih kolega odgovorio da li postoje sanse da sa prosekom 9,11 na FPN-u posle zavrsene prve godine dobijem mesto u A sektoru u 4.Aprilu? I ako to nije slucaj, cemu mogu da se nadam? :) Hvala unapred na odgovoru! :)
 
ja nzm dal sam u toku ali nacuo sam da od ove godine vazi novi sistem za dom,tj.ne gleda se koja si godina kao dosad vec samo prosek i ispiti...sto znaci da prvak moze da bude bolje rangiran od nekog ko je pri kraju studija..Ljudi ,Jel ovo tacno ,mlogo sam se iznervirao
 
ja nzm dal sam u toku ali nacuo sam da od ove godine vazi novi sistem za dom,tj.ne gleda se koja si godina kao dosad vec samo prosek i ispiti...sto znaci da prvak moze da bude bolje rangiran od nekog ko je pri kraju studija..Ljudi ,Jel ovo tacno ,mlogo sam se iznervirao

Nažalost jeste tačno. Imaš to i na sajtu sc.rs. Mislim da je nepravedno da se u istu poziciju stavlja neko ko je na masteru i ko je dao 40 ispita i neko ko je na drugoj godini sa 10 ispita. Otvorena je i peticija o izmeni načina bodova - http://www.change.org/petitions/promeniti-način-bodovanja-za-smeštaj-u-studentskim-domovima#share

Ne znam samo čija je genijalna ideja bila da se promeni način bodovanja kad se niko nije bunio na prethodni sistem bodovanja. I pored toga niko nije konsultovao studente o ovome a i većina nas nije ni bila obaveštena o ovoj promeni. Ja ću zbog proseka svakako dobiti dom, ali da je ovaj novi sitem potpuna glupost to je i više nego jasno.
 
Poslednja izmena:

Back
Top